Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen papírokat/igazolásokat kell kapnom a munkáltatótól a munkaviszony megszűnése után? fórum

Milyen papírokat/igazolásokat kell kapnom a munkáltatótól a munkaviszony megszűnése után? (tudásbázis kérdés)

20. Fisica (válaszként erre: 19. - 9d7907a17a)
2012. nov. 7. 17:47
hát elég érdekes... :P
2012. nov. 7. 10:28
Friss diplomás, pár hónapos munkaviszonnyal, ezt még van amikor elfogadják, legalábbis erre felé.
18. Fisica (válaszként erre: 17. - 9d7907a17a)
2012. nov. 6. 21:42
és miért minősítik annak ha már nem az?
17. 9d7907a17a (válaszként erre: 16. - Fisica)
2012. nov. 6. 21:01
Ha pályakezdőnek minősítik akkor csak a regisztrációja kell, nem kell a három hónap.
16. Fisica
2012. nov. 6. 17:23
Start Bonus kártya akkor jár ha legalább három hónapig álláskeresőként vagy regisztrálva és ez legkésőbb 2012.dec 31-ig váltható ki. Tehát gyakorlatilag ezt már nem kaphatja meg a fórumindító.
15. wert_uio (válaszként erre: 13. - 9d7907a17a)
2012. nov. 6. 09:31
Ismerősök tapasztalatai alapján csak hátrány a mi városunkban a munkaügyi központban bejelentett munkanélkülinek lenni, de ebbe nem akarok belemenni. Inkább magamra bízom, aztán lesz, ahogy lesz.
14. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - Wert_uio)
2012. nov. 6. 09:29
Akkor kék nem kell.
13. 9d7907a17a (válaszként erre: 12. - Wert_uio)
2012. nov. 6. 09:28
Nem rossz ha regisztráltatod magad, feltéve, hogy nincs mindjárt új munkahelyed. Ha még a pár hónap munkviszonnyal friss diplomásnak számítasz, akkor az általuk kiadott igazolással Start Bonus kártyát kapsz a NAV-tól, ami a következő munkhelyednek azt fogja jelenteni, hogy kedvezményt kap az utánad fizetendő járulékból, tehát nagyobb eséllyel alkalmaznak.
12. wert_uio (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2012. nov. 6. 09:26
Igen, olvastam, hogy ott is kérik. Bár emiatt nem aggódok, mert nem szándékozom regisztrálni magam. De a következő munkába álláshoz mindenképp kelleni fog.
11. wert_uio (válaszként erre: 9. - 9d7907a17a)
2012. nov. 6. 09:25
Nem semmi ilyesmit nem vártak el tőlem. Akkor ez nem is kell nekem, de a másik, ami akármilyen színű is, de kellene.
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 6. - Wert_uio)
2012. nov. 6. 09:25
Ha ők voltak az első munkáltatód, akkor elvileg nekik kellett volna kiállítani és most kiadni. Még a Munkaügyi is kérni fogja, ha most nem tudsz elhelyezkedni.
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 4. - Wert_uio)
2012. nov. 6. 09:23

Kék csak akkor kell, ha kellett a munkavégzéshez, de ezt tudnod,, hogy voltál-e üzemorvosnál és tüdőszűrőn mielött beléptél.


A rózsaszín lehet, hogy azóta ismét fehér.

8. wert_uio (válaszként erre: 7. - Aville)
2012. nov. 6. 09:14

A baj, hogy nekem semmiféle könyvem nincs, nem is kaptam. Pedig azt olvasom most, hogy az első munkahelyről kapja meg az ember. :S

Jelenleg a munkaügyes elérhetőségét keresem, hogy kifaggathassam.


De kérdem én, mikor munkába álltam, akkor miért nem kérték el a könyvet? Vagy legalább azt kérdezték volna meg, hogy van-e már.

Most tuti az lesz, hogy én veszem meg, én küldöm el postán ajánlottam válaszborítékkal, hogy töltsék már ki. Az ő hanyagságuk az én kontómra megy, és ki tudja, meddig fognak rajta ülni kitöltés címen.

2012. nov. 6. 09:03
Nekem a rózsaszín kiskönyvem pl. fehér. Én is kétségbeestem, h nincs rózsaszín, de megnyugtattak, h az u.az. Én mondjuk 1998-ban álltam munkába, akkor kaptam.
2012. nov. 6. 08:41

Most vad keresésbe kezdtem a neten és nem tudom, mi tévő legyek. A cég, ahol dolgoztam, 200 km-re van, már nem ott élek. Előtte se kértek vagy hiányoltak OEP kiskönyvet és a végén se adtak (én meg nem tudtam, hogy ez is kell). Pedig állami cég, nem ilyen zugban be nem jelentett munkaviszony.

Ezt utólag be tudom szerezni és a munkáltató utólagosan is ki fogja nekem tölteni? És ha nem, ez jelent valami hátrányt nekem?

2012. nov. 6. 08:40
Régen a kiskönyvet úgy hívták,hogy SZTK kiskönyv.Az arra szolgált,hogy mettől -meddig dolgoztál ott.Azonkivűl,ha beteg voltál esetleg,annak az ideje.A következő helyen fogják kérni,de az újak akik nem üzemi kifizetőhelyek" fogalmuk se nincs,hogy az mi.Ez lehet aárga,rózsaszin meg hasonló./Volt SZTK üi/
4. wert_uio (válaszként erre: 3. - 9d7907a17a)
2012. nov. 6. 08:25

Semmiféle rózsaszín könyvet nem kaptam, de kéket sem. :O

kilépési nyilatkozat abban az esetben kell, ha a szerződést eleve fix időtartamra kötöttük és az járt le?

2012. nov. 6. 08:24
Igazolást arról, hogy eddig mennyit kerestél és mennyi közterhet fizettek utánad, rózsaszín könyvet (OEP kiskönyv), kilépési nyilatkozat (a munkaviszony megszűnésének módja és oka), ha olyan helyen dolgoztál akkor a kék könyvet (eü kiskönyv) és ha rendelkezel vele akkor a Start (sima, plusz, extra, bonus) kártyát.
2012. nov. 6. 08:23

Friss diplomásként pár hónapos, megbízatási munka után a következőeket kaptam:

-igazolást a levont járulékokról és azok alapjául szolgáló jövedelemről

-havi bérszámfejtést

-adatlapot a munkáltatótól származó jövedelmekről, az adó és adóelőleg levonásáról a munkaviszony megszűnésekor


Sajna nincs tapasztalatom, hogy mit kell kapjak.

2012. nov. 6. 08:19
Milyen papírokat/igazolásokat kell kapnom a munkáltatótól a munkaviszony megszűnése után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook