Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MMr oltásról mi a véleményetek?( gyerekorvos, gyógyszerész, és védőnők véleményét szeretném jobban) fórum

MMr oltásról mi a véleményetek?( gyerekorvos, gyógyszerész, és védőnők véleményét szeretném jobban) (tudásbázis kérdés)


5. B.Marcell (válaszként erre: 3. - HnéViktória)
2012. jún. 23. 06:37
Nagyon szepen koszonom!!!
4. B.Marcell (válaszként erre: 2. - B486c9cf7d)
2012. jún. 23. 06:36
Nagyon szepen koszonom!!!:)
3. HnéViktória (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2012. jún. 22. 20:19

Ez az az oltóanyag amit szinte homály fed.Annak idején mikor a fiamnak meg kelett kapnia én nagyon körbe jártam,több helyre is írtam,mert Bence allergiás,többek között tojás...ezt az oltóanyagot tojásból tenyésztik ki Az oltás három komponensből áll: morbilli, azaz kanyaró; mumpsz, azaz járványos fültőmirigy-gyulladás; és rubeola, azaz rózsahimlő. Mind a három összetevő élő vírusokat tartalmaz, melyeket különböző laboratóriumi módszerekkel előzőleg gyengítettek, ezáltal a betegséget okozó hatásuk jelentősen enyhült. Mivel élő vírusokról van szó, ezért a beadásuk előtt a „nem élő" oltásokhoz képest szigorúbb feltételeket szabnak, nehogy az oltóanyag egy gyenge immunrendszerben felerősödve oltási fertőzést okozzon. A vizsgálatok szerint a védettség is jóval tartósabb az Infanrix-IPV-Hib típusú oltásénál, ezért ismétlik csak jóval később.

A lényeg,hogy mi nem tudtuk elhalasztani,és az én kisfiamnál nagyon erős oltási reakció alakult ki!a 15.dik napon percek alatt hányni kezdett felszökött a láza,és tele lett millió apró kiütéssel a teste.30perc múlva a kórház gyermekosztályán voltunk,és 3napot töltöttünk ottt.Az első nap nagyon rossz állapotban.

Tehát én félek tőle,és nem jó véleménnyel vagyok róla,de elkerülhetetlen az emlékeztető oltás is...

Nem biztos hogy a te esetedben segítettem...de hátha..

2. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - B.Marcell)
2012. jún. 22. 20:15

A level nem azt jelenti, hogy be kell vinnetek, meg kell jelennetek.

Nekunk is jottek. Mar nem jonnek.

Mind2 gyereket csusztatva oltattuk, masfel eves korukban kezdve a diperte-vel.

Velunk voltak itthon.

Ferjem tovabbra se akarja az MMR-t a 3 eves fiunknak, de hamarosan azt hiszem meg fogja kapni.

Igen, itt sok a mindenfele ember a vilag minden reszebol.

Az orvosok, noverek nem mondhatjak, hogy nem szukseges beadatnod, mondaniuk kell.

Idosebb korban mar gondolom nem varhatoak olyan eros mellekhatasok, szovodmenyek, mint 15 honapos korban. Mi is ezert vartunk, legyen a gyerek immunrendszere, szervezete erosebb.

2012. jún. 22. 19:59

Sziasztok!Az lenne a kerdesem szerintetek szugseges az MMr oltast 3x ismetelni?Borzaszto nagy dilemmaba vagyunk,ugyanis mi 2.5 eve Angliaban elunk,es itt 3x van Mmr oltas a gyerekeknek.

1. -15 honapos korban

2.3,5 eves korban(iskola elott)

3,11 eves korban

Kaptunk egy levelet a Surgerynktol a GP-tol ,melyben kertek minket,hogy vigyuk be arendelobe a Kisfiunkat az oltasra,mi ugyan bementunk de az oltast nem kertuk,mert tudomasunk szerint csak 2 oltasbol all az Mmr(Magyarorszagon)

Erre azt feleltek,h oke semmi problema,irjuk ala,h nem oltatjuk be a gyereket,de ha valami baja lesz ez miatt,Ok nem vallaljak a feleloseget,ha netan vaksagot,suketseget es meg valami baj eri a gyereket.Sajnos en nagyon rossz dolgokat,tobbek kozt szellemi leepules,autizmus,stb-ket is talaltam ,hogy mik alakulhatnak ki evek multaval az MMr miatt.Kerdeztuk,hogy miert gondoljak,h ez szugseges,hiszen 15 honaposan otthon kapott ilyen a gyerek,erre azt feleltek mert itt 60millio ember el,az iskolakban nem par szaz gyerek van nap mint nap hanem akar fel ezer is,es itt jon megy mindenfele fajta,kulonbozo nemzetisegu ember,es akar el is kaphatja valakitol.Nem tudom mitevo legyek,nagyon felek a 3tol,nem sok az egy kicsit??foleg ilyen koru gyereknek.Esetleg ha valaki volt ebbe a cipobe,es itt el kint,irja le nekem legyen szives,hogy O hogy cselekedett,oltatott 3.5 eves korba ,vagy sem?Es bizik ,hiszi azt,hogy eleg volt a 15 honapos oltas amit otthon kapott a Kicsi?Nem tudom mit csinaljak,ma szinten jott egy level,hogy julius 2.an vigyuk be a rendelobe a Gyerkocot,MMr oltasra,pedig hat kb egy honapja alairtuk,hogy nem kerjuk az oltast. Nem tudom mit csinaljunk,oltatnank is,mert feltjuk a Kisfiunkat,es elegge rank ijesztettek a rendelobe,hogy mik lehetnek ha nem oltatunk,de azt sem akarjuk,h 10,20 ev mulva legyen baja e gyereknek ettola 3x ismetelt MMr-tol.arra is kivancsi lennek miben,osszetevokre gondolok,kulonbozik amit angliaban illetve Magyarorszagon,Debrecenben raknak ossze,es mik az osszetevok,mibol all egyaltalan az MMr oltas?Tisztelettel kosoznom ha valaki valaszol,akar privibe is,ha nem szeretne ,nyiltan ide kiirni,elolvasom,es igerem senkinek nem beszelnek rola,ha valaki olyan infoval latna el,ami tegyuk fel gyogyszereszi titoktartast igenyel,vagy hasonlok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook