Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Eltört a csuklóm, ideiglenes gipszem van, és pénteken cserélik. Gondolkodom azon, hogy műanyagot kérjek-e? Melyik jobb? fórum

Eltört a csuklóm, ideiglenes gipszem van, és pénteken cserélik. Gondolkodom azon, hogy műanyagot kérjek-e? Melyik jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. carpe diem67 (válaszként erre: 57. - Youlcsi)
2013. nov. 29. 10:45

Rejtam másfél hétig volt az ugynevezett gipszsín, ami elől nyitott és körbe pólyázva. Másfél hét után rakták fel a könnyített gipszet, amivel dec. 20-ig feküdnöm kell, de utána ez lett volna a járó is ...., csak lett volna, mert tegnap le kellett vetessem, rettenetesen zsibbadt a lábam. Habár a doki mindet rendben talált, vérkeringéssel sem volt semmi probléma, mégsem bírtam. Most újból raktak rá gipszsínt, de hétfőn körkörös gipszel rögzitik a csontokat. Nagyon félek, hogy ez is szoros lesz ... Valami miatt egyszerűen nem bírom ha rámfeszül. Illetve azt is nehéz megállapítani, hogy mennyire kell szorosnak lennie majd, hogy azért tarson is és szépen forrjon össze a csont.

Köszi, hogy írtál!

57. youlcsi (válaszként erre: 56. - Carpe diem67)
2013. nov. 29. 07:23

nem tudom, hogy bokánál, műtét után ez hogy működik.


csuklótörésnél direkt adtak egy ideiglenes gipszet, ami asszem talán 1 hétig (de lehet, h annyi sem, biztos írtam korábban) volt rajtam. ez szorított nagyon, de ez azért kellett, mert a friss törés miatt ugye be volt dagadva a kar, így ebben volt helye (hosszában fel is vágták a gipszet és gézzel tekerték rám, h vmennyire mobilis is lehessen)

utána cserélték véglegesre.


szóval elvileg az eslő időkben normális, hogy szorít.

2013. nov. 28. 14:03

Jár erre mostanában valaki?

Nekem bokatörésem volt, műtötték, lemezelték-csavarozták. Ma rakták fel a könnyített gipszet, de úgy érzem, hogy rettenetesen szorít. Beképzelem?

Nektek milyen volt?

2013. márc. 14. 00:26

Sziasztok! Én is hasonló cipőben járok, csak nekem mindkét sajkacsontomat sikerült eltörni egyszerre, így dupla gipszem van.

Nekem már az első gipsz feltételekor mondták, hogy egy hét múlva ha a rtg. jó lesz, akkor kaphatok műanyag gipszeket.

Szerencsére jó is lett az egy hetes kontroll és meg is kaptam az új könnyített gipszeket.


Tapasztalataim eddig teljesen pozitívak:

-súlya kb. elhanyagolható

-bivalyerősnek tűnik

-nagyon jól fixál, annyi mozgástere sincs a csuklómnak, mint a hagyományos gipsznél volt és hát ugye ez lenne a cél, hogy ne mozogjon!

-nem koszolódik

-szép színű :)) (lehetett 3 szín közül választani)

-ujjak szabadsága kb. ugyanolyan mint ezelőtt vagy talán picivel jobb.

-könnyebben tudok benne írni, mivel a hüvelyk és mutató ujjam közti rész gyönyörűen ki van formázva

-alatta ugyanolyan kötszer van, mint a hagyományos gipsz alatt, ezért én ügyelek rá, hogy víz ne nagyon érje, mert átázás esetén ez se szárad ki egykönnyen...

-sokkal vékonyabb mint a régimódi gipsz, így könnyebb öltözködni is ezzel


Egy kézre kicsivel több mint 2000Ft-ba került. Ez nem kevés főleg ha utánaszámolunk, hogy havonta érdemes cserélni ezt is. De ha belegondolunk szerintem mindannyiam kidobunk ennél több pénzt haszontalanabb dolgokra...

Ami még jó dolog, hogy át lehet röntgenezni, így minden kontrollnál nem muszáj lecserélni ha jól áll a gipsz és a csontocskák is. :)


Szerintem aki gipszet kap hosszabb távra, annak érdemes az orvosánál rákérdezni erre az alternatívára, mert tényleg jelentősen könnyítheti a mindennapokat!

54. giorcub (válaszként erre: 51. - Myra)
2013. jan. 28. 12:40
ja bocs valamiert ugy ertettem hogy most torott el.
53. giorcub (válaszként erre: 51. - Myra)
2013. jan. 28. 12:39
elsore sztem nem szoktak muanyagot, azt kesobb ha rendben mennek a dolgok. amugy is most el fog vekonyodni a karod a nem mozgastol. de sztem ha nem muszaj akkor nem kell muanyag. arrol nem is szolva hogy az marha sokba kerul es azt zsebbol kell perkalni, nem tb alapu.
52. 1b2d7e91c0 (válaszként erre: 51. - Myra)
2013. jan. 16. 14:52
Mert neked kellett volna kérned,nem ingyen van!:)
51. Myra
2013. jan. 16. 14:44
Hát nekem 2011.-ben tört el a csuklóm. Nem adtak műanyagot, de már nem emlékszem miért. Szóval az orvos valamiért a gipszet adta.
2013. jan. 15. 09:36
Én a gipszet választanám, még akkor is, ha az nehezebb, és "könnyebb" vele a fürdés.
2012. aug. 22. 20:13
a gipsz természetes anyag a műanyag meg nem az
48. 298b15dfdd (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2012. aug. 22. 17:29
Áááá a csudába mégsem az ,ott bokatörés volt,és egy csomó pénzt kellett fizetni,az ellátásért.
47. 298b15dfdd (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2012. aug. 22. 17:28
Ááááá,én egész nap kerestem a fórumot....:DDD
2012. aug. 22. 15:34
Csak a dátumot nem néztem...:D
2012. aug. 22. 15:33
Ja! És kisebb (vékonyabb) is, könnyebben tudsz öltözni is. A víz sem tud kárt tenni benne, az is szempont most, amikor ennyire meleg az idő, és sűrűbben zuhanyzunk.
2012. aug. 22. 15:31
Ha csupán azt nézed, hogy a műanyag jóval könnyebb, már azért megéri szerintem.
2012. máj. 3. 12:50
Műanyag.
2010. aug. 31. 07:33
Gipsz.
2010. aug. 30. 13:33
elsőre amikor megmütötték vasat tettekbe de ez valahogyan elmozdult és amiatt fájt annyira a gipsz alatt aztán megmütötték és akkor már drotot tettek be most fekvőgipszem van még 6 hétig utána járo gipsz aztán ennyi most már nem fáj annyira
40. giorcub (válaszként erre: 39. - Mate1997)
2010. aug. 30. 13:14

mit csinaltak a bokaddal elsore es masodikra? rontgen megvan? raktak be csavart, drotot vasat barmit?

nekem nem fajt. igazabol sosem fajt, mikor eltort akkor legkevesbe de mutet utan sem. ami volt az a szokasos a elegtelen keringes miatt olyan erzes hogy szet akarna durranni es feszit. ezt kell megelozni (meg a trombozist) a felpolcolassal. ezt nekem meg honapok utan is kellett. sot a zokniknak is mind elvagtam a szarat hogy ne szoritson. melohelyen is mindig feltett labbal ultem. ez honapokig tartott. nekem a gipszelest elcsesztek, mert nem zartak le a sebet rendesen es erintkezett a gipszel, ez ket nap alatt 41C-lazat csinalt, pedig ettem a lazcsillapitot marekszamra. nem akartak elhinni (vagyis nem akartak levenni a gipszet), mikor levettek es meglattak hogy mi a helyzet mentek keresni a naplot hogy melyik barom volt az... lenyeg hogy utana fel oiraval meredeken lement a lazam. de e miatt nem kaptam 6 hetig gipszet, vegul csak 3 hetig volt rajta jaro mert latszott a rontgenen hogy kezdenek leepulni a csontok. viszont a jarogipsz meg betesz az inaknak ami letapad es irto sokaig tart mire feljon, szoval szivas mindenhogy. felirtak mankot is, gipsz utan jo darabig kellett. tb tamogatassal asszem 10%-ot kell fizteni (alkar manko). tok jo mert mindenutt eloerengedtek, buszon, villamoson, aruhazban penztarnal. bar a labpuffadas miatt nem is volt baj. vezetni is tudtam vele de az azert eleg gazos volt, nyomkodni a kuplungot beallt bokaval...

2010. aug. 30. 11:09
tegnap megmütötték a bokámat újra most még rohadtul fáj de csak jobb lesz a gipsz alatt naon szar mert viszked is meg huzodik is holnap mek haza korházbol majd irok
38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Mate1997)
2010. aug. 27. 16:36

a törés fáj... én a csuklótörésemmel 1 hétig szenvedtem... a tramadolor jó volt ugyan, de attól a fejem fájt meg hányingerem volt... amúgy meg fájt az is, ha csak egy papírlap hozzáért a gipszemhez.


hallgass az orvosra! csak csináld, amit mond.

2010. aug. 27. 10:40
szia de már egyszer megmütötték ma voltam a dokinl megint aszt mondta 50% hogy müteni kell mégesgyszer és még mindig rohadtul fáj!!
36. youlcsi (válaszként erre: 35. - Mate1997)
2010. aug. 26. 20:40
nem akarlak elkeseríteni... de ha ennyire fáj, lehet tényleg jobb lenne a műtét. helyre rakják, rögzítik...
2010. aug. 26. 11:30
máma voltam a dokinál aszt mondta ha nem javul akkor ujra megműti naon rossz lenne segits!!!
2010. aug. 26. 10:54
köszike de már megprobáltam mindent és ugyanúgy fáj aszt mondta a doki hogy ez igy lesz még sokáig
33. youlcsi (válaszként erre: 31. - Mate1997)
2010. aug. 25. 20:54

szia!

a csuklótörésemre gigaerős fájdalomcsillapítót írtak fel: TRAMADOLOR.

tényleg nagyon erős... annyira megfájdult tőle a fejem, hogy nem éreztem a törött csont okozta fájdalmat :)

32. fridoka (válaszként erre: 31. - Mate1997)
2010. aug. 25. 16:02
NEKEM 3éve volt ilyenem,most a csuklóm volt eltörve 1hete vették le a gipszet.A fájdalom most természetes,pócold fel a lábad és ne nagyon kelj fel,esetleg ha van cataflamod akkor vegyél be napi 2db.További gyógyulást és kitartást kívánok.
2010. aug. 25. 15:34
nekem a nyilt törés volt a sipcsontomon valaki tudna segitséget adni hogy hogy nem fáj annyira 4 napja jöttem haza a korházbol a fekvőgipsz még 8 hétig lesz rajta segitsetek?
2009. júl. 28. 08:40

ma gyógyulttá lettem nyilvánítva :)


sajka összeforrt, csukló ugyan még fáj (és fájni is fog egy darabig), de doki szerint mindenre lehet használni. ortézis csak akkor kell, ha valami megerőltetőt csinálok.

29. cusi
2009. jún. 23. 12:26

A férjem adott egy becenevet: Terminátor.

Ugyanis,amikor levették a gipszet,tök merev volt a csuklóm!

Most voltam a 4.gyógytornán. Nagyon jó,igaz kicsit fájdalmas. Elég sokat lazultak az izmaim,de még nem a régi. Beletelik még pár hétbe.

Nekem is sokáig fájt a hüvelykujjam,néha úgy érzem,mintha el lenne zsibbadva./persze ez lehet a drótkivétel miatt is/.

Idő kérdése az egész!

Kitartást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook