Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? fórum

Nálatok le kell venni a cipőt a lakásban? (beszélgetős fórum)


75. cabcd72c72 (válaszként erre: 73. - McKenzi)
2009. jan. 18. 11:57
Ezt a 21. kommenteddel hogyan egyezteted össze?
2009. jan. 18. 11:55
A mi háziorvosunk sose jön be cipővel, még az ajtó előtt leveszi. Pedig sose kértem rá. Volt már kint 2x ügyelet is, az egyik doki nem vette le, a másik is csak akkor, vette le, mikor meglátta a gyereket.
73. McKenzi (válaszként erre: 71. - Cabcd72c72)
2009. jan. 18. 11:48

egyszer a férjemnek veseköve volt és ki jött az ügyelet, akkor nem is érdekelt, hogy nem vették le a cipőjüket (nem is néztem, csak utólag gondolom, hogy nem vették le)

viszont többször kihívtuk már a háziorvost, és egyszer nem vette le a cipőjét és nem is mosott kezet (pedig kikészítettem egy tiszta kéztörlőt csak neki) na akkor azt gondoltam, hogy milyen figyelmetlen. (plusz nekünk gyapjú szőttesünk van, azon pedig megmarad a kosz - mondjuk látszani nem látszik, mert mikor elküldtem kimosatni ugyanolyan volt mosás után, mint előtte)

72. cabcd72c72 (válaszként erre: 67. - Franc22)
2009. jan. 18. 11:15

Jól van szívesen leveszem a cípőmet, sőt belebújok az általad bíztosított papucsba, hisz nekem ettől semmi bajom nem lehet. Te viszont nem tudod, hogy nekem nagyon súlyos és fertöző lábgombám van. Látogatás végeztével természetesen erről Te mit sem tudva a papucsot a helyére teszed.

Egy kis idő múlva a gyereked játszik az előtérbe és azt játsza el, hogy én jövök hozzátok. Belelép abba a papucsba amit az elöbb én használtam és nyugodtan végignézed, hogy le fel alá mászkál benne, esetleg engem utánoz. Még jókat derültök is rajta. Pár nap múlva nem tudod, hogy a gyereknek hogyan lett lábgombája, mikor Te gondos Anyuka, mennyire vigyázol a rendre, tisztaságra.


Ez nem azt jelenti, hogy ezután mindenkitől orvosi igazolást kérsz, hogy nincs-e lábgombája, vagy egyéb valami fertöző betegsége és ez az igazolás 3 napnál ne legyen régebbi.


Szerintem túlzásokba estek, egymásra licitáltok, ki tud nagyobbat mondani.

71. cabcd72c72 (válaszként erre: 68. - Vénboszi)
2009. jan. 18. 11:07

Tételezzünk fel egy szituációt.


Hirtelen beteg lett valaki a családba és ágyba fekszik, orvost hívsz, megérkezik és elöbb mondod néki, hogy vegye le a cípőjét, mert addig itt bizony be nem megy a gyógyító munkáját elvégezni?


Ne nevettes.

70. cabcd72c72 (válaszként erre: 64. - C33bd8536b)
2009. jan. 18. 11:03

Nálad szívesen látott személy a vendég, szerintem is ez a normális.


Nem nyűg, teher, márcsak menne és hasonló gondolatok járnak a fejedbe, mindaddig mig ott van.

2009. jan. 18. 09:31
attól fugg, ha sár van igen
2009. jan. 18. 09:25
Le bizony! (és én is leveszem másoknál)mert micsoda dolog az,rámászni valakinek a tiszta szőnyegére?!Ha fel kéne tekergetni a szőnyegemet azért mert valaki jön hozzánk,akkor egyfolytaban tekergethetném!Szeretem ha figyelmeztetés nélkül megtisztelik" a házamat,de ha kell,odaszólok.Mint ahogy a dohányzás is tilos nálam.Ha valaki cigizik és nem birja ki azt a kis időt,ott a terasz.
2009. jan. 18. 09:19
mi az előtérben levesszük a cipőnket és a lakásban már papucsostól lépünk be. Ha vendégek jönnek nekik van vendégpapucsunk. A nappaliba nem megyünk be még papucsostól sem. A hálóba és a kisszobába igen, mert ott parketta van.
66. cabcd72c72 (válaszként erre: 63. - Cilus)
2009. jan. 18. 08:53

Az iskolában, tornaórán.:-)



Mast komolyan kérdem, kertes házba laksz, ki be szaladgálsz, mert állatokat is tartasz, minden bejövetelkor leveszed a cípődet. A fenét, csak nem mászkálsz mindenhol a lakásba.

Mikor befejezted a kinti munkát, természetes, hogy kényelembe helyezed magadat a lakásba, bolond lennél odabenn bakancsba maradni.


Panel lakás más, az előszobáig természetes az utcai cipő viselése, ott az Anyuka arról gondoskodjon, hogy a kicsi gyereke ne ott csússzon mászon, hanem a szobákba.


Szerelő érkezik, ha háztartási gépet jön javítani, természetesen én hívtam, tehát nekem kell arról gondoskodni, hogy az előszobai perzsa világos szőnyegemet "kár" ne érje. Mondjuk felcsavarom. A fürdőszobába, konyhába cipővel bemehet, távozása után takarítok.

A Tv szerelő a szobába lépés elött igenis vegye le a cípőjét, vagy én biztosítsak néki olyan egyszerhasználatos cipővédő fóliát, amit a cipőjére fel tud húzni. (Kórházkba láttatok már biztos ilyent).


Akinek ez nem tetszik, az vigye el a meghibásodott berendezését saját kezüleg, a szervízbe.

2009. jan. 18. 08:46
Naná,hogy le kell venni!!!
2009. jan. 18. 08:45

Nem kell levenni! Mi, a család, természetesen papucsban járunk otthon, de a vendégeknek nem kell levenniük, sőt kimondottan idegesít, ha valaki elkezdi fűzögetni a cipőjét az ajtóban.

A cipő a civilizált öltözködés része, hogy néz ki az, ha a vendégeink, szépen felöltözve, de zokniban, papucsban ülnek a vacsoraasztalnál?

És ha vacsora után táncolni van kedvünk? Zokniban, mamuszban ropjuk a rock-and-rollt?

Ha vendégeket várunk, mi is felöltözünk és cipőt húzunk. Papucs csak pizsama-partynál van.

63. cilus (válaszként erre: 61. - Cabcd72c72)
2009. jan. 18. 08:38
:)az jó!! majd írd meg h tanultátok meg:)
2009. jan. 18. 08:12
Igen,le kell venni,én is leveszem ha valakihez megyek.
2009. jan. 18. 08:08
Nálunk nem kell levenni a cipőt, csak a lakásba kézen állva kell járni.
60. lina15
2009. jan. 18. 08:03
igen
59. daroki
2009. jan. 18. 07:59
Igen.Szerencsére a többség automituksan leveszi,ha valaki mégsem,akkor megkérem,hogy cipőt le,jöjjön be:)
58. kohi (válaszként erre: 55. - Bianka3)
2009. jan. 18. 07:07

Nem vagy hülye, csak a kérdésedre válaszolnak-(én is )-véleményednek sem kell egyeznie.

Normál esetben a lakások tiszták, miért kell összegányolni a kinti kosszal,sárral,állatszőrrel...stb.

Egyébként TERMÉSZETESEN a lakásban amikor levettük a cipőt, misem zoknizunk, hanem PAPUCSOT húzunk.

2009. jan. 17. 21:04
Természetesen! Még szép...el is várom!
56. McKenzi (válaszként erre: 55. - Bianka3)
2009. jan. 17. 19:47
Nem kell ugyanazon a véleményen lenned. Te kérdezted, hogy miért természetes, azt hittem nem olvastál vissza.
55. Bianka3 (válaszként erre: 54. - McKenzi)
2009. jan. 17. 19:38
Ó, hülye vagyok és nem értem. Miért kell nekem ugyanazon a véleményen lennem mint mások? De úgy látom, akkor lenyelnek keresztben.
54. McKenzi (válaszként erre: 52. - Bianka3)
2009. jan. 17. 15:15
Már többen leírták, hogy nem szeretnék, ha behoznák a vendégek az utcáról a koszt. (kutyapisi, kaki stb)
53. Mocori
2009. jan. 17. 14:56
Le kell, bár a vendégek alapból leveszik. :)
2009. jan. 17. 14:51

Miért természetes, hogy le kell venni? Eszembe nem jutna, hogy a vendégeimmel levetessem a cipőt.

Én meg bent papucsot hordok, nem fogok zokniban szaladgálni.

51. kohi
2009. jan. 17. 13:05

Természetesen igen le kell venni. Nálunk nincs csodálkozás ezen, mert hozzánk csak olyanok járnak, akik maguktól leveszik.

Nehézség akkor adódik, ha szerelőt kell hívni.

Volt hogy kellett szólnom, nem tetszett neki, de levette.Szobákban szőnyeg van, kis gyermekünk van, meg különben is a kint az nem bent...

2009. jan. 17. 13:05
Igen de ezt általában nem tartják be volt már hogy valaki a gyönyörű süppedős világos szőnyegemre lépett na akkor szóltam hogy ezt nem kéne!!!!!!!!!!!Mindenhol burkoló van de vannak benti papucsok:-))
2009. jan. 17. 13:03
Igen!
48. Yulcsy
2009. jan. 17. 13:01
Mi is mindig levesszük, és elvárom mástól is, hogy levegye.Különben ennyi erővel mezítláb is járhatnánk az utcán.(mégsem teszi senki).Gusztustalan ami az utcákon a cipőnkre ragad.Én azt a sok trutyit nem szeretném végighordozni a lakáson,vagy beleülni, ha leülök a szőnyegre, padlóra.
2009. jan. 17. 12:56
igen!!!
46. anya83
2009. jan. 17. 12:41
Igen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook