Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? fórum

Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2009. febr. 2. 10:54
igen le. mindjárt, ahogy bemegyünk. Ha vendégek jönnek, természetesen nem szólunk rá, de Ők is leveszik, mert otthon is leveszik. Ez szerintem attól függ, otthon mit lát. ha kerti party van, nem vesszük le a cipőt, amikor bemegyünk, de akkor utána 2 napig takarítok, de ez az én szocproblémám. Egyébként meg sokkal kényelmesebb mezítláb...
194. julie114 (válaszként erre: 188. - Tuti-tui)
2009. febr. 2. 10:21

Nézd, mindenki a saját lakásában olyan szabályokat állít fel, amilyenek neki tetszenek. Ha másnak nem tetszik, legfeljebb nem megy oda többet.

De az illemre hivatkozni tévedés. Mert nem illik lehúzni a cipőt, és nem illik mást erre felszólítani. Legalábbis az európai kultúrkörben nem. Ez amúgy kifejezetten itthoni szokás, sehol sem találkoztam ilyennel Európában. Extrém esetekben legfeljebb a vendégek visznek váltócipőt. Pl.Finnországban. De sehol sem láttam elegánsan felöltözött, de papucsos-zoknis vacsoravendégeket.

2009. febr. 2. 05:59
mi levesszük a vendég nem minden esetben
192. tuti-tui (válaszként erre: 190. - Cabcd72c72)
2009. febr. 2. 05:54

Szívemből szóltál Laci!!! :-) Nem csak, hogy megkerestem az általad ajánlott cikket, hanem azonnal ki is nyomtattam azt! Annyira ellenzem a dohányzást, de a "dohánylobbi" nagyon erős és nem csak itt, hanem még számos országban a cigarettára kivetett adóból "töltik fel" rendesen az államkasszát, holott már bizonyított tény, hogy a cigarettázás okozta betegségek, halálesetek, sokkal több kárt okoznak,(anyagilag is), mint amennyi pénzt zsebre vágnak a gyárak, államkasszák! :(((

Ami a legborzasztóbb, az a cikkben is szépen össze van foglalva (de persze marad minden úgy, ahogy volt!), a dohányosok mások egészségét, gyakran már a magzat épségét is veszélyeztetik; bizonyos szempontból, ilyen téren veszélyesebb, mint az alkohol, sőt még a kábítószertől is, mivel a dohányosok nem csak maguknak ártanak, hanem a környezetüknek is! Igazad van, elsődleges lenne a dohányzás ellen küzdeni, ilyen fontos téma külön helyet érdemelne, hisz a cipőlevetés ez mellett, szinte nevetséges téma... :(( Üdvözletem! Imre. :-)

191. tuti-tui (válaszként erre: 189. - Salabakter)
2009. febr. 2. 05:38
Ahogy vesszük: régebben valóban nem kellett levetni a cipőt, királyoknál sem kellett papucsot húzni a lovagoknak az ő lábacskáikra, azonban lehet, hogy elkerülte a figyelmed egy nagyon fontos tényező: a szőnyeg és úgy általában véve a tisztaság, mivel a lábbelivel rengeteg szennyező anyagot is visznek a vendégek, akaratlanul is, más lakásába! 10-20 évvel ezelőtt még a mobiltelefon kikapcsolása (kórházakban, rendezvényeken, stb.) sem volt az alapvető kultúra része, ma viszont... Szerintem, és ez persze az én magánvéleményem, amennyiben a házigazda kifejezetten nem kéri meg a vendégeket, hogy ilyen-olyan okból ne vessék le az utcai lábbelit, akkor kérdezés nélkül le kell azt vetni! Nem akarok most mélyen belemenni a témába és lehet, hogy egy újabb "vita forrása" lenne, de szeretnélek emlékeztetni a nem túl régen történt "cipődobálásra" Bush elnök felé; ahol például szentségsértés lenne nem levetni a lábbelit az imaházban, míg nálunk a templomokban ilyen kérdés fel sem merül... Ahány ház, annyi szokás! Üdv! :-)
2009. febr. 2. 04:48

Sokkal veszélyessebnek érzem, a dohányzást a lakásba.


[link]


A nagyon erőssen a papucs mindenároni használatát "követelök" figyelmét szeretném csak felhívni rá, hisz a képeken az adatlapjukon, 90%-ban dohányosok.

189. salabakter (válaszként erre: 188. - Tuti-tui)
2009. febr. 2. 04:07
Azért az evőeszköz,meg a cipőlevétel mégsem annyira egy napon említhető,mivel evőeszközt már használtak akkor is,amikor még földes szobák voltak,ahol is a cipőt levenni egyáltalán nem volt kötelező,sőt.Az alapvető kultúra nem itt kezdődik szerintem.
188. tuti-tui (válaszként erre: 187. - Julie114)
2009. febr. 2. 00:51

Teljes mértékben igazad van, én mentem mellékvágányra, de szerintem, amit írtam a vendégekre is ugyanúgy érvényes. :-)

Pl.: amire hivatkoztam, ott sem kérdezte meg Gábor a vendégeket, hogy evőeszközöket kérnek-e az étel mellé, vagy kézzel fognak enni! :-))

Az alapvető kultúra, illemtan része, hogy ne szennyezzük sem a saját otthonunk, sem más lakását, talán kivéve az olyan szitut, amennyiben a házigazda kifejezetten kéri, hogy nem kell levetni a lábbelit, de ilyenkor sárban, latyakban beállítani más otthonába cipőben... Szerintem... Üdv! :-)

187. julie114 (válaszként erre: 186. - Tuti-tui)
2009. febr. 1. 20:17

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy az ember a saját lakásában lehúzza-e a cipőjét. Csak kényelmesebb otthon papucsban........

Hanem, ha vendégek jönnek, azoknak le kell-e húzni. Nagy különbség!

186. tuti-tui (válaszként erre: 183. - Franc22)
2009. febr. 1. 20:08
Én mondjuk, nem kimondottan dánielről vagy győzikéről mintázom a magánéletem alakítását, mert ott ugye, az öv sem volt bekötve, galambokat is eregettek, meg ki tudja mi volt még, mivel nem nagyon követem ezeket a sorozatokat! :-) (kisbetűvel írtam nevüket, de nem tiszteletlenség miatt, hanem a reklám elkerülése végett!!!) Azért el tudom képzelni, azt a háztartást, ahol valamelyik TV műsort "majmolva" pecázásból hazatérve, szép sáros csizmával besétálnak a nappaliba, mert "a dzsungelben is így csinálták"... :-))) Kifogásnak mindent fel lehet hozni, de inkább a cipőt kellene lehúzni! :-)
185. tuti-tui (válaszként erre: 167. - Cabcd72c72)
2009. febr. 1. 20:03
Laci, tudod, hogy én engedékeny vagyok! Ha valaki úgy áll, mint a gólya, akkor a térdnél behajlított lábon maradhat a cipő... ;-) :-))
184. julie114 (válaszként erre: 182. - Bbd41dd88b)
2009. febr. 1. 09:01
A vendégnek?
183. Franc22
2009. jan. 30. 11:14

tegnap a hal a tortán-ban a Beszeda Gabi is a vendégeinek vendég papucsot adott a lábára. Ilyen az igazi vendég látó és a vendégek, még meg sem sértődnek, mert nem mezítláb kell csámpázniuk a lakásba.

Ez nálunk is így van legtöbbször, bár van olyan, hogy ha mondjuk nem porszívóztunk, akkor bejöhetnek cipőstől, de ez ritka alkalom, inkább mi is papucsot húzunk a vendég lábára. Eddig még nem haragudott meg senki.

2009. jan. 30. 08:06
illik...:)
2009. jan. 30. 08:05
le
2009. jan. 30. 07:55
Tegnap figyeltem a vacsoracsatát,és a hal a tortán-t,de érdekes módon egyikben sem szóltak rá senkire,hogy vesse le a cipőjét!Pedig nem csak tegnap,de általában mindig ragyogó tiszta a lakás!Valamelyik műsorban egyetlen egyszer volt,hogy le kellett vetni,abból is sértődés volt,mert nem azért cűgölte magára az illető a térdig érő fehér túsarkú csizmáját.De otthon,a sajtjában természetesen senki nem szeret utcai cipőben lenni,de utcai ruhában sem.De azért az eldobozolás már túlzás!Mindezeken túl,én bárkihez megyek,leveszem.
179. pocus67
2009. jan. 28. 20:54
igen, minden esetben
178. cabcd72c72 (válaszként erre: 176. - E4e7b0a5fb)
2009. jan. 28. 19:56
Mint a 131. kommented bővebb kifejtése, így már érthető lett.
177. haaeen
2009. jan. 28. 19:50
az előszobában levetem a cipőmet, otthon is, másoknál is. nálunk az egész családnak, a barátaimnak ez a természetes, soha senkinek nem kellett szólnom, hogy vesse le, hisz magától megteszi.
2009. jan. 28. 19:38
naná,sőt már az előtérben.Nem is kell állandóan takarítanom és ezt a családom is belátja és a barátaim is, hisz náluk is ez a szokás.
175. cabcd72c72 (válaszként erre: 174. - Badonyimariaeva)
2009. jan. 28. 19:33
Ebben viszont, egyetértünk.:-)
174. badonyimariaeva (válaszként erre: 173. - Cabcd72c72)
2009. jan. 28. 18:54
Azt hiszel el amit akarsz,én úgy csinálom,ahogy nekem jól esik!
173. cabcd72c72 (válaszként erre: 172. - Badonyimariaeva)
2009. jan. 28. 17:21

Egésznap mondjuk abban a cipőben voltál, haza jösz, az ajtóba kivül leveted, kézbe beviszed, úgy felöltözve megtakarítod és a dobozába teszed.


Ebben az esetben felel meg annak, hogy Te a lakásba nem lépsz be cipőben.

Azt úgye nem mondtad, a kérdésben nem kérdezik, hogy a megtakarított cipőt a lakásba nem veszed fel a lábadra, ismételten.


Tehát megtakarított cipő, írány a doboz, levetközöl, otthonkába bújsz, vagy amibe a lakásba szoktál lenni.


Kérdéseim:

1. A hazulról történő elmenetel elött mennyivel veszed elő ismét az akkorra esedékes cípőt?


2. Dobozraktárt csináltál a lakásod azon részéből, ahol a cípőidet tartod?


3. Minden cipődnek az eredeti doboza van-e, vagy egyendoboz?


4. Hogyan szellőzteted, a dobozba közvetlenűl a viselése után elrakott cipőket?


5. Szerinted, elhittem amit leírtál?

172. badonyimariaeva (válaszként erre: 168. - Cabcd72c72)
2009. jan. 28. 16:55

Azt a cipőt akkor vettem ki a dobozból.

Tudod én, ha haza jövök, megtakarítom a csizmát, cipőt és a dobozába teszem, mert másnap már nem biztos, hogy azt veszem fel.

Nálam így működik!

171. salabakter (válaszként erre: 170. - Cabcd72c72)
2009. jan. 28. 09:49

Semmi hiba a neveltetéseddel.Ez a szigorú cipőlevetés nekem is csípi a szemem,főleg,mikor hozzáteszik,hogy "mivel kisgyerek van".A játszótérrre vajon hogy viszik ki a kisgyerekeket,és a homokozóba?Inkubátorban?

Én bizony a világért sem sérteném meg a kedves vendégeimet,felszólítva őket,hogy vessék le a cipőt.Aki akarja,úgyis minden ellenkezésem dacára leveszi.Ha meg nem,akkor sem dől össze a világ!

170. cabcd72c72 (válaszként erre: 169. - Salabakter)
2009. jan. 28. 09:27

Köszönöm kedvességedet, ha arra járok, a látogatásomban biztos lehetsz. Mivel annak idején nem az Angolkisasszonyokhoz jártam, a neveltetésem, így némi "hibát", hagyott hátra. Úgye most is névszerint szólítasz meg és én nem a bunkoságom miatt nem szólítalak vissza keresztneveden, hanem annak más, elöttünk ismert oka van. Pedig most szinte hallottam a hangokat akik így tituláltak engem a komment olvasásakor.


(P) (P) (P)

169. salabakter (válaszként erre: 168. - Cabcd72c72)
2009. jan. 28. 08:53
Szia Laci!Hozzánk is jöhetsz egy jó kis kajára,garantálom,hogy nem szólok rád a cipő miatt!
168. cabcd72c72 (válaszként erre: 165. - Badonyimariaeva)
2009. jan. 28. 00:28

Drága.

Legalább annyira legyél körültekintő, hogy az első képet nézzedd meg, amit feltettél. Kinek a padlószőnyeges szóbájába vagy CIPŐVEL? Magadnál meg levetteted.


Imádom, hogy ennyire következetessek vagytok, mikor szajkózzátok, hogy "igen" meg "természetes' csak nem teszitek hozzá, hogy a sjátotok kivételnek számít.


Több öszínteség magatokkal szembe, talán hihetővé tenné, a mások felé elhangzó kritikátokat.


A cípő kérdés is ilyen, nevelés kérdése, de nem most kell már elkezdeni, mert ez mostmár csak "rongyrázás" lesz.


Igen meglehet sértődni, de ne hülyitésre használjátok a lehetőséget, mert van még aki komolyan elhiszi a kijelentésteket.



Neharagudj, hogy rád zúditottam az egészet, de most már úgy érzem, hogy túlvan a kivagyiságtok mutogatása egy általam vélt határon-

167. cabcd72c72 (válaszként erre: 164. - Tuti-tui)
2009. jan. 28. 00:19
Köszi az engedményt.:-)
2009. jan. 27. 21:45
igen!
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook