Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Műanyag flakonok újrafelhasználása fórum

Műanyag flakonok újrafelhasználása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Műanyag flakonok újrafelhasználása

1 2 3
2012. jún. 2. 11:50
Készített valaki esetleg azóta ilyen műanyag flakonból melegházat?
71. 99279bb06f (válaszként erre: 69. - Hereng jozsef)
2010. júl. 21. 12:04
Jó hogy betetted, mert téma volt ismét. Nálam folyamatos flakongyűjtés megy. Őszre meg lesz az összes és tavasszal már nem fog érdekelni, hogy fúj a szél vagy esik a jégeső! Ott védve lesznek a növényeim! :)))
70. livicu
2010. júl. 15. 17:48
Nagyon tetszik az ötlete, csak így tovább!!!
69. hereng jozsef (válaszként erre: 68. - Erika13)
2010. márc. 17. 12:18
a naplómba beletudom twenni esetleg ,ott meglehet nézni
68. erika13 (válaszként erre: 66. - Hereng jozsef)
2010. márc. 15. 15:54
Üdvözlöm kedves József! Most találtam rá erre a fórumra és érdekelne a sátor, de sajnos nem találok róla már képeket. Mivel most jön a tavasz, szerintem mást is érdekelne.. Vissza tudná tenni a képeket? Köszönöm szépen!
67. syria (válaszként erre: 66. - Hereng jozsef)
2009. szept. 3. 08:44
Én már régen meg vagyok győzve.
66. hereng jozsef (válaszként erre: 65. - Syria)
2009. szept. 2. 14:12
a hagyományos fólia elso sorban ott fog elrepedni ahol hajtás volt rajta ,télre lekell venni mert a hó tonkre teszi , az uvegeket nemkell télre leszedni és ha mégis javítani kell egy két uveget nemkerul pénzbe.ha elszakad egy drót konnyen kijavítható. mirol szól az egész arról hogy a szemetet ôjra használjuk és hasznot húzunk belole. hasznot ôgy hogy alatta jó termést érunk el, mert a hagyományos fóliába jóval melegebb van és a paprika virág leesik így ha csak minden második virágból lessz paprika már veszteséggel dolgoztunk de ezalatt a flakonos fólia alatt minden virág megtermékenyul és sok paprikánk lehet .meglehet nézni a naolómban ..
65. syria (válaszként erre: 64. - Mama_gold)
2009. szept. 2. 13:01

Engem mert arról akart meggyőzni valaki, hogy a flakonok ugyanúgy nem bírják az időjárás viszontagságait, mint a fólia. Ki fogom próbálni: kiteszek az udvar napsütéses, szélfútta helyére 3 összefűzött flakont (különbözőeket), és megnézem 3-4 év múlva (úgy tudom, a hagyományos fóliák nem bírnak ennél többet).

Aztán mire nyugdíjba megyek, eldöntöm belevágok-e.

64. mama_gold (válaszként erre: 62. - Hereng jozsef)
2009. szept. 1. 10:18

én is reklámoztam a munkahelyen:)) de szokás szerint csodabogárnak néznek:D


Nem értem én az embereket. A hülyeséget majmolják egymásról (nem is beszélve a rossz szokásokról pl. kocsmábajárás meló után) a jó dolgokra meg néznek furcsán.

2009. aug. 31. 19:01

Kérem a bemutató oldalra legyenszíves rakjon fel képeket, hogy megtudjam mutatni ezt a nagyszerű sátrat ismerőseimnek.


Köszönettel


Teszt25

2009. aug. 31. 18:54
az érdeklodés megcsappant a flakonos fólia iránt nem akar senki dolgozni nagyon , pedig a saját termesztés az igazi.
61. syria (válaszként erre: 60. - Mama_gold)
2009. aug. 23. 13:12
Akkor marad a zanzásítás.
60. mama_gold (válaszként erre: 59. - Syria)
2009. aug. 22. 12:51
Járok havonta pesten, de vonattal vagy busszal megyek, macerás lenne elhozni. Sajnos nincs autóm:( meg segítségem sem...
59. syria (válaszként erre: 57. - Mama_gold)
2009. aug. 22. 09:08

Aki meg tudja oldani a Pestről való elszállítást, rengeteg egyforma 1,5 literes palackot tudok biztosítani.

Csak szóljatok,mert addig zanzásítva viszem a szelektívbe. (Ugyanis íratlan szabály, hogy össze kell lapítani, hogy kevesebb helyet foglaljon. Még itthon is.)

2009. aug. 21. 15:37

jÓ ÖTLET!Szeretném elkészíteni.Kaphatnék róla fotót?

bartok.emese3@gmail.com

2009. aug. 20. 17:25

Mikor érdemes megcsinálni? Tavasszra?

Én is úgy döntöttem belevágok, már elkezdtem gyűjteni az üvegeket, de egyformát szeretnék:D

56. zadom
2009. aug. 20. 11:46

nekem tetszik az ötlet, szeretném megvalósítani is.

Kaphatnák a kész sátorról fényképet??

55. hereng jozsef (válaszként erre: 54. - User09)
2009. aug. 19. 18:40
Dehogy kell laszedni az ha jól megvan csinálva a havat megkell hogy bírja
54. user09
2009. aug. 19. 18:07

Nagyon érdekes ez a "fólia".

Télre le kell szedni, vagy fenn lehet hagyni a vázon?

53. hereng jozsef (válaszként erre: 52. - Syria)
2009. aug. 16. 10:52
hát én nemhiszem hogy az a drót olyan drága volna . 2,5x5 m-es fólia van arra olyan 5,vagy 6 kg drót kell . a sátor az vasból van de teli vasból mert a csovet bonyolult meghajtani . a vas vastagsága legalább 1,5-2cm kellene hogy legyen . de lehet vékonyabb is de akkor minden vas mellé lekell utni olyan 1,5 m-es vasat aminek fele a foldben a másik fele a vas mellett rogzítésnek hogy stabilan áljon . avékony vasat nyomnád le a foldbe akkor a szél mozgatná az egészet és ha nagyobb eso esne akkor a puha foldbeelsujedne. ennyi.
52. syria (válaszként erre: 50. - Hereng jozsef)
2009. aug. 16. 10:02

Nahát, azt gondoltam, hogy a rozsdamentes drót jobban bírja! Egyébként az nem drága? Mert elég sok kell hozzá.

A váz miből készül? Vasból, vagy műanyagból?

2009. aug. 16. 07:55
Nagyon tetszik az ötlet. Szeretek én is barkácsolni és a hasznos dolgokat megvalósítani, főleg ha még ilyen olcsó.
50. hereng jozsef (válaszként erre: 49. - Syria)
2009. aug. 14. 20:22
az uveg magában nagyon sokáig nemmegy tonkre ,csak esetleg a drót elszakad amire felvanfuzve azt konnyen lehet pótolni .
49. syria
2009. aug. 14. 20:05
Azért is tartom zseniálisnak az ötletet, mert ha idővel mégis baja lesz a műanyagnak, ingyen van az utánpótlás a javításhoz.
2009. aug. 14. 19:19

Lehet a flakonokból kis fantáziával úszó alkalmatosságokat is készíteni.

A legjobb azonban az újrahasznosítás.

Mégjobb lenne ha nem gyártanák ezt a rengeteg szemetet.

2009. aug. 13. 22:45

van még más hasznosítási lehetősége a flakonoknak? Más ötlet?


Nálunk a kupakjait gyűjtik sokan. Azt hallottam, hogy vállalkozó készít belőle gyerekeknek fröccsöntött dolgokat (pad, szék...) jók az információim?


Mire lehet még használni?


Régen nagymamám pl. tejeszacskóból csinált lábtörlőt:) (úgy kötötte, mint a fonalat)

46. hereng jozsef (válaszként erre: 45. - Mama_gold)
2009. aug. 13. 15:19
UDVOZLOM , eloszor is azt mondja a felesédem hogy a borostyán az jó mert nem kell évente ultetni. a hajnalka is jó lenne de az nem évelo minden évbe ultetni kell . Errol még bovebben majd írunk most a fólia ekészítése az egy hosszabb leírást igényel foleg aki még nem jártas ebben . én inkább ha elkuldenéd az ímél címet oda írhanák egy hosszabb leírást.éS KULDOK HOZZá KéPEKET IS. VáROM AZ íMEL CíMET .AZT NE IDE íRD HOGY MáS NELáSSA . írd a privát hozzászĺáshoz Józsi
2009. aug. 13. 15:08

abban tudnátok tanácsot adni, hogy kerítés elé milyen növényeket lehet ültetni, ami befutja, hogy ne lássanak be?

Most próbálkozom a trombitafolyondárral...még nem tudom megered-e. (borostyán is ilyen, ha jól tudom)

Ehhez hasonló növényeket hol találok?

44. mama_gold (válaszként erre: 30. - Hereng jozsef)
2009. aug. 13. 14:58

Nagyon tetszik nekem is az ötleted:) Épp jövő évre szerettem volna fóliasátrat készíteni, örülök, hogy megláttam:)


Technikai kérdéseim lehetnének? Az alapjának milyen csőre van szükség, megírnád a pontos méretet. És amire ráhúzod az ásv.vizes üveget azt hol lehet kapni? (nőbő vagyok bocsi:D nekem szájbarágósan el kell magyarázni) Még sosem volt fóliasátram, városi vagyok, csak 3 éve lakom kertesben és mindennel most próbálkozom.

2009. aug. 12. 22:29
?????
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook