Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek az Elevit gyógyszerről? fórum

Mi a véleményetek az Elevit gyógyszerről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
83. agis (válaszként erre: 81. - Vnékata)
2009. okt. 25. 13:26

Akkor kedves Kata,


nincs más hátra, mint előre.

82. 548480fa28 (válaszként erre: 81. - Vnékata)
2009. okt. 25. 08:45

Remélem nem sokára meglátogat titeket a gólya!

Cupp

81. vnékata (válaszként erre: 76. - Agis)
2009. okt. 25. 07:55

Tudod mit, ne haragudj...nekem más a véleményem, csak egyszerűen felháborított az, amit írtál, és a mostani is felháborít:" evolúciós szelekció"...

no comment! Nem folytatok partalan beszélgetést!!

Amúgy Mi évek óta küzdünk, és tudom, hogy sikerülni fog, és nem attól vagyok testileg-lelkileg padlón, mert küzdök, hanem attól lennék, ha meg sem próbálnánk!

Kata

80. lilmo
2009. okt. 24. 23:22
Két terhességem alatt ezt szedtem. Állandóan hányingerem volt és hánytam. Ha mégegyszer terhes leszek, biztos nem ezt fogom szedni.
2009. okt. 24. 22:41
Mindenkinek más a mentalitása:)
78. agis (válaszként erre: 77. - 548480fa28)
2009. okt. 24. 22:34

Mindent meg kell tanulni elfogadni. Ennyi erőlvel ega nagyon közeli hozzátartozó halálába is bele kellene lelkileg rokkanni....


Egyáltalán nem haragszom...:)

77. 548480fa28 (válaszként erre: 76. - Agis)
2009. okt. 24. 22:30
Ne haragudj, hogy véleményt formálok, de szerintem te se élnéd meg olyan egyszerűen ha nem lehetne gyereked, földhöz vágna lelkileg rendesen...legalábbis szerintem
76. agis (válaszként erre: 75. - Vnékata)
2009. okt. 24. 22:29

Nem Te fogod megmondani, mihez van jogom, és mihez nincs. Szabad vélemény-nyilvánítás,erről még nem hallottál????


Nekem az a véleményem, hogy el kellene fogadni a természet maa alkotta törvényeit. Ha egy párnak nem lehet gyereke, annak biztosan oka van....evolúciós szelekciónak hívják. Sokszor gondolkoztam azon, hogy ha nekem és a faszimnak nem lehetne gyerekünk (pl.2 év alatt nem jönne össze a fogantatás) örökbe fogadnék....ami nem megy nem kell erőltetni.


Másik pálda: nem mindenkinek lehet X5-ös BMW-je, de ha minden követ megmozgat, előbb-utóbb ott fog parkolni a 40 nm-es panel előtt, és akkor ő is elmondhatja magáról, hogy akartam, iskerült, bár testileg-lelkileg a padlón vagyok. Vajon megéte-e?


Nem szégyellem magam, sőt.

75. vnékata (válaszként erre: 40. - Agis)
2009. okt. 24. 14:49

Agis!

Hát akkor Én most elmagyarázom Neked, hogy sokan miért járnak 6-7-8-9 hetesen átszellemülten, csakhogy egy kicsit elgondolkodj magadon. Tudod vannak emberek, párok akiknek nehezen jön össze a várva-várt gyermek, és közben sok mindenen átesnek...közlik, hogy természetes módon esélyük sincs, hogy mind a nő, mind a férfi eredménye pocsék, hogy mind fizikailag, mind pszihikailag, mind anyagilag padlóra kerülnek, és egyszercsak megtörténik a CSODA, merthogy nekik ez maga a csoda. Azt gondolom, hogy ezek után nincs jogodban ilyeneket írni, nincs jogod, így viselkedni, örülj neki, ha Neked nem kell éveket küzdened majd azért, hogy gyereked lehessen! Én a helyedben szégyelném magam, de nagyon!

Kata

74. pumukli75 (válaszként erre: 73. - 548480fa28)
2009. okt. 17. 22:34
hát igen csak ezekre a vitaminokra pont ez a rendellenesség is fel van irva...szinte igy hirdetik h meg akadályozza..van akinél mégse
73. 548480fa28 (válaszként erre: 72. - Pumukli75)
2009. okt. 17. 22:31

Sajnálom ismerősöd babáját:(

Ám semmi sem nyújt 100%-os védelmet a mai világban, sajnos

72. pumukli75 (válaszként erre: 70. - 548480fa28)
2009. okt. 17. 21:45
egy ismim terhesség elött el kezdte szedni megfogant a baba és pár hetesen elhalt a magzat nyitott volt a hátgerince:(..szóval azért ne 100százalék..
2009. okt. 17. 21:41
nekem szorulást okozott ezért gravidára váltottam
2009. okt. 17. 21:35

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy hozzászólok a témához, engem még nem érint ez a téma a gyakorlatban, de azt szeretném hozzáfűzni a terhes vitaminokhoz, konkrétan az elevithez, hogy tényleg tartalmaz olyan vitaminokat, amik betegségek kialakulását megakadályozzák. Rengeteg Czeizel műsort, cikket olvastam/olvasok, mert érdekel a téma (majd orvos leszek, ha nagy leszek:) ), Amerikában bizonyos élelmiszerhez hozzákeverik a folsavat, ami ugyebár a terhesség idején fontos, amit az elevit is tartalmaz. Csak ott olcsóbb módon oldják meg.:) Száz szónak is egy a vége, véleményem szerint a mai káros világban nem ártanak az ilyen terhes vitaminok. Köszönöm, hogy elolvastátok a hozzászólásomat.

Cupp

u.i.: Hunor anyu! Nagyon szép neve van a kisfiadnak!:)

2009. okt. 8. 18:00
Sziasztok! En is elevitet szedek, most kb 6 hetes vagyok. Eddig 2 babam ment el es nem volt egyszeru teherbe esnem sem. Nem tapasztaltam sem hanyingert, sem szorulast. Csak annyit, hogy most nagyon-nagyon remenykedek... de ez persze nem szerepel a gyogyszer mellekhatasai kozott :).
68. Farika (válaszként erre: 67. - Gagababi)
2009. okt. 8. 11:11
Így egyszer régen én is jártam...... azóta erősen átgondolom mit teszek..........nagyon ciki volt! (:-)
67. Gagababi (válaszként erre: 66. - Farika)
2009. okt. 8. 11:04

na ja, az egy primkó nő lehetett. Szerencsére én még életem során nem találkoztam ilyen undok boszorkánnyal.


Én egyszer át akartam adni egy nőnek a helyet,Úgy 18 éves voltam. Ő kb. 5 hónapos kismamának nézett ki, erre közölte velem, hogy kikéri magának ő nem terhes, csak nagy a hasa...égtem rendesen:DDDD

66. Farika (válaszként erre: 57. - Agis)
2009. okt. 8. 10:14
Na... ez azért egy másik eset!
2009. okt. 8. 08:47
:D
64. agis (válaszként erre: 63. - Agis)
2009. okt. 8. 08:46
..és akkor átment undok boszorkányba....
63. agis (válaszként erre: 62. - Gagababi)
2009. okt. 8. 08:45
Nem kell gúnyoldóni, én nem szúrtam ki, észre sem vettem, csak azt, hogy mennyire mosolyog, és milyen földöntúli boldogság van az arcán. Akkor derült ki hogy terhes, mikor felhívta a bírátnőjét v.valamelyik ismerősét a buszról, hogy milyen bunkók vannak, nem adják át a helyet neki, a terhes nőnek....
62. Gagababi (válaszként erre: 57. - Agis)
2009. okt. 7. 20:01
Milyen jó, hogy te ilyen okos vagy..ki tudsz szúrni a buszon egy 7 hetes kismamát.
2009. okt. 7. 15:23

Én 8 honapig szedtem az elevitet semmi bajom nem lett töle meg babának sem.

3450grammal és 52 cm született a kisfiam,én csak ajánlani tudom.

de persze mindenkinek más és más vitamin a jó.

2009. okt. 7. 14:03
Az átszellemült boldog arc ne fájjon senkinek mert ha egy kismamán nem ez látszik akkor az nem is akarja azt a babát...
2009. okt. 7. 14:01
Válasz az előbbi átszellemülésről:a terheség nem betegség hanem kiváltságos állapot amelyben a hormonoktól a hangulatig minden változik.Persze 6-10 hetesen amikor még semmi nem látszik ne is várja el senki hogy egy vadidegen ugorjon neki egy bkv-n ha nem érzi jól a kismama magát vagy le szeretne ülni a legegyszerüb módja ha megkéri az üllő utast hogy adja át a helyét mert szüksége van rá esetleg hozzá lehet tenni hogy különben terhességi hányás áldozata lesz de szerintem ha kinyisa az ember a száját bárki segít.8 és fél hónapos terhesen hatalmas pocakkal száltam bkv-ra 5-en ugrottak hogy üljek le de nekem állni jobban esett mert mozogni is alig bírtam mire egy tata a könyökével jóll oldalba vágott hogy huzzá arébb hülye tyuk:D Nem estem neki hogy nem lássa az állapotom! hanem simán elengedtem miközben felmásztam az ablakba:D Állapot melyhez elsősorban a kismamáknak kell alkalmazkodni.
2009. okt. 7. 13:53
Az első fiamnál kezdtem a garvidával de kijött belőlem ezért szedtem az elevitet,pusztán azért mert két babám már elment és mindent megtettem hogy ez megmaradjon a fiam 3400 grammal született én 30 kg-t híztam.Második fiamnál nem szedtem és 4300 grammal született híztam 34 kg-t:) Makkegészséges gyönyörű csemeték.Véleményem szerint nem szükséges a vitamin szedése ha problémamentes a terhesség illetve ha kellő menyiségü gyümölcsöt és zöldséget eszel.Megjegyzem vitaminra mindenképp szükség van az más kérdés hogy ki hogy tudja magához venni a legkönyebben.
57. agis (válaszként erre: 56. - Farika)
2009. okt. 7. 13:31

Indokot mindig lehet találni, de gondolom érted, melyik jelenség az, amelyikről beszélek.....:)


Pl. BKV busz, kellemes tavaszi reggel, buszon alig vannak, de ülőhely már nincs, és a 7 hetes kismama, fogja a hasát, nagyon mosolyog mikor felszáll, de mikor nem áll fel neki senki, akkor elkezd nagyon de nagyon csúnyán nézni, aztán nem bírja cérnával és méltatlankodva felhívja a barátnőjét, és ordít a telefonba, hogy ezek olyan bunkók, hogy nem állnak fel egy terhes nőnek!!! Könyörgöm, olyan lapos a hasa, hogy más nő hónapokig fogyókúrázik, hogy olyan lapos legyen...

56. Farika (válaszként erre: 54. - Agis)
2009. okt. 7. 13:21
Jó, biztos igazad van... de ezekhez nem is kell terhesnek lenni, én pl. kitudok magamnak találni bármikor indokokat arra ha valamit nem akarok!
55. agis (válaszként erre: 48. - Gagababi)
2009. okt. 7. 13:10
Olvass pharmakológiai szakkönyveket, sokkal okosabb leszel....
54. agis (válaszként erre: 52. - Farika)
2009. okt. 7. 13:09
Nekem az a véleményem, hogy a terhesség az élet szerves része, és mint ahogy sok minden más is, van akinek könyebben megy, van akinek meg sokat kell érte küzdeni. Nem feltétlenül arról van szó, hogy a nő a lapos hasát simogatva mintha nem is ezen a földön lenne, hanem "most nem megyek bevásárolni mert terhes vagyok, most nem mosogatok mert terhes vagyok, és egyébként is mindenki bánjon velem nagyon kedvesen mert én most terhes vagyok...." erről beszéltem, és van aki így éli meg a várandósságot, van aki meg éli az életét, és szimplán örül, hogy egy gyermeknek ad hamarosan életet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook