Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha egy rokonnal olyan a viszony, hogy lagziba nem hívod meg, de emiatt más rokonok orrolnak? fórum

Mit tennél, ha egy rokonnal olyan a viszony, hogy lagziba nem hívod meg, de emiatt más rokonok orrolnak? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. márc. 1. 19:08
Kit érdekel? A saját esküvőjére azt hívja meg az ember akit akar ott látni! Nincs beleszólásuk!
54. 61fc1393dd (válaszként erre: 12. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 17:44
ha mégis meghívod arra azért figyelj, hogy a menyasszonytáncnál ne ő tartsa a kosarat amibe a pénz rakják.
2010. márc. 1. 15:17
Küldjetek neki postán meghívót, és reméld, hogy nem lesz pofája megjelenni! Csak félne megjelenni ennyi ember között, aki utálja... sok lúd disznót győz alapon..vagy annyira gátlástalan, hogy elmenne? A nagymamáddal meg próbáld meg megértetni, hogy mekkora egy gusztustalan ember. Érdekes, ne feltétlenül hidd azt hogy ő a kedvenc..ő az aki az anyja oltalma nélkül már sehol nem lenne! Ilyen nálunk is volt..
52. rnee
2010. márc. 1. 15:13

én simán megmondanám nagyanyámnak, hogy ha tovább ugrál, ő se jöhet. (köcsög vagyok, tudom)

én akarom jól érezni magam, és nem kell oda pampogni meg levegőt rontani senki.

2010. márc. 1. 15:06
Csak mondom, a mi esküvőnkön nem voltak ott a férjem szülei, mert nem akkor volt a lagzi amikor ők akarták illetve anyósom akarta..!!!! Az egyik tanú lett volna... a férjem kereszt apja, ezért azután ő is lemondta...egyedül a férjem öccse jött el....és mi van...megbékéltek, kösz jól vagyunk, sőt!!!!!Ettől még összeadtak bennünket, és szerintem benneteket is össze fognak!!!!!
2010. márc. 1. 14:40

A kedves mama akkor is így védené,ha tőle nyúlta volna le a pénzt?? És még egy kérdés:amikor sír Neked,h hívd meg,akkor mit hoz fel a mentségére?


Én akkor sem hívnám meg,ha visszaadja a pénzt.Ezekután nem tudhatnád,melyik rokonod pénze vádorolna a zsebedbe.Ami nyilván ebből a szempontból mind1 is,de az,h visszaadja,még nem biztos,h a menyasszonytánc után nem lép le rögtön...érted....

49. pemete
2010. márc. 1. 14:34
Figyi, a ti esküvőtök, és ha a nagymaminak nem tetszik a vendéglista, akkor neki sem kötelező megjelenni, nehogymár tönkrevágja az egyik legszebb, legemlékezetesebb napotokat az életben! Menjen az ilyen oda, ahová gondolom, a tolvajt meg fel kellett volna jelenteni, ha rokon, ha nem, pusztuljon a férgese.
48. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - Kormoscica)
2010. márc. 1. 14:32

Csak tudod, mindenhogy szar:

1) Nagybácsi ott van, röhög a markába, mami elégedett, de az ifjú párnak savanyú a szájíze a lopós rokon miatt

2) Nagybácsi nincs ott, a családot nem zavarja, mami bőg, mintha temetésen lenne, és az ifjú párnak megintcsak savanyú a szőlő


Nem jó ez sehogy sem...

47. fdóri
2010. márc. 1. 14:30
Egyébként hogy lopott tőletek? Bizonyítani tudjátok, mert akkor mondhatod azt a nagyinak, hogy az ő kedvéért nem jelentetted fel, nehogymár meg is kelljen hívnod, hátha lenyúlja az ajándék borítékokat is???!!!
46. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - B2076ec79b)
2010. márc. 1. 14:30
Ebben is van igazság, nem is kevés...
45. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 14:29

Okés, akkor ultimátum:

Ha nagybátyó saját, munkával keresett pénzből visszaadja a lóvét, jöhet.

És ezt mondd el a nagymaminak, és azt is, hogy ne próbáljon okoskodni meg ügyeskedni, mert nagyon jól tudja mindenki, hogy milyen sok munkával lehet összeszedni ennyi pénzt.

És ha tényleg jófej akarsz lenni, annyi engedményt később még tehetsz, hogy akkor is jöhet, ha csak egy része, mondjuk a fele, vagy a harmada van meg a lóvénak, mert akkor legalább már látod, hogy tényleg nemcsak nagymamit érdekli ez a szégyen, hanem a fiacskája is változni akar...

De ezt ne mondd el neki előre!!!

44. kormoscica (válaszként erre: 26. - Ad04b33206)
2010. márc. 1. 14:29
Egyetértek! Lóvé visszacsenget, vendég jöhet! Vedd fel pléhpofát. Nekem is volt esküvőm, úgysem tudsz mindenki kedvére tenni! DE akkor nektek szinte kötelező jól érezni magatokat, és ha te emiatt nem éreznéd, nincs helye ott olyannak, akit nem szívesen látsz. Tök mindegy megsértődik mama,vagy sem. Majd az élet téged igazol, csak később. szerintem.
2010. márc. 1. 14:29

na jól van megyek, látom mindenki azon az állásponton van hogy maradjin csak otthon az a féreg, én meg majd valahogy tullépek rajta hogy mamám totál kizsigerel a bőgésével.


szép napot

42. fdóri (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2010. márc. 1. 14:28
Ő csak lopott. bicikliket meg ilyesmit, de szerintem fogyatékos. Ha 1 dolgot 10X kérdezel tőle 10 félét hazudik,és egyik sem igaz:)
2010. márc. 1. 14:28

én hamar tuleszem magam rajta csak anyámat sajnálom, mert egy életen át ő fogja hallgatni mamától, hogy nem hivtuk meg a testvérét.


meg azért sz.r nekem is, mert olyan mintha temetésre készülne nagyanyám, aki amugy imádok,és nem tudom hogyan tudnám a tudtára hozni, hogy nehogy már ezt a napot feláldozzam az ő fiacskája kedvéért.

40. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Fdóri)
2010. márc. 1. 14:25
Na, az én csillagból idén szabaduló rokonom akár éhen is halhatna, akkor sem hívnám meg a legzimra - mondjuk ő embert ölt...
39. b2076ec79b (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2010. márc. 1. 14:25

Nem értek egyet.

Ez nem egy családi ünnep, ahol mindenkinek ott a helye. Ez szerintem annak a két embernek az ünnepe, akik összekötik az életüket és ezt azoknak a társaságában teszik meg, akiékben akarják.

A rokonait az ember nem válogathatja meg, de ettől függetlenül nem kötelező meghívni őket.

sztem

38. danama
2010. márc. 1. 14:24

a legjobb ötlet!!

Hívd meg és 750000-et kértek nászajándékba :-)

37. 416b7aa963 (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2010. márc. 1. 14:24

ja, azt leszámitva nincs. de amugy meg érdekes a dolog mert mamám ugye tüzön vizen át őt védi de pl nagybátyámék nem jöhetnek karácsonykor mamámékhoz mert tatám évekkel ezelőtt ugyan igy járt velük és kitiltotta őket a házból. Mama akkor is a saját pénzéből adta oda tatának amit a fia ellopott,és azt hazudta hogy ő küldni.

Amugy velünk is ez volt, csak hát szépen megmondtam mamának, hoyg vigye csak vissza a pénzt a bankba mert ha a fia vissza akarja adni madj ő visszaadja, nehogy már ő fizesen helyette. Persze a fia sose jött a pénzzel :)

36. fdóri
2010. márc. 1. 14:23

Szia!


Az én dédimamám azt mondta hogy nem jön el az esküvőmre, ha nem hívom el a többször börtönben csücsült, hülye unokáját. Az ő kedvéért elhívtuk, szerencsére nem csinált semmit. Nem ivott hozzá eleget... De az én dédim már 82 éves volt akkor is...nem tudtam nem megtenni a kedvéért.

35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Zebracsikó)
2010. márc. 1. 14:23

*jav.

oknál fogva,... neki

34. zebracsikó (válaszként erre: 29. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 14:22

a kedves mama nem azért bőg naphosszat, mert e nem akarod meghívni a kicsi fiacskáját, hanem azért, mert mit szól hozzá a falu/rokonság! Még kiderül valami!


Ezt dörgöld az orra alá.


És kérdezd meg, ugyan milyen okknál fogva bocsátotta meg nei, hogy ennyi lóvét lopott tőletek? És ha tud egy észérvet is, személyesen viszed neki el a meghívót.

33. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 14:19

ne haragudj de én még mindig nem értem, hogy itt mi a kérdés....

A nagymamádat értem, meg minden, de ezzel elb@szni a napot..kár lenne érte.

32. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 14:19

Nehéz lehet, de ő most nem az eszével gondolkodik, hanem a szívére hallgat.

Az okés, hogy ez egy családi ünnep és mindenkinek ott a helye, de vannak szituk, amikor ez nem lehet így!!! És a ti esetetek pont ilyen!!!

Amúgy, a lopást leszámítva van egymással valami bajotok?

31. vandy80 (válaszként erre: 26. - Ad04b33206)
2010. márc. 1. 14:18
Egyetértek veled!!!!!
2010. márc. 1. 14:17

De most komolyan, lenne pofája elmenni?

A családom szeme elé sem mernék kerülni addig, míg vissza nem adom a pénzt, nemhogy még lagziba menni...

2010. márc. 1. 14:17

szóval akkor ne is figyeljek oda mikor mamám nyavajog, majd tullesz rajta?

olyan rossz mert azt hittem szeret de miota tudjuk hogy lagzi tökre megváltozott és szinte már én vagyok a legrosszabb neki a világon. Borsózika hátam ha csak rágondolok erre az egészre.

Még én vagyok a rossz a szemében,főleg, ugyhoyg eddig midnen héten többször mentem hozzá most meg nem is kiváncsi rám.

28. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Ad04b33206)
2010. márc. 1. 14:16
Jujj, de egyetértek!!!
27. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - 416b7aa963)
2010. márc. 1. 14:14
Na látod, épp ez az! Tettetek neki egy mocsok nagy szívességet, fogja be a család a száját!!!
2010. márc. 1. 14:14
en nem hogy nem hivnam meg, de ha a draga mama igy all a szituhoz, vele is közölnem hogy maradhat otthon a fiaval. Meg mindenki akinek nem teteszik a szitu. Nehogy mar elrontsak a ti nagy napotokat! Aki ezek utan teged nevez szemetnek, az nem erdemes ra hogy ott legyen ezen a fontos esemenyen. Aztan utolag sirjanak otthon meg legyenek megsertödve. Vagy közölnem hogy jöhet, ha visszaadja a penzt, jol jön ilyenkor ugy is a +.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook