Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nehéz a 2 évesekkel?... fórum

Nehéz a 2 évesekkel?... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. márc. 18. 19:52
:D
2009. márc. 18. 19:52
a ma esténk is igen hisztis mindig késsel akar enni!!:)
2009. márc. 17. 16:34

Nálunk hiszti nem nagyon van. Tombolás soha nem is volt - nagy néha mérgében eldobja ami a kezében van, de azt se messzire, mert már megbeszéltem vele, hogy vigyázzon nehogy eltaláljon valakit :))

A gondom az, hogy nagyon fél a gyerekektől, elhúzódik a játszótéren, egyedül játszik, és ha valaki odajön már el is akar menni. Mintha már bátrabb lenne, de még mindig ő a játszótér mimózája

27. c42aaaac41 (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2009. márc. 17. 16:21
Sajnos én nem úszom meg negyed órával.Ma reggel belefutottam egy másfél órásba...Néha csodálkozom,hogy milyen jól bírja szuflával és energiával.Bezzeg én úgy lefáradok a stressztől 1/2 óra alatt,hogy csak ihaj.
2009. márc. 17. 16:07

Ti mit csináltok a hisztivel? Én mindig megpróbálom megelőzni pl. figyelemeltereléssel, vagy a helyzetből való kilépéssel, de ha már beindult a hisztigépezet, minden hasztalan, csak várom, hogy elmúljon. Ilyenkor odaadom neki a kistakaróját, kedvesen beszélek hozzá, de van, hogy negyed órán át is tart a "vihar".

Nektek mi jön be?

25. josey
2009. márc. 17. 16:03

A jóidővel tán majd jobban lefáradnak,ha kinnt lehetnek..De én ott is állandó görcsben vagyok,mindig kitalál valamit,állandóan a nyomában kell lenni.

Hú,a szemberöhögés nálunk is nagyon megy.Olyankor már lüktet a fejem...nekem nem annyira vicces.

2009. márc. 17. 15:40

Sziasztok.

Hát megnyugtató látni,hogy nem csak az én lányom hisztis.

Ő is 2 éves,és bár nem verekszik és nem vágja magát a földhöz(legalábbis még eddig,de lehet,majd ennek is eljön az ideje?),de ha nem az történik,amit ő szeretne,úgy elkezd üvölteni ,mint a fába szorult féreg.Na,ha ez otthon történik,még elmegy,de ha épp az utcán csinálja,mindenki azt nézi ,hogy mit csinálok azzal a szegény gyerekkel,hogy igy ordit.Én is próbálom ilyenkor elterelni a figyelmét,de nem mindig sikerül.

Olyan is van,hogy mikor rákiabálok valamiért,szembe röhög.Bár ez már nem a hiszti kategóriájába tartozik,hanem a rosszaságéba.Mindenesetre eléri vele a célját,mert mikor látom a huncut szemét, engem is elkap a nevetés,és már nem tudok rá haragudni.

2009. márc. 17. 15:11
most hogy jó idő van kinn az udvaron elvan persze résen kell legyek mert ott is kitalál olyan dolgokat,,,,,,,
2009. márc. 17. 14:38
Csatlakozom hozzátok.Az én kisfiam is 2 éves. Szokott elég rendesen hisztizni, ha nem úgy van vmi ahogy ő akarja.És olyankor néha odacsap nekünk, tök mindegy ki van a közelében, és persze dobálni is szokott jétékokat,teljesen begőzöl. Folyton a tv-t, dvd-t, villanyt kapcsolgatná és elég hangosan sikít, és dühös, ha nem engedjük meg. Nálunk, ez köbö 4-5 hónapja tart. Hááát... nem tom mi lesz, én csak eltolom magamtól és mondom nem szabad, de nem sokat érek el vele.
21. josey
2009. márc. 17. 14:25
A figyelemelterelés nálunk nagyon nem jön be:(
20. c42aaaac41 (válaszként erre: 19. - Andland)
2009. márc. 17. 13:46
Igen, én is próbálom elterelni a figyelmét,de ez sem válik be mindig!De reménykedem,hogy jobb lesz!Vagy nem?!:-))
2009. márc. 17. 13:36

Nálunk is van hiszti,főleg ha nem engedem azt csinálni amit ő akar,pl:villanyt állandóan kapcsolgatni akarja,vagya tv-t,dvd-t.

A védőnőmmel minap beszélgettem a hisztiről,és azt ajánlotta,hogy ha nagyon akaratos,és hisztizik akkor vegyem el a figyelmét ép arról a dologról és mutassak neki valamit és kössem le vele a figyelmét,azonnal elfelejti a hisztit.És bevált.

Fiam is 2 éves volt most 9.-én nagyon nehéz vele.Hát lányom nem volt ilyen ,igaz ő már 14 éves:)

2009. márc. 17. 13:27
Nálunk a víz sem hat!Szinte semmi!Ha behisztizett,akkor tök mindegy!Sajnos nálunk az apuka az aki engedékeny,csak ne sírjon a gyerek!Ez gáz!De majd csak túl éljük ezt az időt is...Remélem...
2009. márc. 17. 13:22

sziasztok

csatlakozok én is, nekem kislányom van, és nagyon akaratos, ha valamit nem engedünk, jön a hiszti.

az utóbbi időben ha lehet nem viszem magammal bevásárolni.

2009. márc. 17. 13:19

Kétszer csináltam,hogy lezuhanyoztam....Azóta elég ha megkérdezem tőle,vigyelek a zuhany alá???általában hat a dolog...

De ha pl nem engedek meg valamit,akkor földhöz vágja a játékot stb.

15. josey
2009. márc. 17. 13:13

Én is kikészülök idegileg..Az enyém nagyon anyás,nem is csoda,szinte mindig velem van.Nálunk én vagyok az engedékenyebb,de nagyon bánt,hogy a sajár gyerekemet nem tudom kezelni és "leszerelni".

Hű,a zuhany az már nagyon komoly..odáig még nem jutottam gondolatban sem.remélem nem is kell bevetni!

14. cbc7d5fe99 (válaszként erre: 12. - C42aaaac41)
2009. márc. 17. 13:09
hát nekem ,tök ugyan ez van!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. márc. 17. 12:57

Az egyik kicsi a másik pici.

Tényleg nem unatkozom....és most nagyon össze jöttek a dolgok.nálunk apa nem sokat van itthon és szerintem ez is gondot okoz,mert hiányzik nekik...

Amikor apa van akkor aztán még rosszabbak,mert apa mindent megenged.Szoktam is mondani a páromnak,hogy nem jó ez így de nem ért velem egyet.Ráadásul ő soha nem csapna a fenekére se.Tehát a nevelés nekem marad(na)....

Nálunk a zuhany vált,be ha már nagyon nem bírom kicsit lezuhanyzom a fejét...

2009. márc. 17. 12:50
Látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával.Az a baj,hogy kivagyok idegileg amikor ilyen.Tudom,hogy az anyjukkal egyébként is mások a gyerekek,de ez néha elviselhetetlen.:-(Imádom a fiamat,de kezelhetetlen a hisztije,pedig nincs elkényeztetve a részemről!Talán én vagyok a legszigorúbb a családban.Mégis nagyon nehéz!Én is próbáltam a szobába becsukással,de attól meg teljesen behisztizett...Nagyon nehéz időszak ez!Persze azért vannak nagyon aranyos órái is!:-))
2009. márc. 17. 12:43
énis bízok a javulásba mire oviba kerül mert akkor szétcsap az oviba is
10. josey (válaszként erre: 8. - Lizabella)
2009. márc. 17. 12:40
Nem lehet unalmas nálatok az élet 2kisgyerekkel:))
2009. márc. 17. 12:35

Sajnos nemigen értik,hogy ütni-vágni nem jó,nem szép,nem szabad..Én át szoktam vinni a másik szobába,és rácsukom az ajtót.Persze bevadul,bent is csapkod - de legalább nem engem - aztán kijön(eléri a kilincset),és ált. nyugodtabb.

Próbáltam már ölelést szimulálva lefogni,de kék-zöld foltos lettem.Szóval nem díjazta a nagy szeretetet..De hallottam már olyat,akinél ez megnyugtatta...Már ha az anyuka bír a gyerekkel.Én már nem soká,13.5kilós..

2009. márc. 17. 12:31

Nem vagy földönkívüli.....


A kis haramiák a kiakasztóak.

Az én kisfiamat mindenki úgy hívja,hogy denisz a komisz..Nagyon hasonlít rá és olyan rafinált is.

Eleven,hisztis,elkényeztetett kis bestia.De imádom!!!

7. josey (válaszként erre: 6. - Lizabella)
2009. márc. 17. 12:26
De jó(bocs!),akkor nem én vagyok a különc földönkívüli..
2009. márc. 17. 12:23
Az én kisfiam is ilyen,üt-vág, rugdos, én most nagyon kivagyok tőle.
2009. márc. 17. 12:22
Manapság egy kicsit javul a helyzet, remélem, mire a 3at betölti, nyugisabb lesz. Egyfolytában a 4,5 éves tesójával okoskodnak együtt...
2009. márc. 17. 12:22
sziasztok,,végre nem én vagyok egyedül az én fiam is elviselhetetlenül viselkedik kezelhetetlen sokszor de nagyon okos ez is a baj 1 éves kora óta beszél és övé a világ.....
2009. márc. 17. 12:20
Csatlakozom.Bár az én lányom még nincs 2,de nagyon be tud őrülni..Olyankor semmi se jó neki.Otthon ez még elmegy,de pl. a bev.központ közepén nem nagy muri..
2009. márc. 17. 12:20

Szia!

Nekem a kislányom 2,3 éves és szörnyen hisztis... Van, hogy ledobja magát a földre. Én meg ott hagyom (a lakásban, persze) De az utcán sem törődöm vele, ha hisztizik, hamarabb abbahagyja. Verekedni nem szokott, ill. nagyon ritkán. Akkor megfogtam a kezét, rászóltam hogy nem szabad, na ettől még jobban üvöltött...

2009. márc. 17. 12:17
2 éves a fiam,de az utóbbi időben néha elviselhetetlenül viselkedik.Egyik pillanatban jó kedvű, a másikban meg hisztizik,bömböl és verekszik.Üti saját magát és minket a szüleit,vagy aki a közeli családhoz tartozik.Mit lehet vele ilyenkor kezdeni?Kétségbeejtő a viselkedése,pedig nem volt ilyen!Átlagosan viselkedő kispasi volt.Szerintetek?Mikor múlik ez el?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook