Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! fórum

Mit tudtok mondani a müanyag abalakokról? Ellene és mellette! (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2010. aug. 14. 09:15
Minden nagyon szép minden nagyon jó mindennel meg vagyok elégedve
2010. jún. 20. 10:38

Ha valaki még mindig kételkedne benne, meg tudom erősíteni a 97. hozzászólásomat.

Mielőbb érdemes beépíttetni a műanyag ablakokat.

Nagyon meg vagyok velük elégedve.

2009. nov. 7. 14:41
nagyon jó hő-, és hangszigetelő, esztétikus és nagyon könnyű tisztán tartani....
2009. ápr. 27. 09:14
Mi 3 éve cseréltük le a fa ablakokat műanyagra de csak jót tudok mondani mert nem kell soha lefesteni csak nedves ruhával áttörölni és kész. nem szálkásodik stb nincsenek benne hibák és szellőztetni meg kell a fa ablaknál is.
2008. okt. 27. 15:29
Mindenkinek csak ajánlani tudom. Nekünk már 3éve van,és még a zajt is visszafogja.
2008. okt. 27. 13:40

Foly.köv. Véletlen elmentettem. Szóval érdekelne ez a szellőztető megoldás? Tudnál írni róla?

Köszke!

2008. okt. 27. 13:39

Pintyőke72!

Utólag lettek a szellőzők beszerelve az ablakokba?

2008. okt. 19. 10:51

Nincs huzat, mert jól záródik, nem párásodik be (ellentétben a fával ami 1 idő után igen)

Ellene nem tudok mondani semmit:)

2008. okt. 19. 10:40
A mi ablakainkon van szellőző, ez nagyon okos találmány.!Zárt ablaknál is jön a friss levegő, de nem úgy,hogy leviszi a fejünket a huzat.
2008. okt. 19. 02:51
Nekünk nagyon bevált,4 éve már
2008. okt. 17. 19:55
Jó a müanyag ablak, csak nagyon fontos, hogy jól körbe legyen szigetelve! Nálunk a házban csináltak egy hőkamerás mérést és akkor derült ki, hogy nem minden új ablak van jól szigetelve.
2008. okt. 17. 18:16
Az idén nyáron cseréltük ki műanyagra. Baromi drága volt, de sokkal előbb kellet volna! Szuper!
2008. okt. 17. 17:59
Csakis mellette! Ellene keresve sem találnék érvet!
2008. okt. 17. 17:39

Öt éve van müanyag nyílászárónk. Ajtók, ablakok.

Nagyon jól zárnak, nem vetemedik, könnyü lemosni, nem kell mázoltatni. Amitől tartottam, hogy besárgul, -mint általában a müanyagok-, de megmaradt a szine.

2008. okt. 17. 17:34
Én csak jót tudok mondani róla. Nekem is müanyag ablakaim vannak. De csak jót tudok mondani róla.Hátrányát nem ismerem.Ja de a müanyagot nemkell évente festeni hanem semikor sem.
84. s.irma
2008. júl. 5. 19:44
Csupa jó dolgokat. Baromira könnyen lehet tisztitani. Pontosan záródik. Nem kell örökké festetni, hö és hangszigetel. Egy álom!!!!!!
2008. jún. 22. 10:18

Csináltatsd meg műanyagra. Nálunk megcsinálták, ajándék redőnyökkel, és télen kb. 3 fokkal van melegebb, most pedig hűvös van.

Gyakrabban kell szellőztetni, ez a hátránya.

Érdemes.

82. Cucus7
2008. jún. 22. 09:43

Nekem is műanyag ablakaim lettek, ott szinte nem bontottak semmi falat (panel) de figyelj oda, hogy elég purhabot fujjanak be, aztán a felesleget úgy is levágják, és a takaró lécnél is nézd meg, nem törték-e el ahol be lehet hajlítani.

Az ajtóm szélesebb lett, ezért ott bontották a betont, de nagyon ügyesek voltak és ott is műa. van, nagyon jól szigetel, és taszítja a koszt, néha csak vizes ruhával áttörlöm és kész. Az ablakok nagyon fogják a zajt, télen meleg, nyáron hideg van a lakásban miatta. Nagyon jó......

2008. jún. 3. 09:55
sőt. elárulom neked, az egyik oldal le is lett bontva, és ytongal vissza lett falazva :DDDDDD ott volt téglafal kb 70 centi magasságig, onnan 200ig valami ablak féle. mindez 3m hosszan és a 30as falba volt az ablak féle szögvasa, befalazva :DDDDDD a régiek még így építkeztek. Borzalmas nagy meló volt, de már szép :))))
80. 8da8a563b7 (válaszként erre: 79. - Cskata)
2008. jún. 3. 09:52
tégla házban lakom :))))) ott volt az ablakcsere. szépen ki lehet szedni a téglákat. Nem kell félni, nem rongál. Sitt lesz. Hol nincs?
79. cskata (válaszként erre: 78. - 8da8a563b7)
2008. máj. 22. 12:04

na jó, de egy téglaépület esetében egy ablak kivételét nem lehet rongálás nélkül megoldani - amennyire én eddig hallottam.. valamennyi törmelékkel, bontással muszáj járnia, hiszen az ablak be van építve a falba..:)


nálunk lakógyűlésen - többek között - azért szavazták le a lakók az ablakcserét, mert a frissen festett/tapétázott falaikat nem akarták tönkretetetni..

így én most egyénileg gondolkodom az ablakcserén, ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy mennyi törmelékkel, kosszal jár vajon..

78. 8da8a563b7 (válaszként erre: 77. - Cskata)
2008. máj. 22. 11:54

mivel a párom csinálta, nagyon vigyázott. semennyire.


de egyébként én még nem hallottam olyat, hogy szétbarmolták volna a falat. az ablakot csak kiveszik, beillesztik az újat, kiékelik, purhab, azt ha megkötött, vakolják, glettelik és festik. ennyi...

77. cskata (válaszként erre: 76. - 8da8a563b7)
2008. máj. 22. 11:51
és az ablak körüli falat mennyire bombázta szét maga csere?
2008. máj. 22. 10:00

nálam az új ablak mm-re akkora volt mint a régi 40 éves ablaknak nevezett (még az előző lakók építették) valami.

Az ajtó gáz volt, mert 10 centivel magasabb lett az új :DDDDDD de most tökmindegy volt, mert úgyis teljes felújítás keretében ment.

75. cskata
2008. máj. 22. 09:54

azokhoz, akiknél régi ablakot cseréltek műanyagra:

- mennyire rongálódik a fal (belül, a lakásban) a csere miatt? kb. mekkora sávban kell újra festetni az ablakok körül?

2008. máj. 22. 09:50
nekem ősszel lett berakva műanyag ablak. imádom. nem kell festeni, csak le kell mosni a keretet ha koszos. nagyon jól szigetel. a bejárati ajtó most lett kicserélve, az is műanyag. sokkal tartósabbak. nem vetemedik, nem deformálódik.
2008. máj. 22. 07:28
Nekem bevált!
72. s.irma
2008. máj. 22. 07:27

Nekem már november óta az új műanyagablakok vannak a lakásomon.

Egy álom. Igaz azt tudni kell , hogy sok fajta van. A hő és hangszigetelése is több féle lehet. Nem kell szétszedni mikor takarítok. Két perc alatt meg lehet pucolni. A keretről nem pörög a festék. Szóval szerintem egy zseni volt aki kitalálta.

Fontos a csere is nem tart sokáig. Három óra alatt kész volt a lakás.

2008. ápr. 25. 10:11
Nálunk most fogják lecserélni a régi nyílászárókat - panelprogram. Már nagyon várjuk, ezek a régi ablakok nem jók semmire. A müa.-ról csak jót hallottam.
2008. ápr. 25. 10:06

Mi most raktuk be,és amennyit tudok róla sokkal jobb mint a fából készült.

Jól szigetel,zajszűrő stb.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook