Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon fiatal anyukák fórum

Nagyon fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
9. Eve20 (válaszként erre: 8. - Linde)
2006. máj. 25. 15:58
Az biztos, hogy jó ha az embernek van tesója. Nekem 3 féltesóm van, 2-vel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot, azzal az egyel akivel meg igen, sajna nem vagyunk jóban mostanában:( Jó lenne, ha lenne egy édestesóm, vele egészen biztos, hogy máshogy lennénk.
8. Linde (válaszként erre: 5. - Eve20)
2006. máj. 25. 15:55

Úgy gondolom, ha az ember elég érettnek érzi magát hogy egy életen át felelősséget vállaljon egy másikért, akkor miért ne? Ha meg a feltélek is megfelelőek...

És igazatok van, nem jó egykeként felnőni, egy tesó az kell (nekem 2 öcsém van, ha nem lennének megőrülnék az unalomtól) :)

7. Eve20 (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2006. máj. 25. 15:52
Hát igen, mindenkinek máshogy alakul a sorsa:) Nekünk hatalmas szerencsénk van. Most mennyi idős a babád? Kisfiú ha jól tudom?
6. Hoxa
2006. máj. 25. 15:51

Tisztellek azért, mert bevállaltad és nem nyúltál más eszközökhöz. :)


Amikor tini voltam, akkor úgy gondoltam, hogy 25 évesen fogok szülni. Annál korábbi időpont nem merült fel bennem a továbbtanulás miatt.


Aztán az egyetemen, amikor még csak pár hete voltam együtt a jelenlegi férjemmel, 2 hétig azt hittük, hogy terhes vagyok. Hát... eléggé ki voltam borulva.


Nem éreztük érettnek magunkat rá eddig:

1. Először be akartam fejezni az egyetemet.

2. Amikor befejeztem, külföldre mentem dolgozni.

3. Amikor hazajöttem munkát kellett találnom.

4. Amikor már volt munkám, akkor az előrejutásért küzdöttünk, szülőkkel éltünk, oda nem akartunk.

5. Aztán Budapestre költöztünk. Új munkahely, még nem kéne szülni... meg albérletbe?

6. Vettünk lakást, de borzasztóan lelakottat. Akkor arra fogtuk, hogy majd ha felújítjuk...

7. Amikor felújítottuk, akkor még vártunk egy kicsit, bátorságot gyűjtöttünk. :)))

8. És most bevállaltuk! :)))

De eltelt közben 10 év. :) Hát így esett a dolog.

5. Eve20 (válaszként erre: 4. - Linde)
2006. máj. 25. 15:37
Az biztos!:) Szerintem ez kizárólag az anyajelölttől függ. Hogy megérett-e rá. Na meg persze az anyagiak is nagyon fontosak. Én azt szoktam válaszolni, mikor idegenek faggatnak, hogy miért vállaltam ilyen fiatalon, hogy megvoltak a feltételeink hozzá. Lelkiekben pedig úgy érzem, készen álltam rá. És néhány éven belül szeretnénk neki kistesót is:)) Annyira rákaptunk a dologra:))
2006. máj. 25. 15:31
Én 20 éves vagyok, van egy barátnőm aki egyidős velem, és nem rég lett anyuka. Imádják a picit, teljesen kivirult... Ha megfelelőek lennének a körülményeim, talán én is vállalnám. Szerintem annál nagyobb csoda nincs.
3. Eve20 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. máj. 25. 15:30
Hogyne aggódtam volna! Szerintem minden anyuka akárhány éves, pláne első gyereknél nagyon aggódik. Mi mondjuk nem terveztük (szerintem gondoltad:))) de az abortusz szóba sem került. Szerencsére jól megvagyunk, nem szorulunk segítségre. Hamarosan pedig megvesszük az első lakásunkat!:))) Az önállóan összekuporgatott pénzünkből. Ti nem szerettetek volna hamarabb babát?
2. Hoxa
2006. máj. 25. 15:19

Én a másik véglet vagyok, én 30 évesen estem először teherbe. De nem bánom. Nem tudom milyen lett volna 18-20 évesen, szerintem nagyon féltem volna.

Te nem aggódtál?


Végülis attól is függ, milyen anyagi/családi helyzetben van valaki. Mi szerettünk volna mindent megteremteni előbb és utána gyereket vállalni.

2006. máj. 25. 15:11
Én 18 évesen élhettem át az anyaság csodáját. A fiam már lassan egy éves, és nagyon jól megy a babázás. Kíváncsi lennék vannak-e köztetek olyanok, akik szintén ilyen hamar csöppentek ebbe a szerepbe, illetve hogy bírkóztak meg a feladattal. Meg persze, hogy általánosságban mit gondoltok a dologról.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook