Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertben? fórum

Mi újság a kiskertben? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
519. Ramcsika (válaszként erre: 517. - Cilabogyó)
ápr. 12. 04:32
Szuper! Nálunk már teljesen száraz a föld. Ha napok alatt nem lesz eső, muszáj lesz locsolni, mert kezd a cukorborsó virágozni. Reméljük talán esik majd! Nagyon jósolják a jövő hétre.
518. liliom10 (válaszként erre: 515. - Cilabogyó)
ápr. 10. 20:20

Az enyém is ! :) Vagyis tüskenélküli a szeder.

Az erkélyre is vettem epret, az egyik csüngő, a másik folytontermő. Tényleg volt rajta még októberben is pár szem.

517. cilabogyó (válaszként erre: 516. - Ramcsika)
ápr. 10. 18:27
Nálunk még mindig sáros. Ma átültettem a citromfüvet, de ragadt az ásóhoz. A múlt héten sok eső esett.
ápr. 10. 18:24
Nálam is virágzik az eper. Kikelt a répa, petrezselyem. Vetettem 2 sor zöldbabot, az is szépen kikelt. Ez a hűvös, szeles idő nembtesz jót neki. Jah és nagyon száraz már a föld. Eső kellene nagyon.
515. cilabogyó (válaszként erre: 514. - Liliom10)
ápr. 10. 18:09
Nekünk a szeder is az. Már virít az eper is.
514. liliom10 (válaszként erre: 511. - Cilabogyó)
ápr. 4. 08:40
Figyelted, hogy a szedermálna tüske nélküli ? :)
513. barai
ápr. 4. 08:08
Locsolni kell.
512. cilabogyó (válaszként erre: 510. - Liliom10)
ápr. 4. 08:03
Ennek is utána fogok érdeklődni a kertészetben, ahová járunk.
511. cilabogyó (válaszként erre: 508. - Liliom10)
ápr. 4. 08:02
Köszönöm szépen. Fogom keresni. Nekünk csak külön van mindkettő.
510. liliom10 (válaszként erre: 504. - Cilabogyó)
ápr. 3. 08:42

Olvass a Fekete berkenyéről !

Fogyasztható :


Nyersen

Ital és smoothie formájában

Süteményekben, desszertekben

Lekvárként.

509. liliom10 (válaszként erre: 504. - Cilabogyó)
ápr. 3. 08:36

Sárga málna ( ( Ribes idaeus " Golden Queen" )

"Málna - Ribes idaeus "Golden Queen"


félárnyékos helyet kedveli

gyümölcse: édes, a legfinomabb málna

közepes termésű

magas vízigényű



Az arany málnafajta, például a "Golden Queen," magas C-vitamin-, antioxidáns- és rosttartalmával rendkívül tápláló, támogatva az immunrendszert, az emésztést és a szív-érrendszeri egészséget. Ezen felül, az arany színű, édes gyümölcs kiváló ízével és vonzó megjelenésével kiemelkedő választás lehet a kerti termesztéshez és étkezéshez."

508. liliom10 (válaszként erre: 502. - Channa*)
ápr. 3. 08:26

Nem külön vettem málnát és szedret, hanem ezt :

Kaliforniai szedermálna

" A málna és a szeder keresztezéséből jött létre. Június közepétől hozza hosszan nyúlt gyümölcseit, erősen növekvő, bőtermő fajta.

Ezt az akár egyméteresre megnővő szedermálna fajtát nem véletlenül hívják bőtermőnek, hiszen egy egész családot képes ellátni sötétpiros termésével. Frissen vagy befőzve is ízletes, gondozása gyerekjáték. Ennek a különleges fajtának a szárán nem nő tüske.

Napfényes helyre való, a földjére nem túl igényes, hazánkban biztosan télálló növény. Öntözni is csak a legforróbb nyári hetekben kell.

Bőséges termését már július közepétől hozza."

A hagyományos málnát folyton ritkítom, a kicsi és rossz helyen növő új hajtásait levágom. Nálunk karózva vannak kb. 1 m-re egymástól.

507. Ghost👻 (válaszként erre: 482. - Channa*)
ápr. 3. 07:25
Köszönöm! 😘
ápr. 2. 20:52

Szépen kikelt a retek,és a répa!

A magenta színű tulipánjaim meg lélegzetelállítóan gyönyörűek!😊

505. Channa* (válaszként erre: 503. - Birebora)
ápr. 2. 20:09
Igen, tulipán és nárcisz is több lett, mint tavaly volt, pedig rengeteg hagymát felszedtünk és van amit el sem ültettem. Az eprem kihalt:( Vehetek újakat.
504. cilabogyó (válaszként erre: 500. - Liliom10)
ápr. 2. 18:52
A sárga málnáról még nem is hallottam. De fehér ribizlit, vagy inkább az is sárga, azt keresem. A fekete berkenyéből mit lehet készíteni?
503. birebora (válaszként erre: 502. - Channa*)
ápr. 2. 18:19
Nekem a nárcisz csinálja ezt és a liliom. Málnát tavaly ültettem, ott még nem tapasztaltam. Az epernél igen, már szomszédba is "átment".
502. Channa* (válaszként erre: 500. - Liliom10)
ápr. 2. 17:57

Én gyökereztettem vadmálnát, aztán nem ültettem, inkább kidobtam. A rendes málna is úgy terjed, hogy már aggódok, meg tudom e fékezni, ha ott nő, ahol nem akarom.

A szeder és a vadmálna is ilyen invazív, így inkább nem ültettem el.


Igaz, melyik növény nem az? Tavaly volt kb. 20 szál őszirózsám, most nő vagy 100 tő, ahogy a nefelejcs is az egyből lett vagy 5-6 tő. 3 liliom hagymám volt, most 4 nőt ki. Tehát, minden szaporodik, ahogy kell;)

501. csemár (válaszként erre: 498. - 55Judit)
ápr. 2. 17:23

Dehogy bántottál!!

A szavak ugyan, tapasztalom, elég veszélyesek tudnak lenni néha, de ezúttal, vegyük úgy, nem történt "sérülés".

Legyen szép napunk, csakazértis!

ápr. 2. 17:16
Vettem szedermálnát, sárga málnát, fekete berkenyét. Már elültettük őket.
ápr. 2. 17:09
Gyönyörűek a nárciszok.
498. 55Judit (válaszként erre: 496. - Csemár)
ápr. 2. 16:35
Most már nem lesz mert nagyon zavar hogy megbántottalak.
497. 55Judit (válaszként erre: 496. - Csemár)
ápr. 2. 16:31
Ne hülyéskedj már! Nem vettem észre hogy sértő hangnemben írtam volna! Esküszöm nem úgy szántam, csak ecseteltem melyik szó mit jelent mert úgy éreztem más jelentést tulajdonítasz neki, mint ami. Ezért ne haragudj!
496. csemár (válaszként erre: 495. - 55Judit)
ápr. 2. 15:53

Legyen!

(Én nem szeretek lovagolni a szavakon, pláne nem ebben a hangnemben.)

Legyen szép napod, kedves Judit!

495. 55Judit (válaszként erre: 494. - Csemár)
ápr. 2. 15:51

A különleges azt jelenti nem elterjedt fajta, ritkaságszámba menő.

Fajtajelleg vonatkozhat sok mindenre. Növekedési eréjre, virág színére, lombozati külömbségekre, stb.

494. csemár (válaszként erre: 492. - 55Judit)
ápr. 2. 15:32
Valami ilyet mondtam én is. Fajtajellegűek vagyis "különlegesek".
493. cilabogyó (válaszként erre: 485. - 55Judit)
ápr. 2. 15:17
Már vannak erőspaprikáim is az ablakban, de most paradicsom magot akarok beültetni, már beáztattam. Néztem egy kertészmérnök néni videóját, azt mondta, hogy a szokásos kiültetés előtt 6 héttel ültessük el a lakásban a paradicsom magokat. Az kb. május közepe lesz. A paprikákat is az ő tanácsa alapján ültettem, szépen nőnek. A hétvégén ebben a melegben már kitetttem az udvarra edződni.
492. 55Judit (válaszként erre: 491. - Csemár)
ápr. 2. 14:02
Az hogy hamar elnyílik, fajtajelleg. Nem napégés.
491. csemár (válaszként erre: 490. - 55Judit)
ápr. 2. 13:26
Ezek az én tulipánjaim, nárciszaim ezek szerint különlegesek, mert minden évben ez történik velük: ha erősen napos az idő, gyorsan elnyílnak.
490. 55Judit (válaszként erre: 489. - Csemár)
ápr. 2. 13:23
Abból gondolom, hogy ezeket a nap soha nem égeti meg, mert fokozatosan szoknak hozzá. Másrészt, afrikai homok tompította a nap fényét, ami napok óta itt volt felettünk a légkörben. A melegét éreztük, de a fénye visszafogottabb volt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook