Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. fórum

Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. (beszélgetős fórum)


70. Pont (válaszként erre: 69. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 2. 21:22

Tévedsz,nem cinkelni akartam,hanem próbáltam rávilágítani,hogy minden ember más,de ezért még nem biztos ,hogy birka,vagy droid,vagy gondolat nélküli,strucc.

De még ha azok is néhányan ,az neked miért fáj?Miért okoz ilyen indulatokat?


A kérdéseidet nem tudom különválasztani,mert csak úgy tudok gondolkodni,hogy mitől ember ,az ember és akkor már meg is kapod a választ.

Minden ember különálló lény.Van egy személyisége ami egy hozzá illő külalakkal párosul.

Vannak érzései,gondolatai ,tettei emlékei,amik formálták olyanná,amilyen épp most,ebben a pillanatban.

Lehet épp áldozata egy brutális férjnek,ahonnan képtelen kitépni,lehet épp egy brutális férj...stb stb,de lehet ,hogy egy év múl va ,már az a birka droid,lesz a legvonzóbb ,egyedülálló és saját lábán megálló nő,aki tud főzni és rendbe tartja a lakást,elbeszélget veled és kreatív lesz az életben és az ágyban is.

Az ember attól (is ) ember,hogy benne van a változás képessége,hogy szembe tudjon szállni másokkal és önmagával is,de lehet,hogy azokra a történésekre még szüksége van ahhoz,hogy cselekedjen,hogy átgondolja az életét.

Szóval azt hiszem nem szép dolog bárkit ilyen szavakkal illetni, látszat alapján megítélni,és attól még te sem leszel jobb ,vagy okosabb ember,hogy esetleg úgy érzed jobban átlátod ,hogy neki hogyan kellene változtatnia az életén.

69. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 67. - Pont)
2009. febr. 2. 20:53

Pont!


tévedsz, nem vagyok öntelt, de ha így látod legyen! Indulat, és hogy piszkál igen így van!

De nem az hogy nem azokat szeretik amiket én!

Hanem azt hogy a modernizált világban vannak a droidok birkák! akikből tényleg rengeteg van, mondhatjuk durvábban is genetikai hulladék!


De ha végig olvasod a topikot vagy meg érted vagy nem!

És hogy ez lenne a rossz ? nem hinném!


Sokkal egyszerűbb lefikázni más emberek életét,és széttárni a kezed,hogy hogyan élhetnek így???,ami annyit tesz,hogy nem olyanok ,mint te,nem azt szeretik amit te,és nem abban találnak örömöt ,mint te.


igen mert itt én alapértékrendekről vakerálok amit a birkák droidok tömege eltiport, és kevés emberben van meg! De itt a harci feladat drága barátom, gyere és taníts ! csak sajna az én szeme nagyon nyitva és van mitől hánynom!

És nem hinném hogy egy drogos vagy alkoholista annyira méltó pálya lenne beszélgető partnernek aki otthon veri az asszonyt!

De ha te ezt úgy érzed normális és boldog akkor no problem -csak gratulálni tudok!

de itt a témához is hozzá szólhatnál hogy na neked

mitől nő az igazi nő és mitől érzed magad férfinak mond el ! itt az alkalom!

ellenben veled én kíváncsian várom a válaszod függetlenül a cinkeléstől!

68. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 66. - Vénboszi)
2009. febr. 2. 20:41

"attól a perctől kezdve,hogy kibújtál az anyukádból,ez is tény!S ha valaki nem volt érted,fellázadtál,de most le akarod tagadni."

nem tagadom! De ha ezt veszed akkor szerinted én lenni akartam ezen a bolygón? Én kértem hogy hozzanak össze? -NEM! És mivel nem állat az ember -mert ha egy gazella őz vagy egyéb meg születik akkor ő 3 órán belül talpra áll! és rövidesen képes önálló életre de ők többnyire falkában élnek tömegesen!


Ergo - igen az ember ha meg születik ki van szolgálva... de nem ő kéri ezt a kényszer helyzetet -hanem anyuci apuci vállalja neki!

Mert hát gyerek kell... ahelyett hogy csináltak volna kis sámlit! Itt nem az ellen beszélek hogy élek, hanem az ellen amilyen poklot én már láttam és amitől csak hányni tudok!

És meg mondom őszintén mai világba gyereket vállalni az egy halálos bűn... és azt is leszögezem a párom...akkor én is bűnbe esek és fogok vállalni gyereket és meg próbálok apaként férjként és férfiként helyt állni! De erre lehet mondani ösztönös dolog már a család alapítás :) és család centrikus is vagyok!


önkényesség öntörvényesség :D

nem hiszem szerintem csak alap normális értékrend!


mitől nő a nő ?

tartás, megnyilvánulás merje kimondani a gondolatait, adjon magára, legyen figyelmes, néha makacsan vegyen rá bizonyos dolgokra (itt nem szexuális tevékenységre gondolni) :D

viselje el a néhai hülyeségeim hobbijaim de az sem zavar ha él ő is ilyen fajta őrültségeknek!

tudjon főzni vagy akarjon meg tanulni főzni rendesen! Legyen céltudatos, mindenben, munkájában tudjon érvényesülni és mutassa meg hogy nem egy droid hanem ember és helyt áll mindenben igazi nőként! :) ha támaszra van szükségem adja meg -ha le cseszésre akkor azt is adja meg!!!!

Az igazi férfi szerintem!

hujujj na most férfi társaim meg fognak kövezni, hogy többségüket nem tartom férfinak! :D

de se baj, erre eddig is szartam meg ez után is ! :D


szerintem a férfi nem ott kezdődik hogy genetikailag így születik és pöcse van!

Egy férfinak is oda kell figyelni a tartására!

kell a gondolkodás mód, érvényesüljön, nyilvánuljon meg, legyen segítőkéz, ne várja el ha tovább dolgozik a párja vagy asszony hogy akkor majd ő meg jön és majd csinál kaját... azért egy pörköltöt vagy pizzát nem tart se meddig össze hozni :) ha arról van szó ne várja már el hogy az asszony majd kimos meg ki tereget ... olyan k... nehéz és valszeg sok palinak le esne a karika gyűrű az ujjárról ha egy kicsit viszonyulna a partneréhez, ha kell adjon támaszt, hja kell csessze le... ne féljen kimutatni mind azt amit érez...

és egyszer se merjen kezet emelni a párjára!

és talán nemzeti betegség miatt mondhatom , hogy a kurvázás vagy játéktermezés, vagy épp a kocsmázás is oda biggyesztene valamit az igazi férfiak javára! Jó persze ha heti egyszer le megy egy haverral a kocsmába meg iszik egy sört az még jól van -de a pia miatt ne bassza már el a kapcsolatát! És szerintem fontos az is hogy mint apa is helyt kell tudni állni akkor csak a nőnek az anyai szerepben!


szóval ne legyenek modern droid szülők, hogy páf ne fiam itt egy xbox csak kussolj -hanem foglalkozzon vele... és talán e legfontosabb a férfinél hogy a párját barátnőjét feleségét családját tudja meg védeni, és tudja meg teremteni az igazi biztonságot!

szerintem!


de hogy ki lenne az igazi férfi vagy igazi nő ?

na azt így nem tudom... max ha kapok hozzád hasonlót hogy 20X éve együtt vannak -szóval ők már talán meg tudják ezt fogalmazni -de amíg felmerülnek kisebb dolgaim addig van mit kutatnom!

És hát a Nőnek sem ártana tudni, hogy mitől nő???

és számára mitől férfi a férfi????

Meg mondom őszintén sajnálom hogy a fiatal korosztály nagyon elkerüli e topikot meg az idősebb is!

Reméltem mernek segíteni többen a kutatásban, de hát eddig még nem sok minden...


félelmeim nincsenek! könnyen ki ismerem magam az élet sok területén és sok mindent időben felismerek! Így a félelmek is minimális szinten vannak és kikerülőm a bajt -vagy ha ez a baj egy 190centi 130kilós izomkolosszus akkor kiütőm vagy ő üt ki engem ! de nem félek!

67. Pont (válaszként erre: 63. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 2. 20:01

Talán ha leszállnál a magaslóról,és öntelt,"én vagyok az őszinte tökös csávó,aki mindenkinek megmondja a tuttit" imagedből visszavennél és megfelelő figyelemmel és tisztelettel várnád a másik embertől a véleményén vagy válaszát,akkor több hozzád "méltó" emberrel is összeakadnál és nem lenne ilyen rossz véleményed az emberiség 99%-ról.

Nekem azért lenne egy kérdésem.

A mondataidból süt a lenézés és ami a furcsa,hogy az indulat.

Mégis,miért zavar téged,hogy más milyen,miben talál örömöt,és hogyan éli az életét?


Nem is kell a válasz.

Személyiségedből adódóan gondolom rengeteg konfliktus helyzeten vagy túl,de nem tudod még mindig higgadtan kezelni őket.

Sokkal egyszerűbb lefikázni más emberek életét,és széttárni a kezed,hogy hogyan élhetnek így???,ami annyit tesz,hogy nem olyanok ,mint te,nem azt szeretik amit te,és nem abban találnak örömöt ,mint te.

:)

66. vénboszi (válaszként erre: 61. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 2. 19:35

Hááát önbizalom hiányban nem szenvedsz az biztos!:) De hadd mondjak valamit:Ez a nyersesség nálad hárításból van.Ezt te magad is elismerted.Csak az hárít aki fél.Valamitől,vagy inkább sokmindentől félsz,és ezt nem bírod feldolgozni magadban,ezért inkább hárítassz.Te csak azt hiszed hogy nem használsz álarcot,pedig dehogyisnem?!Miért várod hogy mások elgondolkodjanak és mögéd lássanak & megértsenek,miért vagy olyan amilyen?Ha te nem vagy hajlandó másokkal aként viselkedni,amilyen az ő jellemük,ahogyan ők elvárnák??Amiről te itt beszélsz az inkább önkényesség_öntörvényesség.De ha te ettől vagy önmagad,sok sikert hozzá!:)


Te nem vagy másokért?/ez tény,ha te mondod/

Viszont életed minden percében elvártad hogy érted legyenek,attól a perctől kezdve,hogy kibújtál az anyukádból,ez is tény!S ha valaki nem volt érted,fellázadtál,de most le akarod tagadni.Ezen azért gondolkozz el :)


Mivel te nyitottad ezt a fórumot,kapásból meg kéne tudnod válaszolni minden kérdésedre,szóval,szerinted mitől nő a nő?

Miől férfi a férfi?Mitől vagyunk önmagunk?? stb..stb...

Várom a meggyőző választ :D

65. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 58. - Survivor3)
2009. febr. 2. 19:16

köszönöm!

De kifejthetnéd a véleményed hozzászólás formájában is nem veszem rossz néven!

Lehet a hasonló szemszög hozza meg a kutatás lényegét

64. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 57. - 274c9996b8)
2009. febr. 2. 19:13

szép felvetés ! :D

Kompromisszum lássunk egy jó példát

gyakori eset szülő kontra gyermek


- ne bömböltesd a zenét ha itthon vagyok komásan!

- oké de ha nem vagy itt :D akkor már miért ne :D

egy ilyen fajta dolgot nem neveznék kompromisszumnak ez nevelési probléma, ha tényleg bömböl a hangtechnika... de amikor már a szülőt azt is zavarja ha be nyit a szobába és látja hogy és hallja ott akkor hogy szól a zene és ezért beszól... na az már :S


na nézzünk másik példát!

férj és feleség!

a férjek elvárják, haza érnek legyen kaja, bedöglenek a tévé elé meccset nézni és el iszogatnak egy sört persze asszonynak kuss...

és hozza a kaját csináljon ezt azt amazt stb stb.... az ilyen nem férj :S az ilyen egy rabszolga tartó és azt hiszi ő milyen jó férj :S

ezt sem mondanám kompromisszumnak

de szegény hibridjeink ezt tanulták szülőktől vagy nem tudom -de sokan vannak egy ilyen fajta búval baszott kapcsolatban!


a kompromisszum kötést szerintem akkor vehetjük annak... ha ez idő alatt mind kétt fél jól jár és nem mondhatjuk hogy az egyiknek be kell fognia a száját!

erre egy példa : férj haza megy na asszony öltözz kend össze magad... megyünk moziba van egy jó film ....

erre a feleség : figyelj apukám ne menjünk moziba de ha van kedved menjünk el inkább színházba mert ott egy jobb darabot adnak ! oké elmennek!

persze ha a férj nem bírja a színházat akkor nem is beszélhetünk kompromisszum kötésről sem!

legalábbis szerintem erről kellene szólnia!

63. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 56. - Julia-g)
2009. febr. 2. 19:01

ezzel nem értek egyet!

én harcolok a homokba dugtunk a fejünket féle emberek ellen! E szerint az én fejem is homokba lenne dugva?

nem hiszem mert ahhoz elég sok gondolat hagyja el a fejem és nem igazán lehet befolyásolni!

Én sem szoktam másokat kényszeríteni dolgokra, max hogy bulizzanak egy jót! :D

És a hasonló emberekkel igen jó kapcsolataim vannak és nem sok mindent kritizálok bennük ők sem bennem! max munkával kapcsolatosan elmondjuk a véleményünket és hozzá tesszük a magunk kis nézeteit! ez akkor már nem is tükör alapú dolog, vagy csak nekem nincs tükröm? :D(pedig van és most is mosolyog rám az onnan bambuló alak) :D

62. vénboszi (válaszként erre: 57. - 274c9996b8)
2009. febr. 2. 18:58
Akkor vagy önmagad,mikor öntermészetedből fakadóan viselkedsz.Ezt sokszor észre sem veszed.Amikor valakivel kapcsolatba kerülsz,nem tudsz önmagad lenni,mert akkor már ketten vagytok,s akkor senki sem lehet önmaga,hanem törekedni kell a minél nagyobb összhangra.Mind a kettőnek kell magából engedni egy kicsit a másik javára hogy eggyé tudjanak válni.De az hogy feladsz magadból egy kicsit,nem azt jelenti,hogy el kell veszítened magad.Minden ember fél a haláltól s azért nem mer magából adni,mert az önmaga kicsiny részének/az egonak/a halála lenne.
61. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 55. - Vénboszi)
2009. febr. 2. 18:53

Korrekt kielégítő válasz! Csak nem lettem meg győzve, hogy ettől lennénk azok akik vagyunk... vagy ettől lenne a férfi férfi és a nő nő...és hogy ettől lenne egy tökéletes boldog kapcsolat!


Igen, kijelenthetem, hogy a nyerseség egy fajta távol tartást oda biggyeszt! De ki ellen is tart távol? Legalábbis én mérlegelésem és élet tapasztalataim alapján, most szintvallók!


annak idején még fény koromban, próbáltam finoman nem nyersen és őszintén, úgy ahogy azt jó anyukámtól is láttam, hallottam tapasztaltam!

mire mentem vele? - semmire! mivel 15 - 17 éves gyereket ki vesz komolyan!? na itt jött az ha ti így röhögtök és le kezeltek, mert én egy kis hülye gyerek lennék, akkor lássuk mire megyünk ha a nyerseséget bele viszem...és igen nyomatékosan közlöm a dolgokat! Hát meglepetés néha kicsi búslakodással is járt! Buktam rajta jó pár ismerőst! De viszont csak a valamikre valók maradtak! Ergo nyertem az egészen, hisz akinek nem tetszik ez, vagy nem tudja elfogadni, az így járt! Többnyire csak a "droidok" sérülnek be, rajta mert a gondolkodó ember, meg békél vele!

És ha egy gondolkodó átjut ezen a rostán...akkor meg ismerhet arról a részről is, hogy én alapból a nyerseségem egy fajta szelektáló eszközként használom! :) ugyan úgy, mint a paraszt (a szó legnormálisabb becsületesebb értékében) mikor ki megy az állatokhoz és az esetlen meg fogja le választja és eltünteti a föld felszínéről!

Nem barátságos, és elítélhető ... de ha mögé lát valaki akkor meg érti a miértjét! És ugyan ez van nálam is, mit pátyolgassak fél embereket vagy droidokat... ha van reményem arra hogy még vannak teljes értékű normális gondolkodó emberek!

Én teljes mértékben tisztában vagyok mind hibáimmal mint a jó tulajdonságaimmal! Sőt igen nagy értékrendjeimnek néha nehéz megfelelni! Főleg egy buli esetén :$ fekete haj zöld szem és meg is kaphatnám arra az estére egy pásztor órára, de nem élek vele... mert nekem egy "álomnő" (azért az idéző jel mert ez csak külsőség) nem csak ennyire kellene... és ha első este meg kapnám onnantól kezdve nem is tudnám tisztelni mint nőt, csak mint valami kapcarongyot! Ezért meg kár időt pocsékolni szerintem!

(Ezt el is hiszed magadról?Vagy:Jónéven veszed másoktól hogyha ők is nyersen őszinték veled?)

Elhiszem magamról mivel ismerem önmagam és ilyen vagyok! És igen örülök annak is ha van valakinek a vér a seggében és meg mondja -háhá, de balfasz voltál ezt el cseszted vagy súlyosabban és ha igaza van el is ismerem!


Félelmek/ álarcok! : Félelem az a tudatlanság és az ismeretlentől való para. Álarc ez nálam egyenlő kétszínűséggel ilyet nem használok! még ha a nyerseségem miatt meg is cáfolható lenne, de ehhez tudni kell azt a tényt, hogy ha olyan van akkor hiába van közel hozzám lelkileg és hiába ismer hogy tudok más milyen is lenni. Akkor meg kapja ugyan úgy a nyerseséget adott helyzetbe!!!

félelmem inkább idegen hely és tömeg előtti szereplés miatt van néha gyomor görcs de ha ez spontán jön akkor no problem! Max ha valaki akarja hogy beszéljek dolgokról, mert ha ott tul pörgök akkor őőőő háááát de ez milyen k...jó volt meg húúúúúú :Dkb ennyit tudok kicsikarni magamból annak ellenére, hogy a kommunikációkészségem egész jó :D

"...és nem vagy droid,mersz javítani magadon?!"

nem én nem érzem magam droidnak! javítani meg minek? én így tökéletes lennék ha nem hiányozna belőlem a hiba! Amúgy meg úgy érzem, hogy felesleges, hisz így legalább a számomra és nem a környezetembe való emberektől távol tartom magam!

Legalább annyira mint tigriscápa a Gyurcsánytól

és Orbántól a Dunában! És ez esetben itt én vagyok a tigriscápa a droidok meg a két említett név!


Én nem vagyok másokért max baráti környezett!

És el sem várom, hogy értem legyen bárki!

De ha már van valaki értem egy igazi nő személyében akit tisztelek becsülők szeretek, akkor én is leszek érte! Bár e dolgaim sok sok Nőnek bántja a noziját, mellékesen anyumat is zavarja nyerseségem! :)

Engem nem zavar ha le bunkóznak meg egyéb dolgot mondanak! Én tudom, hogy nem igaz és max betaláltam az illetőnél és ezért ontja rám e savat sarat! De én nem menekülők homlok meg hanyatt! És elmondhatom azt is volt főnökeim is mindig helyre tettem... és meg kell hagyni nem vették rossz néven!

60. c4f059c04b (válaszként erre: 56. - Julia-g)
2009. febr. 2. 18:20
Ez így van. Én is ezt tapasztaltam. Legtöbbször amit nem bírtam valakiben, előbb-utóbb kiderült hogy tudatosan vagy tudatalatt úgy éreztem ,hiányzik belőlem pedig szeretném ha meglenne.
59. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 54. - 852308703c)
2009. febr. 2. 18:10

ne! na most meg kaptad :D

ha felemeli a hangnemet egy alaptémánál ... az vagy azért van hogy a mondandód ne tudd befejezni -ez érthető hisz fáj a közlésed! :D nyert ügyed van, neked lett igazad függetlenül attól, hogy ő erősködne még egy kört!


ha befejezted és ő úgy emeli fel a hangját! Akkor meg szűnik az értelmes kommunikáció és ott már kár erőlködni! hisz nincs értelem, akkor mi értelme!


a vita nálam az nem azt takarja, hogy ordibáljunk egy sort! A vita mikor én azt mondom támogassuk az eutanáziát és a halálbüntetést ...és valaki képes ez ellen, érvelni kulturált keretek közt, minden fél ordibálás nélkül!

58. survivor3 (válaszként erre: 1. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 2. 14:19

Igazad van.

Jó gondolatok.

2009. febr. 2. 14:14

Szerintem inkabb az lenne a kerdes hogy , vagyunk-e , merunk-e lenni valamikor IS önmagunk ?

Mert ugyebar amikor elkezdesz kompromisszumokat kötni a csaladban,munkahelyen,partnerrel stb mar NEM ugy mennek a dolgok ahogy Te akarod a Te ened akarja ! A kompromisszum = az engedmenyekkel ! Ki adja az engedmenyeket es mennyit ? Az engedmenyeket MINDEG a gyengebb fel adja az erössebb javara ami odaig fajulhat hogy , utoljara elveszitjuk önmagunkat ! hm ? MITÖL VAGYUNK ÖNMAGUNK ?..........D

56. julia-g (válaszként erre: 33. - C4f059c04b)
2009. febr. 2. 12:14

A tükör törvényei

1. Minden, ami másokban dühössé tesz, zavar, "én jobban csinálnám", megváltoztatnám stb. AZ ÖNMAGAMBAN VAN. Minden tehát, amit én kritizálok a másikban, ami ellen harcolok - bennem van.

2. Mindaz, amit a másik személy rajtam kritizál, harcol ellene, meg akar változtatni -, és ha ez engem sért, bánt, érint stb. - AZ NINCS FELDOLGOZVA BENNEM, NINCS MEGOLDVA BENNEM. Ilyenkor az EGO sérül, mert az EGO-m erős.

3. Minden, amit a többiek kritizálnak bennem, harcolnak ellene, meg akarják változtatni, de ha ez engem nem érint, AKKOR AZ AZ Ő PROBLÉMÁJUK, FELDOLGOZATLANSÁGUK, tökéletlenségük, melyet kivetítenek rám, mert önmaguk nem tudnak, nem mernek szembenézni vele.

4. Minden, amit én a másikban szeretek, MAGAMBAN VAN MEG, magamban szeretem, mert felismerem magam a másik személyében, mivel az egylényegűségünk mutatkozik meg.

55. vénboszi (válaszként erre: 1. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 2. 11:35

Kedves SDAW!

Megpróbálok egy összefoglaló választ adni a nyitó kérdéseidre.Még az elején leszögezem,ezek az én meglátásaim,és ahogy én megélem.


1.

Mitől nő a nő? És mitől férfi a férfi?


Na igen ez már önmagában is egy fogós ravasz kérdés :)

A mai korban elértük,hogy lassan de biztosan,csak a genitáliánk miatt vagyunk különbözőek.Hogy ez mennyire jó?Majd eldönti a jövő generáció,és ha nem tetszik,akkor majd megint választ valami mást_valami újabb trendit-bolondériát :)

Sajnos elég nehéz igazi önmagunkat mutatni a világ felé,mert félünk sokmindentől,elsősorban a vak"emberektől,akik még saját magukkal sem mernek őszinték lenni.De én azt hiszem,akkor kezdek igazán önmagam lenni,amikor őszintén,mindenféle kendőzések,és polyácaságok nélkül szembenézek önmagammal.Akkor mikor tudom,hogy valójában milyen vagyok,akkor megértem azt is hogy mások milyenek,és miért olyanok,amilyenek,és attól a pillanattól megpróbálok tudatosan élni.Akkor elkezdek tisztán-tisztábban látni mindenkit.Amikor megértettem magam,másokat is megértek.Amikor megértem hogy nem mások vannak értem,hanem elsősorban én vagyok másokért és egymásért vagyunk,akkor boldog lehetek.Ezt most nem papolásból írom,én így élek,és nekem ez így nagyon jó!:) Kívülről másként látják az emberek,azt hiszik hogy megalázkodom pl:a férjemnek pedig ez egyáltalán nem igaz,sőt!Olyan tisztelet övez,amelyet csak igen kevés nő mondhat magáénak.Soha nem adtam fel az igazi"énemet és azt sem vártam,hogy ő feladja magát.Mindenki legyen olyan,amilyen szeretné hogy vele legyenek,de ne várjon el.


2. Milyen egy jó kapcsolat?


Fentebb egy sorral azt hiszem megadtam a választ.



3.Félelmek,kudarcok,sikeresség,büszkeség?Hol marad a gondolkodás a mai világban? miért kell le nyelni a másik hülyeségét, vagy miért kell rá hagyni?



Tele vagyunk félelmekkel,ezért álarcot húzunk,és mindenki eljátssza a maga kis játékát.Sokan annyira beleélik magukat hogy teljes mértékben igaznak hiszik,tehát még önmaguknak sem merik bevallani,hogy ez csak egy színjáték.Másokról tudja,el is ítéli érte könyörtelenül,de önmagán nem tudja,vagy nem is akarja észrevenni.Itt kezdődik az összes baj,mert önismeret hiányban szenvedünk.Ezért fontos hogy először ismerjük meg önmagunkat alaposan.Aki nem ismeri önmagát,az a másikat sem ismerheti.

S hogy miért kell lenyelni a másik hülyeségét, vagy miért kell rá hagyni?:))Nem kell...:))

Sokan nem tudjuk,hogy az a saját hülyeségünk.

Tehát mégegyszer mondom:Aki szeretne önmaga lenni,annak ki kell válni a tömegpsichosis-ból.Fel kell ismernie az egységet,s elindúlni az önmegismerés útján./Nem tudom számodra mennyire vagyok követhető?/Próbálom magam egyszerüen-röviden kifejezni.


Mitől tartom magam jónak vagy rossznak??

Mindíg hallgatok a lelkiismeretemre,a belső hangomra.De a külső visszajelzés sem elhanyagolható számomra.



Nem érzem "DROID"_nak magam,nem szép" idézeteket darálok,de azokat is tanító jellegünek tartom.

Próbálok nyitott szemmel járni,próbálom jobban szeretni az embereket,minél több jót kihozni magamból,egyszóval:Megteremtem a saját életemet,ahogy legjobb tudásom engedi.


A csalások és megcsalatások is önismeret hiányból erednek,mint ahogy minden./Szerintem/

A legnehezebb önmagunkkal őszinte lenni,másokkal nem annyira nehéz :) Sokan még fel is vágnak vele hogy x-nek meg y-nak milyen őszintén oda merték mondani :))) De saját magukkal még soha nem mertek szembenézni:) na ez a vicc.


A te bemutatkozásod: Nyers- őszinte.Ezt el is hiszed magadról?Vagy:Jónéven veszed másoktól hogyha ők is nyersen őszinték veled?Mert ez vica-verza müxik.Tehát TE azért vagy nyersen őszinte,mert ezt előnyösnek találod,és azt szeretnéd hogy mások ilyenek legyenek veled.:DD

Majd tanulsz...Amikor rájössz hogy nyersesség nélkül is lehet őszintének lenni,és hogy ebből a nyersességből semmi hasznod nem származik,csak eltávolítod magadtól az embereket.

De remélem nem haragszol hogy ezt mondtam,és nem vagy droid,mersz javítani magadon?!:))

54. 852308703c (válaszként erre: 53. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 22:51
az ervelesemre o mar egybol felemelt hangnemmel valaszolna tamadasnak venne...:) es a mar vita lenne...az mar mokuskerek,..:)
53. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 51. - 852308703c)
2009. febr. 1. 22:37

:) nincs sértődés :D


de miért érzed, hogy azzal hogy érvelni kezdesz azzal be állsz a mókuskerékbe :D


nincs sértődés :D


az most szabin van :D me fáradt :D na de majd holnap meg kapod! :D

2009. febr. 1. 22:30
kenyetet hupssz elirtam kenyeztet..:)
51. 852308703c (válaszként erre: 50. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 22:28

A kapcsolatba adok es kapok is persze valtzo mertekben..de az nem jelent semmi rosszat...reggel almos vagyok senki nem erdekel..ilyenkor o simogat kenyetet cserebe semmit nem adok..mikor felebredtem megkoszonom..este forditva...:)) (PL)


Ha megmondom a nezeteimet rogton ervelni kezd hogy bebizonyitsa hogy nincs igazam,..en meg ervelenek hogy igazam van....szoval be allnek a mokosgodorbe...:) inakbb kihagyom...:)


ide az idezet...gondolom nem en kell huzza a ...............:)) nincs sertodes....:)

50. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 49. - 852308703c)
2009. febr. 1. 22:08

aham :D

jó van! De ahogy ide dobtad nem ez jött le!

de egy kérdés a kapcsolatban inkább adsz ? vagy inkább kapsz???


apuddal meg nem azt mondtam hogy vitatkozz!

Hanem azt, hogy nyugodtan elmondhatod neki a te nézeteid, nem fogja le harapni a buksid! :)


csak nem meg sértődni!

és egy tökéletesen jó idézetem van!

"én is diplomatikus vagyok, diplomatikusan meg mondom, hogy húzz a jó ............" az idézet egy pécsi falfirka volt! :) szerzőjét nem tudom! (a pontozott rész cenzúra)

49. 852308703c (válaszként erre: 48. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 21:52

Nem! ha ad egy nezetet szamomra nem biztos elfogadom...csak kicsit maskepp latok tole...de az ha o velemenyt alkot talan jobban megertem


pl..valaki megbant elmeselem neki o elmondja az o nezetebol a dolgokt es akkor mar nem is tunik olyan nagy dolognak s konnyebben megbocsajtok....:)


EN ilyet nem irtam hogy nelkule fel ember lennek es o sem fel ember nelkulem..;) de igy jobb az elet egy fokkal ha o van..es en neki...az ember tarsas lenynek szuletik onamgaba is egesz ember!!! de ha van egy tarsa..akkor megjobb es szinsebb az elete...nincs szeritnem jobb a viszonzott szerelemnel...:) igy ertendo a szinesebb elet

ez nem valami kenyszer...de hat adok kapok...;) es attol jobban erzem magam...:)


Befolyasolni nem tud..

pl o a hosszu haju frizurat szereti ahanyszor rovidebb frizut vagatok nem dicser meg erte...innet tudom nem tetszik..de hat ha megno ujabban rovidebbecske frizum lesz....;) es hiaba mondja valami zenerol hogy nem jo ha nekem jo akkor en hallgatom( magyar underground)...rosszul erthettel..nem befolyasol sem o sem mas...:)


Hat igen apukam szeret tudom en..es hat nem mutatja ki ..hat de ferfibol van..:) en megbizom benne es magamban is..de vitaba nem szallok vele..vegig hallgatom..es megyek tovabb...:) ennyi...es en ettol nem erzem rosszul magam...

nem vitakozom en idosebb emberekkel..nekem mind1 erted? nem szamit mit gondolnak mirol..szamomra mindenkinek igaza..senkinek sem fogom bizonygatni hogy nincs igaza mindenkinek a maga gondolkodas szintjen igaza van...:)

diplomatikis ember vagyok tudom mit mikor szabad s mikor nem hogy en jol jarjak

a tesom mindig pofazik apumnak..ezert sok a vita kettejuk kozott+ mereg....en meg hat megsporlom a vitat..:) es kesz...hallgatok..de ez nem azt jelenti igazat adok neki..meg veletelnul sem...:)


Ne szolj szam nem faj fejem...:)

48. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 47. - 852308703c)
2009. febr. 1. 21:36

na ez most nagyon szemet szúrt!


"es uj latasmodbol megmutatja a dolgokat...cserebe szinsesebbe teszem az eletet....nekem o igaziferfinak szamit..:) persze hat vannak hibai de nekem is vannak..igy ezen nem kell tul nagyon kiakadni..es agyalni..."


ő ad egy fajta nézetett számodra és te ezért cserébe színesebbé teszed az életét?

Jujj ez most csalódás nekem!

És már el sem hiszem, hogy igazi NŐ lennél!

Ergó: mi az hogy cserébe színesebbé teszed az életét? -nélküle fél ember lennél? mert ha igen akkor meg kérdőjeleződik önállóságod és az hogy mi alapján érezheted magad teljes értékű igazi nőnek! Legalábbis számomra! És ha ő ennyire befolyásol a nézeteivel akkor, hogy lehet ő igazi férfi! Mert számomra ez kicsit olyan mint ha egy férj és feleséget leültetnék, beszélgetni kettőjükről! (mint valami pszichológus, vagy családterápiás)


Tisztelitek egymást?

NŐ : igen, tisztelem a férjem mert sikeres a munkájában!

Férj: őőőőő fázis késés kicsit csalfán oda vágja igen!

milyen sűrű a szexuális életetek?

Nő: hát havi 1-2alkalom (szégyellve, de az igazságot tálalja)

Férj : mély hallgatás ... :D mert az asszonyon kivül hajajj jobb ha nem tudja!

na mivel itt meg akadnánk kizavaróm a férfit!

Nővel tovább diskurálva

a férjeddel meg beszélsz mindent ?

és jön a had el hadd!

vele, én? haza jön későn munkából, eszik be ül a tévé elé neki áll sörözni, egy kedves emberi szava nincs hozzám sok esetbe!


rá kérdezek így még egyszer akkor még is hogy tiszteled? jön megint a munka blabla...

fel tenném neki a kérdést

igazi nőnek érzed magad?

jobbik esetben azt válaszolja, hogy ő igazi anya!

a rosszabbik eset mikor egy ilyen kapcsolatba azt vallja ő igazi nő!

(ugyan már mégis mi alapján)

na folytassuk a férjjel

te meg csalód az asszonyt?

simán!

ettől igazi férfi vagy?

igen az vagyok.mert a nő azért nő hogy a férfi meg...!

te ezt komolyan is gondolod?

igen!

Mennyi idős a lurkó, és hogy hívják?

őőőőőő és adja a választ!

milyen apa vagy?

a legjobb!

te most szívatsz?

nem!

elmondhatom a véleményem ?

igen!

na és erre meg már jönne az égi meszelés... Amivel a férfi mi voltságát sárba tolnám !

csak felületesen!

na droidkám, miért tartod az asszonyt?-rabszolgának? szerinted ennyire birka lenne?

és itt közbe vágna

-figyelj az én feleségem, ez jó neki nekem is, ott az autó foglalkozzon a kölyökkel, és neked meg semmi közöd ezekhez! És kb itt el is húzná a seggét! Ha végig bírna hallgatni az nagy szám lenne!


az idősebbnek és a főnöknek és elmondom apudnak is el mondhatod a dolgaid! a közlési formára oda kell figyelni! Mert hát sok esetbe sok munkakörbe nem lehet azt meg tenni! Hogy baszki ez így nem frankó és létszíves ne okoskodj bele a munkámba, te vagy főnök de itt dolgozom X ideje ne kezelj már úgy mint egy hülyét! -Ezt nem sok főnök veszi jó néven! De ezt le lehet rendezni úgyis, hogy mennyi ideje dolgozom itt? -ha rá vágja X ideje! akkor meg kérdezheted akkor az előbb miért beszéltél velem úgy mint egy kezdővel akinek ez az első napja? -ez is betalál de nem olyan súlyosan!

Családi légkörről meg annyit, hogy ritka nagy pöcsök az apuk de szeretik a gyerekeket még annak ellenére is hogy nem tudják ezt kimutatni vagy érzékeltetni! Tehát nem értem mi a baj! Elmondhatód neki a te nézeteid, ha idegbeteg -akkor helyre lehet tenni, hogy figyelj, ha így állsz a dolgokhoz elköltözöm azt kamillázhatsz!

Most vagy meg hallgatsz és felnőttként állsz hozzám, akit nem kell annyira le nézned mert a gyereked vagyok, vagy kezdek csomagolni! És figyeld meg más lesz ám a hozzáállás ahogy ő akar manipulálni, ugyan úgy tudod te is őt!

de remélem nem haragszol meg rám nagyon!

Tudod szerizem a buksid!

47. 852308703c (válaszként erre: 46. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 20:57

Igazad van abban hogy a dolgokat meg kell mondani es nem mind1 hogy hogyan,..szerintem itt meg az is bejon nem mind 1 hogy kinek....en pl idos emberekkel nem szalo vitaba..nem mondok velemenyt...a fonoknomnek sem felytem sok mindenrol a velemenyem..mert az a jobb ut...:) es hat apummal szembe is hallgatok..hat mit magyarazzak en egy 52 eves embernek? inkabb hallgatok es nyelek..:) szerintem vannak bizonyos esetek amikor jobban jar az ember ha hangosan nem mondja ki velemenyet...:)


Ellege ismerem a parom...szeretem en...es megertem ha bizonyos idokbe nem enged magahoz kozel..nekem is szokasom az ilyesmi...egyszerre vagyok erzekeny es tavolsagtarto...de nem egyidoben...:) en kozel engedem az emberet..nem konnyu..de ha megbant..akkor hat tavolsagtarto leszek..es hat mig a vackombol kijon..addig o sok piros pontot kell gyujtson hogy ujra a regi legyek...persze a serelem merteketol fuggoen


EN eleg igazi nonek erzem magam...:) es hat a parom az igazi ferfi..amit persze nem abbol latok hogy orditana nekem vagy hozzam utne mert sosem tenne..:) de hat o az aki mellett biztonsagba erzem magam..aki megved es vigasztal..:) es uj latasmodbol megmutatja a dolgokat...cserebe szinsesebbe teszem az eletet....nekem o igaziferfinak szamit..:) persze hat vannak hibai de nekem is vannak..igy ezen nem kell tul nagyon kiakadni..es agyalni...:)

46. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 45. - 852308703c)
2009. febr. 1. 20:46

Nyeljünk ? -és mit érünk el vele?

csak azt hogy fel halmazuk, és egyszerre borul ki a halmi kaki a talicskából!

Ezzel én sem azt mondtam, hogy akkor a párunkat mindig vétózzuk, vagy támadjuk... mert lehet ezt normálisan is tenni!

teszem azt együtt vagyunk valakivel... ő csinál spenótot -én meg jegyezhetem 2 féle képen

-drágám, ha még egyszer ilyet teszel az asztalra a kajával együtt doblak ki a lakásból! (ez a bunkó verzió)

-drágám, legközelebb ne csinálj ennyit mert én úgy sem eszem belőle, és majd csinálok magamnak valamit, vagy eszek hideget!

ez a normálisabb közlés Ő ezen vagy besérül vagy nem! :)

de tudom hogy legközelebb nem kísérel elém rakni egy ocsmány zöld pépes hányingert keltő vackot!

Ha mégis akkor felhívóm a figyelmét erőteljes mértékben még hozzá úgy hogy tányérral együtt be dobom a kukába! Ebből már csak meg érti!


Tehát szerintem a jó kapcsolat érdeke a közlés és nem kell lenyelni semmit (max a te példád -ajándék)! Én is kaptam már lelkivilágom felzaklató ajándékot! De ezt tudni kell kezelni :D

én poénra vettem! Hisz egy ajándékon nem szabad meg sértődni! Max akkor ha minden évben ugyan azokat kapod! Akkor be kell olvasni 3diknál! :)


NŐ:

De nekem még mindig kevés ez hogy legyen tartás benne, bár ez számomra is fontos hogy tisztelni tudjam mint nőt! És ha ezt nem érzékelem, akkor hiába erőlködik!

Férfi:

szerintem akkor vagy nem akarod meg ismerni igazán...vagy ő nem akar közelebb engedni!

Mert szerintem igen csak ki üti egymást!

Mivel ha meg mutatom mit érzek akkor gyenge vagyok! (ezért inkább egyesek pasik berúgnak és jó össze verik az asszonyt) de az ilyen meg pont ezért nem férfi! :D

szóval ez se jó, az se jó, a köztes utat se egyszerű felfedezni!!!!!!!!

Bár én elég nyílt vagyok! És ha egy NŐ közel kerül és elfut így járt! Nem az én szarom, hanem az ő dönt így...!!! Ha attól tart gyengének mert tisztelni akarom és közel engedem... akkor meneküljön... de ha menekül akkor valszeg nem is olyan igazi nő akit lehetne tisztelni vagy éppen szeretni!


Látni, egyszerű, ha kimered nyitni a szemed!

Szóval többnyire én vagyok az aki le vázol dolgokat és után páfff. jön a szemre hányás a másik féltől!

Sajna túl sok, birkával volt már dolgom, így az ilyen embernek nevezetteken könnyen átlátok! És elég pár apróság amit elmesél pár szitut valaki valakiről, és már osztom is a jellemzést róla!!!

Nem azért mert pszichológus lennék, csak jó az ember ismeretségem!

45. 852308703c (válaszként erre: 5. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 1. 20:16

Tovabbra is tartom a tetet hogy mitol no egy no...szerintem ha van benne tartas...;) es onmaga marad..es nem adja fel a pajaet, a kapcsolatert az elveit....


Es igen lehet egy ferfi egyben erzekeny es tavolsagtarto..:) szerintem amit irtam nem uti ki egymast...en ismertek ilyen valakit aki hol erzekeny, hol tavolsagtarto...:)


Te kerdezted volt hogy mitol joe gy kapcsolat..en irtam hogy kb mitol..hat igen a megalkuvas az fontos...mert ha mindenki megy a maga feje utan alig ha kapcsolat...:)


ES tovabbra is azt mondom van amikor jobban jarunk ha nyelunk...es kesz...:) kevesebb a vita..azert lehet masvelemenyunk..de nem mindig fontos kimondani....


PL veszel valakinek egy ajandekot..tudod szerinted amit vettel hulyeseg...(szamodra haszontalan targy)..meg draga is...de ezt azert megsem mondod meg neki..nem szalnal az ilysemiert

Vitaba..legalabbis en nem....vagy ha ajandekot kapsz..arrol sem szoktam velemenyt alkotni..akkor is halgatok..de attol nem leszek droid....:)


Lehet hogy a "barat" jo tanacsokkal lat el..lehet mit tanacsol lehet bejon lehet nem...:) mert o sem latnok azert...lehet tanult az elettol egy ket szabalyt de az nem jellemzo es iranyado mindenkire...:) es mi van ha rahalgat...es kozbe elveszit valamit amit soha tobbe nem kaphat vissza?? mert elore ugyebar semmit nem lehet tudni..latnokok nem vagyunk...:)

44. 274c9996b8 (válaszként erre: 32. - Vénboszi)
2009. jan. 31. 15:17
Ennek a pasinak arany elete van !
2009. jan. 31. 15:15

Később visszajövök,most mennem kell.

Kicsit bővebben kifejtem majd mert veszem észre hogy nem vagyok érthető.

42. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 38. - Vénboszi)
2009. jan. 31. 15:15
ez érthető húszon X év - szerintem így nem is működött volna! Ha ez nincs meg! :)
41. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 37. - C4f059c04b)
2009. jan. 31. 15:13

igen!

de mára nem csak én korosztályomból hanem alattam felettem lévőben, hová a francba tűnt a tisztelet magunkkal szemben és közeli kapcsolatokban ? :S :(

én tisztelem magam :D igaz néha elmondom hogy úristen mekkora balfasz voltam, de ez az értékrendemen nem okoz gondot sem abban hogy ne tisztelném önmagam, vagy mást aki arra méltó!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook