Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? fórum

Szerintetek bunkóság leállítani a karácsonyi ajándékozást mondjuk távoli rokonnal? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. nov. 18. 17:07

A mi családunk úgy döntött a válság miatt, hogy csak 18 év alatti és 70 fölötti családtag kap ajándékot:-) Nálunk nagy a rokonság.

Megbeszéltük.

Már tavaly is így volt,mindenki örült, hogy nem kell napokig rohangálni a ajándékok után.

Sokkal jobb így mindenkinek.

69. Anka71
2009. nov. 18. 16:43

Én amúgy nem is a rokonság fokát nézem annyira, hanem azt, hogy mennyire tartjuk a kapcsolatot. Pl. ha úgy vesszük, az anyám testvére közeli rokonom. De ha egész évben nem érdeklődtünk egymás iránt (és erre igénye sem volt egyikünknek sem), akkor nehogy már karácsonykor ajándékozzunk.

Férjem gyerekeivel azért állítottam le, mert egyszer még a fa alatt, még 24-én visszakaptam az ajándékomat, mondván köszönik, de ha nem Adi...-s (ismert sportmárka, csak nem írtam ki), szóval akkor nem kell.

Szóval, én hamar rövidre zárom ezt az ajándék kérdést.

2009. nov. 18. 10:29
Egyáltalán nem. Távoli rokonnak meg aztán pláne nem. Max. egy képeslap.
2009. nov. 18. 09:12

Nem, csak lehetőleg vegyék is komolyan.

Elég kellemetlen volt, mikor Szenteste anyósomnál a sógornőm vigyorogva elém egy kis üveg házi likőrrel....mégis valami apróság, mondta. Rám volt írva, hogy meglepődtem.Következő évben viszonoztam, mondtam, most én vagyok soron. Nem tetszett neki, akkor ő volt üresben:)

Következő év: meglepik mellőzve:)

2009. nov. 16. 16:02
Egyáltalán nem. Mi az idén anyósomékkal is megbeszéltük hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot. Bár sajnos sógornőm közbeszólt és marad minden a régi. Pedig szerintem mindenkinek lenne helye a kis pénzének.
2009. nov. 15. 16:51

egyáltalán nem!! Mi évekkel ezelőtt megbeszéltük, hogy nincs értelme. Mert csomagban kell küldeni, és minden évben volt 1-2 darab, ami elromlott, széttört mire ideért. Akkor mi értelme?

Annak sincs, hogy pénzt küldjünk. Ő elküldd valamennyit,. én ugyanannyit vissza, és egy csomót ráfizetünk a feladásra... Így semmit nem veszünk, csak üdvözlőkártyát küldünk...

egyébként a mi 3 gyerekünknek is épp elég egy kis ajándékot venni, nemhogy még a távoli rokonnak.

Egyedül keresztfiamnak veszek, meg édesanyáméknak.

2009. nov. 15. 16:28
Nem, szerintem sem.
2009. nov. 15. 16:11
nem.
2009. nov. 15. 15:52

Nem.

Mi soha nem is ajándékoztunk távoli rokonnak.

Mi is telefonon boldog ünnepeket kívánunk egymásnak.

2009. nov. 15. 15:48

Nem bunkóság!


Elég szóban jókívánságot mondani...

60. globus
2009. nov. 15. 15:44

Bunkózzanak le, de én sem küldök több képeslapot annak, aki már kétszer nem írt. Egyszer elmegy, elveszett, elfelejtették, mittudomén, de többször??

Még a címét is kihúzom a noteszből!

2009. nov. 15. 15:25
Egyáltalán nem!
58. Anka71
2009. nov. 15. 14:55
Mi is leállítottuk. Aki egész évben nem kíváncsi ránk (meg fordítva is), annak miért is vegyünk? CSak mert nagynéni, mert anyám testvére, meg ilyenek? Egy frászt.
2008. nov. 25. 23:54
Szerintem nem!
2008. nov. 25. 22:10
le is kell...
2008. nov. 25. 18:11
Nem :-)
54. Cuczy
2008. nov. 25. 18:04
Sztem egyáltalán nem bunkóság leállítani az ajándékozást távoli rokonokkal.
53. supin (válaszként erre: 47. - 025c5b6977)
2008. nov. 14. 15:28
Örülj,hogy ilyen"kereszted" van.
52. supin
2008. nov. 14. 15:26
Egyáltalán nem.. Nálunk csak a gyerekeink,azok párjai, unokáink és a családunkban még 3 gyerek kap.Ők a sógorom unokái....Így is12 a létszám..
2008. nov. 14. 15:16
Nálunk nagy főzőcske van karácsonykor, jön mindenki hozza a nyersanyagot amit elgondolt és együtt készítjük el a kajákat. Semmi stressz kényelmesen mindenki kialussza magát, nem kell délre kaja legyen :) így persze mire elkészül mindenkinek rendesen kopog a szeme, de rendkívül jól szórakozunk közben. Aztán jönnek a sztorizgatások, előkerülnek a társasok, kártya, gitár. Csak a kisgyerekek kapnak ajándékot.
50. csókica (válaszként erre: 48. - Edb6c38cef)
2008. nov. 14. 10:58

Jól tetted,mert az ajándékozás ,ha már mindenképen adni akarunk legyen öröm,nem pedig teher.Látod igy legalább a családban marad a pénz,és jó dolgokra költheted,és még örömöd is leled benne.))

Ebben a nehéz gazdsági helyzetben,ha az illető nem érti meg,vessen magára!))A lényeg hogy neked teljen sok örömed a karácsonyi előkészületekben.

49. sereva
2008. nov. 14. 09:27
Ebben a bizonytalan gazdasági helyzetben szerinten,csak a szűk családi körben kellene ajándékozni.
2008. nov. 14. 09:16

NNNa, megmondtam telefonba a dolgot, hogy ezt az ajándékozást hagyjuk. Általában hallgatás volt a vonal másik végén, és akkor úgy éreztem, át kell mennem védekezőbe, és utáltam is magam emiatt. De végre túlvagyok rajta, és jó érzés...

Amúgy tényleg az a dolog lényege, hogy 10 ezer alatt már jelképszerű ajándék sincs. És azt 5-6 személynek csak "eltapsolni" azt az 50-60 ezret. A lényeg, hogy még örömem sincs benne, hiszen nem is látom az arcát, amikor kibontja.

Azt a pénzt inkább szűk kis családi körben használjuk fel, pl. vettem színházjegyet hármunknak, elmegyünk a két ünnep között.

Nagy luxus úgy ajándékozni, ahogy én tettem éveken át, hogy még örömem sem volt benne, tehát tuti, hogy jól döntöttem, és nagyon-nagyon szépen köszönöm Nektek a megnyugtatást, és a bíztatást, a sok választ.

2008. nov. 12. 12:17

Nem, tök felesleges távoli rokonokkal is ajándékozgatni, elég a szük család, meg a barátok, esetleg.

Amugyis ez a karácsony dolog ugy értelmét vesztette, arról szól ki tud drágábbat venni, és baromi nehéz másnak a kedvében járni, szóval szerintem nem gáz, ha megsértödnek akkor így jártak, legfeljebb ők vesznek, de neked attól se kell szarul érzeni magad mert te szoltál hogy te ezt már nem akarod.

Nálunk keresztanyám nem érti meg hogy már felnött vagyok én is meg az ő gyerekei, és vesz ajándékot, nekem eszembe sincs visszaajándékozni, alig talizunk, meg nem is közeli rokonom alapjáraton. Ha neki telik rá akkor vegyen.

46. lufi
2008. nov. 12. 10:21
Nálunk is csak a gyerekek kapnak.
2008. nov. 12. 10:19
Nem. Mi már a családban is megállapodtunk, csak a gyerekeket ajándékozzuk. A nagylányom színez családonként szép képet, azt kapják a felnőttek.
44. elke31
2008. nov. 12. 10:04
Nem,mi már évek óta csak az unokáknak,illteve a gyereknek adunk ajándékot.Különben sok szeretet kapnak ami sokkal többet jelent nekik, és a kis ajándéknak is örűlnek.
2008. nov. 11. 16:56
Nem. Nagy a szegénység! Sajnos...
2008. nov. 11. 16:50
Nem. Sőt mi már a közeliekkel is csak a gyerekekkel ajándékozunk.
2008. nov. 11. 07:28
Attól is függ hogy milyen sürün találkoztok.Ha egy évben egyszer,esetleg pont karácsonykor,akkor szerintem semmi értelme.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook