Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a Lyme-kór hatásos gyógyításáról? fórum

Mit tudtok a Lyme-kór hatásos gyógyításáról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
39. rtopi (válaszként erre: 36. - Macogi)
2009. márc. 12. 14:13
A gyógymód az antibiotikum. Csak nem mindegy a dózis, és hogy meddig. Szerintem szedd a Doxycyclint,ne hagyd abba!Máshol is ezt írják fel. Közben megnyugtatásként keress fel szerintem is egy infektológust!
38. rtopi (válaszként erre: 37. - Szimon25)
2009. márc. 12. 14:09
Szia! A húgod konkrétan hol volt orvosnál?
2009. márc. 12. 13:12

Sziasztok!

Sajna a hugom is megfertőződött azzal a nyavalyás kullancskórral.Ő 2 hétig vénásan kapott antibiotikumot,doxyciclint és rocephint,és kiegészítés képpen probiotikus csecsemő tápszert.Ő ekkor 16 éves volt.Nagy nehezen maradvány tünetek nélkül gyógyult, de még kontroll laborokat szokott vetetni.MACOGINAK javasolnám, hogy keressen fel egy immonológus-infectológust.A bajság ma már gyógyítható, és remélem rendben leszel!!!!

36. macogi
2009. márc. 12. 07:57
nekem az a rossz, h nem friss keletű a dolog. hanem kb. egy fél éve szarul voltam , nemtudtam mitől és pozitiv lett a vérvétel eredménye. am idegrendszeri zavarokat okoz nálam, pl. olyan mintha lassabban látnám az embereket kicsivel, és csak gyógyszeres kezelés sztem itt már lehet kevés. Merre érdemes ezzel menni?
2009. márc. 11. 19:24
Amikor a kutyánk lyme kóros lett azt a számomra bizarr infót mondta az állatorvos hogy kutyáknak már van rá gyógyszer, embereknek még nincs ... ez öt éve volt kb.
2009. márc. 11. 19:17

Én annó 10 éve még maripent reggeliztem,ebédeltem és vacsoráztam miatta!

120 szem két hét alatt,de asszem ha jól emlékszem két hónapig tartott a kezelés!

Azóta is zsiborog a bal térdem!

33. macogi
2009. márc. 11. 19:10

szijasztok


van akinél idegrendszeri panaszokat okozott a lyme? arra elég a doxycilin vagy menjek tovább idegdokihoz?

2008. nov. 1. 23:08

Sziasztok

Nemrég léptem be a klubba, én is megkaptam a Lyme-ot. Elkezdtem szedni a Doxycilint.

Nekem naponta 2x100mg-ot írt fel a doki.

Mi a tapasztalat? Nálatok is ez volt a dózis?

Köszi

31. d9d8721118 (válaszként erre: 27. - Rtopi)
2008. aug. 30. 12:09

Orvosa válogatja. Náéunk is van olyan orvos aki ha bejön a beteg rögtön elkezdi az antibiotikum kúrát, van aki csak a vérvétel eredménye után, hogy ha esetleg nem lesz pozitiv, akkor feleslegesen nem szedjen antibiotikumot.

Ha vannak izületi panaszaid akkor vagy fájdalom ambulanciára kell menni vagy reumatológushoz. Onnantól már nem a bőrdoki "asztala".

Sajnos nálunk minden nap járnak be kullanccsípett betegeket. Úgyhogy tudom milyen.

A kullancsok 40%-a fertőzött...


Ha tüneteid vannak akkor mindenképp meg kell hogy kezeljenek Doxicilinnel. Ennek ez az egy terápiája van. Ettől elmúlik. Viszont évekig még fenállhat a pozitivitás, ha pedig izületi panaszaid vannak akkor a reumatológus meggyógyítja.


De mi az hogy nem voltak biztosak az eredményben?

Mi volt a papíron?

IgG pozitiv és IgM pozitiv? Mert akkor ez egyértelmű, ha csak az egyik titer pozitív már egyértelmű...

30. rtopi (válaszként erre: 29. - Sereva)
2008. aug. 30. 11:08
Ott voltam legutóbb. Úgy néz ki, hogy hiába.
29. sereva
2008. aug. 30. 09:00
Gyógyítható!!!De a megfelelő helyre kell menni.Budapesten a László Kórház a legjobb.
28. rtopi (válaszként erre: 27. - Rtopi)
2008. aug. 29. 22:01
Bocs, lemaradt a vége. Szóval én ahogy észrevettem, azonnal mentem az orvoshoz. Ő rögtön adta a beutalót a megfelelő helyre /nem akarom itt leírni, hol kezeltek/. Mégsem kaptam gyógyszert, csak mint írtam jóval később.
27. rtopi (válaszként erre: 26. - D9d8721118)
2008. aug. 29. 21:57
Ez odáig rendben van, de engem nem kezdtek el kezelni. A vérvétel után csak másfél hónappal kezdtek el kezelni, mert nem voltak biztosak az eredményben. Megvárták, míg panaszaim lettek. Gondolom ezt nem kellett volna, ha rögtön kapom az antibiotikumot, már túl lennék rajta. Így viszont évek óta kínlódok.De hát nem én vagyok az orvos. Bíztam a szakemberben. Már írtam, több kullancs volt bennem életemben, most először /miután kivettem, kb. 1 hónapra/ jelent meg a csípés helyén a piros folt.
2008. aug. 27. 19:52
Amúgy Doxyciclint adnak rá.
2008. aug. 27. 19:50

Antibiotikummal kell kezelni, de a titer a vérben fennállhat akár 3 évig is. Nálunk a vérvétel elött már elkezdik az antibiotikumot adni. Napjában leveszek vagy 5 Lyme-serológiát, és ebből vagy 3 pozitiv is lesz, de antibiotikummal meggyógyul a beteg.


Ha valakit megcsípett a kullancs nem fog belehalni, ez egy nagy tévhit.

Sokan mondják, hogy de hát az ismerősöm is .... Annak biztos más baja is volt...

eneg is már számtalanszor megcsípett kullancs, és nem mentem dokihoz, mindenki Lyme-kórós lehetne ennyi erőből.


Sajnos a média mindent elferdít, ahogyan a darázscsípést is.

24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - Rtopi)
2008. aug. 27. 19:20
Oké.
23. rtopi (válaszként erre: 22. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 27. 13:22

Ha, megtennéd...

Előre is köszi

22. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - Rtopi)
2008. aug. 26. 14:52
Sajnos pár héttel később, amikor úgy ébredt egy szép szombati napon mint Quasimodo. Már nem emlékszem, hogy mivel kezelték, ha fontos neked, szívesen megkérdezem tőle.
21. rtopi (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 26. 13:21
Szia! Hol és mivel kezelték? Mennyi idő után derült ki?
2008. aug. 24. 19:30
Köszönöm a részletes és mindenre kiterjedő tájékoztatást. Remélem sikerült egy kicsit felkelteni az érdeklődést is.
2008. aug. 24. 14:53
Jaaaa, Lyme kór? Így már ismerős. A barátnőmnek a fél arca lebénult, több mint öv év alatt épültek vissza az idegpályák. Néha még most is műkönnyet kell használnia és még mindig nem teljesen szimetrikus az arca.
18. csibiusz (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 24. 14:52

Olvastam:

A Lyme-kór egy érdekesen definiálható fertőző betegség, mert nem az emberek fertozik meg egymást, hanem a Borrelia nevu baktérium a kullancsok emésztorendszerében lapul meg, és a kullancs csípésével fertozi meg az embert.

2008. aug. 24. 14:50
Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de nem vettem észre, és ki jelölt a gép automatikusan mindent.
2008. aug. 24. 14:47
Mi az a laime kór?
2008. aug. 24. 14:47

Ez is a tájékoztatóban volt.

A korai felismerés fontosságát egységesen hirdeti minden orvos. Vannak olyan nézetek, hogy nem kell ezt túl komolyan venni, mert ha még a kezdeti stádiumban, a nátha-szeru tünetek idején felismerjük, és eros antibiotikumokkal kezeljük a betegséget, egy-két hét alatt meggyógyíthatjuk a beteget. Az idoben fel nem ismert, nem kezelt betegben a kórokozó befészkeli magát a sejtekbe, ahol már nem "fér hozzá" az antibiotikus terápia. Ilyenkor reuma-szeru ízületi fájdalmakról panaszkodik a beteg. Ha az idegrendszert is eléri a kórokozó, súlyos idegmuködési zavarok is megjelennek.

A fertőzést követően az első tünetek általában pár nap múlva láthatóak, de előfordulhat az is, hogy csak egy hónap múlva jelentkeznek. Korai stádiumban a betegség akár tünetmentes is lehet. Legjellemzőbb korai tünet a bőrön fellépő elváltozás, az ún. vándorló bőrpír. Ugyan nem minden betegnél lép fel, és ha megjelenik, akkor sem mindig figyelemfelkeltő, mert egészen halvány is lehet. Az elváltozás a bőrpír szélein tovább terjed, közepén halványuló gyurut formál. Ennek átmérője általában csak néhány cm, de akár a 90 cm-t is elérheti. A folt legalább egy hétig, néha azonban egy évig is látható, előbb-utóbb magától is elmúlhat. Amennyiben a kórokozó a vérárammal szóródik, a bőrpír a test más részén is jelentkezhet. A bőrelváltozást általános tünetek, fejfájás, levertség, láz, izomfájdalom, illetve a környező nyirokcsomók duzzanata kísérhetik.


Mit tegyünk, ha már megcsípett a kullancs?


Ha a korábban leírt tünetek bármelyikét tapasztalja, feltétlenül keresse fel orvosát. Sokan hajlamosak bagatellizálni a kullancscsípés fontosságát, ők általában nem olvastak még egy tanulmányt sem arról, hogy milyen elkeseredett, és évekig, akár évtizedekig tartó küzdelmet folytatnak a betegek, akiknél nem rögtön jelentkeztek a tünetek, hanem csak hónapok múltán.

Igen, kérem küldjék el részemre ingyen a texasi egyetem tanulmányát, ami a Lyme-kór alternatív gyógymódjának eredményeirol számol be.


A Lyme-kór gyakran okoz idegrendszeri elváltozásokat: agyvelo- és agyhártyagyulladást. Gyakori az arcideg bénulása, melynek hatására ébredéskor a beteg nyálcsorgást észlelhet. Egyéb idegek gyulladása következtében végtagzsibbadás, valamint izomgyengeség is felléphet. Az idegrendszeri tünetek mellett ízületi- és izomfájdalom is gyakori kíséroje a betegségnek. Többnyire azonban csak 1-2 ízületet érint egyszerre. A betegség hullámzó, vagyis tünetmentes és panaszos idoszakok váltják egymást. A fertozés okozta tünetek olykor spontán gyógyulnak, ilyenkor a szervezetnek sikerül legyoznie a kórokozót. Az egyre súlyosbodó panaszokat okozó kórt gyakran csak idejében megkezdett antibiotikumos kezeléssel lehet megállítani, gyógyítani. Kezeletlen esetekben a betegség krónikussá is válhat, akár évekig elhúzódhat. A klinikai tünetek változatosak, a diagnózis csak laboratóriumi eljárások segítségével állítható fel.


A Lyme-kór kezelésével kapcsolatban megoszlanak a tudományos vélemények. Az USA-ban, ahol nagyszabású kutatások folynak a témában, remek tanulmányok születnek. Egy-egy ilyen tanulmány részletekbe meno bemutatására itt nincs lehetoség, ezért az egyiket teljes terjedelmében lefordítottuk az érdeklodoknek, amit ingyen bárki rendelkezésére bocsátunk, aki kéri azt. A szuk keretek miatt a részletek helyett most kizárólag az eredményeket vázoljuk


A korai felismerés fontosságát egységesen hirdeti minden orvos. Vannak olyan nézetek, hogy nem kell ezt túl komolyan venni, mert ha még a kezdeti stádiumban, a nátha-szeru tünetek idején felismerjük, és eros antibiotikumokkal kezeljük a betegséget, egy-két hét alatt meggyógyíthatjuk a beteget. Az idoben fel nem ismert, nem kezelt betegben a kórokozó befészkeli magát a sejtekbe, ahol már nem "fér hozzá" az antibiotikus terápia. Ilyenkor reuma-szeru ízületi fájdalmakról panaszkodik a beteg. Ha az idegrendszert is eléri a kórokozó, súlyos idegmuködési zavarok is megjelennek.


Felmerült a frontvonalban harcoló orvosok részéről, hogy kipróbáljanak más utakat is. Ezek az elhivatott doktorok azokat a betegeket kezelik, akik az antibiotikum dózis után (sőt, akár két-három antibiotikum kúra után) sem gyógyulnak fel, és hosszú évek óta sikertelenül veszek antibiotikum kúrákat.

Számos beteg az évek során már annyira elkeseredett, és kilátástalannak ítélte meg a helyzetét, hogy kezdték feladni a reményt. Ezek után örömmel értesültek egy alternatív gyógymódról, és a jelentéktelennek tekintheto mellékhatások megismerése után készséggel vetették alá magukat az oxigénterápiának. 1997-ben Texasban egy 66 fobol álló csoport alakult olyan Lyme-kóros betegekbol, akiket már évek, sot évtizedek óta sikertelenül kezeltek antibiotikumokkal.


A tanulmány az HBO (Hiperbár Oxigén) terápia és a Lyme-kór hatását vizsgálta.

A hiperbár oxigén terápia lényege, hogy a kezelés alatt a betegek orvosi tisztaságú (100 %-os) oxigént lélegeznek a hiperbár kamrában, ahol túlnyomást hoznak létre. A túlnyomás és a tiszta oxigén közvetlen belélegzésének hatására a vérben található oxigén aránya- a túlnyomás mértékétol függoen - akár 2000 százalékkal is megnohet.


Mekkora kockázatot vállaltak a betegek a hiperbár terápiával?


Mint minden orvosi beavatkozásnak, az oxigénterápiának is meg van a kockázata, azonban ez minimálisnak mondható a sorozatos antibiotikum terápiák mellékhatásaival összevetve.

A fokozatos túlnyomás kialakítása során füldugulás jelentkezhet, amit a repülogépen alkalmazott módszerrel (orrbefogás közben nyomáskiegyenlítés) bárki elkerülhet. Fontos továbbá, hogy tüdobetegek esetében fokozott orvosi felügyelet indokolt.

Úgy gondoljuk, hogy ha az idegrendszer károsodása elkerülheto egy olyan mértéku kockázattal, hogy a betegnek eldugul a füle (ha nem jól egyenlíti ki a nyomást az orra befogásával), akkor ezt a rizikót minden Lyme-kóros beteg gondolkodás nélkül vállalhatja.


Mivel kínál ígéretes eredményeket a hiperbár oxigén terápia a Lyme-kóros betegeknek?


Nagyon leegyszerusítve a választ, hogy Ön se tévedjen el a latin kifejezések útvesztojében: a Lyme-kór kórokozója nem tud alkalmazkodni a testben a túlnyomás és tiszta oxigén hatására megváltozott biológiai feltételekhez.


Az 1997-es texasi A & M Egyetemen végzett tanulmányában résztvevo betegek "veteránoknak" számítottak abból a szempontból, hogy közülük többen már évtizedek óta küzdöttek a betegséggel, és többféle antibiotikumos kezelésen estek át, eredménytelenül. Ilyen kórtörténeti elozmények után nagyszeru eredményt hozott a gyógykezelés, mert a betegek 85%-a teljesen felgyógyult, vagy jelentos javulást figyeltek meg az állapotában.


Ha ilyen magas a gyógyultak aránya, vajon milyen eredményeket hoz az oxigénterápia olyan betegeknél, ahol még a kezdeti fázisban van a Lyme-kór?


A borrelia érzékenyen reagál az oxigénre, azaz a baktériumok egy részét magával az oxigén - túlkínálattal a sejten belül is el tudjuk pusztítani. Ha már az idegsejtek is érintettek, akkor a HBO-terápia ezek gyulladását vissza tudja szorítani, a panaszok nagy részét ezzel is csökkentve.


A szigorúan megfogalmazott orvosi vélemény szerint a hiperbár oxigénterápiával a betegség elorehaladott stádiumában javulás elérheto, de teljes gyógyulás alig.


Vajon ez mekkora lehetoség azoknak a betegeknek, akiknek a Lyme-kór miatt már idegrendszeri elváltozásokat: agyvelo- és agyhártyagyulladást kellett megélnie, esetleg fennáll az arcideg bénulása, melynek hatására ébredéskor nyálcsorgást tapasztal? Ok vajon vállalnák a "csak" javulást hozó oxigénterápiát, ha az idegek gyulladása következtében a végtagzsibbadás, és az izomgyengeség ritkábban lépne fel? Ha az idegrendszeri tünetek mellett elmaradoznának az ízületi- és izomfájdalmak ?


Az elmúlt években további tanulmányokat folytattak a magasnyomású oxigénterápia jótékony hatásával kapcsolatosan, és az eredmények hatására csökken az eljárást mereven elutasítók tábora. Nagyjából ott született meg az egyetértés, hogy jelenleg azt tekintik optimális megoldásnak, ha a korán felismert Lyme-kórt antibiotikumos kezeléssel, és ezzel párhuzamosan oxigénterápiával gyógyítják az orvosok.


Magyarországon az utóbbi években nagyon elszaporodtak a kullancsok. Ennek oka valószínuleg az, hogy mostanában enyhék a telek és nem pusztulnak el a hideg ido miatt a kullancsok.


Ha érintett a kérdésben, vagy Ön is úgy érzi, hogy érdemes informálódnia a Lyme-kór kezelési lehetoségeivel kapcsolatban, akkor igényelje meg az ingyenes tanulmányt, amelyben részletesen bemutatjuk az oxigénterápia jótékony hatását a Lyme-kóros betegek esetében.

Igen, kérem az Oxigénterápia jótékony hatása a Lyme-kóros betegekre c. tanulmányt.

2008. aug. 24. 14:43

Szia!

Ezt olvastam:A korai felismerés fontosságát egységesen hirdeti minden orvos. Vannak olyan nézetek, hogy nem kell ezt túl komolyan venni, mert ha még a kezdeti stádiumban, a nátha-szeru tünetek idején felismerjük, és eros antibiotikumokkal kezeljük a betegséget, egy-két hét alatt meggyógyíthatjuk a beteget. Az idoben fel nem ismert, nem kezelt betegben a kórokozó befészkeli magát a sejtekbe, ahol már nem "fér hozzá" az antibiotikus terápia. Ilyenkor reuma-szeru ízületi fájdalmakról panaszkodik a beteg. Ha az idegrendszert is eléri a kórokozó, súlyos idegmuködési zavarok is megjelennek.

2008. aug. 24. 14:43
Húha, én eddig azt tudtam, hogy súlyos betegség és nehezen gyógyítható, úgylátom hálistennek fejlődött az orvostudományunk!
2008. aug. 24. 14:33
Korábbi kirándulásaink alkalmával egy kullancs csípés következtében lilás körök jelentek meg a bőrömön 1 - 2 nap mulva. A bőrgyógyász azt mondta, hogy ez a laime kór, ami többnyire erdményesen gyógyítható, de ha nem, akkor kihat az immunrendszerre, a szív működésére és az izületek állapotára is. Ti mit tudtok erről ?
2008. aug. 24. 14:30
Hatásósan gyógyítható-e a laime kór?
10. anbati (válaszként erre: 9. - Mikormarta)
2008. ápr. 13. 12:29
Nem mindig ilyen egyszerű. Több hónap erős antibiotikum, kórház, Rocephin infúzió, folytassam? Pedig időben kerültem orvoshoz. A Lakos pedig a visszaesőkkel nem szeret /vagy nem tud/ foglalkozni, több olyan ismerősöm van, aki az ő kezelése után ugyanott volt, mint előtte. Természetesen sok sikert is könyvelhet magáénak, hisz ő az első kullancsszakértőnk.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook