Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaviszony megszűnése határozott munkaszerződésnél fórum

Munkaviszony megszűnése határozott munkaszerződésnél (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2020. jún. 23. 14:28

Szerintem egyelőre nem tudtok mit csinálni, mint keresni egy újabb albérletet, hogy ne kerüljetek a szabad ég alá.

Lehet, hogy most el kell halasztani ezt a lakás-vásárlást. Hiszen, ha a bank nem ad kölcsönt ekkora jövedelemre, és elkezditek a munkahelyet jelentgetni, stb. stb. könnyen akár utcára is kerülhet a férjed, és akkor még az sem lesz, amiből naponta élni tudtok... egy ügyvéddel kellene talán az egészet alaposan átbeszélni, és az alapján lépegetni. Olyan pereskedésbe, ami hónapokig is elhúzódik, egyáltalán nem szabad belemenni, még akkor sem, ha a jog szerint nektek van igazatok. Mire annak a végére értek, esetleg minden más úszhat.

64. Dalma és Fanni (válaszként erre: 62. - Globus)
2020. jún. 23. 13:57
Így van. Decemberben még rendben volt a bejelentés. Amit Áprilisban tudtunk meg. Érdeklődni voltunk a bankban, lehetőségekről, hitelkonstrukciókról, valamint lekértük, hogy a BAR-listán szerepel e. Elmondtuk, hogy mekkora összegről lenne szó és hogy mióta és mennyire ölt bejelentve. Teljesen rendben volt minden és ment is volna a CSOK és mellé egy kedvezményes hitel.
63. Dalma és Fanni (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. jún. 23. 13:51
Mivel építőiparról beszélünk, (amit elnézést, hogy nem írtam ki) ahol kézbe kapod a fizut, így semmilyen jele nem volt annak, hogy változás történt a bejelntésben!
62. globus (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
2020. jún. 23. 13:38
Sajnos :( A "bankban is voltunk és teljesen rendben is volt minden, csupán csak az 1év bejelentésre kellett várni" viszont azt sejteti, hogy elején rendben volt a papír, később bizonyára nem kapott.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Globus)
2020. jún. 23. 13:36
Az nem biztos, ha ugyanazt a bért kézhez kapta, papírt meg vagy kapott róla, vagy nem, vagy olvasta, vagy nem. Ott a gond, hogy az emberek nagy része csak a pénzt számolja meg, és ha kap is az átvételkor papírt, még alá is írja, anélkül, hogy elolvasta volna. Mert az esetben már rögtön tudott volna reklamálni. Ebből gondolom, hogy a különbözetet feketén fizették neki.
60. globus (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2020. jún. 23. 13:17

Nem olvastam ki az írásból, hogy amikor tavaly áprilisban felvették dolgozni, azt ígérték, hogy örök élet + 1 nap... az áthelyezéssel nem lenne gond, munkaszerződéstől függően.

"Áprilisban, még is kaptuk a férjem papírjait. Kiderült, hogy Decemberig valójában abban a bérben volt bejelentve amiben hittük, viszont Januárban már egy teljesen más cégbe jelentették át. A közel kétszázezer forintos bejelentését, le csökkentették nyolcvanra és hát órás munkaidőre!"

Januártól áprilisig azért csak észrevették, hogy kevesebb a fizu... hm, érdekes.

2020. jún. 23. 13:15
Bár ahogy olvasom, ebben az esetben nem a fórum címében szereplő eset van, jobb lett volna saját fórumot indítani, de talán még beleolvasnak mások is.
58. Napsugár8 (válaszként erre: 57. - Dalma és Fanni)
2020. jún. 23. 13:14
Szerintem símán lehet menni Munkaügyi Bírósághoz. De gondolom, mások is lesznek, akiknek esetleg ennél gyorsabb, hatékonyabb javaslatuk lesz
2020. jún. 23. 10:35
Sziasztok! A férjemet teljesen kihasználta és megalázta a főnöke. Tavaj Áprilisban felvette Őt hivatalosan dolgozni, közel kétszázezer havi bruttóval bejelentve. Nagyon is örültünk neki, hogy végre lakást tudunk vásárolni, persze hitelre, minden kedvezményt és lehetőséget kihasználva, mivel 13éve albérletről-albérletre jártunk 2 kisgyermekkel. Ki is néztük a nekünk megfelelő, takaros kis egyszerű és olcsó ingatlant. Ez Decemberben történt, mivel tudtuk, hogy az akkori albérletből ki kell költöznünk Márciusban és nehogy kifussunk az időből és utcára kerüljünk. Le is egyeztünk, bankban is voltunk és teljesen rendben is volt minden, csupán csak az 1év bejelentésre kellett várni. Mivel ez idén Áprilisban lett volna meg és Márciusban költöznünk kellett, így kértünk 1-2hónapra a Hollókő-i polgármestertől egy hivatali lakást átmenetileg, amíg a kölcsönnel való herce-hurca lezajlik. Biztató, megnyugtató ígéretet kaptunk és nyugodtan is voltunk. Közben a férjem munkáltatója felé is jeleztük, hogy minden papírra szükségünk lenne, hogy el tudjuk indítani a hitelkérelmet. El jött a Március. Költöznünk kellett. Az a bizonyos polgármester, aki eddig annyira pozitív ígéreteket tett, az most hirtelen úgy csinált, mint aki semmiről sem tudná és tagadta, hogy bármit is ígért volna, így lakást sem kaptunk. Az albérlet tulajdonosa, adott még 1hónapot, hogy találjunk valamilyen megoldást. Nagy nehezen, többszöri felszólítás után, Áprilisban, még is kaptuk a férjem papírjait. Kiderült, hogy Decemberig valójában abban a bérben volt bejelentve amiben hittük, viszont Januárban már egy teljesen más cégbe jelentették át. A közel kétszázezer forintos bejelentését, le csökkentették nyolcvanra és hát órás munkaidőre! Persze erről mit sem tudtunk és semmit sem írt alá a férjem! Hitel képtelenek lettünk és buktuk az álmunkat. Mivel szóvá mertük tenni, így Április közepén ki is rúgta a férjemet, úgy hogy még a bent maradt fizetését sem adta ide a mai napig. Hajléktalanok lettünk, mivel sem pénzünk, sem hitelünk, sem albérletünk nem lett. Kaptunk egy lehetőséget egy másik polgármestertől, aki kiadott egy ingatlant e hó végéig és azt is mondta, akkor hogy ha ezt rendezzük, kapunk egy másik albérletet. A férjem el is ment egy helybéli férfinek dolgozni és persze vesztünkre. Ez az úri ember sem fizette ki és a mai napig tartozik, közel háromszázötvenezer forinttal. Persze az is a vesztünk mellett szól, hogy itt még bejelentve sem volt és nagy a családi háttere. Jelen pillanatban ott tartunk, hogy a nagy cég beperelve, a helybélivel szemben pedig tehetetlenek vagyunk, a félretett pénzünket feléltük, elsejével költöznünk kell, lakás nincs, hitelt nem kapunk. Hozzáteszem, mindíg is becsülettel dolgozott a férjem! Nem iszik alkoholt, nem drogozik, semmilyen káros szenvedélye nincs és nem is volt! Egy elismert szakember és a két kézi munkályával tartott el minket! Még akkor is amikor leesett tavaj egy 4méteres falról és gerinc sérülése lett, Ő akkor sem hempergett az ágyon és sajnáltatta magát, hanem 4nap után ment és dolgozott, hogy meg legyen a kis kuckónk! Mindíg is szépen tartott minket és semmiben nem szenvedtünk hiányt. Soha nem kellett segélyekért, vagy hasonlókért könyörögnünk! Most teljesen kilátástalan a helyzetünk, nem tudjuk mi tévők legyünk! Mi nem számíthatunk szülői segítségre vagy hasonlóra, mivel egyik oldalról sajnos már meghaltak, a másik oldalról pedig inkább nem is részletezném. A férjem elkeseredésében öngyilkos akart lenni a múlthéten! Félünk, rettegünk, hogy mi fog velünk történni! Mivel úgy néz ki, hogy itt sem tudjuk kifizetni az albérletet, így marad az utca? Mit lehet ilyenkor tenni? 14 év házasság, két gyönyörű gyermek. Ezt mind elbukjuk, mert becsületesen éltünk? Még is bolondulunk ha ez így lesz! Valaki tud valami ötletet?
56. Piroska52 (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2020. jún. 18. 13:55
Hátha tanul belőle,
55. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2020. jún. 18. 13:50
Vagy úgy, hogy a "semmit-tevés lázas munkavégzésnek hasson!" :))
54. Piroska52 (válaszként erre: 53. - Napsugár8)
2020. jún. 18. 13:39
A drága úgy állt a munkához hogy más is hozzáférjen,aztán csodálkozik,hogy nem marasztalják,
53. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 13:36

Pl. a te 18.sz. hsz-ed alapján:


"18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Piroska52)

tegnapelőtt 15:00

Nincsen meguresedett allasom. 😂 Ugyan is a virus miatt a fonokomnek tul sok volt az alkalmazott, es ezert kerultem en a ‘kieso’ helyre. 😊 Csak hat ezzel meg sem lehet indokolni egy kirugast."


Lehet, hogy másokat nem rúgott ki, és valóban félre értelmeztem, de az országban most a vírus-miatt nagyon sok munkáltató volt kénytelen elküldeni alkalmazottakat.

Ezek szerint a te főnököd majd egyetlen embert fog elküldeni ezzel az indokkal! Kész.

52. michelle.r (válaszként erre: 51. - New(l))
2020. jún. 18. 12:56
De, közös megegyezéssel igen.
51. New(l) (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2020. jún. 18. 11:07

És közösen nem egyezhetnek meg egy korábbi dátumban?

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy együttesen előbbre hozhatják.

Nekem aktuális lehet talán, mert novemberig van határozott szerződésem, de 7 hónap alatt kizsigereltek, ha tudnék menni, mindenképpen elmennék. Csak ugye ez nem ilyen egyszerű...:/

2020. jún. 18. 10:28

A munkáltató a határozott időre szóló munkaviszonyt indoklással és indoklás nélkül egyaránt megszüntetheti. Indoklás nélkül közölt felmondással a foglalkoztatónak munkaviszony ún. elszámolási jogviszonnyá történő azonnali hatályú átalakítására van lehetősége, ilyenkor köteles a munkavállaló részére a határozott időből még hátrelévő időre, de legfeljebb tizenkét hónapra járó távolléti díjat megfizetni.



Csak mondom. Én is így jártam, és engem kifizettek!

Érdemes lenne ennek utánajârni!

49. michelle.r (válaszként erre: 46. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 10:23
Megnyugtató, hogy minden mondatban röhögő fejjel kíséred a kirúgásodat, örülök, hogy nem bánod és nincs is ebből semmi gondod.
48. michelle.r (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 18. 10:17

Nem? Fogd csak meg a sörömet 🙃


Határozott időre szóló szerződés nem bontható fel, csak súlyos indokkal. Ha enélkül felbontja a szerződést, a lejárati időig köteles kifizetni a járandóságodat. Ezt majd elmondja neki a jogásza. És akkor az fog történni, hogy most nem rúg ki, de megteremti az a helyzetet, ami alkalmas lesz rá.


A hozzáállásod totál gáz. Hallottad, hogy esetleg behívnak, erre nem vagy elérhető. Ahelyett, hogy odamentél volna, és tisztázod, hogy oké, hívhatnak, tudod vállalni, vagy ne hívjanak, mert olyan programod van, amin nem tudsz változtatni, ne számítsanak rád.


Egyetlen munkáltató sem értékeli a sunyiságot.

2020. jún. 17. 15:26
Majd azért írd meg, ha kaptál valami papírt, kíváncsian várjuk, mi is áll benne
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - 8d00a82c06)
2020. jún. 16. 22:28
Kirúgni ő hívott fel. 😂 Előtte való nap hivatott fel valakivel, hogy menjek be dolgozni.
45. 8d00a82c06 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 20:27

Várj nem a főnököd hívott fel lapátra tenni hanem egy kolléga?

Nem lehet hogy a többiek oldották meg, hogy mire bemész a papírjaid várjanak?

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - _Berry_)
2020. jún. 16. 20:27
Sajnos igaz. És az a legdühítőbb, hogy amikor bekapcsoltam a telefonomat, láttam, hogy az üzenet, még nyitás előtt érkezett. Szóval akkor még tényleg előző nap biztosra mondhatta volna, és akkor nem tervezek más programot. De ez csak egy indok volt. Az emberekben nincs annyi, hogy megmondják a szemedbe, hogy mi miért.. Egyszerűbb keresni egy indokok, és téged beállítani hibásnak.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - _Berry_)
2020. jún. 16. 20:24
Nem a főnököm írt, és nem is ő hívott. Az egyik munkatársamat kérte meg. Amint bekapcsolt a telefonom neki válaszoltam, hogy sajnos le voltam merülve, és nem vagyok otthon.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Napsugár8)
2020. jún. 16. 20:21
Még nem kaptam semmit papír formában. Csak 1 telefonhívás volt.
41. _Berry_ (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 17:47
Igazad van, de sajnos egy olyan világban élünk, ahol a többség csak a saját érdekeit nézi. A főnököd is ezt tette, amikor szólt, hogy lehet, hogy másnap menned kell, ahelyett, hogy ha kérdéses volt, akkor inkább konkrétan előző nap eldöntötte volna, hogy berendel, még ha a végén feleslegesen 1-el többen lettetek volna. Ez van, a legtöbb ember kiszolgáltatott a munkahelyének.
40. _Berry_ (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 17:38
És amikor vetted az üzenetet, akkor felhívtad és elmondtad, hogy probléma volt a telefonoddal, de szeretné-e, ha a nap további részére bemennél?
39. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 16:46

Úgy veszem ki a szavaidból, hogy még írásban nem is kaptad meg a felmondásodat, eddig csak a szóbeli felmondásról tudsz?

Majd megkapod írásban is, és biztos vagyok benne, hogy jogilag, alakilag, tartalmilag kifogástalan lesz. Telefonba miért is részletezné?

38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. jún. 16. 16:31
Nálunk a vendéglátásban azért máshogy működik. Arról nem a dolgozó tehet, hogy a főnök szándékosan kevesebb embert ír be, mert azt gondolja, hogy nem lesz sok vendég, és ha még is sok vendég lesz, akkor beugráltat majd valakit, amikor tele az egész étterem, és 3 ember próbálja elvégezni azt a munkát, amit máskor 5 szokott. Akiket éppen azért írt ki, hogy ha nem lesz elég vendég, akkor nehogy feleslegesen fizessen. Másrészről ő is be tud állni dolgozni, és szokott is.
2020. jún. 16. 16:25

Én banki informatika területen dolgozok, de nekem is volt olyan, hogy délután 4-kor szólt a főnököm, hogy bent kell maradni éjszaka, mert valamilyen fejlesztést reggel 8-ra át kell adnunk. Bent maradtam, reggel fél 7-ig, azaz 24 óráztam.


Engem még a kórházba is hívtak munkával kapcsolatban, azaz a szabadság alatt vagy hétvégén nem is lepődök meg, sőt! semmin. A telefon csöng, felveszem és megbeszéljük. A jelenlegi munkahelyemen csak azért nem hívtak még be, mert itthonról is megtudok mindent csinálni...

36. Channa* (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 16:22
Elvileg úgy van, hogy a munkáltató fizet, ha felmond a határozott idejű szerződésnél, azaz neki ki kell fizetnie a szerződésedben szereplő munkabért addig a dátumig, ami a szerződésben benne van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook