Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon fiatal anyukák fórum

Nagyon fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
69. LoLiNa
2007. jún. 23. 09:09
Mondjuk az biztos, hogy nem az a jó, mikor egy 50-60 éw körüli nő xül. mindenki érzi, hogy mikor xeretne gyermeket. :-) hogy mikor wolt neki elég a buli meg minden. bár gyerek mellett is lehet ,xórakozni, ,akár otthon is. nálunk rendxeresek woltak az éjxakába nyúló kártyapartik, ökörködések.:-) és nagyon jól éreztük magunkat :-)
2007. jún. 22. 17:27
Én 17-évesen szültem a fiamat.Nagyon jó ez így.egyáltalán nem bántam meg.Nem azt mondom,a mai fejemmel nem így csinálnám,de hamár így alakult......Azóta még szültem 2-gyerköcöt,és nagyon boldogok vagyunk.És büszke vagyok rájuk.
67. daroki
2007. jún. 22. 15:31

Sziasztok!


Átolvastam a topicot(nagyjából)így a végére érve eléggé elszabadultak az indulatok:(

Myly írásában egy csepp irigységet nem találtam,monika0310,sztem te vmit nagyon félreérthettél.Mothertiger írt le egy esetet ami a szomszédságában történt.Myly sztem erre reagálhatott.Hogy milyen rossz annak a 16 évesnek akit alkoholista szülők "neveltek"!Valóban sok jót nem láthatott otthon,és mi akik fiatalon szültünk és szerető,nyugodt családból repültünk ki,mennyivel könnyebb helyzetben vagyunk,mint most az a 16 éves lány akiről Mothertiger is írt.Én nem tudom hibáztatni azt a lányt,nagyon kemény és nehéz élete lehetett és nem is nagyon lesz könnyebb neki,ha vki nem nyúl a hóna alá és nem szedi ki abból a környezetből:(

Amúgy én is elmondhatom,hogy fiatalon szültem az első gyerkömet.20 éves voltam.Azóta még született két gyerköm,én is jó dolognak tartom,hogy fiatal anya vagyok,könnyebben egy hullámhosszon tudok lenni a mai fiatalsággal:)

66. LoLiNa
2007. jún. 22. 14:39
18 éwesen xültem a nagyobbik fiamat. mst 23 éwesen a kisebbiket :-) és nem bántam meg :-) nem xoktam és nem is fogom őket lepaxxolni, hogy bulizni wagy bhowa xórakozni menjek! ink öket wixem ,xórakozni, :-) buliztam eleget.. nix xebb látwány a fiam mosolyánál, ahogy örül mindennek. legyen az egy tárgy wagy egy ,kiránduás, utazás...:-)
2007. jún. 19. 21:16
Renafield!!!Nagyon tévedsz nem roma családból származom de felteszem hogy te igen mert mindenki magából indul ki!!!Gondolom még nem is hallottál róla hogy gyes mellett is lehet iskolát végezni!!Nővérem a 2 gyermek mellett 25 évesen szerzett diplomát,a férje 23 évesen a hugom 25 évesen gyermek mellett!!Én most járok főiskolára a két éves fiam mellett!!A férjem mérnök!Aszüleimnek igaz hogy csak érettségiük van de ők teremtették meg nekünk az alapokat!!Úgy hogy nyugodtan visszavonulhatsz mi tisztességesen élünk,a városban ahol élünk mindenki ismer és tisztel bennünket!!Mellesleg nem mindenki a végzettségében dolgozik!!A szüleimnek 22 éve 2 jolmenő vállalkozása van!!Sokat és keményen dolgoztak azért amit megteremtettek!És én szerintem nem reagáltam túl a dolgokat!!Ők is leírták a véleményüket én is leírtam az enyémet!!Neked amúgy sem lett volna aemmi közöd hozzá,ők erre még nekem nem válaszoltak!Csak te kaptad fel rajta a vizet!!Javaslom neked hogy te is íratkozz be főiskolára biztos sikerülni fog!!A lehető legjobbakat kívánom neked!!
2007. jún. 19. 07:30
én 20 évesen szültem, de mindeki azt mondta, hogy "hülye vagyok" ha ilyen fiatalon vállalok gyereket... nem bántam meg, nem "csak" az anyja vagyok, de a barátnője is - és ez nagyon fontos számomra.
2007. jún. 18. 21:48
Sziasztok, itt a másik oldal. Engem anyukám 15 évesen szült, rá 3 évvel hugomat, aztán 3 év múlva öcsémet. Nekem nem volt olyan szerencsém, mint az oldalon lévő legtöbb babának, amiért nagyon tisztellek benneteket anyukák. Amikor én születtem, még nagyon élt a hippi mozgalom. Anyu és apu is inkább buliztak, napokra nagyimnál hagytak minket, és egyebek. Borzasztó volt így felnőni. Aztán a szüleim elváltak, de szörnyű volt, hogy nálunk mindig minden nap buli volt. Emiatt halt meg anyu nagyon korán 38 évesen. Talán, ha én akkor nem születek meg, és van ideje felnőni, még mindig élne. Én a saját tapasztalatom alapján nem engedném 20 alatt szülni a nőket, legalábbis eddig így gondoltam. De most, hogy láttam miket írtok, belátom ez nem lenne helyes. Hisz rengeteg sok jó édesanya van, aki fiatalon szült, én csak rontom a statisztikát. Örülök, hogy a kevesekhez tartozom.
62. renafield (válaszként erre: 61. - Monik0310)
2007. jún. 18. 14:54

Monik0310! Te egy kicsit túl harcias és agresszív vagy, ha valaki más véleménnyel van a tizenéves korban való gyermekvállalásról. Azt tudomásul kell venned, hogy az emberek nagy többsége elítéli, kineveti és furcsállja azt a lányt/asszonyt, aki tizenévesen szül. Engem is kinevettek és szabály szerint "leugattak", mikor megláttak 16 évesen nagy pocakkal, és még most is sokan csodálkoznak, hogy ilyen fiatal vagyok (19 éves)és már 2 éves ikreim vannak. Nem lett volna szabad ilyen módon rájuk "ripakodni", mert nem várhatod el, hogy ők is hasonló módon gondolkodjanak mint te. És szerintem sem Mily, sem Zsanett 32 nem neked címezték hozzászólásukat. Nem minden nő vágyik 15-16 évesen gyerekre, mint te, vagy az unokahugicád. Elhiszem, hogy büszke vagy rá(magam is büszke vagyok, hogy 17 egy nappal múltam, hogy kivajúdtam a kis ikreimet), de azzal ne sérts meg másokat, hogy leordítod őket. Úgy vélem, ha nem haragszol, hogy te roma családból származol, a romáknál divat ugyanis foggal-körömmel védeni a családtagokat, és ilyen temperamentumos "leugatást" produkálni. Ezt én most nem sértésből mondom, egyszerűen erre utalnak a kirohanásaid.

Érdekesnek tartom, hogy diplomásnak mondod a családodat. Én még egy diplomás embert sem láttam, akinek több vállalkozása lett volna!!! Mert ilyen ritka, mint a fehér holló (ami gyakorlatilag nincs is!) Túl fiatalok a rokonaid is: anyukád is, nővéred is 17 évesen szült, érettségizni biztos, hogy nem a rendes időben érettségiztek, egyetemre pedig gyermeknevelés mellett nehéz járni, még levelezőn is. Mikor 16 évesen férjhez mentél, szerintem te sem gondoltál se érettségivel, se egyetemmel, főleg, ha már azonnal szülni is akartál, csak nem sikerült be a dolog. Az unokahugicád is messze van még nemhogy az egyetemtől, de az érettségitől is, és diplomássá csak úgy válhat az ember főiskolát-egyetemet végez! Ezt én is tudom, a 19 éves kis tyúk, neked is tudni kellene, mikor 8 évvel vagy idősebb nálam! Így hát ne haragudj, de kételkedek némely állításodban.

Ami pedig a vagyoni helyzeteteket illeti, azzal nem szokás dicsekedni, és másokat megvágni a gazdagságotokkal, mert a szerencse kereke forgandó, a nagy pénzek pedig általában zsiványságból származnak. Másrészt azt sem tudod még, hová jutsz, lehet, hogy utolsó koldusként fogod tengetni magad pár év múlva.

Ne haragudj, hogy kioktattalak, de rászolgáltál. Ha pedig nem tetszik, nagyon sajnálom! Csá!

61. monik0310 (válaszként erre: 55. - 831ad879a7)
2007. jún. 4. 22:50
zSANETT32!!sZERINTEM ÁLTALÁNOSITANOD NEM KELLENE MERT AZ ÉN UNOKAHUGOM IGAZ HOGY 15 ÉVESEN SZÜLT,DE NEM LÁTSZIK RAJTA!!168 CM 52 KG NEM NYULT MEG A BŐRE SEHOL!!a TERHESSÉGEL 4 KG SZEDETT FEL, 5 HÓNAPIG SZOPTATOTT ÍGY A MELLEI SINCSENEK LERÁGVA!!ÉS NEKI EGYÁLTALÁN NEM FONTOS A BULI MEG A HAVEROK JOBBAN ELLÁTJA A GYEREKET MINT EGY 30 ÉVES ANYA!!MINDENBŐL A LEGJOBBAT ADJA NEKI!!ÉS HA JÁRNA IS AZ ESZE BULIZÁSON ÉN 27 VAGYOK ÉS ÉN IS ELMEGYEK !!2 ÉVES A FIAM!!MI MEGVETŐ VAN ABBAN HA VALAKI AZÉRT MERT GYEREKE VAN ELMEGY EGY HÓNAPBA 1-2 SZER SZÓRAKOZNI????RÁADÁSUL NEM ISZUNK NEM SZEDÜNK SZAROKAT!!!!!
60. monik0310 (válaszként erre: 56. - 0c97fbb607)
2007. jún. 4. 22:42
Kedves myly!!Hülyeség amit te leírtál!!Te nem tudhatod hogy milyen családi körülmények között élünk!!Nincs alkoholista a családunkba, A család nagyrésze diplomás,és jó anyagi körülmények között élünk!!Több vállalkozásunk is van!!És a családom mindentagjának szebb gyermekkora volt mint neked szerintem ,mert belőled csak az irigységet hallom!!!inkább 15 évesen megszülte és vállalta hogy felneveli,minthogy (kukába)dobja!!Te szerencsétlen!!!!És ezt kell nézni!Mellesleg egy gyönyörű házban a férjével együtt nevelik a kicsit,boldog családban!!AMI NEKED SZERINTEM SOSEM LESZ!!!!MYLY
59. emily (válaszként erre: 49. - Cc319350e7)
2007. jún. 3. 20:37
Húúú, az szép!!! :-) Ha nekünk lenne hat lányunk, a párom asszem leugrana cigiért...és úgy 30 év múlva jönne vissza! :-D
58. erikpipi (válaszként erre: 33. - Mothertiger)
2007. máj. 23. 13:11
Szerintem nem kortól függ, hogy ki milyen anya. Az enyém 17 évesen szült, igaz nem volt soha jó a kapcsolatunk, pedig szegény próbálkozott rendesen, de "ki mit hoz otthonról". Most, hogy idősebb lett, teljesen megváltozott, és a kapcsolatunk is jó. Nem kell ahhoz inni, vagy fiatalnak lenni, hogy valaki rossz anya legyen. Lehet, ha nem a legszebb hajasbabát kapom karácsonyra, hanem több törődést szeretetet, nem kellett volna ennyit várnom a békülésre....
2007. máj. 23. 12:16

Kedves Monik0310! Nagyon igazad van, ami a fiatalon szülést illeti. Én is már 16 évesen férjhez mentem, hogy teljesíthessem vágyamat, csak én annyiban szerencsésebb voltam, hogy hamar meg is lettek (iker kislányokat szültem egy nappal a 17. születésnapom után). Olyan családból származom, ahol a nők már 16-17 évesen férjhez mennek (bár egyáltalán nem vagyunk romák), és így nem is csoda, hogy hamar szülnek. Anyukám 17 évesen szült meg engem, nagymamám is szintén 17 volt, mikor őt szülte, tehát ezt a szokást láttam otthon, és én is jónak találtam (gondolom, nálatok is hasonló lehetett a helyzet).

A 16 éves húgom is most fog férjhez menni a nyáron, ő is szinte alig várja már, hogy anya lehessen. Örülök, hogy neked is teljesülhetett a vágyad, és sok egészséget kívánok a picinyednek.

2007. máj. 3. 15:49

Nem akarok palotaforradalmat kirobbantani,csak azt szeretném megkérdezni tőletek,egyszer is belegondoltatok egy olyan fiatal lány életébe akiket alkoholisták neveltek fel!Egyszer is belegondoltatok,hogy mi mindent taníthat egy ilyen szülő a gyermekének két pohár között,belegondoltatok olyanok életébe akik soha nem jártak iskolába,és a gyermeküket sem tudták taníttatni,belegondoltatok már olyan ember életébe akit csak vertek a szülei,mert nem értek rá elmagyarázni az élet dolgait????

Könnyű szörnyűlködni az ilyen dolgokon,kényelmes ,szerető otthonból kilépni a világba,és fejet csóválgatni!

Ha ilyen dolgokat látok,mint amiket leírtatok,inkább mélységesen szomorú leszek,és hálát adok a jó istennek,hogy nekem nem úgy kellett felnőnöm,ahogy valószínűleg nekik kellett.

2007. máj. 3. 15:01
Hát nemtudom. Minap jött egy fiatal pár be hozzám karonülő gyerekkel az irodába, személyi kölcsönt szerettek volna, mint kiderült, a lány szeretne szilikon ciciket. Biztattam ez egy jó ötlet, nekem is az van, nem bántam meg, főleg, ha ennyire szorong tőle. Átbeszéltük a lehetőségeket, kérte menyjek el vele az orvosomhoz. Elmondása szerint nagyon nagyon rondák a mellei, amit én elég kételkedve fogadtam. Az orvosra várva előjött a szó a koráról, és kiderült, hogy 16 ÉVES!!! Egy egy éves gyermekkel. És mikor az orvosnál levetkőzött, hát kellett egy mély levegőt vennem. 16 évesen egy szanaszéjjel szakadt testtel... A doki is aztmondta neki, akármilyen műtét, ez szép nem lesz soha.. Szerintem mindennek megvan a maga idelye, ami mindenkinél lehet más, de hogy ennél a lánynál a 15 év nem volt kor a szüléshez.. Beszélgetésünk során egyszer sem mesélt a kislányáról, minden más sokkal fontosabb volt, bulik, haverok..
2007. máj. 3. 14:11
Sziasztok!!Én 16 évesen mentem férjhez és nagyon szerettem volna anyuka lenni,de nem jött össze!!!8 évet vártunk a kisfiamra 25 évesen szültem!!Nővérem 35 éves és nagymama a lánya 15 évesen szült egy szép kislányt 2006 ban!!Idén a kisfiam 2 éves az unokahugom lánya 1 éves lesz!!És ikertesóm novemberre várja elsö babáját!!Szerintem azért jó dolog a fiatalon szülés!!Mamámnak ükunokája lett,anyunak meg 52 évesen dédunokája!!!Inkább bővüljön a család,minthogy......:(((!!!!!
53. renafield (válaszként erre: 44. - Cc319350e7)
2007. jan. 17. 14:12
Kedves Cretina! Ismeretlenül is üdvözöllek, mint tizenévesen szült anyukát. Nálunk is hasonló volt a helyzet, mint nálatok, csakhogy én szültem előbb 3 hónappal az anyámnál. Ő 34 évesen lett először nagymama, aztán kismama. Mikor együtt sétál a két kislánnyal az utcán, az ismerősök soksor keverik őket. "Jé, hát ikreket szültél?" Feleli erre:"Nem, ezek az unokáim." Ezeket a helyzeteket egyáltalán nem érezzük cikinek.
52. babi83
2007. jan. 16. 08:34
Anyukám 17 éves volt, amikor engem szült, 20, amikor az öcsémet, és 31, amikor a kicsi öcsémet. Mindig idősebb testvért szerettem volna.
51. Anita123 (válaszként erre: 49. - Cc319350e7)
2007. jan. 15. 22:22

Nekem a legnagyobb tesom 17 a legkisebb 6 eves es az"osszes"fiu!

Jo lett volna ha meg lany tesom is lett volna.Foleg ha kicsi korkulomseggel lettunk volna...

50. Ancika (válaszként erre: 49. - Cc319350e7)
2007. jan. 15. 15:27
Azta!!! Nagyon irigyellek! :)
49. cc319350e7 (válaszként erre: 48. - Anita123)
2007. jan. 15. 15:22
Mi 7-en vagyunk tesok, a legidosebb 33 a legkisebb 12, es csak 1 fiu van:))
48. Anita123 (válaszként erre: 46. - Cc319350e7)
2007. jan. 15. 14:20

:)

Nekem 3 fiu tesom van.2"kicsi" van koztuk.

47. Anita123 (válaszként erre: 25. - Eve20)
2007. jan. 15. 14:15
Kerdesedre valaszolva,nekem nehezebb hizni.En kinlodok vele annyit,mint mas a fogyassal.
46. cc319350e7 (válaszként erre: 45. - Anita123)
2007. jan. 15. 14:08
Nekem is van meg egy hugom, aki 2 evvel fiatalabb a fiamnal! :)))
45. Anita123 (válaszként erre: 44. - Cc319350e7)
2007. jan. 15. 14:01

Az en ocsem fiatalabb a lanyomnal 3honappal :)

Majdnem hasonlo esetunk van.En 17 evesen szultem es en is nagyon sokat koszonhetek a szuleimnek!Rengeteg segitseget kaptam fokent Anyukamtol.

Jo latni mikor tesomek es a lanyom egyutt jatszanak!Regebben kicsit furcsa volt,meg talan szegyeltem is,hogy hamarabb szultem,mint Anyukam.De utanna hamar megszerettem a helyzetet. Mostmar nagyon is orulok neki!

2007. jan. 15. 12:45
Sziasztok! En 16 eves voltam mikor megszuletett fiam Richard. Nagyon fiatal voltam, de szerencsemre ott voltak szuleim, tesoim, akik segitettek a kicsi gondozasaban. Egyedul szerintem nem is tudtam volna vegigcsinalni. Az aranyos a sztoriban, h. edesanyam 2 honappal elottem szulte meg ocsemet, igy olyanok, mintha tesok lennenek. Ferjhez is mentem az apahoz, de nem tartott sokaig, 2 ev utan elvaltunk. Ezt a reszet kihagyhattam volna, de az,h. vallaltam a fiam soha nem bantam meg.
2007. jan. 15. 12:08
Én 16 évesen mentem férjhez, és 17. születésnapom után egy nappal szültem iker kislányokat. Fájt, nagyon is a vajúdás, de nagyon jó érzés volt 17 évesen anyukának lenni, és egyáltalán nem bántam meg, hogy szinte gyerekfejjel vállaltam a szülést.
2006. szept. 21. 15:06

Szia Eve!

Én nem rég kerültem ide az oldalra.Én 20 évesen szültem az első kislányomat.A másodikat pedig 23 évesen.

Szerintem fantasztikus érzés anyának lenni!!!!!!!!!!!:)

Szerintem jó döntés volt fiatalon szülni,ne csinálnám másképp, ha újra kezdhetném.

41. Eve20 (válaszként erre: 40. - Gigi...26)
2006. jún. 9. 06:05
Mintha hájjal kenegetnének!:)))))Aranyosak vagytok!:)))
2006. jún. 8. 17:02

Ezt tudom, hogy már mondtam, de Eve felelősségteljes, és nagyon jó anyuka!! :)

Igaza van Hoxának, hogy bulizni attól még lehet, hogy gyereke van valakinek, de talán pont az élethelyzetéből adódóan, ezt is érettebben csinálja. Mennyivel többet ér egy jó beszélgetés (akár 1-2 pohár itallal) a barátokkal, mint egy hangos zenés hely, ahol csak akkor érzik jól magukat a fiatalok, ha nagy mennyiségű alkoholt vesznek magukhoz..


Van mindenkinek olyan, hogy veleszületett intelligencia és tanult intelligencia. Az első az nagyon fontos, mert ennélkül a második sem nagyon működik. A gyerekneveléshez is kell, és akinek az első nincs meg, az csak okoskodik sajnos, úgy hogy észre sem veszi milyen ostobaságokat csinál. Mert amiket Eve leírtál, azt szerintem azok az anyukák úgy találják helyesnek - és ez a szörnyű! Pedig ha így is élnek, azt megtanulhatták volna, hogy mit "illik" csinálni ezekben a helyzetekben.


Az nem kerül semmibe, ha foglalkozunk a gyerekeinkkel, és mindkettőnk számára sikerélményt nyújt. Olyan jó együtt nevetni, és látni,milyen ügyesen tanulnak a picik:) És bizony Eve az a világ legtermészetesebb dolga, hogy büszkék vagyunk az okos fiacskáinkra..:DDD

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook