Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nagyon büdös kolléga fórum

Nagyon büdös kolléga (beszélgetős fórum)


1 2
44. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 9. 11:51
Írsz, hogy mi volt?
2022. febr. 8. 16:28
Na mi volt a szembesítésen?
42. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 7. 10:13

Ezt nem értem, hogy a főnök hoz be ruhákat. Ezt mégis hogyan kommunikálja a beosztottja felé?


Jól tettétek, hogy a főnök felé jeleztétek, szerintem is az ő dolga ezt megoldani, nem a tiétek. Rá aztán nyugodtan haragudhat is, úgyis általános dolog utálni a főnököt. 😋

41. c9155193c4 (válaszként erre: 33. - Csillagszem38)
2022. febr. 6. 20:05

Így van, minden főnök felelősséggel tartozik a beosztottjai iránt.

Tudom nem főnök-beosztott kapcsolat a tanár-diák. De mivel én tanár vagyok, erről tudok személyes példát írni. Voltak bizony olyan diákok, akiken érződött az a bizonyos szag különböző okok miatt és emiatt piszkálták is őket a társaik. Beszéltem a szülőkkel a problémáról, egy esetben sajnos nem oldódott meg és az igazgatónak kellett szóljak, vagyis az én "főnökömnek" , ezért tanácsoltam ezt a fórumindítónak is.

2022. febr. 6. 18:52
ertem, hat nem egyszeru a dolog es a fonoknek kellene inteznie
2022. febr. 6. 18:51
Igaz. Nekem is volt egy kollégám, akinek a mozgással voltak gondjai, és időről időre a tisztasággal is. Viszont ő is nagyon kedves ember volt, és kiváló munkát végzett. Végül is a vezetőség beszélt vele, mert egy ügyfél panaszkodott. Már nem ott dolgozom, azóta legjobb tudomásom szerint lett egy új partnere, és ez is segített abban, hogy már nincs ilyen gond vele.
38. janszi (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 18:08
Bárhogy próbálkoznátok,nem tudnátok sem tapintatosak lenni,sem okosan kommunikálni,erre való az üzemorvos,ha utasít vagy mond valamit,arra nem mondasz nemet,és haza is küldheti a munkából,hogy szedje rendbe magát,úgy jöjjön holnaptól,és menjen be a főnökhöz ezt közölni,akkor a főnök odaadhatja a ruhákat neki diszkréten,és utasíthatja hogy szedje rendbe magát holnapra,a munkaviszony csak úgy tartható állapot.Főnök beszélje meg ezt előre az üzemorvossal,és derüljön ki mi a gond egyáltalán.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Janszi)
2022. febr. 6. 17:47
Igazad van .(
2022. febr. 6. 17:46
Rehabos munkahely,de attól még tisztálkodni kellene.nekem amputálva van a jobb kezem mégsem vagyok büdös .(
35. janszi
2022. febr. 6. 17:04
Van a cégnek üzemorvosa is,ő ráadásul mentálhigiénés szakember is,aki legalább kiderítheti hogy mire lehet számítani a továbbiakban.A főnök meg ne adjon ruhát,mert nem az a megoldás.
2022. febr. 6. 16:53
ti meg mondjatok meg neki h felmondtok ha nem lep
33. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - C9155193c4)
2022. febr. 6. 16:52

egyetertek es van is jogalapja


milyen munkakor ez?

2022. febr. 6. 16:40
Le kell írni neki és letenni az asztalra.
31. c9155193c4 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 16:38
Na de ő a főnök, azt neki kellene közölnie vele.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - C9155193c4)
2022. febr. 6. 16:32
Igen,ezt mondtuk is neki,de leráz azzal hogy mondjuk mi meg neki
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. febr. 6. 16:31
nagyon sok igazságot írtál. A munkájával semmi baj sincs,ráadásul emberileg sem,mert csendes,és jólelkű.ezért is nagyon nehéz ez,de valamit lépni fogunk,mert tűrhetetlen .(
28. c9155193c4 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 16:30

A főnököd hibája ez, mert egy ember miatt szív az összes többi.

Ha valaki nem tud a közösséghez igazodni, nem oda való, így ki kellne rúgni.

2022. febr. 6. 16:26
Éppen pénteken is elmondta a főnökasszony direkt,de a kabátja is olyan retkes,hogy megállna a lábán.Büdös mint a dög,nincs mit szépíteni sajnos .( Én holnap elülök mellőle,hátha veszi a lapot,de nem hiszem.kap tiszta ruhákat de ha nem fürdik az is olyan büdös lesz.
2022. febr. 6. 16:20

Mondani könnyű, hogy meg kell mondani neki, de a legtöbb ember kerüli az ilyen kellemetlen témát még akkor is, ha a másiknak kellemetlen.


Volt egy büdös kollégánk, akinek nem tudjuk, hogy mitől volt olyan szaga, amilyen volt, mert a ruhája mindig tiszta volt. Szerencsére nem velünk ült egy irodában, így csak akkor kellett elviselnünk, ha valamiért le kellett jönnie hozzánk. Ilyenkor sorsot húztunk, hogy kinek a székére üljön le, illetve egy idő után kértünk egy plusz széket, hogy ezt ne kelljen csinálnunk, illetve kereszthuzatot csináltunk, akár mínusz 20 fokban is.


Aztán magunk között gyakoroltunk, hogy hogyan közölnék azzal ezt, aki köztünk ül. Jókat szórakoztunk, de ez max. szórakozásnak volt jó:DDDD


A főnöke szólt a testvérének, aki szintén nálunk dolgozott, de ő azt mondta, hogy nem érzi. Hogy szólt e neki, fogalmunk sincs. A kolléga kilépett, így kipipáltuk;)


Én semmiképp nem össznépi bejelentésként közölném vele.


Valakinek be kell vállalnia ezt. Húzzatok sorsot, hogy ki teszi meg, és elsőre mindenképp diszkréten, de konkrétan meg kell neki mondani, hogy már-már elviselhetetlen a szaga, és ezt meg kell oldania a saját érdekében is.

Ha segítségre van szüksége szóljon, de mossa ki a ruháit és tisztálkodjon minden nap. A "megmondó" ember adjon tisztálkodási és tisztítási tanácsokat. (mosószer, öblítő, hogyan kell, tusfürdő, stb.).


Meg kell neki mondani, hogy ez nem csak a "megmondó" ember véleménye, és ha nem tesz semmit, akkor drasztikusabb megoldást fogtok alkalmazni. Erre azért van szükség, hogy tudja, nem utálod, nem gonoszkodsz, hanem ez tudott tény az egész cég előtt és az illető csak meg szeretné kímélni egy kellemetlenségtől.


És persze, a többieknek is a "megmondó" mellé kell állni, ha esetleg szóba kerülne, hogy az illető undok volt, akkor meg kell neki mondani, hogy mindenki egyet ért azzal, amit tett.


Tehát, elsőre négyszemközt, de határozottan, mindenki észrevételét tolmácsolni kell és tudatni vele, hogy ez nem bántás.


Persze, ha amúgy is utáljátok, akkor tök mindegy. És ha belefér nektek, akkor menjen a nyilvános megszégyenítés...

2022. febr. 6. 16:09
feletteseddel egyeztess
2022. febr. 6. 16:08

uristen ahhh


akkor viszont siman ki lehet rugni mert jogszabaly eloirja h munkara alkalmas allapotban kell megjelenni a munkahelyen (pia)

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 16:06
kitartas!
22. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 16:05

uristen, volt munkahelyemen volt ilyen egy osztalyvezeto....😱😱😱😱😬😬😬

semmi se hasznalt

21. dafke
2022. febr. 6. 15:49

Nagymamámnak nem volt fürdőszobája sose, mégsem volt soha büdös.

Talán annyiban tudtok kevésbé bántóak lenni, ha megkérdezitek, tudtok-e valamiben segíteni. Lehet, depressziós vagy mittudomén... Nem látunk bele az életébe. De elkerülhetetlen, hogy közöljétek vele ezt.

20. gigi> (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2022. febr. 6. 15:37
Igen,ilyen is van.
19. gigi> (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 15:36
Ezért írtam,hogy fürdőszoba nélkül is megoldható a tisztálkodás. De értelek,így legjobb ha elé álltok és közlitek vele a tényeket. Ha meg sértődik,majd meg békül ha akar,ha nem akkor tovább áll.
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 15:31

Nekem is volt borzalmasan büdös osztálytársam (lány is fiú is) és női kolléga is.

Kollégának minden szemrebbenés nélkül szülinapra egy nagy csomag tisztálkodó szerekkel megpakolt kosarat adtunk. A deotól a lábsprayig minden volt benne..

Nem érdekelt minket megsértődik e..tisztában volt vele, hogy nehezen tudunk egy légtérben lenni vele.

17. Lilabika (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 15:30
Vagy az alsóneműi , ruhái ha nem mossa nyilván .
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Lilabika)
2022. febr. 6. 15:29
:-) :D
15. Lilabika (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 6. 15:29
Tudom :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook