Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. fórum

Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
328. Zsuzska
2004. máj. 24. 11:57

Hello!

Február 5-én kezdtem, jó régen volt. Már kb egy hónapja 2. vagy 3. szakaszban vagyok. Az első hónapban fogytam 3! kg-ot, tegnap meg tapasztaltam, hogy vissza is híztam. Hogy ez negatív tapasztalat, vagy kudarc, a fene tudja, engem lelombozott. No comment.

327. Hoxa
2004. máj. 19. 21:33

Sziasztok!

A "ketonból élés" egy stressz a szervezetnek, de szerintem az is, amikor jól bezabálunk este, vagy éppen éhségre fogjuk magunkat a fogyás érdekében. Dr. Atom azt javasolta, növeljük úgy a ch mennyiségét, hogy ne sötétlila legyen, hanem csak világos.

Nem hinném, hogy a keton egészségtelen, max szokatlan az orvosoknak.

Hoxa

326. vince
2004. máj. 19. 10:15

HAt nem tudom mit szoljak a lent irtakhoz. Egy orvos baratom azt mondta, hogy azok alapjan amit en is ettem nem lehet megbetegedni es nagyobb a veszelye egy infarktusnak az elhizastol es kovetkezmenyeinek mint az acetonnak a szervezetben.


325. Zolii (válaszként erre: 324. - Satya)
2004. máj. 19. 07:36

Aceton (l. o. ) a szervezetben folyton képződik s hosszantartó éhezés, lázas betegség alatt v. hosszas és kizárólagos hústáplálkozás folyamán, legfőkép azonban a cukorbetegségben megszaporodik a vérben, ez az ú. n. A. (acetonaemia) és ugyancsak nagyobb mennyiségben jelenik meg a vizeletben is (acetonvizelés, acetonuria). Az acetonnak sajátságos, gyümölcsre emlékeztető szaga van s ezt érezni is lehet acetonaemiás cukorbetegek lehelletén. Az aceton nagy mennyiségben való képződésének oka az, hogy a táplálékból a szénhidrátok (liszt, cukor, növényi eledelek stb. ) hiányoznak s ilyenkor az anyagcsere intermediaer folyamatában a zsírok és fehérjék bomlásakor #-oxivajsav keletkezik; ennek származéka az acetecetsav és ez utóbbié ismét az aceton. Nagy jelentősége van az acetontesteknek, ú m. acetonnak, acet-ecetsavnak és #-oxivaj savnak a cukorbetegségben, mert ezek okozzák a sav túlképződést (acidosis) a cukorbetegek anyagcseréjében s ez az acidosis sajátságos álomkórt idéz elő (coma diabeticum), melyből a cukorbeteg rendszerint nem is tér többé magához. Az aceton megjelenése a vizeletben még nem bizonyos jele a savmérgezésnek, ellenben ha diaceton, azaz acetecetsav mutatható ki benne, akkor a savmérgezés biztos és a beteg életét a coma diabeticum veszélyezteti. L. még Cukorbetegség.


324. satya (válaszként erre: 323. - István 5)
2004. máj. 19. 05:31

Hali!

Érdekelne,hogy miröl is van szó.Utánna néztem az aceton súlyos cukorbetegeknél fordul elő a vizeletben ketontestek formájában,de többet nem találtam róla.Azt sem tudom mennyire veszélyes és hogy mit okoz.Aki tud valamit kérem válaszoljon.

Előre is köszi.

2004. máj. 18. 08:50
Sziasztok! 6 hete diétázom Atkins szerint 7 kg-ot fogytam.( Az első 5 napon 5 kg!)A közérzetem, hangulatom kiváló volt.Nem éheztem kicsit sok volt a hús, mert addig inkább zöldeket ettem kevés hússal.Tegnap voltam megújító rep.orvosi vizsgálaton, ahol a belgyógyász elmondása szerint a vizeletben kimutatható aceton +++ ( 3 keresztes)mennyiségű.(A ketózis következménye)(Ami még nem fordult elő, letiltott a repülésről)Túl azon, hogy Ő valószínűleg a konzervatív diéta híve, megfontolandó az aceton ilyen mértékű jelenléte a szervezetben! Nem egy építő anyag!!! Szerintem mérlegeljétek, hogy ez mit rombolhat és a fogyás ér-e ennyit.Mindenesetre tegnap befejeztem az Atkins diétát, inkább futok!Minden jót!
322. 9a1954bb88 (válaszként erre: 317. - Buksmuks)
2004. máj. 16. 11:08
Én is tele vagyok energiával,már az 1.héttől.Most járok a 10.héten,és egy cseppet se lankadt! Tök jól érzem magam!
321. satya (válaszként erre: 314. - Hoxa)
2004. máj. 15. 07:50

Kedves Hoxa!

A diétámnak inkább már a végén járok a második szakasz vége felé,még 5-6 kg van hátra.Kezdetben nem voltak ilyen problémáim.Valószínű nyomelem vagy vitamin hiány lehet szerintem is.Csak arra voltam kiváncsi,hogy mással is történt e hasonló.Köszönöm a válaszodat.

320. rozina (válaszként erre: 317. - Buksmuks)
2004. máj. 12. 10:29

Ne aggódj szerintem is mindenkivel előfordul egy párszor!!De a véleményem az, hgoy ez szinte minden fogyókúra velejárója!Mivel az ember lánya türelmetlen és ha nem nagyon látja a változást "most és azonnal" akkor kicsit elkettyen és máris nem olyan kerek /vagy talán nagyon!!:)/ a világ. De szerintem ahogy egyre többet fogysz és például elmehetsz plázázni és az eladó ropi nem ajánl egy jó kismama nadrágot, akkor máris megjön a kedved!!

Gondolj szép dolgokra, és próbálj meg egy kicsit uralkodni az érzelmeiden!

Nekem még ráadásul a párom elkezdett leszokni a cigiről!!:))

Na gondolhatod néha mi megy!!:))))))Mint egy spanyol szappanopera!De a végén mindíg jó a kibékülés!!;)))

319. EriAnyó (válaszként erre: 317. - Buksmuks)
2004. máj. 12. 09:45
Próbálj pozitívan hozzáállni! Én pl. szánok időt arra, hogy szépen nézzen ki, amit eszem. Tegnap azt mondták a kollégáim, hogy öröm nézni, ahogy nekikészülődöm az ebédnek. Apróságnak tűnik, de engem nagyon feldobott. Színesebb lett az életem, új dolgokat tanultam. Az első napokban én is érzékenyebb voltam, a párom szerint, de ez teljesen elmúlt. Adj időt magadnak, próbáld meg élvezni a dolgot. Ja, és lásd magad előtt azt az önmagadat, amilyen leszel, amikor eléred az áhított súlyt és formát. Sok sikert hozzá!
318. molntak (válaszként erre: 317. - Buksmuks)
2004. máj. 12. 09:37

No para!!!

A hiba nem a te készülékedben van. Illetve egy kicsit igen. Azt tapasztaltam, hogy ha úgy állítod be az agyad hisztis picsa leszel, de ha nem! Akkor kitágul a világ! Konzultálj amyw vel és smokey val tutira adnak tanácsot agy átállításra!!! Nekem bevált.

2004. máj. 12. 09:29
Sziasztok..van valaki köztetek aki ezalatt a fogyi alatt nem érezte magát csúcsrajáratva? Mert visszaolvasgatva mindenki azt írta milyen energikus lett,biztos bennem a hiba de én kevésbé lettem feldobott..sőt néha már rámszól a párom,hogy sokkal érzékenyebb lettem...mondjátok hogy nem csak én jártam így:( vagy bennem a hiba?:(((nem nekem való ez a fogyi?
316. gyöngyi (válaszként erre: 313. - Satya)
2004. máj. 11. 15:41

Satya!

Nálam is volt ilyen, növeltem a kálcium és a c-vitamin adagot és Q-10-et szedtem. Néhány nap alatt elmúlt.

Gyöngyi

2004. máj. 10. 09:55

Diéta megkezdésekor 3 nap STRESSZ!!

Nagyon nagy hiányérzet lisztfélék iránt.

De már elmúlt, és csináljátok rendesen, mert megéri!!!

314. Hoxa (válaszként erre: 313. - Satya)
2004. máj. 10. 07:41

Kedves Satya!

Ha a diéta elején tartasz, akkor lehet összefüggésben. Mert akkor most állhat át a szervezeted a ketonokra.

Ennek hamarosan el kell múlnia, ha nem akkor mindenképp fordulj orvoshoz.

Hoxa

313. satya
2004. máj. 10. 04:38

Halihó!

Kérdezném valakitől,hogy tapasztalt e hasonló tüneteket magán: enyhe kézremegés különösen stressz hatására,figyelmetlenség,öszpontosítás hiánya?

Ha igen úgy összefüggésben van e a diétával?

Főleg akkor ha ez azelőtt nem volt tapasztalható.

Mert Én ezeket vettem magamon észre.Eddig mindössze ezek voltak a problémáim.


312. Zolii (válaszként erre: 311. - Csigusz)
2004. máj. 5. 14:21
Megmértem a vérnyomásomat miután megittam egy kávét: 110/82! Hát éerdekes, de az a lényeg hogy egyenlőre nem szédülök! Dögöljön meg az időjárás!!!!!
311. csigusz (válaszként erre: 310. - Zolii)
2004. máj. 5. 11:01
Nekem az a véleményem, hogy valami front, vagy hasonló lehet, mert én is ugyanezzel küszködök. Olyan szinten szédülök, hogy nem bírok megállni kapaszkodás nélkül az elmúlt 2 napban.
310. Zolii
2004. máj. 5. 09:57

Sziasztok!

Immár a harmadik hetemet taposom, de ez az utóbbi két nap elég sz*r! Úgy érzem mintha egy kalapáccsal fejbevágtak volna! Csomószor szédülök, pedig rendesen megeszem a napi 20 ch-t, sőt még vitamint is szedek... Nem értem!


309. Mariann (válaszként erre: 308. - Csahu)
2004. máj. 4. 08:36

Szia Csahu!

Nem akartalak megbántani! Ha sok pénzem lenne, én is kipróbálnék mindent. De sajna nincs. Tudod, itt vidéken másképp élnek az emberek, és olyan kevés pénzből, hogy azt sok városi el se tudja képzelni. Itt tényleg minden fillérkét be kell osztani! Na, de ezt most nem akarom itt részletezni.

Az oldalt azért megnéztem! Biztos sokaknak beválik majd, és sokak örülnek ennek az infónak!

Sikeres fogyást kívánok!!!

308. csahu (válaszként erre: 306. - Mariann)
2004. máj. 4. 00:39

Szia Mariann!

Én is ettem a húst, amennyit csak bírtam, sőt ma is a hús a kedvencem, de miután az izületeim kezdtek úgymond tönkre menni, elgondolkodtam, hogy mi is a drága meg az olcsó.


307. csahu (válaszként erre: 304. - Edit)
2004. máj. 4. 00:38

Szia Edit!

Nem is rossz ötlet. De komolyra fordítva a szót…

Szerintem Te is azért nézed meg ezt a fórumot, mert szeretnél, minél több infót kapni a témáról. Nem ez a cél?


306. Mariann
2004. ápr. 29. 15:42

Én nem hiszek ezekben a csodaszerekben. Dietline, Vitalion és kispajtásaik. Drágák. Maradok az Atkins mellett. Nekem ez bevállt, és nem is drága...

Mint vidéki nőci, átszaladok a szomszédba, mamához, és hozok 60 db tojást ingyen. Ha husi kell, lenyissz, egy pipit...

De Dietline-t nem adnak ám ingyen! Meg Vitaliont se, esetleg akkor, ha be tudnak "hálózni".

No, de mindenki azt csinál, amit akar. Bocsi, ha hülyeséget írtam!

305. ata (válaszként erre: 304. - Edit)
2004. ápr. 29. 15:23
Megnéztem ezt a dietline.hu-t. Nem rossz, de az én pénztárcámnak egy kicsit sok. Még nincs teljesen lefordítva a honlap.
304. edit (válaszként erre: 302. - Csahu)
2004. ápr. 29. 14:41

Szóval megtalálták a mi fórumainkat is a reklámozók...

Meglátjátok ezután csapatosan jelennek meg a különféle kiegészítőket reklámozó ál-fórumos hozzászólások!

303. f954ece72f (válaszként erre: 302. - Csahu)
2004. ápr. 29. 14:37

Köszi az infót.

Lenne egy kérdésem,egy hónapi kajád mennyibe kerül ezzel a "szupermódszer"rel?


Ne azzal kezd, hogy ez attól függ:)

Konkrét számot kérnék ha lehet.



302. csahu
2004. ápr. 29. 00:51

PSMF

A módszer apropója: Ha bármilyen fogyókúra közben a fehérjét nem pótoljuk, akkor nem a zsírpárnáink, hanem főleg az izmaink, kedves idomaink sinylik meg a fogyókúrát – magyarul nem onnan fogyunk, ahonnan szeretnénk + gyengék is leszünk.

Hogy egy kicsit szakmai módon is fogalmazzak:

A bevitt protein szerepe: kiegyenlíteni a nitrogénmérleget és biztosítani a meglévő izomtömeget.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a kúrák során proteinnel tömik magukat a fogyókúrázók – ( ez egyébként a bodysokra jellemző, akik nem ugyanezt a proteint eszik )

Csak a szükséges napi mennyiség fedezése a cél vagyis ne legyen fehérje hiány a szervezetben!


- Módszer célja : a fogyni kívánó súlycsökkentése és kiegyenlített táplálkozásra való szoktatása, ahol a szervezet protein-szükségletét természetes alapú, az esszenciális aminosavak mindegyikét kellő mennyiségben tartalmazó DIETLINE készítmények ( étel-kiegészítők) biztosítják


- Kulcskérdések: hogyan folyik le kúra és mit lehet enni:

- A módszer igazán 2 pilléren nyugszik:

o Hetekben, kúrákban gondolkodik, nevesít 1-1

§ Karcsúsító-7: dominánsan zöldség tetszés szerint + DIETLINE – súlycsökkentő szakasz

§ Átmeneti-7: az étkezés változatossága megnő + DIETLINE- súlycsökkentő-súlymegörző szakasz

§ Stabilizáló-7: közel kiegyensúlyozott a táplálkozás + Némi DIETLINE- súlymegörző szakasz

§ A hetek közös jellemzője. Sok zöldség + DIETLINE valamint az, hogy 3 étkezés és 2 nassolás teszi ki a napi étkezést

§ Ezek a hetek többszörözhetők – fontos, hogy a hosszúságuk azonos legyen

o A kúrák ambuláns orvosi, diétetikusi laza „felügyelet” mellett jobb eredményt adtak, mint anélkül


Miben más, mint a többi fogyókúra :


o Minden pontosan és tudományosan magyarázható

o Gyors súly leadás az izomzat megőrzése mellett

o A fizikai és szellemi közérzet nem romlik, hanem javul.

o Megbízható, hatásos, egyszerűen követhető

o Az orvos, dietetikus aktív, segítő szerepet vállalhat a kúra során

o Yo-yo utóhatások nem érvényesülnek

Nézzétek meg a www.dietline.hu oldalon a "kérdések-válaszok" menüpontot. Ott sok kérdésre választ kaphattok ezzel a módszerrel kapcsolatban.



301. Lány (válaszként erre: 298. - Csahu)
2004. ápr. 28. 08:03
Engem érdekel!
2004. ápr. 28. 07:53

Szép jóreggelt mindenkinek!Többen támadják ezt a diétát a túlzott fehérjebevitel, illetve "egyoldalúsága" miatt. De akkor mi van az akkupunktúrával. Egy 10 alkalmas kúra cca.4 hetet igénybe vesz. Ezalatt szinte csak fehérjét, zöldséget itt is korlátozotta , szinhidrátot pedig csak ami a zöldségben van és azt is max. 600 kcal-ig. Gyümölcs nuku. A 4 hét után 3 hetes pauzában is csak minimális szénhidrát tartalmú dolog mehet fel (max. 1 zsemle/nap). A 4 hét alatt, ha az ember mindent betart és nem férfi (nekik gyorsabban megy az a módszer is), akkor 10 kg elérhető minuszba. Én itt a 6. hetet csináltam, az 5. hét végén -9 kg volt, és csöppent sem vagyok feszült , úgy mint a tűszúrásoknál. Szerintem , ha ezt is mértékkel csináljuk, célravezető. Én a lightosabb változatot művelem és eddig kiválóan működik. Szép napot mindenkinek!


299. c671fcef68 (válaszként erre: 298. - Csahu)
2004. ápr. 28. 06:53

Szia Csahu!

Kérlek, írd le ennek a fogyinak a lényegét, mert úgy érzem nekem is hamarosan váltanom kell...

Köszi!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook