Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a Lyme-kór hatásos gyógyításáról? fórum

Mit tudtok a Lyme-kór hatásos gyógyításáról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2010. máj. 13. 19:09
egyébként ezt a betegséget teljesen kilehet kezelni? Vagy csak tünetmentesre?anyumnak azt mondták hogy idősebb korában előjöhet ismét...
68. Hanna Vanda (válaszként erre: 67. - Pearl1975)
2010. máj. 12. 14:36
anyum is 2 éve szenved benne de nem is gondolta volna hogy ez mi lehet...kapott gyógyszert nem használt neki és most kapta ezt a nagyon erős antibiotikumot. majd kiderül...remélem nagyon hamar véget ér ez az egész.kívánom neked is hogy hamar rendeződjön az egészséged..nem jó ez a betegség mi még csak most cseppentünk bele de jó lenne ha véget érne már:(
67. pearl1975 (válaszként erre: 66. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 14:31

igen, ezek Lymes tünetek. nekem ilyenek nincsenek.


azt is irták többen, hogy a Lymes tünetek előjönnek, aztán pár hónap alatt spontán elmúlnak, vagy kijön valami más. nekem meg majdnem 2 éve fáj az arcom egyfolytában és nem múlik.

66. Hanna Vanda (válaszként erre: 64. - Pearl1975)
2010. máj. 12. 14:29
értem.Anyumnak a tünetei: izom fájdalom,fejfájás,fáradság,hányinger és a feledékenység persze nem olyan feledékenység csak néha nem emlékszik dolgokra nem nagy csak mint pl a gyógyszere nevére meg ilyenek.:( remélik ez nem komolyodik de amint valami változást tapasztal a gyógyszerek szedésével kapcsolatba esetleg újabb tünetek azonnal jelentkeznie kell a kezelő orvosánál.
65. pearl1975 (válaszként erre: 61. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 14:25
Pesten az Istenhegyi úton jártam Lyme teszten és a doktornőnél. a tesztem "enyhén" pozitiv. de kimutatta voll- teszt (ez alternativ) is.
64. pearl1975 (válaszként erre: 60. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 14:23

az a helyzet, hogy én magam sem tudom mi van. 2008 augusztusától egy fogászati kezelés óta fáj az arcom, a fogam, a fülem. folytonosan. alapvetően a jobb oldalon, de most már a balon is. nagyon sok orvosnál jártam, sokféle kezelés, gyógyszer, hozzá sem nyúltak a fájdalomhoz. most, 2010 januárban mutatták ki a Lymet Pesten. de mivel bélgombákat is kimutattak, így az antibiotikumot sem szedhetem be egyelőre.

nekem nincs más tipikus Lyme tünetem. szóval erről sem vagyok meggyőződve, hogy ettől van.

63. Hanna Vanda (válaszként erre: 62. - Azure_)
2010. máj. 12. 14:22
:)
62. azure_ (válaszként erre: 50. - 90b84d226e)
2010. máj. 12. 14:02
Bárcsak az lenne szegény egyetlen baja, hogy hogyan kell helyesen írni... :(
61. Hanna Vanda (válaszként erre: 60. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 12:59
most néztem hogy te győri vagy. :) Nem is messze :)
60. Hanna Vanda (válaszként erre: 59. - Pearl1975)
2010. máj. 12. 12:58
aha értem nem nem baj hogy faggatsz csak sajnos nem tudom melyik teszt mutatta ki.Kimondottan lyme szakértő kezeli.Igen tudom hogy sajnos sok nincs ezekből a szakértőkből.:( Sopronban az Erzsébet kórházban.És te hogy éled ezt az egészet meg?Milyen tüneteid vannak? Mennyire veszélyes? Mesélnél nekem? de csak ha nem baj.Privátban is leírhatod ha gondolod.
59. pearl1975 (válaszként erre: 58. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 12:51

de Sopronban hol? Lyme szakértő? az nem sok van ám ebben az országban.

milyen teszt mutatta ki? Eliza vagy Western Blot?


bocs, hogy itt faggatlak, de sajnos én eléggé belemélyedtem a témába, mivel állítólag nekem is krónikus Lyme-om van.

58. Hanna Vanda (válaszként erre: 57. - Pearl1975)
2010. máj. 12. 12:47
sopronba kezelik és 12 nap bógyó majd utánna injekció..:s
57. pearl1975 (válaszként erre: 54. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 12:42

hol kezelik?


sajnos krónikus esetben nem elég a 12 nap antibigyó. (6 hét kellene első körben)

56. Hanna Vanda (válaszként erre: 55. - Cel)
2010. máj. 12. 12:41
nagyon szépen köszönöm örülök hogy a lányod rendbe jött.anyumnál nem tudni mikor kezdődött. de rémélem mihamarabb és nem évek kérdése míg rendbe jön.
55. cel (válaszként erre: 51. - Hanna Vanda)
2010. máj. 12. 12:31

Szia!


A lányomnál gyermek korában, 13-14 évesen lett diagnosztizálva a fertőzés. Nagy dózisú antibiotikumos kezelésen esett át. Különösebben nem viselte meg a gyógyulási folyamat, bár tablettát azóta is nehezen tud lenyelni, hiszen három hónapon keresztül napi 12 szemet kellett szednie. Az utolsó hetekben már nem bírta megenni, kihányta. Ekkor újból megvizsgálták és rendben találták, be is fejeződött a kezelése néhány héttel a tervezett idő előtt. Azóta is rendben van, gyógyult. Ennek több mint 15 éve.

Azóta bizonyára sokat fejlődött a gyógyítási folyamat és új gyógyszerek is vannak.

Édesanyádnak mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!

54. Hanna Vanda (válaszként erre: 53. - Pearl1975)
2010. máj. 12. 12:26
igen ezzel van probléma a csípést nem vették észre jelentkeztek a tünetek is már ,abban reménykedünk hogy szívizomgyulladást nem fog okozni.de sajnos nem azonnal vették észre.köszönöm a linket.
2010. máj. 12. 12:17

szia


az alábbi linken vagy egy nagyon hasznos fórum:


[link]


ha akut a Lyme - magyarul a csípést észrevették, és azonnal kezelést kap anyukád, akkor nem lesz semmi baj. ha krónikus, akkor gáz.

52. Hanna Vanda (válaszként erre: 50. - 90b84d226e)
2010. máj. 12. 12:13
nem azt kérdeztem ,hogy írják helyesen.Ki így ki úgy írja sokféle képen láttam már leírva.!!
51. Hanna Vanda (válaszként erre: 49. - Sundance)
2010. máj. 12. 12:12
igen tudom.Igen kullancs által kapta el állítólag.6000 ft értékben kapott antibiotikumot ami 12 napra szóló kúra.A kezelésére és a gyógyulásra vagyok igazából kíváncsi hogy ha valakinek van tapasztalata szívesen meghallgatom.Sajnálom a barátod és meg gyógyult már?Vagy még mindig tart a kezelés? Tudsz nekem bővebben mesélni erről hogy a barátod min ment keresztű? köszi előre is.Aljas egy betegség az biztos:(
2010. máj. 12. 12:09
lyme kór helyesen
2010. máj. 12. 11:59
A kullancs által terjesztett baktérium-fertőzésre gondolsz? Mivel baktérium okozza a betegséget, ezért megfelelő antibiotikummal kezelhető. Csak sajnos előfordul, hogy évekig tart a kezelés. Van egy barátom, akinél úgy derült ki, hogy összeesett az utcán. Keringési zavartól elkezdve arcideg-bénulásig sok bajjal jár.
2010. máj. 12. 11:51
Anyukámnál a mai nap LYM kórt állapítottak meg. Olvastam a lym kórról hogy minél többet megtudjak de nekem nem elég.Szeretném ha elmesélnétek ha esetleg találkoztatok közelebbről ezzel a betegséggel.Gyógyulásról és minden másról. Minden hozzá szólást előre is köszönök nektek.
2010. febr. 23. 10:23

Sziasztok!

Néhány szót írok a lyme egy kevésbé ismert formájáról.

<b>Krónikus Lyme Neuroborreliosis</b> - az idegrendszert érintő régóta fennálló lyme baktérium fertőzés.


Tünetei nagyon változatosak lehetnek. leggyakrabban: végtagfájdalmak, zsibbadás bizsergés, depresszió, fülzúgás, izzadás, fáradtság, szklerózis multiplex szerű tünetek, pigmentfolt a bőrön, alvászavar stb.


Hová forduljak, ha felmerül a gyanú?

A rendelkezésre álló legjobb módszerrel, beutaló nélkül, 10 000 Ft-ért vérből elvégzik a vizsgálatot. További 5 000 Ft-ért szakorvosi konzultációt is kérhetsz.


Istenhegyi Géndiagnosztikai, Nőgyógyászati és Családtervezési Centrum

1125 Budapest, Istenhegyi út 29-31.

Tel.: (+36 1) 201-2194

Tel.: (+36 1) 224-5442

Fax: (+36 1) 224-5445

E-mail: info@gendiagnosztika.hu


Gyógyítás

Nagyon nehezen és nem minden esetben maradék tünetek nélkül gyógyítható.

A vér/agy gáton áthatoló a baktérium aktív formájára ható gyógyszerek: Doxycilyn, Minocyclin.

A cystic (spóra)formára ható gyógyszerek: Metronidazol, Tinidazol.


A baktérium két formájára ható gyógyszert párhuzamosan kell szedni.

Nálam ez a protokoll vált be sok kísérletezés után:

30 nap 300 mg/nap (1x300) doxycilyn

majd

30 nap 300 mg/nap (2x150) minocylin


Közben (hatvan napig) két hetente 4 egymást követő napig:

1 000 mg/nap (2x500) metronidazol (Klion)


Megjegyzés: havonta ellenőriztessük a vérképünket. Fogyasszunk probiotikus tejtermékeket. Csak kevés szénhidrátot fogyasszunk!



<b>Mi van akkor, ha nem találunk megfelelő orvost?</b>

Tapasztalatom szerint ez gyakori probléma!


Egy megbízható hely, ahol be lehet szerezni -recept nélkül- a gyógyszereket:

[link]


Ez csak a végső megoldás legyen!

2009. szept. 29. 07:30

Sziasztok!

Látom már elég rég írtatok ide, de azért írok még, hátha valakinek fontos lehet a mondandóm.

Kisfiam 10 éves volt, amikor megbetegedett, valóban sosem vettük észre, hogy kullancs csípte volna meg, mégis Lyme-kóros lett. Lebénult az arcának egyik fele teljesen egyik napról a másikra. 1 hónapi kórházi kezelés nem igen javított az állapotán, aztán amikor haza jöhetett továbbra is hordani kellett kezelésekre. Itt véletlenül látta a kisgyereket egy nagyon kedves doktornő, aki akupunktúrás kezelésekkel is gyógyított betegeket. Igaz még gyerekeken nem csinálta, de felajánlotta segítségét. Így jutottunk el hozzá. Már 2-3 kezelés után látható volt a javulás, majd a további kezelésekkel szinte teljesen meggyógyult az arca. Most már szinte csak én veszem észre az arcán néha, hogy nem teljesen egyforma, pl. ha mosolyog. Én csak ajánlani tudom mindenkinek, aki ezzel a kórral küzd, ilyen tünetekkel, hogy próbálja ki, hátha neki is segít. Jobbulást minden betegnek!

2009. márc. 30. 19:08

Sziasztok!


Ha kullancscsípés, akkor: Dr. Lakos András, Kullancsbetegségek Ambulanciája. Bátran ajánlhatom.


Történetem részletesen:


Lyme-kór gyanújával (kullancscsípések után néhány héttel illetve nappal gyanús foltok itt-ott) mentem el először a háziorvosi ügyeletre 2008. júniusában, vasárnap (gondoltam, nem húzom az időt). Ott azt mondták, ez nem lyme, mert azt csak piros kullancs okozza. (?!)


Erre hétfőn elmentem az Országos Epidemiológiai Központba (Szerológia) (orvos ismerősömet mondta, hogy lehet szerológiai vizsgálatot csinálni, vagy helytálló az eredmény, vagy nem...), ott szemrevételezéssel Lyme-kórt állapítottak meg, felírtak 20 napra Maripent, aztán elköszöntek tőlem, kontrollt nem is említve.


Én mindezzel nem voltam megelégedve. Végül is az interneten keresgetve megtaláltam a lyme.hu -t. Még aznap telefonáltam, másnap el is mentem. Telefonban azt mondták, be ne szedjek még csak véletlenül se semmilyen antibiutikumot vizsgálat előtt, Maripent meg főleg ne.


Lakos doktor vizsgálata jóval alaposabb volt, mint a Szerológián. Tetőtől talpig átnézett, felírta, mennyi foltom van. A vizsgálat alapján vérvételes vizsgálatot ajánlott. Ez három vérvételből áll, elmondta, hogy az eredményeket összehasonlítva lehet csak kimondani a harmadik teszt után, hogy beteg-e a beteg. Meg is történtek a vérvételek szép sorban, az elsőt egyből megcsinálta, aztán még egyet három hónap múlva, majd a harmadikat kilenc hónap múlva. Mivel a foltok alapján szinte biztos volt a Lyme-kór, ezért felírt egy antibiotikumot (sajnos nem emlékszem a nevére) 20 napra. Elmondta, hogy a régi "bevált" antibiotikumokra már immunisak a kullancsok.

A második teszt enyhén pozitív volt.

A harmadik vérvétel után szerencsére negatív lett a teljes teszt, azaz sikerült meggyógyulnom.

A vizsgálatok 13.000 Ft-be kerültek egyenként, egészségpénztári számla természetesen kérhető. Egy kicsit már halványan emlékszem, nem tudom, hogy a második vérvétellel együtt, vagy a húsznapos antibiotikumkúra után külön, de volt még egy kontrollvizsgálat a külső foltokkal, ami viszont nem került semmibe.

A vizsgálat lezárulásáig (kilenc hónap) nem szedhető semmilyen antibiotikum, mert az erősen torzítja az eredményt, lehet, hogy teljesen használhatatlanná téve azt.

Biztos vagyok benne, hogy Lakos doktor sokat tett azért, hogy megússzam ezt az amúgy alattomos betegséget. A legfontosabb azonban az volt, hogy tudom, hogy beteg vagyok-e vagy nem...

(Még egy megjegyzés: anélkül, hogy meg tudnám erősíteni, vagy cáfolhatnám, hallottam olyat is, hogy az Istenhegyi Klinikán is csinálnak egyfajta Lyme-szűrést, ám a beteg ott "sosem gyógyul meg", és mindenféle csodaszert eladnak neki, amíg csak bírja a pénztárcája.)


Tavaly nyáron a normális diagnózis lehetősége után kutatva találtam ezt a fórumot is, és elhatároztam, hogy ha a Dr. Lakos-féle ambulanciáról elégedetten távozok, akkor megosztom ezt az információt ehelyütt. És megvolt még a link... :)

44. macogi
2009. márc. 14. 13:23
Nah hétfön megek Lakoshoz... az infectológián nem foglalkoztak velem, minekután nem emlékeztem h volt e rajtam kullancsfolt. meg a nő szerint idegrendszeri dolgokat nem okoz, hát vannak okos emberek is.... és két hónap múlva ismételnék meg a vérvételem. de kérdemén ha köze sincs alymehoz az egészhez, miért van h szedem a doxycilint és jobban vagyok? nem zsibbadok és nyugodtabbnak érzem magam, meg frissebbnek! ezt annyira nem lehet bemagyarázni .... szal furi.
2009. márc. 13. 09:33
Mi Kecskemétiek vagyunk, itt feküdt a gyerekosztályon.Dr Góg Erzsébet kezelte.szerencsére hamar el lett kapva a dolog, és ezért sikerült.De szerencséss is volt, mert vettek tőle agyvizet is, és abban nem volt kimotatható a Borrelia-Burgerdorfi.Csak a véreredm. volt pozitív.
42. rtopi (válaszként erre: 40. - Drnéni)
2009. márc. 13. 08:42
A maradványtünetek miért enyhülnek ismét, ha újra és újra antibiotikum kúrán vagyunk? Miért romlik rohamosan az állapotunk gyógyszer nélkül? Ha minden szakaszban gyógyítható lenne, akkor nem lennének tehetetlenek az orvosok is időnként. (Lakos, Istenhegyi, infektológia, stb. ) Én már mind megjártam, Rocephint is kaptam infúzióban. Márpedig a tüneteim ugyanazok, mint kezdetben,(nem hasonlítható másra a tünetegyüttes) és csak azóta vannak, mióta kivettem azt a kullancsot, és néhány hétre rá jelentkezett az a bizonyos folt.
41. macogi
2009. márc. 12. 19:26
Holnap megyek tovább az infektológiára, mióta szedem a doxycilint jobb, nem vagyok olyan hulla meg kicsit tisztább a fejem. De nem az igazi még . Jajjj. Egy fél év kellett míg rájöttem h egy kis dög miatt vagyok rosszul. Majd irok mi volt.
40. drnéni (válaszként erre: 36. - Macogi)
2009. márc. 12. 14:15
A lyme-borreliosis a betegség minden szakaszában gyógyítható antibiotikummal. Maradványtünetek lehetnek, de azt már nem a fertőzés tartja fenn. Gondolom, voltál már orvosnál: ő nem küldött tovább? Egyébként a tiédhez hasonló tünetről én még nem hallottam, a tipikus neurológiai tünetek az agyhártyagyulladás és az arcideghbénulás.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook