Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Négy éves kislányomnak kilyukadt a leghátsó rágófoga. Mit tegyek betömesem vagy ne? fórum

Négy éves kislányomnak kilyukadt a leghátsó rágófoga. Mit tegyek betömesem vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. DODICA (válaszként erre: 22. - Figarina)
2007. márc. 20. 09:48

Én is rákérdeztem. :)) Nekünk többen is mondták, hogy genetika is. :)) Már megint ott tartunk, kinek mit mondanak...:))))


Én hiszek abban, hogy genetika is, mert tapasztalom. De hangsúlyozottan IS, mert bizony, amit írsz (betegség, fogmosás), az is igaz!

2007. márc. 20. 06:32

Helló! még mindig bent van a tömés de azt mondta a doki hogy ki is eshet: kinek mi a tapasztalata?

Minden étkezés után meg mosom neki de tegnap rákérdeztem az oviban és ott nem mossák a fogukat. FELháborít!

22. figarina (válaszként erre: 21. - DODICA)
2007. márc. 13. 13:46
Én rákérdeztem az orvosokra,és azt mondták,hogy nem genetikai dolog,hogy mennyire romlik a fog!Viszont betegség jele lehet ill a fogmosás technikája sem mindegy!
21. DODICA (válaszként erre: 18. - 5464505f6a)
2007. márc. 13. 09:32

Sajnos még lehet, ez is kevés. :(((

Genetikai adottság is, kinek mennyire romlékonyak a fogai. Én egész pici koruktól kezdve nagyon odafigyelek a gyerekeim fogápolására, de a fiamnak ennek ellenére már két rossz foga is van. :( (Egyikből lecsiszoltak, másik tömve. Az tuti, ha valamit észreveszek, robogok vele fogdokihoz.) Az apja genetikáját örökölte....

Lányom ugyanúgy mossa/ápolja, mint a fiú, neki mégsincs semmi baja.

2007. márc. 13. 09:11
SZIASZTOK! SZERINTEM MINDENKÉPPEN VIDD EL A FOGDOKIHOZ! A TEJFOGAK ÁPOLÁSA IS NAGYON FONTOS!!!
19. rubynt (válaszként erre: 16. - Ca52011149)
2007. márc. 13. 09:08

Sziasztok.

Az én kisfiam most 4 éves és már legalább két éves koraóta szüksége lett volna rá, hogy betömjék a rágófogait. A baj csak az volt, hogy annyira kicsi volt, hogy egy fogorvos sem vállalta. Mire eljutottunk oda, hogy megcsinálták neki már sokkal nagyobbak voltak a lyukak is. Sajnos havonta kell menni, mert folyton kiesnek a tömések a fogából. Akár hiszitek akár nem utoljára már fényrekötős töméssel tömte neki az orvos. Ez most tartósabbnak bizonyúl de már félek ha ez is kiesik már nem fogja a doki betömni, mert akkora lyuk van rajta, hogy ezt már "jobb ha nyitva hagyja" mondja Ő. Megmondom őszintén ha tudom ezt a kálváriát erősen elgondolkoztam volna rajta, hogy tényleg szükséges-e tömetni a fogait, mert a tejfogak sokkal puhábbak, képlékenyebbek ezért potyog ki belőle a tömés.

18. 5464505f6a (válaszként erre: 16. - Ca52011149)
2007. márc. 12. 23:00
Szó nélkül türte,mert még nem fájt:) De tanitsd meg neki a helyes fogápolásra és,mint Dodica mondta,ha lehet,mosson fogat naponta 3*.És akkor nem tudja meg,h milyen az,amikor majd tényleg fáj:)
17. figarina (válaszként erre: 16. - Ca52011149)
2007. márc. 12. 21:37
Valószínűleg úgy működik a dolog,ha nem túl"mély" a lyuk,akkor betömik.A termék neve GC tooth mousse,sajnos elég drága,közel 4000ft volt 1 évvel ezelőtt.Akár naponta is lehet használni,a fogra kell kenni mint egy fogkrémet és rajthagyni.
16. ca52011149 (válaszként erre: 14. - Figarina)
2007. márc. 12. 19:20

Túl vagyunk a fogorvoson. Az én tündérkém hősiessen kitárta a száját és szó nélkül türte a beavatkozást. Úgy döntött az orvos hogy betömi mert még pici a lyuk. Remélem mostmár minden rendben lesz és ezentúl nagyon odafigyelek a fogmosásra.

Szeretném megkérdezni a fogvitamin nevét, mert nekünk semmit nem írt fel az orvos.

15. DODICA (válaszként erre: 14. - Figarina)
2007. márc. 12. 10:42
A tejfogakat nem olyan anyaggal tömik, mint a felnőttekét.
2007. márc. 12. 09:07
Azoknak van igaza,akik azt mondják,h nem szabad betömni.Az én gyeremekemnek is betőmték,majd az ügyeleten kötöttünk ki 1 hónap múlva,mert hatalmas tályog lett az ínyén a fog fölött!Ha betömik,nem tud szellőzni,márpedig a tejfognak az nem jó!Kifúrják és utána jobban kell figyelni a tisztításra!Egyébként meg létezik ún. fogvitamin(a mi dokink így nevezi)amit hetente kenek a fiam fogára,kálciumot és foszfátot épít be a fogba,és gyönyörűek a fogai!És persze naponta min 2x mossa!!!
13. DODICA (válaszként erre: 12. - Csuri46)
2007. márc. 12. 08:55

:) Ebből is látni, ahány fogorvos, annyiféle megoldás. :)

Van a fiamnak is olyan foga, amiből csak a szuvasodott részt lecsiszolták (szélén), de bizony úgy látom, romlik az tovább. :(

Szerintem a tömés jobb megoldás, mert lekezelik a felületet, talán kevésbé romlik akkor. Mondjuk, az igaz, nem minden esetben van rá szükség.


Fene tudja... Nem vagyok én fogorvos.:)) Viszont sajnálom a mai kölköket, mert a sok sz@rtól, amit kénytelenek megenni, sokkal több bajuk lesz a fogaiknak is, mint.... Áhh.

2007. márc. 11. 20:56

Szia Dodica!

Az én kisfiammnak nem tömték be a tej rágófogát, hanem kifurták, és kitisztitották. Utána nagyon kellett figyelni a fogmosásra, hogy ne maradjon benne semmi.nekem azt mondták,hogy tejfogat nem tömnek.

szia Csuri

11. DODICA (válaszként erre: 10. - Ca52011149)
2007. márc. 11. 18:48

Hát... szerintem egyszer nem elég mosni. Reggel, délben, este. :)) Főétkezések után legalább.

Oviban-isiben (alsóban) is van fogmosás elvileg, node ott egyedül mossa a gyerek, ezért nem árt, ha otthon besegít a szülő is. Mossa ő is, de a végén "ellenőrizni" kellene.

2007. márc. 11. 18:01

Nagyon köszönöm a tanácsokat sokat segítettek,holnara sikerűlt bejelentkezni a fogorvoshoz. A fogmosásra visszatérve minden este mossa a fogát és én is segítek ha engedi.

Elég 1* mosni?

Milyen volt az első fogorvosi "élményetek"?

2007. márc. 11. 16:48

Nem tudom, kell-e tömetni, én elvinném fogorvoshoz, ő meg tudja mondani mit kell vele csinálni.

Nálunk a fiam tejfogát betömte a fogorvos. Nem lett semmi problémája.

2007. márc. 11. 16:29
Nálunk tömtek hátsó rágófogat, s szerintem ez nem is baj. Kiesik, de kb. 12-13 éves korban, addig meg csak szuvasodott volna tovább.
2007. márc. 11. 14:09
Amíg lehet be kell tömetni.
2007. márc. 11. 13:27
Csatlakozom az elötem szólókhoz.
2007. márc. 11. 12:38
Nem kell betömetni. Nincs értelme úgyis kiesik neki.
2007. márc. 11. 11:03
Csatlakozom az előttem szólókhoz,tejfogat nem tömnek,mert helyes kis tályog tud kialakulni,ha nem tud szellőzni!Viszont az ún. 6-osokat amik az első maradó nagyőrlők érdemes barázdazárással letömni,így nem tud szuvasodni.Javaslom,h segíts a lányodnak a fogmosásnál,mert a hátsó fog lyukadása általában a nem alapos fogmosás eredménye.
2007. márc. 11. 10:33

Sziasztok!

Az én fiam hét éves lesz a jövő hónapban és az ő rágó fogát sem tömték be,csak kifúrták,hogy tudjon szellőzni.Én úgy tudom tejfogat nem tömnek.

Azóta nincs vele problémánk.

2007. márc. 11. 10:02
Az én lányom már tizenegy éves. De ezidáig a tejfogát a fogorvosnő csak kifúrta, ha kilyukadt, és nem tömte be. Én úgy gondolom, jó fogorvos, ezért megbíztam benne, hogy így jó lesz, nem is volt soha probléma utána. Ráadásul az ő lánya ugyanennyi idős, együtt jártak oviba. Bár őnála az első lyukas fog már iskoláskorban jelentkezett.
2007. márc. 11. 09:55
Négy éves kislányomnak kilyukadt a leghátsó rágófoga. Mit tegyek betömesem vagy ne?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook