Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkaügyisek, HR-esek, segítsetek! fórum

Munkaügyisek, HR-esek, segítsetek! (beszélgetős fórum)

8. Jucc28 (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2012. aug. 27. 22:34
Köszi, akkor gyorsan megírom.:)
7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Jucc28)
2012. aug. 27. 22:28

Szerintem nem kell írásba foglalni, de ha biztosra akarsz menni, akkor írj egy papírt.

Ha a munkaügyiben meg bejelentetted, hogy találtál munkát, akkor a céget elővehetik, ha nem jelentettek be azzal a nappal. vagyis szerintem.. Viszont ha közben meg másik melót találsz, ezt nem érinti a dolog...

2012. aug. 27. 22:23

Köszi szépen!

Határozatlan lenne a szerződésem, de ugyebár az nincs.:)

Először a GESZ-hez kellene küldeni az iratokat, ők továbbítanák a MÁK felé (azt hiszem).

Ha szóban felmondok azonnali hatállyal, az elég, vagy inkább foglaljam írásba?

A dolgot kicsit bonyolítja, hogy regisztrált munkanélküli voltam, feléjük is bejelentettem, hogy találtam állást...

2012. aug. 27. 22:16

Nézd, ezt találtam:

Felmondhatnak-e próbaidő alatt határozott idejű munkaviszony esetén?

Próbaidő kikötése esetén nemcsak a határozatlan, de a határozott idejű munkaviszonyt is meg lehet szüntetni azonnali hatállyal és indokolás nélkül. Ez abban az esetben is igaz, ha a határozott idejű munkaviszony időtartama azonos a próbaidő időtartamával (azaz maximum 3 hónapra jött létre a munkaviszony).

2012. aug. 27. 22:03
Pedagógusit szüntetnék meg, és még a papírjaim ott vannak a gazdaságis nő íróasztalán, aki szabadságon van.
2012. aug. 27. 22:02
Nem tudom mennyire változtak a munkatörvénykönyvében a dolgok, de régen próbaidő alatt azonnali hatállyal szóban is fel lehetett mondani. Ha szerződésed nincs, akkor gondolom be sem jelentettek. Ha fer a cég, kifizet, ha nem, akkor bebuktad. Na meg ha nincs szerződés milyen munkaviszonyt szüntetnél meg? :)
2012. aug. 27. 22:00

Munkaviszonyt létesítettem 2012. augusztus 21-től. Szerződésem még nincs, de közben visszautasíthatatlan ajánlatot kaptam egy másik helyről, így a próbaidő alatt szeretném a munkaviszonyt azonnali hatállyal megszüntetni.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben jár nekem munkabér? (Egy fórumon azt olvastam, hogy nem, mivel írásbeli munkaszerződés nincs, így munkaviszony sincs.)

Egyáltalán: kell nekem írásba foglalni a megszüntetés tényét?

Az új helyen már holnap kezdenék, de későn értesítettek, így ma már nem kérhettem a régin a megszüntetést. Attól még –ha kell- a mai nappal is megszüntethetem a munkaviszonyt?

Köszi előre is a válaszokat!

2012. aug. 27. 21:59
Munkaügyisek, HR-esek, SOS!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook