Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógépet szeretnénk venni a közeljövőben. Ki melyiket ajánlja? fórum

Mosógépet szeretnénk venni a közeljövőben. Ki melyiket ajánlja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
176. zebracsikó (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 17:50

Te jó ég!

Nehogy már az ágyneműt csak "ágynemű"porogramon mossatok!

Szerinted tudja a gép, hogy mit teszel bele??? Hülyeség.


A kg-ok csak a maximumot jelölik, tehát a 8 kg-os program elmegy 5 kiló ruhával is, ugyanígy a többi. Nem azt jelenti, hogy annyit kötelező beletenni.


A mosógép csak forgatja a dobot és adagolja-melegíti a vizet, a többi csak parádé!


Tök jó mosógépet vettetek!

175. eandi78 (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 17:46

Nem kell ezt olyan komolyan venni. Egyébként Whirlpool is a felejtős márka háztartási gépből:( Bár egyre inkább az az érzésem, hogy szerencse kell. Lehet valakinek 15 évig megy az indesit, másnál meg 2 év alatt megadja magát a miele.

Nekem ugyan aeg van, de én nem használom a ruhának megfelelő programot. Gyakorlatilag csak kímélő és pamut program fut. Azokon belül meg lehet hőmérsékletet állítani és fordulatszámot is. Sőt mosási idő is csökkenthető. Gyakorlatilag csak fehérneműt és törölközőt mosok pamuton, a többi kímélőn megy. A ruhamennyiséget soha nem nézem, még nem jelzett, hogy túl nehéz a bepakolt ruha.

Columbia kabátom van, azt is kímélőn mosom nem sporton, csak az öblítős rekeszbe nem teszek öblítőt. Gyapjúnál is elég levenni a fordulatszámot és persze a hőmérsékletet.

Ha van még kérdés segítek:)

174. andatti
2014. nov. 4. 17:29

Na jó... ezt el...

Ugyanis vettem egy 8 kg kapacitású whirlpool-t, holnap szállítják le... Erre most akadtam rá a neten, hogy gyapjút pl. csak 1 kg lehet beletenni, farmert meg 4 kg-t... egyedül pamutra írta a 8 kg-ot... 150 rugóért ez nagyon rossz vétel volt. Arról nem is beszélve, hogy van 5 gyapjú pulóverem, akkor azt 3 adag mosásba kell szétszednem? kb. 6-8 farmerem, ami minimum megintcsak 3 adag ruha... Mivel 2 méter magas vagyok, a gyapjúkabátom már bele se tegyem... egy komplett ágyneműhuzat is 2 kg, erre írja, hogy max. 3,5 Kg-t tehetek bele... Akkor garnitúránként mossak, az 6-8 garnitúra, az annyi adag ágynemű mosás... elegáns ruházat 1,5 kg, akkor egy esti öltözet és annyi? sportruházat 3 kg, ami így télen egy öltözet ruha... A 8 kg-s mosógépben... grrr-grrr. Mutter teljesen kiakadt és bőg...

Van egyáltalán olyan mosógép, amibe ha rá van írva, hogy X kg, akkor addig a súlyig bármit bele lehet tenni? Mert a fentiek fényében erősen kételkedem...

173. andatti (válaszként erre: 172. - Eandi78)
2014. okt. 22. 20:56

Köszi a gyors választ. Eddig itt ez a második hsz-em és az elsőre másfél év után se volt válasz, igaz más se írt abban témában...

A bosh-al nincs jó tapasztalatunk... a szerelők szerint általában javíthatatlan, ami nekünk van, azzal se tudtak mit kezdeni... (3 szerelő is látta és nem tudtak egymásról). Annó a boltvezető is le akarta beszélni a rokonomat, de ő nem hagyta magát...

Majd megnézem az általad javasolt márkákat is! Ma voltunk madaraséknál, meg a nem hülye boltban is... nagy volt a választék, de nem győzött meg egyik sem... MÉg a neten megpróbálok utána járni az egyes típusoknak... Amúgy samuéknál ezt a bubble funkciós mosógépet nagyon ajánlgatják, hogy milyen jó... kevés víz, kevés mosópor, kevés áram és milyen jól mos, akár hideg vízben is...

172. eandi78 (válaszként erre: 171. - Andatti)
2014. okt. 22. 09:34

Az általad leírt márkákat felejtsd el, főleg a Candy-t. Szóba jöhető márkák betűrendben: Aeg, Bosch, Electrolux, Siemens. Ha sok pénzed van: Miele.

Nekem Aeg van, most lesz 7 éves. Nem volt még szervízes probléma.

150e-ért vettük, 7kg-ot tud és 1600-as centrije van. Szerintem most is van hasonló. Sokat mosunk, takarót, ágytakarót is. Téli kabátokat 2 hetente mosom.

Sokan inkább a felültöltőst javasolják, de én jobban szeretem elöltöltőst.

171. andatti
2014. okt. 21. 20:40

Én is segítséget kérnék... itt van pár típus, ami szimpatikus, érvek-ellenérvek, melyik lehet a legjobb vétel /ár-tartósság-használat-érték/

Samsung GWF80F5E0W4W vagy WF80F5E0W4W

A+++

8 kg ruhatöltet

1400 fordulat

12 program /van 15 perces program is benne/

85*60*56 cm

2+3 év garancia

kb. 130 ezer Ft

Candy GVW596LWC-S /mosó-szárító egyben/

A mosás, A szárítás, A energiafelhasználás

9 kg ruhatöltet

1500 fordulat

15 program

85*60*60 cm

kb. 150 ezer Ft

LG 7,5 vagy 8 kg-os mosókapacitással, hasonló paraméterekkel, mint az előző kettő, direkt drive rendszeres, motorra 10 év garancia...

vagy Gorenje W9845I mivel már volt ez a márka konyhai eszközként a háztartásban

A+++

9 kg ruhatöltet

1400 fordulat

31 program

60*85*60 cm

kb. 150-155 ezer Ft

Úgy tűnik az utolsó tud a legtöbbet, de az a legdrágább is... igaz, nem tud szárítani, de az nem is létszükséglet...

Elvileg minden lényeges szempont lenne, a vízfogyasztás, van-e gyors program, (a 15 perces pl. ér-e egyáltalán valamit, vagy nem) az áramfelhasználás, mi van akkor, ha nem töltöm meg annyira a gépet, hogy csurig legyen? Bár anyukám ragaszkodik a nagy mosógéphez, mert a régi is attól nyekkent meg, hogy a beteg nagymami takaróját kimosta... Szerintem kabátot is akar majd mosni. 2 főre majdnem luxus ilyen nagy mosógépet választani, de nem tudom lebeszélni róla, bár a ruhatár az azért tényleg az átlaghoz képest igen nagy... Filozófiája, hogy ne egyet hordjon az ember, amíg már tönkremegy, hanem legyen több és a ruha is tovább lesz hordható... Mivel 70 éves a magas fordulatszámhoz ragaszkodik, hogy kiszedve a ruhát ne legyen nagy a súlya, ne kelljen sokáig szárítani... A kímélő program, esetleg kézi mosás funkció, gyapjú, selyem, stb. sem hátrány, ha van benne. (A vasaláskönnyítő progiban nem hiszek).

Ajánlhattok más márkát, típust is, mint amit most ide írtam... 1 héten belül dönteni kell, hogy mi legyen, mert...

Bocsi a maratoni bejegyzésért, azért remélem nem tilos.

170. Lyna53 (válaszként erre: 168. - Eandi78)
2013. nov. 25. 16:33

Köszönöm Neked is! Azért most már sokkal okosabb lettem és belátom gyorsító nélkül nem érdemes elindítani, ha elég bátor vagyok és merném, közben elmehetnék bevásárolni is :-) Azért nem akartam nagyon drágát sem venni, mert azt hallom, hogy ha 5 évig elmegy a mai mosógép, akkor már tapsikolhatok örömömben. Gondoltam, és olvastam több helyen, hogy a drága gépek sem jobbak. Erről a fiam szövege jut eszembe (autóvillamossági múszerész), hogy azok az autók a megbízhatóbbak amelyekben kevesebb az automatika az elektromos működtető kütyü. Kényelmesebb, de több a hibalehetőség. Én már 30 évig úgysem élek, tehát olyan hosszú időt nem várok el. Vettem rá plusz garanciát, de elmondták, hogy ezek csak bizonyos alkatrészekre vonatkoznak - utaltam a Miele 10 éves plusz garanciájára, ami nem a gépre csak a villanymotorra érvényes :-(

Köszönet a sok ötletért!!!!!

169. Lyna53 (válaszként erre: 166. - Zebracsikó)
2013. nov. 25. 16:25
Köszi, ez a használati útmutató, ezt adják a mosógéphez, ennél azért részletesebb időket szerettem volna, nekem úgy lett volna jó -biztos nagyon zsörti vagyok :-)
168. eandi78 (válaszként erre: 165. - Lyna53)
2013. nov. 24. 18:03

Nekem kicsit könnyebb dolgom van, mert van kijelző. Látom, ha egyszer megnyomom csökken az idő, ha újból még tovább csökken. Van olyan program, ahol nem is csökkenthető. Kímélőt használom többnyire, az nálad a virággal jelölt program. Kétszer lehet megnyomni a gyorsító gombot. Azt nem találom, hogy úgy mennyi lenne az idő.

Pamut programot, csak fehérneműkhöz, törölközőhöz vagy ágyneműhöz használok, de ott is csökkentem egyszer az időt.

Ha új ruhát átöblítek, azt is inkább kímélő mosáson 2 gyorsítással, mert rövidebb idő, mint a sima öblítés program.

Nálad úgy látom nagyobbak a mosási idők alapból, mint nálam.

Amit még észrevettem, de lehet csak én gépem olyan, hogy a pamutprogramnak sokkal lassabb a centrirésze. Kb. 14 perc. Kímélő mosásnál csak 7 perc körül van.

Nem mérem stopperrel, csak mutatja a hátralévő időt:)

Egyébként a mai gépeket kár az energomathoz hasonlítani:( Akkor még gyerek voltam, de anyu azt mondta, hogy több havi fizetés volt az a gép. Most a 300e Ft körüli gépek vannak ott. De ki vesz olyat, ha egyszer 80e-ért is van? Mi gépünk 150e Ft volt, de ha nem bír ki 10 évet megvesszük a drága miele gépet:(

167. era06 (válaszként erre: 165. - Lyna53)
2013. nov. 24. 11:29

válasszál normál 40 fokot, az eco alatt van , (az enyémen)

kiválasztod a centrifuga gyorsaságát, utána a gyorsmosás lehetőséget és mehet

166. zebracsikó (válaszként erre: 164. - Lyna53)
2013. nov. 24. 11:16
a 159. hozzászólásban írtam a linket, ott a programtáblázat, lejjebb kilogrammokkal, mosási idővel
165. Lyna53
2013. nov. 24. 11:10

Ja még valami!

A gyorsítót a progi beállításakor kell megnyomni és csak 1x vagy veszi a többszörit is?

A kézikönyvben sok hülyeség van mint minden ilyen "írásműben" bezzeg ami fontos lenne annak semmi nyoma benne :-(

164. Lyna53
2013. nov. 24. 11:02

Köszönöm a reagálásotokat!

A prospektusában is az van ami a márkabolt.hu oldalon, s nem lettem tőle okosabb.

Az első moságom pamut econ sikerült, mert valahogy máshová ment a tekerőgomb - ma sem értem hogyan. Ez volt 2 óra 10 perc. Aztán mikor első levelem ide megírtam a farmer progin 40 fok, 3 kg volt és 2 óra 15 perc. Igaz szépen tiszta lett minden és ez utóbbinál csak 500-on centrizett ami kevésbé gyűrte meg a ruhát.A gyorsító gombot látom, de a használatához nem sok info van a kézikönyvben. Őszintén szinte semmi. Nekem volt egy fóliázott lapom az energomathoz, azon programgomb, kg, vízmennyiség, kb időtartam fel volt tüntetve. Igaz 33 éve a 35ezer is nagy pénz volt, mint a mostani is,ezért több ismertetőt vártam volna a gyártótól. Sajnos a honlapjukon sincs olyan lehetőség ahol reklamálnék bővebb infóért. Itt azért megtudtam, hogy az AEG és Electrolux egy helyen készül, egy a gyártója és a Zanussi is, csak az ezek egyszerűsített változata és persze olcsóbb is.

163. eandi78 (válaszként erre: 162. - Eandi78)
2013. nov. 23. 07:54

Véletlenül elküldte fél üzenettel.

Pamut akkor kell ha kevés a 40 fok.

Időt lehet csökkenteni, van ott egy óra szerű ikon. Kétszer is lehet csökkenteni.

Nálam kímélő alapból 65 perc, első csökkentés 55 perc, második csökkentés 30 perc. Alacsonyabb hőfoknál még kevesebb.

162. eandi78 (válaszként erre: 158. - Lyna53)
2013. nov. 23. 07:51

Nekem nem electrolux van, hanem aeg electrolux, de azért van némi hasonlóság:)

Nem a pamutprogramot használom, hanem a kímélőt. Úgyis tiszták lesznek a ruhák. Pamut csak akkor kell, ha kevés a 4

161. era06 (válaszként erre: 158. - Lyna53)
2013. nov. 22. 19:27

:)

Így jártam én is. Márt azt hittem, soha ne fog végezni.Gyors mosást használom. Ez sem olyan gyors, kb 40 perc.

Amit hiányolok, hogy nincs rajta, olyan lazító mint a hajdún.

Az enyém zanussi

160. tixtina (válaszként erre: 157. - Marianna1973)
2013. nov. 22. 17:06

Azt mondják,hogy ki kell fogni:DD

Minden típusból van rossz:OO

159. zebracsikó (válaszként erre: 158. - Lyna53)
2013. nov. 22. 16:59

[link]


itt a programtáblázata, kicsit lejjebb meg az időtartamok

158. Lyna53
2013. nov. 22. 16:26

Tanácsot kérnék!

Hajdú Energomat 33 éves mosógépem végleg elköszönt. Vettem e fórum olvasgatása után egy Elektrolux 1062-es mosógépet. Szép, csendes, nem mozog -bezzeg a régi- de van egy gondom. Már 2 programon is mostam vele, de minden program 2 órát tart. Igaz mos sokáig, öblít 4x és mind után centriz, de ennyi idő alatt a régimmel 4 kört is kimostam. A prospektusban persze nincsenek programidők, amit hiányolok. Fogalmam sincs melyik progi mennyi ideig tart, de most már kezdem azt hinni, hogy 2 óránál egy sem tart rövidebb ideig. Igaz a gyorsítót még nem használtam, de az sem derül ki, hogy az vajon mennyivel hamarabb végez. Ha van valakinek ilyen felültöltős, vagy hasonló gépe légyszi írjon :-)

Minden infót szívesen veszek a használatához!

Előre is köszi a fáradozást! :-)

157. Marianna1973 (válaszként erre: 155. - Tixtina)
2013. szept. 10. 09:36
Nekem is volt egy Ariston gépem, havi szinten járt hozzánk a szerelő!! :)
156. Gica6
2013. szept. 2. 12:01

Samsung 8 kg-os. A dob is méretes, tehát bírja azt a 8-at. :)

[link] Ezt a linket találtam gyorsban.

A Sport program a maga 58 perce alatt fehérből max 6 kg-t, színesből 8 kg-t tisztára mos! Véletlenül használtam így, azóta szinte másikat nem is.

Kerámia fűtőszál, gyémánt dob, gyerekzár, zenél. Mosás közben csend. Jó éve napi 2-3 mosás, eddig hiba nélkül.

Azonkívül még szép is. :)

155. tixtina
2013. júl. 8. 18:32

Eddig bírta,a 2010 októberében vásárolt Ariston elöltöltős gépünk,ami 82 ezer volt:oo.Szerencsére vettem 10 ezerért plusz két év garanciát,mert számítottam rá,hogy hamar beadja a kulcsot-így is lett,a csapágya gajra ment:O Ennyire vacakok a mosógépek!

Megmondták a szerelők,hogy ezek a modern gépek nem bírják a mindennapos mosást,és én naponta két-három adagot is be szoktam tenni.

Nem azért veszi az ember,hogy a lakás dísze legyen:oo

2012. márc. 14. 14:44
Indesit
153. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 152. - Marianna1973)
2012. febr. 27. 19:11
Igen, jópofa!:) Én még idáig csak 40 fokon mostam, de szép tiszta lett a ruha!
152. Marianna1973 (válaszként erre: 151. - D6d0a67fc0)
2012. febr. 26. 22:53

Igen, eddig nekem is bevált a gépecske!!

A zenélése nekem is, tetszik, első alkalommal szóltunk is egymásnak a párommal hogy: Hé, csörög a mobilod!!! :)

2012. febr. 24. 13:11
Nekem idáig nagyon tetszik ez a mosógép, szépen mos, tudom h azt mondják, h mindegyik ugyanazzal a technikával mos, de mégis! Szerintem a közbenső centrifuga erejével is magyarázható, h tisztább lesz a ruha! Tetszik ebben a Samsungban, h tulajdonképpen minden program "felülirható" tehát, módosithatom, a hőfokot, a centrifugálást! A végén pedig helyesen csirimpol!:)
150. Marianna1973 (válaszként erre: 148. - D6d0a67fc0)
2012. febr. 19. 17:10

Szia!

Igen, az.:)

Plusz a dobja belül ruhakímélő, valami gyémántdob belső az elnevezése.

Eddig szuperul működik, remélem jó sokáig így is marad. A bekötésnél volt egy kis gond, mert nem szorult rá rendesen a lefolyó cső a csatlakozásnál, mivel műanyagból van a vége a csőnek.. De még egy bilincs sem volt hozzá. Úgyhogy pluszba teflonos szalaggal kellett rásegíteni. A régi lg-nek gumiból volt, az tökéletesen zárt. De most már szupi.

149. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 146. - 9f98008a3b)
2012. febr. 17. 12:49
Köszi szépen!:) Remélem így lesz, kötöttem rá garancia biztosítást 5 évre!
148. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 147. - Marianna1973)
2012. febr. 17. 12:48

Gratulálok az új géphez, ez akkor az aminek be van vonva kerámiával a fütőszála, igaz?


Én még kíváncsian várom, h hogyan működik, most hozták haza, majd este lesz bekötve!? Az enyém az 5 kg-ot mos, keskeny és 1000 fordulatos.

Remélem beválik nekünk ez a Samsung márka!:)

2012. febr. 17. 10:26

Sziasztok!

Megvettem a samsung gépet, 7 kilós, 1200 fordulatos, 95000 volt, plusz a régi gépemet elvitték 5000-ért, akkor ha úgy veszem 90000-be került. Szuper csendes, és tényleg szépen mos. :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook