Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Műanyag flakonok újrafelhasználása fórum

Műanyag flakonok újrafelhasználása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Műanyag flakonok újrafelhasználása

1 2 3
42. pista55 (válaszként erre: 41. - Hereng jozsef)
2009. aug. 12. 22:22

Megtudnám mondani.

A kinti csúnyább.

41. hereng jozsef (válaszként erre: 40. - Pista55)
2009. aug. 12. 22:00
ma tettem fel a naplómra egy képet most ilyen a paprikám a fóliába nézd meg és ha akarod holnap lefényképezem a kinti paprikát sajnos az ízét nem tudom neked bemutatni de biztos vagyok benne hogy nemtudnád megmondani ha kitenném eléd hogy melyik a kinti vagy benti. heló Józsi
40. pista55 (válaszként erre: 39. - Hereng jozsef)
2009. aug. 12. 21:47

Hát csak annyit mondanék, hogy feltaláltad a fóliás szabadföldi paprikát.

Lehet, hogy Hungarikum lesz.

39. hereng jozsef (válaszként erre: 38. - Pista55)
2009. aug. 12. 21:39
TUDOD Pista nekunk van paprikánk kint is meg a flakonos fóliában is , lehet hogy megint azt fogod mondani hogy nemigaz de a flakonos fóliába olyan a paprika mint kint ,no ehhez mit szólsz . és mondom hogy tíz to paprika van kint is és egyforma az ízuk úgy hogy errolennyit. Jozsi
38. pista55 (válaszként erre: 37. - Hereng jozsef)
2009. aug. 12. 20:47

Tudod mit Józsi?

Én inkább maradok a szabadföldi termesztésnél.

Annyi paprikám meg paradicsomom van úgy 50 négyzetméteren, hogy az a gondom kinek ajándékozzam el. Az ízét meg össze sem lehet hasonlítani a fóliással. A sültpaprika nem ereszt levet, nem savanykás. Próbáld ki.

Mamár nagyon nehéz szabadföldi paprikát vagy paradicsomot venni, így sokan nem is tudják milyen az.Elnézést kérek tőled amiért elkanyarodtam a témától.

37. hereng jozsef (válaszként erre: 36. - Pista55)
2009. aug. 12. 07:49
Elvileg igen csak hogy az uvegekben lévo levego gegátolja a napfény erejét és így a bentlévo novények meg a vizes talaj ontozés utánhussítik a levegot.és még ráadásul a szello is kiviszi a meleget ha fúj a szél. de hát aki logikussan gondolkodik annak ezt nemkell magyarázni. A hagyományos fóliában a meleg nem tud elszabadulni és a vékony fólián keresztul onti be a meleget ,muszáj hogy duplája legyen mint kint.ezzel ellentétben az uvegekben lévo levego meggátolja hogy égesse a nap a novényeket.én két évig már egyáltalán nemcsináltam hagyományos fóliát mert anagy melegben rengeteg paprikavirág leesett a novényrol a melegtol.és amikor ezt a fôlakonossat kipróbáltam a képeken is lehet látni teli van paprikával a novény-.Lehet még itt újítani például kora tavasszalamikor huvossek az éjszakák ,lehetne egy méter magasságban korbe hagyományos fóliával megakadályozni hogy éjel nehuljon ki annyira bent a levego.vagy lehet ráhúzni az uvegekre teljessen betakarni arra az idore még az éjeli homérsékletek nem emelkednek .nekem nem volt nem is szándékozom.én kora tavasszal kiraktam a paprikát még fagyosszentek elott szerencsérenem voltak fagyok ezt megreszkéroztam. ennyi Józsi
36. pista55 (válaszként erre: 35. - Hereng jozsef)
2009. aug. 11. 22:42
Ne haragudj, hogy kételkedek de elvileg legjobb esetben is azonos hőmérsékletnek kellene lennie bent és kint. Nem kekeckedni akarok csak érdekelnek az efféle érdekességek. Lehet, hogy én is kipróbálom.
35. hereng jozsef (válaszként erre: 34. - Pista55)
2009. aug. 11. 21:57
úgy hogy az uvegekben a levago megszuri a hot és én nem egyszer délben kapáltam alatta és a szomszédok akiknek hegyományos fólia volt már nincs azok be sem tudtak menni mert ha kint 35 fok van akkor a fóliában 50 fok is lehet énnálam 5 fokkal kevesebb mint kint volt . ezt nem kotelezo elhinni ezt kilehet próbálni. és még valamit télre felásom és kint a fold szét van fagyva olyan mint a hamu a fóliában nem fagyott szét annyira maradtak hantok mit mongyak még.
2009. aug. 11. 21:33

Kedves hereng jozsef!

Hogy lehet ekkora hőkülömbség egy ilyen kicsi sátorban?

33. hereng jozsef (válaszként erre: 31. - 0c930ce391)
2009. aug. 11. 16:29
még van egy pár kép a naplómon azt most tettem fel kerítést csináltam az északi oldal-tól ha megnézitek akkor látni hogy a novények sokkal szebbek ,odasut a nap és eszakról védve van . Józsi
32. hereng jozsef (válaszként erre: 31. - 0c930ce391)
2009. aug. 11. 16:24
Legyen szerencséje én csak a segítségemet ajánlottamfel hogy másoknak konnyebb legyen és olcsóbb a termelés , Jóźsef
31. 0c930ce391 (válaszként erre: 30. - Hereng jozsef)
2009. aug. 11. 16:14
Tudom, hogy nem, de nagyszerű ötletnek tartom ezt a környezetbarát flakon-felhasználást. Azért írtam az előbb, amit írtam, mert még valaki, aki elég élelmes lesz, elhalássza előled a találmányt. Nálunk, magyaroknál ez már csak így megy.. :-)
30. hereng jozsef (válaszként erre: 29. - 0c930ce391)
2009. aug. 11. 13:36
Nem azért tettem fel a hoxára hogy ezen keresni szeretnék , hanem ha valakinek megtetszik használja ki. Józsi
2009. aug. 11. 12:51
Szuper ötlet!!! Védesd le!!!
28. syria
2009. aug. 11. 11:25
A sátor kinézetén jelentősen javít, ha egyformák a palackok és le van szedve róluk a címke. Nem kell senkinek 1,5 literes palack? Mert akkor nem gyűjtöm!
27. hereng jozsef (válaszként erre: 26. - Syria)
2009. aug. 10. 08:10
KEDVES Syria,ezt a problémát meglehet oldani úgy hogy elvágjuk az uveget de nemmindegy mejik felérol tesszuk hozzá . például fontos hogy az uvegek szája egyfelé nézzenek és amit hozzá vágunk azt arról a felérol tesszuk aol az uveg szája van, azt az uveget amit a szájánálelvágunk hosszabra vágjuk és ráhúzzuk a másik uveg szájára . de van egy másik lehetoség ha van vastagságra egyforma uveg csak rovidebbek azokat fellehet használni ilyen helyekre.és a gyujtéshez otlet én például a házunhoz kozeli gyujtobol egyszerre tobbszáz uveget vittem.és mégegy tanács vannak ugye ezek a fólia vasak két vas kozé mindig egyforma nagyságú uveget használjunk a másik kozbe lehet vastagabb sor uveg . a hosszúsága is legyen egyforma hogy valahogy kinézzen .az eggyik kozba 1/5-literes a másikba lehet 2-literes uveget rakni. . ha valami nyugodtan kérdezzetek nemkell elhamarkodni akkor szépen fog kinézni. hereng
26. syria (válaszként erre: 17. - Hereng jozsef)
2009. aug. 10. 07:50
Nekem a kivitelezéssel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ott ahol ívelt a feszítővas és nem fér be egy egész palack, ott mi a megoldás?
25. syria
2009. aug. 10. 07:40
Ha valaki Dél-Pesthez közel vállalkozna ilyen sátor készítésére, pillanatok alatt rengeteg flakonnal tudok szolgálni, csak el kell érte jönni. (Hetente biztosan összejön 20-30.)
2009. aug. 9. 22:50

Kedves József! Nagyon tetszik az ötleted, gratulálok. Én soha nem fóliáztam, de ajánlani fogom ismerőseimnek. Habár, ha bele gondolok, a kertemben elférne egy kisebb méretű, de azt sem tudom, hogy vázat lehet-e készen kapni, vagy csináltatni kell?

Majd még tanulmányozom, lehet, hogy kedvet kapok hozzá:-))

23. hereng jozsef (válaszként erre: 21. - Kiss Ildikó)
2009. aug. 9. 19:24
Nekem korulbelul 500 flakonból van 5x2,5 m -es fólia.
22. hereng jozsef (válaszként erre: 20. - Kiss Ildikó)
2009. aug. 9. 19:22
Ildikó jó munkát és koszonom a kozremukodést tudtam hogy Te majd besegítesz koszonom
2009. aug. 9. 19:19
Nekem három flakonom van :-D
2009. aug. 9. 19:18

Sziasztok mindenkinek :-)


Kedves József barátom! Gratulálok a sátradhoz!

Na meg persze a cikkhez!


Én megmutattam a fotókat a sátorról a rokonoknak. Elvannak ájulva. ( ami a naplódban van )

Ők azt mondják, hogy nagyon jó az ötlet :-)))

Hiszen tapasztlat kertészek.


Én most pont paradicsomlét rakok el télre. 20 kg-ot daráltam le és most töltöm az üvegekbe.

Már lecsót is raktam el.

19. hereng jozsef (válaszként erre: 18. - Akvamarin)
2009. aug. 9. 17:14
Koszi a kozremukodést .Én azt hittem hogy nemfogok gyozni válaszolni annyian fognak érdeklodni , de csalódtam hogy ilyen kevesen érdeklodnek. De az on kozremukodésével eljuthat másokhoz is.
2009. aug. 9. 17:07

Ez fantasztikus!

Nemcsak praktikus,hanem még tetszetősebb is,mint a hagyományos fólia.Reklámozni fogom én is ismerősöknek.Gratulálok hozzá!

17. hereng jozsef (válaszként erre: 16. - Suhi)
2009. aug. 9. 13:49
GONDOLOM LáTTAD A KéPEKET IS ha esetlrg segítségre lenne szukségetek akkor csak nyugodtan kérdezzetek.
16. Suhi (válaszként erre: 4. - Hereng jozsef)
2009. aug. 9. 13:36
Ez csúcs! Át is adom az infót a szüleimnek, apum most lesz nyugdíjas lesz idő a kertre... szerintem bele is fog vágni... ennek az elkészítését jobban fogja élvezni mint a kapálást, úgyhogy van esély hogy nekünk is lesz ilyen :D
15. hereng jozsef (válaszként erre: 14. - Syria)
2009. aug. 9. 09:10
Hát igen ez volt a célom hogy ez másoknak is hasznos legyen , mert kolcség mentes és tényleg nagyobb a huss a fólia alatt mont az egyszeru fóliába meglehet foni. csak érdemes odafigyelni hogy az pontos legyen . Még lehet rajta újítani .
14. syria (válaszként erre: 6. - Hereng jozsef)
2009. aug. 9. 08:43

A csekély érdeklődés oka az lehet, hogy az itt fórumozok többsége a kisbabák, vagy a tinik problémájával van elfoglalva, esetleg nem kertes házban él, vagy úgy mint magam, valamiért nem foglalkozik veteményeskerttel.

De olyan jó ötletnek tartom, hogy fényképekkel kinyomtattam, és odaadom azoknak, akik esetleg hasznosítani tudják.

13. hereng jozsef (válaszként erre: 12. - Winny)
2009. aug. 8. 16:37
HáT EZ NAGYSZRU ha kell segítség csak nyugodtan kérdezzél
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook