Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munka babázás után fórum

Munka babázás után (beszélgetős fórum)


4. Arid (válaszként erre: 2. - Rohiani)
2008. aug. 26. 16:16
Tudod esetleg, hogy milyen szakra jár? Amiket én néztem, az az ország másik végén van és nem tudok leutazni oda félévente 3 hétre illetve a másikra meg sok pont kellett. :o(( Nagyon kösziiii!
2008. aug. 26. 15:45

Szia Arid!


Sajnos tényleg kevés a mamabarát - anyabarát munkahely, ahol szívesen foglalkoztatják az anyukákat, ha nem tudod kire bízni, magaddal viheted és foglalkoznak vele.

Szerintem Magyarország számára ez még újdonságnak számít.

Nehéz az első időszak az tény, a gyerek "megismerkedik" betegségekkel, kihagy az oviból vagy csak nehezen illeszkedik be.


Én azt tanácsolom, hogy az önéletrajzodba nyugodtan írd bele, hogy van gyermeked, állj ki magad mellett az állásinterjún és ne görcsölj.

Nehéz visszaállni a régi kerékvágásba, de kellő erővel, kitartással és magabiztossággal sikerrel fogsz járni. =)

2008. aug. 26. 15:42

Miért ne jutnál be államira. Nem minden szakon olyan nagy a túljelentkezés, néz jobban utána. Van egy ismerősöm, tök szar volt az éretségi eredménye (minden 2-es) és most fősulira jár államilag finanszírozottra.

Ha mégsem sikerül a fősuli, nyelvet akkor is tanulhaszt. Sok munkahelyen nem kell, sőt hátrány a diploma, de egy-két jó nyelv az sokat számít, angol, német, francia, olasz. Ha pár nyelven beszélsz, az már kis plusz.

1. Arid
2008. aug. 26. 15:33
Hogyan készüljek fel a babázás alatt a gyed, gyes idején a munkábaállásra?Szerettem volna fősuliba járni a babázás alatt, de sajnos a kormány eltörőlte a tandíjmentességet, államira nem jutok be és nem tudok költségtérítést fizetni gyesből. Félek, hogy kisgyermekes anyukaként, majd nem vesznek fel sehova. Ti, hogyan oldjátok ezt meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook