Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagyon fiatal anyukák fórum

Nagyon fiatal anyukák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2008. máj. 24. 14:37

Nekem eszembe sem jutott 16 évesen, hogy gyerekem szülessen. Mondjuk még nemi életet sem éltem. Igaz 20 évesen szültem a lányomat aki már 6,5 éves, de meg volt a biztos egzisztencia: apuka, saját lakás, stb. Még én is iskolába jártam, de már addigra leérettségiztem és már csak a utóképzés volt hátra amit magántanulóként fejeztem be.

A GYES után volt hova mennem dolgozni.

Ezezl enm azt akarom mondani, hogy ne szüljenek fiatalon a lányok, de gondolják meg, hogy mire szülik azt a babát!

98. f852ffafeb (válaszként erre: 94. - Eszterke8504)
2008. máj. 19. 07:33

Szia!


Amikor én terhes lettem, párom azt tanácsolta, vetessük el.

Húztam-halasztottam, s végül nemet mondtam.

Más nem tudta sokáig ugye, de miután megtudták, mindenki ellenezte, örökbeadást akartak.

Párom is!

De ezt sem akartam. Végig idegeskedtem a terhességet, remegtem, néha elájultam.

A babám teljesen kiegyensúlyozott, mindenki szerint egy kisangyal, és imád mindkettőnket.


Ha a pici apja el is hagy, a szüleid nagy valószínűséggel nem fognak. Amint megszületik a pici, ők lesznek a legboldogabb nagyszülők! 100 esetből csak 1-2 nem így végződik, de ha anyukád továbbra is engedi, hogy ott lakj, akkor szerintem ő is csak védeni akar.

Beszélj velük, mondd el, mit érzel. Utalj arra, ők is átélték a szülőség csodáját.

Egy darabig csalódottak lesznek, szomorúak, netán mérgesek.

De mikor a mozgolódó picit simizhetik a pocakodban... Szerintem emiatt nem kell aggódnod.

Sok szülő így viselkedik, ha a gyermeke más utat választ, ezt még meg kell tanulniuk elfogadni. Az ő kicsi lányuk anya lesz, nem lehet könnyű, nemde?

De ne engedd,h ogy elszakítsanak a GYERMEKEDTŐL, ha Te azt nem szeretnéd. Egy boldogtalan, lelkiekben törött, depressziós, szüleire haragvós lánnyal, na azzal tennéd tönkre a környezeted.


De ez csak az én véleményem. Sokak szerint még túl fiatal vagyok mindenhez, így véleményem sem lehet, de úgy gondoltam, megpróbálok segíteni, hátha tudok.


A fiam másfél éves, én 16. Soha egy pillanatig nem bántam meg, hogy Ő van!!



U.i.: Érettségizni szeretnék, tanulok is. A tesót nem erőltetem, de ha jönne, akkor örülnék neki.

Nagyon is.

97. elkata (válaszként erre: 94. - Eszterke8504)
2008. máj. 18. 09:39

Egy a biztos: bárhogyan is döntesz, az jó döntés lesz, mert TE hoztad meg azt a döntést úgy, ahogyan TE akartad.

Tedd fel este a kérdéseidet, s aztán figyelj magadra, a környezetedre, mert megkapod rá a válaszokat.

96. galoca2 (válaszként erre: 94. - Eszterke8504)
2008. máj. 17. 21:02
Most légy észnél,míg nem késő!!!Én 17 évesen szültem,vakon,szerelmesen.Az egész életemet elszúrtam. Pedig mindenki mellettem állt.
95. 7004ca251b (válaszként erre: 94. - Eszterke8504)
2008. máj. 17. 11:33

Próbálj meg végig gondolni mindent.Csüccs le egyedül valahol,vigyél egy nagy fehér lapot,és írd le,az elképzeléseidet,hogy abban az esetben,ha megtörténik a legrosszabb és apukád kitagad,és az exed sem támogat,hogyan tudod mind anyagilag,mid segítség nélkül megoldai a baba felnevelését.Ha tudsz egy olyan "vésztervet" kialakítani,ami a gyakorlatban is megállja a helyét,és kivitelezhetőenk találod,és úgy látod,megér ez a baba számodra ennyi áldozatot,akár apukád elvesztését is,akkor csináld végig.

Tanácsként én objektíven csak ezt tudom adni,mert a szubjektív véleményemet itt már sokan ismerik ezzel a témával kapcsolatba,felelőtlenségnek érzem magaddal és a gyerekkel szemben is,hogy megszülöd egy anyagilag ,és erkölcsileg bizonytalan életvitelbe,ahol nincs melletted sem a párod(ami azért sokszor előfordul,de olyankor legalább a család segít)sem a családod száz százalékosan.Nem lenne jobb,majd akkor babát vállalni,amikor van melletted egy társ,aki segít,és amikor a családod is teljese veled tud örülni?amikor nem kell majd minde percben a megélhetésetekért aggódnod,és amikor minden idődet a gyerekednek fogod tudni szentelni,idegeskedés nélkül?hiába vagy vele,ha tele vagy gondokkal,azt már embrió korában is megérzi,és érzékelni fogja akkor is,ha kisgyerek lesz...Megérné így is?boldog,kiegyensúlyozott baba lenne?ezen gondolkodj el szerintem.

2008. máj. 17. 11:09

Sziasztok!

23 éves lány vagyok. Júniusban államvizsgázok óvodapedagógiából. 2004-ben összejöttem egy férfival, akinek felesége is volt, és egy 4 hónapos kislánya. Hamar kiderült a kapcsolatunk, és elváltak. 4 évig voltunk együtt, amikor 3 hete metudtam, hogy 6 hetes terhes vagyok. Erre ő szakított velem, és édesapámmal is közölte, hogy ha lesz gyerek, ha nem ő elhagy engem. Nem akar velem maradni. Amíg a szüleim addig egész jól elfogadták, hogy lesz unoka, most ott tartok, hogy apukám ki akar tagadni ha megtartom, anyukám nem beszél velem. Édesanyámmal élek, szüleim már régen elváltak. Közben én meg harcolok, hogy megtartom ha kell egyedül is. Az a baj, hogy kezdek belefáradni, és tönkre megyek idegilek. Eszek ugyan, de már 3 kg fogytam. Csak sírni tudok, és el sem tudom képzelni, hogy elvetessem ezt a picurt. Már a 9. hétben vagyunk, és eyedül ő ad erőt. Kérlek benneteket, djatok tanácsot. Lesz-e jobb a helyzetem, vagy valóban tönkreteszek mindent magam körül?

93. 7004ca251b (válaszként erre: 92. - Netty22)
2008. máj. 16. 22:33
nem bátásként,de szerinted Apud nem okkal szeretné,ha lenne egy diplomád?nem azért,mert jót akr,és mert tudja,milyen enhéz élet vára rád anélkül?és biztos hatalmasa szerelem a pároddal,én nem kételkedem,de tudod a szerelem egyszer elmúhat,de a diplomád örökre a tied lehet!ahogy a gyerek is ha megszülöd...
2008. máj. 16. 20:41

Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni!15 évesen sajna volt egy abortuszom,ebbe én is hibás voltam!Most vagyok 18 éves,4.8átlagom van stb..!

19 napja késik a menszeszem,voltam dokinál,de ő benne nem tudok megbízni,mert amikor 2 hónapos terhes voltam sem tudta megmondani,pedig állítólag ő a környék legjobb dokija!Ő azt mondta,hogy valószínű a 3 évi fogamzásgátló szedése késlelteti a menstruációt,akkor miért pont most késik és ennyit,holott eddig 2 napnál többet nem késett!Teljesen össze vagyok zavarodva!Az abortusz bennem egy hatalmas törést okozott,de ha még is jön a baba nem vetetném el semmi féleképpen sem!Boldog párkapcsolatban élek,a vőlegényem 26 éves,katona és együtt élünk már 2 éve!Nekem sajnos hamar felkellett nőnöm!De apu ezt nagyon nem támogatná,sőt lehet,hogy még el is küldene otthonról,mert ő úgy tervezi,hogy állatorvos leszek!Hogyan fogadták a ti szüleitek??

91. 7004ca251b (válaszként erre: 89. - F852ffafeb)
2008. máj. 16. 20:36
azért a kistesó előtt egy érettségit is beilleszthetné a programba:)
2008. máj. 16. 20:34
Szia Noncsi18!Szeretnék neked segíteni,a mai orvostudomány nagyon fejlett.Nekem sajnos volt egy abortuszom 3 évvel ezelőtt és semmi gond nincs azóta,mindössze negyedórás a műtét!!De ezt neked kell eldöntened!Ha meg van a kellő segítséged s melletted áll a baba apja,akkor gondold meg jól,mert fizikailag nem lesz semmi gondod műtét után,csak lelkileg nagy a törés!jól gondold meg,s hallgass a szívedre!
2008. máj. 13. 21:55

Sziasztok!

13 éves korom utolsó hónapjában lettem terhes, 3 hónappal a 15.szülinapom előtt született a kisfiam.

A családom nem segített, elfordultak tőlem, így párom szüleinek anyagi segítsége sokat jelentett.

A kisfiunkat kizárólag mi neveljük, senkinek nem hagyunk ebbe beleszólást, habár eleinte mindenki az örökbeadásra győzködött.

Azóta megértették, elfogadták, hogy bár még csak 16 éves vagyok, nyugton nevelhetem a kisfiamat szeretetben, mert jó anya vagyok.

Nagyon sokat küzdök mindenhol, mindenkivel az elfogadásért, nagyon sokszor ez nem is sikerül.

Nagyon fáj, amikor rossz, szórakozni vágyó, esetleg gyerekgyilkos fiatal anyukákról hallok, nem értem őket.

Mindennél és mindenkinél jobban imádom a kisfiamat, és ő is engem.

Nagyon nehéz volt őt megszülni, mert szülés után a méhlepény bentragatt, majd atónia keletkezett, ami meddőséget, halált okozhat.

Szerencsésen megúsztam, és habár mindezt fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig, életem legszebb percei voltak!

Mikor alig tudtam magamról a 90/60-as vérnyomásommal, infúziókkal, már nem érdeket mi történik, csak hogy világrahoztam életem értelmét.

Most minden vágyam egy kistestvér a fiamnak.

88. renafield (válaszként erre: 87. - Noncsi18)
2008. máj. 13. 21:01
Helló Noncsi18! Szeretnék segíteni. Először is az anyaság nagyon szép dolog. De csak akkor érdemes vállalni 18 éves korban, ha van férjed vagy az apuka vállalja az eltartást. Nem tudom, ezzel hogy állsz, de próbáld megkeresni és beszélni vele, mert úgy rossz lesz. Nagykorú vagy,gondolom, simán férjhez mehetsz. Bár gondolom nagyon kellemetlenül jött ki pont az érettségire ez a terhesség (örömség?) A babának szerető környezet kell, apával, anyával, anyagiakkal. Még épphogy csak felnőtt vagy, jó lesz, ha beszélsz anyukáddal vagy más tapasztaltabb emberrel, hogy ő mit mond. Szerintem ne vetesd el, de a döntés rajtad áll, ám azt ne siesd el. Olyan borzasztó fiatal sem vagy a szüléshez, hogy ne bírnád ki. Csak hát a gyereket fel is kell nevelni! Én 16 évesen mentem férjhez, 17 évesen szültem meg az ikrecskéimet, már 3 évesek lesznek május 21-én (egy nappal szültem a szülinapom után). A húgom most szült áprilisban, 17 éves. Ja, és nekem is van egy 3 éves öcsém, és az anyukám is fiatal, 37 éves. Na, minden jót!
2008. máj. 9. 10:49
Sziasztok. Én 18 éves vagyok. Most szerdán tudtam meg hogy 7 hetes terhes vagyok. Abban a pillanatban az volt az első reakcióm, hogy elvetetem. Azóta eltelt két nap és nem tudom mit csináljak. Elolvastam az abortusz veszélyeit, meg hogy hogy fejlődik a (most még) embrio és teljesen összezavarodtam. Aki tud tanácsot adni, legyenszíves írni. Amúgy van egy 3 éves öcsém nagyon imádom sokat vagyok/voltam vele. Úgymond én vagyok a pótanyukája. Anyukám azt mondta hogy bárhogy döntök mellettem áll. Ő is fiatalon szűlt és nem bánta meg. Írjatok légyszi. Köszönöm
2008. márc. 9. 20:16
Szerintem a két érintett közül- aki összeveszett- egyiknek sincs fogalma arról, hogy mi merre hány méter. Én csak 23 vagyok, de a mai világban- főleg a környezetemben- ez nagyon fiatal, és nagyon büszke vagyok azon nőtársaimra akik tizenévesen is helyt tudtak állni.
85. nila (válaszként erre: 82. - 0c97fbb607)
2008. jan. 13. 19:26

Én is így gondolom...

Nekem van egy ismerősöm aki 16 évesen elvetette a babát.. Most 36 éves kivették a méhét és soha nemlehet gyermeke..

A fejét veri a falba őrjönk és nem győz dicsérni,hogy én megszűltem a gyermekeimet !!

84. 0c97fbb607 (válaszként erre: 65. - Monik0310)
2008. jan. 13. 19:19

Még annyit,hogy ha főiskolába jársz ,nem ártana segítséget kérned szövegértelmezésből,egy 4-5 osztályos gyermektől.

Bocs ,ezt muszály volt leírnom,mert valahogy nehezen jön össze nekem a főiskola,és a szövegértés abszolút hiánya.

83. ALLICS (válaszként erre: 82. - 0c97fbb607)
2008. jan. 13. 19:19
Nekünk is sokat segítettek a szülők,de egyedül is ment volna.Tény hogy sok mindent levettek a vállunkról.Intézkedtek stb....nagyon hálás vagyok Nekik.
82. 0c97fbb607 (válaszként erre: 60. - Monik0310)
2008. jan. 13. 19:12

Most vettem ezt észre!Uhh!

Azt hiszem te valamit nagyon félreértettél.Egyrészt nem is neked szólt a hozzászólás,hanem azoknak,akik fejüket csóválgatják,lenézik,elítélik a tizenéves anyákat.

Én soha nem ítéltem el őket,és nem hinném ,hogy az anyaságra fel lehet készülni,nem lehet.

Hogy ez 15 évesen ,vagy 30 évesen következik be ,mindegy ,akkor kell hiretelen felnőni a feladathoz.Természetesen úgy gondolom,hogy 20 évesen már könnyebb ezt megtenni,mint 15 éves gyerekként.

Ettől függetlenül úgy gondolom ,hogy aki ilyen fiatalon szült és "működött" a dolog ,azoknál igenis a családi háttér segített ,a szülők segítsége és toleranciája,vagy az apa hozzáállása a dologhoz.Egyedül a világban ,15 éves anyaként,rossz szülői példával,már más a felállás ,azt hiszem.

81. nila (válaszként erre: 80. - ALLICS)
2008. jan. 13. 18:51

Szia !!!

Megnéztem :) Gyönyörű Baba:))

Gratulálok !!!

80. ALLICS
2008. jan. 13. 18:43
Nekünk is becsúszott,de nagyon örültünk neki.Ő a szemünk fénye:)
79. nila (válaszként erre: 78. - 3cf80f2b78)
2008. jan. 13. 18:36

:)

megértelek..

Nekem is becsúszott gyermekeim vannak !!!!!

És IMÁDOM ŐKET !!!!!

2008. jan. 13. 07:06
21 évesen lettem anyuka,most 32 vagyok!Nem terveztük,"becsúszott",de nem bántam meg,és örülök,hogy már van egy nagy lányom,akit imádok!:-))
2008. jan. 13. 05:08
"elmondanám, hogy az igazi értelmiségi a humán, azaz bölcsészettudományi ismereteket elsajátító, abból diplomát szerző személyeket jelenti a szó legteljesebb értelmében" - mit nem talál az ember:)hahahahahahahahahaha:))))))))))))))))))))))))) még ilyet:DDD
76. nila
2008. jan. 12. 21:14

Sziasztok :)

Bár látom nem nagy a mozgás errefele, de azért írok pár sort..

32 éves vagyok .. Van egy 15 Éves fim és egy 14 éves fiam..17 évesen szültem , fiatalon..Pici voltam és nagyon sebezhető.. De megerősödtem az évek során.Imádom a gyerekeimet az első perctől kezdve..Ők az én lételemeim!!! Mint minden anyának..

Jó Gyerekek, büszke vagyok ,hogy ilyen nagyszerű embereket neveltem:))

Ja és az apuka is 32 éves ..16 éve együtt vagyunk..

Csak ennyi .. Minden jót és akár fiatal egy anya akár nem ,én azt kívánom minden anya találja meg a gyermekében a Boldogságot, a csodát ..

75. ALLICS
2007. nov. 10. 15:26
Én 2 és fél hónapja töltöttem be a 20-at és van egy 2 és fél hónapos kisfiam!!!!!Nagyon szeretem!!
2007. szept. 28. 12:03
Gyerekfejjel, nagyon fiatalon szültem, 16 éves koromban a kislányomat. Nem védekeztem, és annyira összeborultam a fiúmmal, hogy nem ügyeltünk a dologra, és meglett az eredménye. Öt hónapos terhes voltam az esküvőnkkor, aztán 1991 augusztusában kegyetlen kínok között megszültem a kicsim. De nem bántam meg, mert jó dolog volt anyának lenni tinédzserként is.
73. monik0310 (válaszként erre: 72. - Renafield)
2007. jún. 25. 22:07
Ok!! Részemről rendben!!Én sem akartam senkit megbántani,de ha sikerült akkor elnézést kérek!!Ti is legytek boldogok,és szerencsések!!
2007. jún. 25. 13:11
Van is mit. A lustaság soha nem vezet jóra, de most már abbahagyom a kötözködést. Minden jót az egész családodnak, ne haragudjunk egymásra, neveljük szépen gyermekeinket, és éljük saját életünket. Kár vitatkozni apróságokon. Nem vezet semmi jóra, legyünk intelligensek egymással, tiszteljük meg a másikat. Különben sem illik bele "szópárbajosdink" a topic-ba. Még egyszer: csaó és légy szerencsés, ne haragudj rám a kötözködésem miatt, borítsunk fátylat a vitára. Szervusz!
71. monik0310 (válaszként erre: 70. - Renafield)
2007. jún. 23. 13:57
Kedves renafield!!Lehet úgy tűnik hogy Kötözködő magamét megmondó csaj vagyok!!De nem így van csak nem szeretem ha általánosítanak!!Azt az 1-2 helyesírási hibát amit vétek pedig csak lusta vagyok kijavítani!!Amúgy sem tanárnak készülök!!:))Lehet hogy szakbarbár leszek!:DD Rengeteg hibám biztos nincs,viszont1-2 a tiédben is akad!!Viszont nekem van más dolgom is mint egésznap a gép előtt ülni,nem érek rá elemezni a mondanivalódat!!De te csak böngészd át nyugodtan hogy hány hibát találtál,és írd le!!Próbáltam úgy gépelni,hogy legyen mit számolnod!:D
70. renafield (válaszként erre: 65. - Monik0310)
2007. jún. 23. 11:34

Monik0310! Megértettem, amit írtál. Előljáróban annyit, hogy egyáltalán nem vagyok roma, nem magamból indultam ki. Temperamentumos kis nő lehetsz, mert mindenkinek jól megmondod a magáét.

Valahogy olyan felháborítónak tűnt a kirohanásod, amit egy másik hozzászóló is megjegyzett. Mielőtt kötözködni kezdenék (nem "kötöszködni", ahogy te írtad), elmondanám, hogy az igazi értelmiségi a humán, azaz bölcsészettudományi ismereteket elsajátító, abból diplomát szerző személyeket jelenti a szó legteljesebb értelmében. Egyébként én is fogok valamikor jelentkezni egyetemre, csak én még most 19 vagyok, most érettségizem, s majd akkor megyek felsőfokúra, ha a gyerekek már óvodába járnak. Talán jövőre. Ettől függetlenül, kedves Mónika, tanuld meg a magyar helyesírás szabályait, mert egy értelmiséginek azt is tudni kell, nemcsak szakbarbárnak lenni! Rengeteg hibát fedeztem fel mind a privát, mind a nyilvános üzenetedben. És én is a legjobbakat kívánom neked!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook