Mosható pelenkák (beszélgetés)
Aranyos vagy, de nem akarok "ingyenélő" lenni. :-D Mennyiért árulod?
Hát a BG V4-ekkel maximálisan meg vagyok elégedve. Most, hogy megemeltem tanácsotokra a derekát (középső állásba tettem), már nincs pisikicsorgás. Nem is gondoltam volna, hogy derékban kell magasabbra tenni ahhoz, hogy a combnál ne folyjon ki. Meg a Flipek is jók, de valahogy a BG-kel van nagy szerelem mind kinézetre, mind pisitűrésre. Igaz, a többinél még nem próbáltam ki, mi a tűrőképességük.
Ma visszakaptam a TotsBots-omat, most van mosásban, holnap felavatom. Azzal fogunk járni dokinénihez, az olyan szép. :-D
Cb szerintem túl sokat nem ér a saját betétjével,én prefivel használtam azzal jó ....nekem van most is,bár eladó ép de én szerettem és használtam eddig,de 1 betéttel ázós az tény,prefivel olyan mint egy átlag mosható pelus szóval nagy baj nincs vele,viszont a te pelusaid után szerintem neked csalódás lenne,annyit nem tud mint azok.
Kawwai minkym van,az nekem sokkal jobbnak tűnik saját betétjével nálunk nem volt nappal ázás vele de pl Ágiéknak az sem jött be....alkati kérdés is....ha gondolod szívesen küldök kipróbálni egy coolát,tudom új pelusaid vannak,de legalább látnád élőben milyen...szép csajos halványrózsaszin:))több pelust is árulok ezek pedig nem a legkelendőbbek szóval szívesen ha gondolod
Sziasztok lányok!
Rég voltam, majd jövök némi beszámolóval. :)
Addig is, esetleg ha valakit érdekel eladnám a kis méretű bummis és imse vimse külsőim. 3-7 kg közöttiek nagyjából. Ha valakit érdekelne, akkor írjon privit. :)
Minky alatt mit értesz? Melyik márkát?
Cbket én eladtam, mindig áztunk...
Igen azt valóban sokan dícsérik és tényleg jó az ára, sőt szoktak akciózni is, hogy 2 fizetsz 3-mat kapsz pl.
Sok oldal van bambio.hu, babanatura, babaland.
Nézd meg a mamami.hu-t ott nagyon sok hasznos tanács van, használt pelus adás-vétel stb...
Igen ezzel mindenki így van először, tiszta káosz.
A papírbetét azért kell, hogy a kakit könnyebben ki tud venni belőle. Egyébként ha nem lesz kakis az is mosható 3x-4x is.
Nekem a külső belsővel jött be a legjobban, az nálunk a legbiztonságossabb és a legkönnyebb feladni is. Bár az aiok is nagyon egyszerűen kezelhetőek viszont nehezen száradnak, mert egybe vannak varrva a külső résszel. Én a teszveszről szereztem be a Popolini külsőimet és a Kushies belsőimet is. Mindkettővel nagyon elégedett vagyok. Prefoldokat is szoktam használni (előre varrt pelenkákat) azokat is csak simán behajtom a külsőbe.
Itt érdemes olvasgatni: [link]
Melyiket és mennyit?
Mamami.hu piacterén van mosható pelenka adok-veszek, onnan érdemes venni használtan, kipróbálgatni, aztán rájössz, nektek mi a jó (testalkat, mosási szokások, érzékeny bőr függvényében)
Papírbetét:
Tulajdonképp kakifogó. Ha kaki van, kiveszed és dobod a WC-be, ha nincs kaki, kimosod és újra lehet használni. A szilárd szennyeződés nagy részét felfogja. Az esetek többségében jut a pelenkára is, de lényegesen kevesebb kakit kell lekaparni a pelenkáról, ha volt papír. Másik betétre (ha van plusz betét a pelenkában) kell rátenni.
Pelenkakiütést nálunk egyszer sem okozott az elmúlt 21 hónapban.
tudna segíteni nekem valaki? mosható pelusra szeretnék áttérni olvasgattam már itt is és még pár oldalon, de teljes a káosz.
Van egy 4,5 hónapos kislányom. jelenleg 60 cm és 6,7kg.
Milyen pelenkát ajánlotok? Miben különböznek? Mennyi kell belőle?
Miért kell papír betét bele? Mikor kell papír betét bele? a másik betétre rá vagy helyett?
Pelenka kiütést okoz-e az ilyen mosható pelus? Hol lehet ezeket beszerezni-persze olcsón?
Neten is tudok vásárolni, e-bay-t is használja a párom, tehát ilyen 5leteket is várok. Nagyon köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Hát én is remélem, mert nálunk meg a Luca 9 hónapos épp ma és elmúl valamivel 10kg!
Nem kövér, mert hozzá elég hosszú is, 86-os rugikat hord...
Pedig szinte csak szopizik, egy üveg bébiételt kétszerre eszik meg.
Igaz elég lusta is alig-alig fordul hasra, viszont ülni már ül.
Hát ha Hanga folytatja a hízási ütemet, ami most van, 1 évesen lesz vagy 13 kiló... :-/
De nem csupán a kg-okról van szó. Olyan kicsinek látom teljesen kinyitva a BG-t. Lehet, megkérem sógornőmet, próbáljuk már rá a fiára, ő már elmúlt 3 éves és olyan 14-15kg... :-DDD
Máté 21 hónapos, nincs még 12 kg. Reményeim szerint nyáron közelítünk a szobatisztasághoz. De ha nem is, valószínűleg jóval a 16 kg előtt:)))
Egy éves kora óta 2 kg-t hízott;)
Beállítottam középsőre a BG-ket, majd elválik. Nem mindig folyt ki, csak olyankor ha oldalt feküdt. De így tényleg úgy látom, jobb a combnál.
A Flip viszont legkisebbre állítva akkora, mint most a BG középsőre állítva. Komolyan jó lesz a BG még 16 kilósan is? Nehéz elképzelnem, ahogy megnéztem.
Szerintetek mit cseszek el??? Amikor oldalt fekszik Hanga, mondjuk szopizáshoz, nagyon gyakran kifolyik a pisi. Pedig jól van a combja körül. Ha szorosabb lenne (amit a Flippel nem is tudok megtenni, mert a lehető legkisebbre van állítva), már szorítaná a combját.
Vagy törődjek bele?