Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz a 2 évesekkel?... fórum

Nehéz a 2 évesekkel?... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. josey (válaszként erre: 89. - McKenzi)
2009. márc. 23. 15:11

Már csak azért is érdemes (olvasni),mert az ember(asszony:)) közben reméli,hogy választ és megoldást kap a kérdéseire:)))

Nekem még nincs meg,de már ígérték,annyira megsajnáltak,

brühühü...

89. McKenzi (válaszként erre: 85. - Josey)
2009. márc. 23. 14:35

El is hiszem! Barátnőm is rendesen lefogyott. Azt hiszem az ilyen kicsikre mondják, hogy többemberes baba, mindenből több kell nekik, kivéve az alvásból, szóval biztos hogy ez nem egyszerű időszak.

De ahogy Tracy Hogg mondta, egy gyerek életében csak a változás az állandó :))))))

(zárójelben:)) néhány dologban nem értettem egyet a könyvvel (Suttogó) de más dolgokban használható infókat kaptam, és nekem nagyon tetszik, ahogy leírta a vérmérsékleteket, szóval szerintem érdemes elolvasni)

88. McKenzi (válaszként erre: 83. - C42aaaac41)
2009. márc. 23. 13:53

És ti elszoktatok járni gyerek nélkül?

Egyébként mi csak kétszer voltunk biliárdozni, de igazából az se ugyanaz, mint mikor a haverokkal mentünk. (sajnos a nagyi ritkán és hétköznap szokott jönni)

87. McKenzi (válaszként erre: 83. - C42aaaac41)
2009. márc. 23. 13:51

Elég nyugisan, csendesen telik egy napunk. Minden nap (kivétel esős időben) megyünk a parkba, ott van a játszótér is, csak odáig elmotorozni fél óra - szóval általában jó két órát is kint vagyunk. Itthon is sokat játszunk. De elszabadulni nem tudok, nincs segítségem. Konkrétan nem is segítségre lenne szükségem, hanem némi szabadidőre:))) De mindegy, tényleg nincs okom panaszra.

Most meg arra gondoltam, hogy kinézek valami kiscsoportos zenebölcsit és minden héten elmegyünk oda, aztán ki tudja, lehet találunk kis barátokat is:)))

Játszótéren nem barátkozok! :))) A múltkor is kiakadtam olyan nagyképű volt az egyik anyuka! :)))

2009. márc. 23. 11:36
hát mi is pörgünk rendesen addig míg alszik mindent meg kell csinálni ,mert ha fenn van minden lépését figyelnem kell,,
85. josey (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2009. márc. 23. 11:03

Sziasztok.

Na én is pont így érzem magam,bárhova is megyünk.Mint a barátnőd..

Nincs 1 nyugodt másodpercem,mert állandóan figyelni kell,és rengetegszer fegyelmezni.Hát nyúzott és fáradt is vagyok már.Emellé ugyebár jön a rengeteg pörgés,mozgás...szuper diéta,az tuti!!

84. McKenzi (válaszként erre: 83. - C42aaaac41)
2009. márc. 22. 22:36

nyami! Leírhatnád a receptet!


Sajnos most már mennem kell, mi egy kicsit később alszunk és kelünk mint a normális emberek :)

Jó éjt!

2009. márc. 22. 22:23

Most vettem ki a sütit a sütőből.Míg a fiam mellett csücsültem az altatásnál,addig jött az ötlet,hogy sütök valamit.Remélem jó lett.Barna lepény almával.

Nektek,hogy telik egy napotok?El tudsz szabadulni néha a gyerek mellől?Mondjuk barátnőzni?Vagy a férjeddel el tudtok menni egy moziba?Vagy vacsizni?

82. McKenzi (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2009. márc. 22. 22:16
ja az még lemaradt, hogy nagyon sajnáltam mert tényleg fáradt volt - szerencsére a hisztikorszaknak is vége lesz egyszer, legutóbb mikor láttam a kisfiát nem győztem csodálni, milyen okos, nyugodt kisfiú lett (persze mikor mondtam neki, jót röhögött, hogy ne higgyem el amit látok! :))) de azért tényleg nagy volt a változás)
81. McKenzi (válaszként erre: 80. - C42aaaac41)
2009. márc. 22. 22:13

:) ezt most nagy örömmel olvastam:) Jók a programok is. Igen, ha ovis lesz majd biztos fogok beszélni az óvónőkkel, szerintem nem lesz gond.

Játszótér: ne is mondd:)))

Szerencsére nekünk olyan durva élményeink nincsenek, de a barátnőm mesélt szépeket. Pl. pont az ő fia volt aki lelökött egy kislányt a hintáról mert az nem akart leszállni (jó hogy nem, alig ült rá fel!) No mindegy ilyen kis határozott gyerekek is vannak, a szülők feladata megszabni a határokat. Bár erről meg a másik barátnőm jut eszembe, ő azt mondta, hogy már ég a pofája a játszótéren és lassan kezd belefáradni az állandó fegyelmezésbe, sokszor már rá se szól a kisfiúra. (nehéz időszak volt neki, fáradtabb volt mint mikor kicsi volt a gyereke)

80. c42aaaac41 (válaszként erre: 79. - McKenzi)
2009. márc. 22. 18:25

Én 9-re viszem,úgyhogy utána ha nem esik akkor kiviszik őket az udvarra.Most összel kint tízóraiztak,de sztem most bent.1/2 12-kor beviszik őket,ebéd aztán alvás kb3-ig.Utána játék.Rajzolnak, énekelnek.A sószobában szoktak gyurmázni.úgyhogy jól elvannak!mondjuk a Patrik csoportjában sok az aki kirepül idén.Úgyhogy ősszel már ő lesz az "öreg".

A közösség csodát tesz néha.Egy játszótér más,ott túl szabadjára engedik a kölköket.Néha kiakadok én is!De azért egy bölcsiben vagy oviban odafigyelnek a gyerekekre.Ha te külön felhívod a figyelmet,hogy a gyerek kicsit zárkózott,akkor jobban oda fognak figyelni rá.Eygébként az oviban nekem is csak 1 barátom volt.

Nem hiszem,hogy megvernék,ha meg a játékot elveszik tőle visszaadatják a gondozók.Nálunk is az van.Van a Sanyika aki a legnagyobb és a legelevanebb.Ő imádja a gyerekeket,de a dolgaikat is.De rászólnak a gondozók.úgyhogy sztem nem kell elkeseredni!Előbb vagy utóbb közösséghez fog szokni.

79. McKenzi (válaszként erre: 78. - C42aaaac41)
2009. márc. 22. 17:39

Igen sokat számít, hogy jó-e az óvónő. Belegondolva annyira nem is aggódom, hisz szófogadó kisgyerek, max. majd egyedül játszik, de biztos talál majd magának hasonló játszótársat. (olyan félelmeim voltak, hogy majd jól megverik, elszedik a játékát ő meg nem tudja magát megvédeni, mert nem agresszív egyáltalán, de nem is gondolok bele, mert semmi értelme)

Ma mi csak kicsit voltunk kint, de kivételesen sokan voltak:))) Így a kicsi úgy döntött, hogy nem akar ottmaradni. Mindegy úgyis baromi nagy szél van - mellesleg már hetek óta......

És tényleg! Miket szoktak játszani a bölcsibe? Hogy alakul ott egy nap? :)))

78. c42aaaac41 (válaszként erre: 77. - McKenzi)
2009. márc. 22. 17:11

Dehogynem,járnak játszóra,csak én állandóan időhiányban szenvedek.Mondjuk ma kivételesen levittem a Patrikot,bár egy csomó játék még nincs kint.De beült a homokozóba és szórta a homokot a világba.:)

Viszonylag hamar megszokta a bölcsit.

Nem kell hinni a vészmadaraknak.Ha jó az ovónő,csodákra képesek!

Mondjuk mi is protekcióval kerültünk a bölcsibe.Idén szeptemberre lett volna helyünk egyébként!:(

77. McKenzi (válaszként erre: 76. - C42aaaac41)
2009. márc. 21. 19:29

Igen, sejtettem, hogy akiknek a gyerekük már bölcsis-ovis azok már nem járnak annyit a jásztótérre, főleg rossz időben. Hisz jó sokat játszhatnak a bölcsiben is :)

Szeretnénk kistestvért, és valószínű, hogy bölcsibe már nem fog járni, itt még az oviba is egy évvel hamarabb kell felvételizni :S

A játszóházak nekem nem is tetszenek:)) Ha nem ilyen kis nyuszkó lenne a gyerekem, talán, de így olyan mintha az oroszlánketrecbe vinném - inkább zenebölcsibe vinném:)

Nagyon jó, hogy Paki ennyire szereti a bölcsit - könnyű volt beszoktatni? Sok ismerősöm mondta, hogy eleinte nagyon sírnak a kicsik, annyira nem akarnak ott maradni, de aztán csak megszokják:)

El is hiszem, hogy sokat okosodnak a bölcsiben a kicsik, főleg az egykéknek jó - nekünk se ártott volna, de ......

olyan sokan mondják, hogy én ezt a gyereket sose fogom tudni oviba adni.......

azért remélem nem lesz igazuk:))

76. c42aaaac41 (válaszként erre: 75. - McKenzi)
2009. márc. 21. 19:15

Az a helyzet,hogy ilyenkor mi is csak kicsit motorozunk lent,vagy hintázunk.Túl sok minden nincs ahova el lehetne vinni a gyereket.A játszóházak meg olyan drágák...Ha meg épp úgy van lehetőség,akkor megyünk látogatóba az egyik csajhoz,akivel szültem.Bár már rég voltunk.Mióta bölcsis a Paki azóta nem nagyon.Mert csak olyankor van otthon ha beteg,és egy beteg gyerkőcöt mégsem viszek egy egészségeshez.Még egy náthával sem.

Imád bölcsibe járni.Szereti a gyerekeket!Kedvesek a gondozónők!Nagyon sokat fejlődött mióta odajár!

Nálatok mizu?Bölcsi lesz?Vagy következő utód?

75. McKenzi (válaszként erre: 74. - C42aaaac41)
2009. márc. 21. 19:09

Igen!:)))

Ti hová jártok, mikor olyan nagyon szeles és rossz az idő? Mert mi többnyire ilyenkor csak kicsit megyünk ki a játszóra, de általában egyedül vagyunk :O

Kisfiad szereti a bölcsit?

2009. márc. 21. 18:59
Az a lényeg,hogy boldog legyen!:))
73. McKenzi (válaszként erre: 72. - C42aaaac41)
2009. márc. 21. 18:56
Ki tudja? :))) Ha nagykutya nem is lesz, de amilyennek ismerem nem is fog vágyódni erre:))
72. c42aaaac41 (válaszként erre: 71. - McKenzi)
2009. márc. 21. 14:51
Attól még lehet bandavezér!Nem mindig a leghangosabb és a legdurvább a nyerő!Lehet,hogy Ő lesz az elkövetkezendő nagykutya!:D
71. McKenzi (válaszként erre: 70. - Drnéni)
2009. márc. 21. 14:48

Egy kicsit még nekem is durvának tűnt, pedig nem vagyok olyan érzékeny, mint a gyerekem:)))

Egy hétig voltak itt, ezalatt a kisfiú minden játékot elvett a gyerekemtől, még a motorját se engedte használni.

A másik egyszerűen ilyen habitusú, nem haragszom rá, csak magamra, amiért legalább egy kicsit nem tettem igazságot.


Remélem tényleg nem hatott rá ez annyira, mert valójában ilyen a természete, ő ilyen és nekem is fel kéne már fognom, hogy nem ő lesz a bandavezér a játszón:))))

70. drnéni (válaszként erre: 69. - McKenzi)
2009. márc. 21. 13:24

Á, nem hiszem. Ez inkább véletlen egybeesés lehet szerintem. Minden gyereknél másfél éves kor körül kezd igazán határozottan megmutatkozni az egyéniség. És azért biztos nem volt annyira durva az a találka. Persze ez csak az én véleményem.

Különben az én kislányom sokat kapott a legjobb barátnőm hiperféltékeny kisfiától, pedig annyira résen voltunk, mégis talált alkalmat egy kis fejberugdosáshoz. Most már jóban vannak, nincs semmi következmény.

69. McKenzi (válaszként erre: 67. - Drnéni)
2009. márc. 20. 22:58
Igazából az is érdekelne, hogy lehet-e egy rossz élmény az oka a túlzott félelmének. Már másfél éve folyton eszembe jut, hogy azóta ennyire mulya amióta itt volt a barátnőm a talpraesett fiával. És akkor én egyáltalán nem avatkoztam közbe, csak mikor megütötte. Pedig kellett volna.
68. drnéni (válaszként erre: 56. - Cadence)
2009. márc. 20. 15:51

Az én kislányom is szokott ilyeneket produkálni, főleg, ha fáradt, de azért máskor is. Egyszer, amikor már fáradtan jöttünk haza barátnőmtől, beleegyeztem, hogy hazafelé hintázhasson egyet a játszótéren. Súlyos hiba volt: természetesen nem akart hazajönni. Betömtem a babakocsiba, de úgy hányta-vette magát, mint egy epilepsziás, majdnem felborította, nem is tudtam tolni. Na, erre kivettem, hátha megynyugszik. Elfeküdt, vonaglott. Fel se tudtam venni, úgy megfeszítette magát. Ez a házunk előtt történt, és legalább fél órába telt, mire feljutottunk a lakásba, utána 1 óra hosszat az ölemben feküdt (ezt szinte soha nem teszi), és hüppögött, meg se tudott szólalni. Annyira sajnáltam!

Úgyhogy ezt elkerülendő, azóta alvásidő előtt legalább egy órával itthon vagyunk, ha nem érnénk haza, inkább el se indulunk. Így legalább csak itthon van a hiszti (többnyire).

Mondjuk én nam aggódom túlzottan emiatt, végülis úgyse tehetek többet, mint hogy megpróbálom megelőzni.

67. drnéni (válaszként erre: 54. - McKenzi)
2009. márc. 20. 15:29
Ha téged megnyugtat, ha egy pszichológus is megnézi, csak rajta, de szerintem minden rendben vele, a gyerekek se egyformák.
66. c42aaaac41 (válaszként erre: 65. - Josey)
2009. márc. 20. 14:42
Viszont nincs front!Az én gyerekem sem hisztizik,csak picinyt,ami még a tűrés határon belül van!
65. josey
2009. márc. 20. 14:38

Sziasztok.

Az én lánykám 2napja hisztimentes.

Tán beleolvasott a naplómba???

Pedig esik a hó,süt a nap,és fúj a szél.Akkor mégsem érzékeny ezekre??Eddig ilyesmikre fogtam..

64. Cadence (válaszként erre: 62. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 17:44
:)))
63. c42aaaac41 (válaszként erre: 60. - McKenzi)
2009. márc. 19. 17:29
Az én volt főnökömet is!!!!A mostanit nem,mert a világ legrendesebb főnöke!!!!
62. c42aaaac41 (válaszként erre: 56. - Cadence)
2009. márc. 19. 17:28
Az én fiam ha hisztizik lefejeli a dolgokat!Képzeleheted,megyünk az utcán és egyszer csak egy hiszti okán lefejeli az autókat vagy a falat!Utána meg mondja,hogy fáj...:D
61. McKenzi (válaszként erre: 59. - C42aaaac41)
2009. márc. 19. 17:20
Ismerős a helyzet csak a másik oldalról. Ilyenkor mindig mondom a fiamnak, hogy a másik kicsi csak barátkozni szeretne, mert aranyosnak találja őt. (meg minden..:)))))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook