Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosógépet szeretnénk venni a közeljövőben. Ki melyiket ajánlja? fórum

Mosógépet szeretnénk venni a közeljövőben. Ki melyiket ajánlja? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
206. 31bc25d879 (válaszként erre: 203. - Bartaldora)
2018. febr. 15. 10:57
Milyen összefüggés van a kettő között?
205. Micuicu
2018. febr. 15. 10:03
Nálunk most Beko láz van a családban. Testvéreim és én is Beko-t vettük az 5 éves garancia miatt, a motorra pedig 10 év garancia van. Húgom kezdte 2 éve egy mosógéppel, mára már van 2 mosógép, 1 mosó-szárítógép, 1 szárítógép és 1 mosogatógép a családban, még egyikkel se volt semmi probléma. Mosógép szerelő is azt mondta, ha adnak rá 5 év garanciát, meg kell venni, egyik gyártó se ad ennyit.
204. _telihold_ (válaszként erre: 201. - Bartaldora)
2018. febr. 15. 09:16
A mai whirlpoolok már nem elnyűhetetlenek, úgyanúgy tönkremennek 5-6 év után.
203. bartaldora (válaszként erre: 202. - 31bc25d879)
2018. febr. 15. 09:11
Az jó. Nekem még régi típusú tárcsásom van, elnyűhetetlen, de fárasztó vele a mosás. Van egy kis gépem, félautomata, 15 perces programmal, az apróbb, kis mennyiségű ruháknak, de jó lenne olyan gépet venni majd, ami legalább 10 évet kibír. Sajnos egyenlőre marad a tárcsás, amíg após él. De mihelyt a temetőben lesz, már veszem is meg a jó gépet.
2018. febr. 15. 06:25
Ignis-em van, elöltöltős, elnyűhetetlen. 96'-ban vettem. 22 éves. Végzi a dolgát.
2018. febr. 15. 00:20
Na, ahogy olvasom a hsz-okat, jobb, ha vagy más márkát nézek ki, mint Whirlpool, Indesit, vagy maradok a forgótárcsás Hajdumnál, amivel fárasztó ugyan a mosás, de talán elnyűhetetlen. Én is felültöltőseket nézegetek, nyilván nem horror áron, de ha már 5-6 évet bír egy automata, örülhetek. Jelenleg keverőtárcsásom van, ami elnyűhetetlen, viszont rengeteg vizet fogyaszt, és fárasztó mellette a mosás. Ha gyerek lesz, akkor meg pláne jobb lenne egy automata. Én egy Whirlpool, Indesit felültöltőst néztem ki, de elöltöltősbe Samsung játszik. Kár, hogy abból méh nem gyártanak felültöltőst, bár a Samsungok elég drágák, és nem biztos, hogy többet tudnak, és tovább bírnák, mint egy olcsóbb gép.
2015. ápr. 14. 20:21

Végül egy másik tipusú gép mellett döntöttünk. Semmiképp nemszerttem volna százezret költeni egy gépre. Az eladó nagyon készségesen kifaggatott a mosási szokásaimról, és megtanított helyesen mosni.Tehát: mondtam,hogy 3 adagot is zoktam mosni 1nap alatt, erre mondta hogy minimum 3-4 óra kell hogy elteljen 1-1 adag mosása között. Őszintén szólva csak kipakoltam az előzőt és már indítottam is a következőt eddig. Ez elég ésszerűen hangzik miután nyilván melegszenek a gép alkatrészei mosás közben és ennyi idő alatt visszahül.

Az öblítővel kapcsolatban azt mondta, hogy amikor megveszem forró! vízzel higitsam a 3-4x-ére mert így nem fog nyúlós bevonatot képezni a gép alkatrészein.

Hát ennyi volt az oktatás de ezt be is fogom tartani hátha nem 3évig fog menni ez a gépem.

2015. ápr. 13. 18:40

Olvasva a korábbi hozzászólásokat, az én gépem csapágyas lett. Soha nem raktam tele a dobot igaz nem is mértem le a ruhák súlyát. A szerelő közölte sikerült túlterhelnem és ezért ment tönkre szerinte plédet tilos belerakni. Kérdeztem tőle, hogy az ő felesége a kádban mossa a plédet? Egyébként tuti nincs egy plédem 5kg sem.

Szóval akinek van Hoower gépe kérem ossza meg velem a tapasztalatait.

2015. ápr. 13. 18:33
Esetleg valakinek van tapasztalata Hoower mosógéppel kapcsolatban? Tönkrement a 3éves Angol Bosh mosógépünk ezt szeretném lecserélni egy nagyobbra (7kg). Többen lettünk sokat mosok.
197. globus (válaszként erre: 194. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 20:44
Szuper! Közben rájöttem, hogy a kezelési címke jelek miért vannak mellette :)
196. andatti (válaszként erre: 194. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 19:26

A hsz-eitek alapján kezdek megnyugodni, hogy akkor (szinte) bármilyen variáció elképzelhető lesz. Az időzítés még kérdéses, mert a honlapokon sehol nem írták, hogy lehetne bár telefonon megnyugtatott a gyártó hivatalos viszonteladója, hogy be lehet majd állítani, mikor kezdje a mosást, így lehet reggelre ki is mos egy adagot, mire felkelünk. Remélem ennyi pénzért (elvileg 70 ezer felett minden mosógépben) tényleg az is benne van/lesz.

Na, fáradok már, este van...

Szóval a gyártó szerint nincs benne indításkésleltetés, de van benne ciklus befejezése gomb. (amit ide linkeltem ott is benne van). De nem értem mi a különbség, illetve mire lehet majd használni... ha még erre tudna valamelyikőtök egy gyk választ adni nekem...

Ami a linken van, hogy "A ciklus végének beállítása" azt elolvastam, ettől még nem vagyok képben...

195. andatti (válaszként erre: 192. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 19:11
Háát, a rendelés se volt egyszerű, mert azonnalra csak bemutató darabot adtak volna, mert a "raktárról" 3 üzletben is ezt jelentette, de az anyunak nem kellett, így maradt a rendelésre, így már másfél hét eltelik, mire megérkezik. Írigykedni nem "kell". De nagyon hálás vagyok, mert átragadt rám a jó hangulat rólatok, így a kétségek háttérbe szorultak.
194. zebracsikó (válaszként erre: 193. - Globus)
2014. nov. 4. 18:48
hidegtől 95 fokig, tehát ehhez az összes hőfokot be lehet állítani
193. globus (válaszként erre: 191. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 18:37
Azt 95-ösnek véltem, de lehet, rosszul értelmeztem.
192. zebracsikó (válaszként erre: 189. - Globus)
2014. nov. 4. 18:33
nekem is kéne! :)
191. zebracsikó (válaszként erre: 190. - Globus)
2014. nov. 4. 18:31
dehogynem, ott van az! a második program
190. globus (válaszként erre: 185. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 18:30
Azt nézem, hogy Fogyasztási adatoknál van Pamut 40 fok/8 kg, az a felső programtárban nem szerepel? Vagy további kombinálások lehetségesek.
189. globus (válaszként erre: 187. - Andatti)
2014. nov. 4. 18:24
Szuper lesz, meglátod, bennünket megesz az irigység :D
188. andatti (válaszként erre: 185. - Zebracsikó)
2014. nov. 4. 18:19

Avass be, kérlek és majd tolmácsolom. ;)

/privát is jöhet! :) /

187. andatti
2014. nov. 4. 18:15
Húúú, de köszönöm a sok-sok bátorító hsz-t... szóval MINDENKINEK KÖSZI!!! (felolvastam és a mutter is enyhült!!!) :) ;)
186. andatti
2014. nov. 4. 18:12
Kár, h nem lehet szerkeszteni a hsz-t... de Neked is köszi a választ, Eandi78. :)
185. zebracsikó (válaszként erre: 180. - Andatti)
2014. nov. 4. 18:09
tök jól kihasználható programok vannak rajta
184. globus (válaszként erre: 180. - Andatti)
2014. nov. 4. 18:07
Igazat megvallva én sosem mértem le a ruhát... full tele nem jó pakolni a dobot, mert nem tud megtisztulni, lazán nyugodtan teletöltheted.
183. zebracsikó (válaszként erre: 181. - Globus)
2014. nov. 4. 18:05

Na, ilyen röviden nem tudtam összefoglalni, de ez a lényeg!


Mindegy, hogy hívják a programot

182. zebracsikó (válaszként erre: 180. - Andatti)
2014. nov. 4. 18:05
miért ne tehetnél pamut programba színes ruhákat, akár 8 kilót??
181. globus (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 18:04
Mindegy, hogy mi a program neve. Esetleg azt érdemes tudni róla, hogy hány fokon mos, ezen felül szín szerint szétválogatni a textilt, és ágyő :)
180. andatti
2014. nov. 4. 18:04

Köszi a bátorító "szavakat"... :)

Nem akartam reklámozni, de 4 év teljeskörű garancia és 10 év motorgarancia szólt mellette... Visszatérve a mérgelődésem okára:

Nekem egy nadrágom 1,5 kg...

1ébként ez a hivatalos ajánlás:

[link]

Remélem nem kapok ki a linkért, ha tilos, majd törli az illetékes a hsz-em...

Amúgy 8 kg-ot pamutból (s)em/nem terveztem beletenni, épp, hogy kíméljem az új gépet...

Amit Zebracsikó írt, hááát, itt a színeseknél is max. 4 kg a plafon, ami nálam tényleg pár db ruha... De majd akkor tényleg a pamut progi lesz a leginkább használva, mert ott enged egyedül többet tenni 4 kg-nál...

179. eandi78 (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 17:55

Kíváncsivá tettél és megnéztem a mosógépem használatiját:

pamut 7kg

Kímélő, műszál, viszkóz 3,5 kg

gyapjú 2kg

sport 3kg

gyors 5kg stb.


Egyszer lemérem mennyi ruha megy be kímélőn, de biztos nem 3.5kg:) Simán teli van a dob:)

Gondolom azért van a korlátozás, mert kevésbé pörgeti a dobot a mosás rész alatt a nem pamut program és talán a kevesebb ruhát így jobban átmossa.

178. zebracsikó (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 17:52

sőt: ágynemű mellé is betehetsz farmert vagy akármi mást


én is mindent egybe mosok:

van a színes és van a fehérmosásom, slussz

177. zebracsikó (válaszként erre: 174. - Andatti)
2014. nov. 4. 17:51

ebbe a mosógépbe is bármit beletehetsz a megadott súlyig


nyugodtan moshatsz sportprogramon ágyneműt és fordítva

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook