Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négy éves kislányomnak kilyukadt a leghátsó rágófoga. Mit tegyek betömesem vagy ne? fórum

Négy éves kislányomnak kilyukadt a leghátsó rágófoga. Mit tegyek betömesem vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. dundy
2007. szept. 8. 19:24
Az én fiamnak nem tömték be, csak kitisztították,8 évesen sem húzták ki, mondván majd kiesik.
53. LoLiNa
2007. aug. 23. 08:52
a kérdés egy 4 éves gyerekről szól, ami foga jelenleg van az mind kihullik! a leghátsó fogai még ki se bújtak.. szal' tényleg nem hullik ki, ami még kint sincs! :D mivel nem hagyott nyugodni, megkérdeztem a dokit..
52. petrikek (válaszként erre: 48. - 7130b15964)
2007. aug. 22. 08:46
Ebben sok igazság van. A lányom kicsi kora óta jár fogorvoshoz (liftezni a székkel), megnézni a műfogakat, nagyon jóban vannak, a doki főnöknek hívja - szóval szoktatjuk. Járunk kb.félévente. Nem is fél, igaz még nem is volt szüksége semmi beavatkozásra.
2007. aug. 22. 06:02
A fogorvos megmondja.
50. 7130b15964 (válaszként erre: 47. - Akkor van)
2007. aug. 21. 20:53
Minden fogban van.
49. 7130b15964 (válaszként erre: 46. - 3a0842d373)
2007. aug. 21. 20:47
Itt mindent leírnak, árak is vannak. Az ózonkezelést náluk próbáltam ki.
48. 7130b15964 (válaszként erre: 38. - LoLiNa)
2007. aug. 21. 20:45

Valami hülyeség. Már, hogy lenne egy 4 éves gyereknek kint a 7-8-as foga, de akár az 6.


Egy a lényeg, rossz tejfogak rossz maradandó fogakat eredményeznek a legtöbb esetben. Ezért már pici korban is nagy figyelmet kell szentelni a fogaknak. A gyereknek a saját érdekében meg kellene ismerkednie a fogdokival, mielőtt bármi fájdalmas beavatkozásra lenne szükség. De papolhat az ember...

2007. aug. 21. 19:35
Nyugtassatok meg! A tejfogban van-e ideg? Vagyis fáj-e fúrás közben.
2007. aug. 21. 17:06
A kisrágókat pl. 12-13 éves korban váltják. Ma találtam rá az ózofogászatra. Árakat nem tudok, de kíméletesebbnek tűnik, mint a "hagyományos" fogászat, különösen a kicsik esetében megfontolandó.
2007. aug. 20. 18:00
Na, este kitapogatom:)
44. DODICA (válaszként erre: 43. - Petrikek)
2007. aug. 20. 15:52
Számold csak meg, hány foga van a gyereknek! :))
43. petrikek (válaszként erre: 39. - DODICA)
2007. aug. 20. 15:41
Ez érdekes! Az én lányomnak az első fogai estek ki. Meg is kérdeztem a gyerekorvosunkat, hogy a rágófogakat is váltják-e, mert nem emlékeztem rá, hogy nekem kiestek-e? Azt mondta, hogy igen, de majd később. Valami nem jól lehet abban a könyvben.
42. dee
2007. aug. 2. 22:50
Be kell tömni!
2007. aug. 2. 21:24

Ja, és ahonnan ennyi sok eszem van:

két hete voltam ezzel a problémával és egy hatévessel a fogorvosnál.

2007. aug. 2. 21:22

Így van, ahogy Dodica írja. A hátsó őrlők tejfogként akár 11-12 éves korig megmaradnak, ezidőtájban cserélődnek. Addig elég sok gondot okozhat a rágásban. Viszont egy négyéves meg a fogtömés ....... hát nem tudom. Keress egy fogorvosnőt, esetleg akihez Te is jársz,beszéld meg vele, hogy ecsetelné-e. Van az E*mex családból egy olyan folyadék, amit csak fogorvosoknak adnak ki, nagyon hatékonyan védi a lyukacskákat, kezdődő szuvasodást, ha a kicsi kibírja, hogy kiszárítják-fújják a lyukat, betunkolják a lét egy pici vattával, majd rászárítanak. Talán valameddig segít.

A hasára csak nem lehet ülni, hogy nyugton maradjon a fúrás alatt. Vagy annyira fegyelmezett lenne?

Na és a másik dolog. A tömőanyagok nem tejfoghoz valók. SEMMI garancia nincs arra, hogy nem esik ki rövid időn belül. És akkor fölösleges volt az ordítás, a lefogás és a stressz mindkettőtöknek.


Azért írd meg, hogy döntesz és bátorság!

39. DODICA (válaszként erre: 38. - LoLiNa)
2007. aug. 2. 20:25

20 tejfog van, viszont 28/32 végső csontfog.

A hátsó 6, 7, ill. 8 (ezek az ún. bölcsességfogak) fogaknak nincs "előzménye", tehát nincs tejfog elődjük. A fogváltás egyébként 6 éves korban a 6-os hátső nagyőrlők megjelenésével kezdődik, s csak ezután esnek ki az első fogak. (Tk. szerint. :) )

38. LoLiNa
2007. aug. 2. 09:38
mi az, hogy maradandóak a hátsók?! ezt honnan szedtétek?! az életben nem hallottam róla
2007. máj. 17. 22:33
Nagyon hamar tönkre mennek a 6-os, 7-es és a 8-as fogak, és legtöbbször azok a csontfogak maradnak sokáig épek amik a tejfog alatt nőttek. Bár úgy tette volna a természet hogy a nagyőrlő fogaknál is lenne fogváltás. Legtöbbször az a gond amikor fogbetegség miatt kihúza a fogorvos a maradandó fogat, és legtöbb esetben az ember 1 hónap alatt nem tudja pótoltatni a hiányzó fogát. És nem is a félelem miatt hanem a sok pénz hiány végett.
36. DODICA (válaszként erre: 35. - 984ff08d0b)
2007. ápr. 10. 18:06
A hátsó hatos a maradandó fog (meg persze a 7-es, 8-as, de az utóbbi a bölcsesség), előtte az 5-ös még tejfog! Az is kilyukadhat. :)) A 6-os viszont kb. 6 évesen jön ki.
35. 984ff08d0b (válaszként erre: 33. - Cc9c99725a)
2007. ápr. 9. 13:10
Nagyon kevesen tudják, de tényleg így van, a hátsó kettő azaz összesen 8 fogunk alapból van, nincs utánpótlás!!! Figyeljetek oda, a fogorvosok ezt valamiért nem hirdetik...
34. Icus
2007. ápr. 9. 10:14

Előszőr is rögtön menjetek el fogorvoshoz. Ő majd megmondja mi a teendő!


Nekem a 15 éves fiamnak a mainapig egy rossz foga sincs. A pici novemberbe volt 6 éves és bizony a télen kilyukadt az egyik rágófoga. Én rögtön elvittem egy "maszek" fogorvoshoz. Azért irom így, mert ő nem a mi körzetünkhőz tartozik, viszon ismerjük, hogy nagyon kedves türelmes középkorú hölgy. Megis nyerte a fiam tetszését. Együtt beültünk a székbe, szépen elmagyarázta neki, mit fog csinálni vele, 5 prec sem volt az egész és végeztünk is!!


A fiamnak, lecsiszolta, (fúrta) a lyukas részt, és ecsetelte, Majd bekente valami anyaggal, ami megakadályozza a további romlást. Rágófog de, tejfog volt, azt mondta a doktornő ő nem ajálja a tömést .

33. cc9c99725a (válaszként erre: 32. - 984ff08d0b)
2007. ápr. 9. 07:56
Tényleg igazad van! a hátsó fogak maradandóak. Akkor tényleg be kell tömetni, mielőbb!
2007. ápr. 8. 19:44
A két pár leghátsó rágófog maradandó!!! Azt be kell tömni, abból nincs tejfog!
2007. ápr. 8. 10:41
Egyetértek az előttem szólóval. Az én lányomnak is kilyukadt egy tejfoga. Csak beecsetelték, nem fúrták, nem tömték. Sajnos, miután kuhullot, a maradandó foga ugyanott szuvasodni kezdett. Azt már betömték, és szerencsére csak ez az egyetlen lyukas foga volt. Gyerekkorban kell megtanítani, hogyan ápolják a fogukat, és akkor később sem lesz baj.
2007. ápr. 6. 17:39
Ha elviszed a fogászatra az orvos tudni fogja mi a teendő.
29. DODICA (válaszként erre: 28. - Ca52011149)
2007. márc. 23. 10:19

Nem hinném, nem tudom.....

De én nem hagynám, az biztos! Igenis szólnék az igazgatónőnek, bár lehet, előtte több hasonló gondolkodású szülővel összefognék, s talán együtt lépnénk fel...

Ha tud róla, akkor van fenntartó.....oda is mennék.

Ha nem tud, akkor lehet, tenne is valamit....


Morbid, de akár - ha minden kötél szakad, s már megoldás nincs - felkeresném a helyi médiát, vagy....

Szóval biztos van vmi lehetőség, megoldás, mégha utánjárást is igényel. A gyerekem fogáért mindent! :))

2007. márc. 23. 05:52
Tegnap el olvastam a napirenpjüket és ott szerepel a fogmosás ebéd után! De mit tegyek ha nem tartják be? Ha szolok az igazgató nőnek akkor kulönc szülőnek fognak tartani, mert szerintem erről ő is tud, hogy nem mosnak fogat.???
27. DODICA (válaszként erre: 26. - Ca52011149)
2007. márc. 21. 11:21

Mi az, hogy túl macerás??? Hihetetlen!

A lányom csoportjában 26 gyerek van, mégis mosnak fogat.

Én nem törődnék bele. Miféle helyi óvodaprogram az (ilyennek kell lenni, nyilvánosan!!!!!!!!!! el lehet kérni olvasni!!), amiből ez kimaradt??

Az önkormányzat a fenntartó? Ha kell, elmennék oda is!

26. ca52011149 (válaszként erre: 25. - DODICA)
2007. márc. 20. 17:33
Amikor rákérdeztem az ovonénitől azt válaszolta túl macerás lenne mire ennyi gyereknek végig mosná a fogát. Azt hozzá teszem csak tizennégyen vannak! Elszomorít a hozzáállása, és nem választhatok mert a mi városunkban nincs másik ovi.
25. DODICA (válaszként erre: 23. - Ca52011149)
2007. márc. 20. 09:50

Kieshet, de azért az nem olyan nagyon gyakori szerintem...

Fiamnak kb. 2 éve egyik hátsó fogban benne a tömés, semmi gond vele. Szoktam leellenőrizni, nem látom, hogy szuvasodna mellette.


Ami meg az ovit illeti, az engem is felháborítana!!!!!!!!!!!! Hova jár szegény gyerek???? Én még ilyen ovival nem találkoztam, ahol ez ne lenne benne a napi programban!!!!

A helyedben sürgősen reklamálnék valahol!!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook