Munkanélküli járadékot mikor utalják? (ezt valahol meg lehet nézni?) (tudásbázis)
Üdv Nektek!
Heves megyébe érkezett már valakinek?Első alkalommal várom, nem tudom mikor szokták utalni számlára.
Sziasztok,
Budapest kapott valaki?
Köszi😊
Szerintem holnap vagy holnaputan
Szamlara
Hivatalosan hónap első hetében utalják az előző teljes havit. Nem hivatalosan bármi lehet,vírus helyzet,túlterheltség, stb. miatt. Fel kell hívni azt a hivatalt,ahol jártál.
Pár hozzászólást kellett volna mindössze elolvasni...
13510, 13517, hozzászólás pl.
Google 1. találata:
"Munkanélküli segély 2020
A neve az ellátásnak ma már nem munkanálüli segély, hanem álláskeresési járadék. A járadékra az jogosult, aki állást keres, de korábban biztosított volt, és egyéni álláskeresése nem vezetett eredményre, sőt az illetékes járási hivatal foglalkoztatási osztálya sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani neki.
Álláskeresési járadékra az a személy jogosult, aki:
• álláskereső, és
• az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezik, és
• kereső tevékenységet nem folytat, tehát munkaviszonyban nem áll, és
• vállalkozói tevékenységet sem folytat, és
• munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre,
• számára a foglalkoztatási szerv sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani, derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat tájékoztatásából.
Az álláskeresési járadék (köznyelvben munkanélküli segély) megállapításához kérelmet kell beadni a járási hivatalhoz, amelyben aztán személyesen is el kell járni.
A járadék megállapításához igazolni kell: az álláskeresővé válást megelőző három évben szerzett jogosultsági időket, legalább 360 napot. Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg. Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama minimum 36, de legfeljebb 90 nap.
Az álláskeresési járadék összegét a kérelem benyújtását megelőző négy teljes naptári negyedévben az érintett jogviszonyokban elért - a vállalkozói jogviszony esetén a megfizetett - munkaerő-piaci járulék alapja havi átlagos összegének alapulvételével kell kiszámítani. A járadék összege a folyósítás teljes időtartama alatt a járadékalap 60 százaléka, amely azonban nem lehet magasabb a jogosultság kezdő napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napi összegénél."
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Áprilisban regisztráltam,és igényeltem Álláskeresési járadékot.
Még határazotat nem kaptam,de érdekelne,ha az elmult 3 évben összesen csak 14 hónap munkaviszonnyal rendelkezem,akkor hány nap ellátásra számíthatok?
Hátha van valaki hasonló helyzetben.
Válaszokat előre is köszönöm!
Jó kérdés hogy miért kaptam, pont ezért kérdeztem.
Április 30. 7:00 órakor csoportos átutalás érkezett a Pest megyei kormányhivataltól és nem csak én kaptam ismerőseim is akik munkanélküliek lettek szintén április közepei regisztrációval.
További ajánlott fórumok:
- Gyermekem betegsége miatt 10 éves koráig kapom a gyest, kaphatok-e munkanélküli járadékot így 10 év munka után?
- Aki Németországban dolgozott, mennyi munkaviszony után tudja igényelni onnan a munkanélküli járadékot?
- Mikor utalnak munkanélküli járadékot? Neten meg lehet vhol nézni mikor van utalás?
- Tudja valaki, hogy, hogyan számolják ki a munkanélküli járadékot?
- Hajdú-Biharban (Debrecenben) kapott már valaki decemberben munkanélküli járadékot?
- Kapok az alábbi esetben munkanélküli járadékot?