Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel "szórakoztassam" 2 éves kislányomat a kórházban? fórum

Mivel "szórakoztassam" 2 éves kislányomat a kórházban? (beszélgetős fórum)


1 2
43. malkata (válaszként erre: 42. - Timycat)
2012. szept. 22. 15:48
Most készül kifele, éjjel voltak jó kis fájások:)
42. timycat (válaszként erre: 41. - Malkata)
2012. szept. 22. 15:34
Ez abszolút jó hír! Örülök, hogy minden oké lassan. Kistesó?
2012. szept. 21. 23:58

Sziasztok!

Megvolt a szeptemberi fél éves kontroll is, alig növekedett a tágulat ami megmaradt, fél év múlva kell ismét menni, addig havonta labor, már nem kell annyira óvatosnak lenni, mehet usziba is:)

2012. márc. 7. 17:17

Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, megvolt a műtét, Csibész meg se érezte, élvezte a kórházi létet:))Ma volt a kontroll UH, pindurit nagyobb a tágulat mint DJ katéterrel (most 18 mm, akkor 15 volt), ez így normális, következő UH fél év múlva. AB-ot szedette volna még a doki (vannak akik évekig szedik), mondtam nem annyira akarom, így 2 hetente vizelet labor, ha az ok, akkor nem kell AB. Szorítunk, hogy soha semmilyen komplikáció ne legyen. Remélem nem rám ütött, nekem ovis és kisiskolás koromban folyamatosan volt húgyúti gondom.

Kistesó a pocakban ma 11 hetes, néhány terhes tünettől eltekintve jól vagyunk:)

39. malkata (válaszként erre: 38. - B94b39b09f)
2012. febr. 15. 15:10

Olyan 8. hét körül lehetek, sajnos hétfőn láttak egy miómát is a baba mellett, de remélem ez nem fog gondot okozni.


Majd ha hazajöttünk a kórházból írok, hogy milyen volt Rozi műtétje és hogy vészelte át.


És még1x köszi az érdeklődést, nagyon jól esik, aranyos vagy!

38. b94b39b09f (válaszként erre: 37. - Malkata)
2012. febr. 15. 13:15

Jajjj, de jooo hirek! :))) Nagyon orulok neki! Mindkettonek! :))) Mennyi idosek vagytok? :)

Milyen kis ugyes, hogy magatol veszi be a gyogyszert! :) Azert a 8 centis vagas tenyleg nagy, egyemmeg, de remelhetoleg akkor vegleg megoldodott a problema!

37. malkata (válaszként erre: 36. - B94b39b09f)
2012. febr. 14. 17:51

Szia!

Igen, köszönjük! 22-én veszik ki a malacfarok katétert, a gyógyszert már egyedül veszi be:) Most váltottam ki az 5. üveggel, az elsőt végig üvöltötte, másodikat tűrte, harmadiktól már egyedül megoldja, csak borzong egy nagyot, tényleg vacak!!! Sajnos úgy látom a fogait elszínezte a gyógyszer, más nem lehet, hisz naponta 2x jól megmossuk! De majd műtét után, ha már pár hete nem szedi a gyógyszert meglátom mi a helyzet, ha nem javul, akkor fogdoki...

A sebe nagyon szép, elég nagy, úgy 8 cm, egy kicsit íves vágás a bordák alatt, viszont a pocakján van egy kis kidudorodás, ahogy tágították a műtéti sebet egy kicsit ott sérülhetett, megnyúlhatott, elcsúszhatott a hasizom, ez kb. fél év múlva kell, hogy teljesen eltűnjön, remélem nem lesz belőle sérv.

Ultrahangon 1,5 cm volt még a tágulat, ez így normális, majd "elfogy", hiszen már szűkület nincs ami tovább tágítaná, idővel elmúlik, vagy maradhat is, nem baj.

Ja és közben úgy tűnik jön egy tesóka is:)

2012. febr. 14. 14:30
Sziasztok, mi ujsag, hogy vagytok? Minden rendben?
35. malkata (válaszként erre: 34. - Timycat)
2012. jan. 13. 15:27

Lehet ez jó ötlet és szívesebben megeszi, ha kis citromot rakok bele.

Nem olyan nagy a gond, csak így belegondolva, hogy már egy hete nyúzom, de még közel 2 hónapig tömhetem erőszakkal ezzel a vacakkal, a végén menekülni fog előlem:D

34. timycat (válaszként erre: 33. - Malkata)
2012. jan. 13. 14:48
Most lehet hülyeséget írok, de hátha; az én lányom imádja a citromot és ezeket a túlgejl szirupokat én pár csepp citromlével adtam be neki, nem mondom, hogy szerette, de könnyebben lecsúszott a torkán
33. malkata (válaszként erre: 32. - Timycat)
2012. jan. 13. 14:37
Próbáltam, az az adag a kukába került. Nagyon édes szirup, aspartamos ráadásul, tehát erősen mű íze is van, a végén meg keserű de nagyon nagyon. Mivel 5 ml kell belőle, az kb. egy teáskanálnyi, pont jól tele lesz vele a szája:S
32. timycat (válaszként erre: 31. - Malkata)
2012. jan. 13. 14:32

Szia!


Nem lehet valamibe belecsempészni? Vagy annyira pocsék, hogy elrontaná másnak az ízét is?

2012. jan. 13. 14:07
Ha esetleg erre jár valaki, nincs ötletetek arra, hogyan tudnám humánusan beadni Rozinak az antibiotikum szirupot? Amíg a húgyvezetékben van a sín szednie kell (6-8 hét), de sajnos pocsék. Így hiába győzöm meg, már bele is megy, hogy beveszi, de mikor meglátja elmegy a bátorsága:) Tenyerét a szájára szorítja, ajkait, fogait összeszorítja, végül beerőszakolom a fecskendőt, de akkor brümmög, köpné ki, nyelvével tolja. Utálok vele erőszakoskodni:(
2012. jan. 9. 15:15
Sziasztok, megvolt a varrat szedés is, UH egy hónap múlva, akkor derül ki, hogy belül rendben van e minden.
29. malkata (válaszként erre: 28. - B94b39b09f)
2012. jan. 7. 17:53
Örülök, hogy ennyire a szíveden viseled Rozi esetét:) Nálad jön már a baba? Mi is tervezük kistesót mostanában:))
2012. jan. 7. 02:32

:) Sziasztok, üdv újra otthon!

Nagyon örülök, végre túl vagytok a nagy részén!

Legyen csodás hétvégétek!

Azért továbbra is jövök majd érdeklődni, hogy hogy vagytok! :)

27. malkata (válaszként erre: 26. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 6. 22:22

Köszi, még lesz egy kisebb beavatkozás, de remélem minden jól alakul majd és nem lesz ezzel több bajunk.

Átadtam a puszikat is:)

26. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 23. - Malkata)
2012. jan. 6. 21:33

Örülök én is, hogy túl vagytok rajta:))

Puszi Rozinak!!

25. malkata (válaszként erre: 24. - Timycat)
2012. jan. 6. 21:27
Köszönjük szépen:)
24. timycat (válaszként erre: 23. - Malkata)
2012. jan. 6. 20:33

Örülök a jó hírnek!

Jó egészséget kívánok Nektek!

2012. jan. 6. 16:34

Sziasztok!

Bocsi, hogy csak most írok, de most jött el az idő, hogy végre ide tudtam ülni egy kicsit hosszabb időre is.

Tegnap haza jöttünk a kórházból, mert Rozi nagyon szépen gyógyult. A műtét hosszú volt, de jól sikerült, én végig izgultam, főleg amikor már vártam hogy kijöjjön, akkor izgultam nagyon. Sajnos felébredt ahogy a műtőből kitolták és csak a kórteremben kapott újra csillapítást, az vacak volt, meg a második nap is, de szerdán kivették a csöveket és estére már egész kis menőmanó lett, a nővérkék kedvence:) Fantasztikus, milyen gyorsan gyógyulnak ezek a picik! Mára olyan mint akinek semmi baja:)) Hétfőn veszik ki a varratokat és 6-8 hét múlva lesz még egy beavatkozás, amikor enyhe altatásban hólyagtükrözéssel kivesznek belőle még egy tehermentesítő sínt, de akkor már nem kell ott aludni se.

Köszönöm mindenkinek a drukkot, aggódást, érdeklődést és a jó tanácsokat is. Nagyon aranyosak vagytok! És ha az I. Gyermekklinika sebészetére mentek a kicsikkel (ne menjetek, de ha mégis), akkor nem igen kell szórakoztatásnak semmit vinni, mert tele vannak játékokkal, könyvekkel:)))

2012. jan. 5. 23:54
Beleolvastam -és én is mielöbbi zavartalan gyógyulást kívánok.
2012. jan. 5. 23:27
Hogy vagytok, mi újság? Remélem, hogy viszonylag jól telik a kórházasdi és már sokkal jobban van a kis Rozi! Te hogy bírod? Minden rendben? Mikor jösztök haza?
20. b94b39b09f (válaszként erre: 19. - Malkata)
2012. jan. 3. 06:18

Szia, nagyon köszi, hogy írtál!

Egyemmeg a kis szívét, milyen ügyes nagylány!

Akkor a nehezén túl vagytok, most már remélhetőleg gyorsan javulni fog, és ma már többet mosolyog! :)

Neked is sok erőt, és kitartást!

2012. jan. 3. 06:01
Szia, hazajöttem aludni, mama virrasztott. Mikor kihozták a műtőből nagyon rossz volt, de a kórteremben újra belőtték a fájdalom csillapítót és megnyugodott, bár tegnap még nem volt jókedvű, a bohóc doktorok is csak egy fél mosolyt kaptak:) Rendben lesz, ha a fekvést kibírja és a csöveket se piszkálja nagyon. Na futok vissza. Köszi, hogy gondolsz ránk!
18. b94b39b09f (válaszként erre: 17. - Malkata)
2012. jan. 3. 05:49

Gondoltam Rátok! :)

Azóta már túl vagytok rajta valószínűleg.

Remélem, minden rendben ment, és nagyon gyors gyógyulást kívánok a Picinek!

2012. jan. 1. 22:56

Kár, hogy nem látod, nem értem mi lehet a baj.

Köszönjük a szorítást, rendesen be vagyok tojva.

16. b94b39b09f (válaszként erre: 13. - Malkata)
2012. jan. 1. 22:42

Sajnos csak a 2010-eseket látom, de azok is gyönyörűek! :) Kis Tündérke.

Nagyon szorítok én is, biztosan minden rendben lesz! Majd sokat gondolok Rátok, és küldök pozitív energiát! :)

Ne idegeskedj, Babócának sokat segít, hogy még nincsen betegségtudata, és nem tudja részletesen, hogy mi is történik vele, így könnyebben gyógyul.

Nektek is nagyon Boldog Új Évet! A kis Rozinak külön puszi! :)

15. malkata (válaszként erre: 14. - Timycat)
2011. dec. 31. 15:50

Köszönöm!


Mivel műtét után lesz nem lehet baba-mama szobába menni, csak ahol nővérpult is van, ott meg a szülőnek csak szék jut. matracot nem lehet bevinni:( Nem baj, váltásban kibírjuk:)

14. timycat (válaszként erre: 13. - Malkata)
2011. dec. 31. 15:47

Szorítok nektek nagyon!


Tapasztalat: nézd meg a szobát, ahova kerül a gyerek és érdeklődd meg, hogy te hogy tudsz bennmaradni nála... mikor az én lányom volt kórházban mi kaptunk egy 2ágyas szobát, ahol egyedül voltunk (vírusos hányás miatt nem zárták össze más gyerekkel) de a másik ágy ahol aludnom lehetett volna kb 120centis volt :S így vittem be polifoam-ot és hálózsákot azon aludtam a földön, nagyon nem volt kényelmes, de a rövid ágynál jobb volt és ugye nem hagyhattam ott éjszakára

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook