Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenkák fórum

Mosható pelenkák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2020. nov. 30. 13:53

Kedves Anyucik/ Apucik!


Remélem nem haragszotok nagyon, ha bemutatom az általam készített mosható pelenkákat. Hátha pont valakinek ez a fazon nyeri el a tetszését!


[link]


További szép napot! :)

4006. dumboci
2017. dec. 13. 11:14
Ez szerintem eléggé spam-nek tüník!
4005. devede (válaszként erre: 4004. - Youlcsi)
2017. okt. 4. 18:44

Próbáltam csak úgy szimplán belehajtani egy tetrát, de mintha bele se férne. :D

Lehetséges ez, vagy nézegessek "szabályos" hajtogatásokat és úgy menni fog? :) Sok helyen olvastam, hogy a sima tetra vált be a legjobban. :)

4004. youlcsi (válaszként erre: 4003. - Devede)
2017. okt. 4. 12:51
pop-int ugyan nem használtam, de én mindenbe a meglévő tetráinkat tettem. annyira csak azt, hogy a bm prefi érintetlen állapotban van... valahol. nem tudom, hol :o
4003. devede
2017. okt. 4. 10:52
Vettem 3 pop-in külsőt, újszülött méretben, mert akciós volt, de hogy mi lesz a belső, még nem tudom. :)
4002. dumboci
2017. szept. 2. 08:55
Majd mesélj mi lett a befutó kezdö készlet :)
4001. devede
2017. aug. 30. 12:17
Köszi, most már kezd kirajzolódni a dolog. :D
4000. dumboci (válaszként erre: 3998. - Devede)
2017. aug. 24. 10:36
4-5 külsö az egész pelusos korszakra elég. Nekünk 12 újszülött belsö és 2 külsö elég volt az elsö 6-8 hétben. 2 naponta mostunk.
3999. gribedli*** (válaszként erre: 3998. - Devede)
2017. aug. 24. 08:39
Igen, külsőkből pár db elég mert azt nem kell mindig kicserélni. Pl csinálhatod úgy, hogy ha kakilt is, akkor a szag miatt ugye muszáj kimosni, illetve ha nem volt aznap "produktum":P, akkor egy napot kibír. Ja, ez is, mivel én állíthatós pelust használtam,amikor kisebb méretre volt állítva, akkor kisebb külsőt használtam hozzá.
3998. devede
2017. aug. 24. 08:26

Köszi neked is... :)

És hány db külső kell egyébként 4-5 tényleg elég?

3997. dumboci (válaszként erre: 3987. - Devede)
2017. aug. 21. 19:03
A Zsömii-t nem ismerem, a BM jò márka szerintem csak nem olcsó.
3996. dumboci
2017. aug. 21. 19:02
Én mindig ajánlom az újszülött méretü pelusokat, mert sokkal jobban illeszkedik. Nálunk az eldobható sosem volt opció. Használtan érdemes venni, mert max. 4-8 hétig lehet használni.
3995. devede (válaszként erre: 3994. - Gribedli***)
2017. aug. 21. 18:52
Köszi a válaszokat, sokat segítettél! :))
2017. aug. 21. 15:54
Ja, és a picúrom, ha jól emlékszem, 1 évesen volt 7kg (!!), pedig addigra a 9kg a minimum, kifejezetten mini volt mindig. Mert megértem, akinek nagy babája van, az meg egyből a nagy méreteket nézi, hát az enyém mini volt, de mégis ezt a váltható méretet használtam nála.
3993. gribedli*** (válaszként erre: 3992. - Devede)
2017. aug. 21. 15:49

Mondom, én csak a legkisebbnek vettem ilyet és így is évi kb 600€-t spóroltam, szóval még egynek is megéri. Újszülöttes nem biztos. Mert ha napi 10 cseréd van, amit aznap kimosol, akkor is ha nincs szárítógéped, 2 nap alatt fog megszáradni, tehát szükség van 2-3 napi pelusra (30db). Amit 3 hónapos korától nem biztos, hogy rá tudsz tenni.


Ezzel szemben a nagyobbacskák olyan 6-7 csere vagyis 18-20 pelus is elég ha van hol teregetni. És azzal kibírod, én később még vettem párat de csak a biztonság kedvéért.

3992. devede
2017. aug. 21. 09:09

Köszi a kimerítő választ! :D

Igen, opció volt az is, hogy eldobhatóssal kezdünk, aztán majd váltunk moshatósra. :)

Elsőnél tuti nem jönne vissza az ára a kezdő újszülött pakknak, de optimista vagyok, gondoltam majd a 2. és 3. gyereknél visszajön. :D

Na, de akkor lehet mégis egyméreteset veszek, aztán majd látom, mikortól jó. :)

Hány kg-mal született a babád?

2017. aug. 20. 09:19
Ja, és illeszkedett is az egyméretes,kezdetektől. Nekem ilyen mezei popolini márkás volt, gyógyszertárban lehetett venni, fehérek, semmi faxni. A külsők is fehérek voltak, vagy állatkás, de nagyon szolíd. Persze gyönyörűeket láttam én is a neten csak az említett kedvezmény a popolinire volt és a célnak ragyogóan megfeleltek.
3990. gribedli*** (válaszként erre: 3989. - Devede)
2017. aug. 20. 09:16

Ha jól emlékszem, 6-8 hetes volt, amikor elkezdtem azt használni neki. De én nem tudtam akkor, hogy van sok méret, nemigazán kerestem rà a témára, talán itt érdeklődtem pár hsz erejéig.


Mivel nàlunk ezt nagyon támogatják, jött egy levél mint minden újszülött családjának (polgármestertől), hogy ha most veszem meg a kezdő csomagot, valami 30%kedvezmény volt rá. Tulajdonképpen nem volt így akkora összeg és 2 táska pelus (talán 18-20db) volt a kezdő. Ez több mint 5 éve volt, bocs, ha pontatlan vagyok:D


Szóval kaptam az alkalmon és mondtam magamnak, hogy 3 hónapig tuti használom, hogy lehasználjam legalább az árát, aztán max kidobom, vagy megszabadulok tőle (már több okból is ki akartam próbálni). Aztán 1 hét alatt úgy belejöttem, hogy kényelmes volt neki, sosem ázott át, nem futott ki a cucc, hogy maradtam. Popsija is rendben volt.


Mivel nem tudtam ezeket a méreteket, nekem nyolc volt:) de az enyémek állíthatóak voltak, tudom, nagy a pakkos, de nem ástam bele magam annyira a témába és nagyon hamar már a középső méretre kellett állítani majd a nagyra. Így visszagondolva, olyan gyakran szoptattam az elején, hogy az sok peluscserével is jár, mindehhez annyi db újszülött méretűt venni, hogy aztân adhasd tovább, szerintem nem használod ki az árát.


Mert akkor még több csere kell, vagyis több pelus, utána egyből újravenni nagyobbakat, nem tudom...


Másrészt 6 hetesnél kisebbeknél meg még nem ajánlom, hogy hasznâld, hiszen napi 10-12 csere is lesz, ha szoptatsz és az mind kakis. Ez így épp szülés után, kialvatlanul, sírós baba mellett nagy meló. Az elején pár napig a köldöke miatt is jobbak az eldobhatós, elöl köldökkivágott pelusok.


Használd ki az elejét alvásra, babázásra, szoptatásra, ne a mosással, áztatással legyél elfoglalva, természetesen mikor már 6-8 hetes lesz, kevesebbet kakil, és kevesebbszer szopizik, meg te is erősebb, energikusabb leszel és pikk pakk megy az a kis pluszmeló a pelusokkal.


Van 3 gyerekek amúgy és az első kettővel mindig eldobhatóst használtam, ezért van összehasonlítási alapom is, a legkisebbel használtam moshatóst. Nagyon sok előnye volt, nemcsak az anyagiakra gondolok, hanem szépen nyitott a csípője (egész kicsi kora óta spárgázik, senki se tanította:D), a popsija mindig rendben volt és a moshatóssal soha nem lett nyakis kakis.

3989. devede (válaszként erre: 3988. - Gribedli***)
2017. aug. 20. 08:19

Köszi, csak mindenhol azt olvastam, hogy újszülötteknek annyira nem jó az egyméretes pelus. Mert hogy nagyon nagy lesz a csomag, meg nem annyira illeszkedik. Így arra gondoltam, veszek kimondottan újszülött méretűt, aztán ha azt kinövi (és beválna a mosható a pelus :D), vennénk egyméreteset.

Vagy te alapból egyméretessel kezdtél? Neked bevált? :)

3988. gribedli*** (válaszként erre: 3987. - Devede)
2017. aug. 19. 19:43
Szia, mivel nagyon gyorsan nőnek, szerintem a legjobb megoldás a bővíthető pelusok. Patentokkal kisebbre kapcsolhatod őket, amíg a picúrod olyan mini és utána ahogy nő, nem kell mindig újakat venni, hanem nagyobbra állítod a pelusokat.
3987. devede (válaszként erre: 3986. - Dumboci)
2017. aug. 18. 11:15

De jó! :D

Csak érdekelne, hogy ha újszülött kortól szeretnénk majd mosható pelusozni, kezdésnek milyen pelust ajánlotok?

Néztem a Bambino Mio-t, meg a Zsömii-t, mert ezekből találtam olyat, amiből van kimondottan újszülött méret, van esetleg ezekkel tapasztalatod? Vagy tudsz valamilyet ajánlani, amivel kezdhetnénk? :)

3986. dumboci (válaszként erre: 3985. - Devede)
2017. aug. 16. 20:33
Igen! :) Volna konkrét kérdésed?
3985. devede
2017. aug. 13. 13:02
Sziasztok, van valaki most a fórumon, aki mosható pelenkát használ? Mi is szeretnénk majd kipróbálni, de egyszerűen elveszek a sok külsőben-belsőben-betétben és tök kínai az egész, pedig már évek óta olvasgatok róla. :)
3984. babuci25 (válaszként erre: 3977. - Antifor)
2015. nov. 21. 19:45

Hááát... Mini méretű 1 pelenkák is vannak... egyméretes zsebes pelusokat azt mondják 5 kg-tól lehet használni.

Én most igaz nagyobb már a gyerek a Little Lamb bambuszos pelenka belsőt használom éjszakára saját külsővel.

Fantasztikus,hogy minden bent marad... :-)

3983. babuci25
2015. nov. 21. 19:40

Sziasztok...

Nekem a 3. gyerekkel jött meg az eszem :-) Kettőnél eldobós... Pici babának zsebes tuti nem jó az átlagosan 5 kg körül passzolhat... Addig inkább 1 méretű pelenka...

Nekem éjszakára külső belső jött be.. a gyapjú valahogy nem tetszik...

Ja meg igen én nappal zsebest használok...

3982. dumboci (válaszként erre: 3980. - Vberni01)
2015. okt. 21. 12:08

Köszi, ez kb. 6 éve volt, azóta van tapasztalatom. ;)


Ezt arra írtam, hogy csak a zsebes nem biztos, hogy beválik.

3981. youlcsi
2015. okt. 21. 10:54

Sziasztok!

én azt gondolom, ha most egy új babával moshatózni szeretnék, akkor gyapikat választanék.


amúgy nekünk a külső+terta (betéttel turbózva) jött be leginkább, bár mi totyogóval, és vegyesen használtuk csak a mosipelust.

3980. vberni01 (válaszként erre: 3978. - Dumboci)
2015. okt. 21. 10:05
Ha folyik a pisi, akkor egy peluskülsőt érdemes beszerezni. Ezt bármelyik pelus köré tudod tenni, és tuti bent tartja. ;)
3979. timi83 (válaszként erre: 3977. - Antifor)
2015. okt. 21. 05:16
Szia, én 30 hetes kismama vagyok és én is a mosható pelusokra szavazok, de még nem tettem le a voksom egy mellett sem. Egyrészt környezettudatosság miatt másrészt azért szimpatikusabb a mosható pelus, mert azt olvastam jobban szellőzik benne a baba bőre. Amit én próbálok nézni a pelus anyagát és nekem azok jönnek be amelyeknek a betétjét be kell csatolni. Te jutottál már valamire, sikerült már választani?
3978. dumboci (válaszként erre: 3977. - Antifor)
2015. okt. 14. 13:03

Sajnos ezt nehéz előre megmondani, hogy az állítható zsebes jó lesz-e a babádnak, mert nálunk pl. a fiam annyira kis vékony volt, hogy a legkisebb állásban is kifolyt a pisi a zsebesből (kicsivel 3kg felett volt). Nem adtuk fel, sosem használtunk eldobhatósat, csak kellett eleinte az az újszülött méret. :)


Amúgy szerintem TotsBots (hirtelen nem tudom van-e nekik állítható zsebes), Bumgenius, Happy Heiny's, Blueberry szerintem nagyon jó bevált márkák.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook