Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tennél ha az elsős gyereked nem akarna iskolába menni? fórum

Mit tennél ha az elsős gyereked nem akarna iskolába menni? (beszélgetős fórum)


1 2
5. Tamianyu (válaszként erre: 4. - Nusika74)
2010. szept. 8. 08:41
Első hsz jókat írt.Azt nem szabad hagyni az anyjának,hogy a vállát rángassa ha kérdezi.és ne mondjon neki semmit.Csak tud kommunikálni a saját gyerekével.A rajzhoz,gyurmázáshoz,zenéhez...stb.készség kell,nekem 37 év alatt sem sikerült sem megszeretnem,sem jól csinálnom:DEzzel szerintem nincs teendő,emiatt sem vissza fogni sem piszkálni nem szabad.Annyit kell megértetni vele,hogy ha nem is szereti,ami az órán kötelező azt meg kell csinálni legjobb tudása szerint.Faggassátok ki a a tanárnőről,mert ha a gyerek nem szereti ez a leggyakoribb ok,hogy nem akar suliba menni.Talán rászólt,vagy tett olyat ami miatt a kicsi megsértődött.A gyerekeknek nagy az igazség érzete,ha úgy valahol érzi sérelem érte oda nem akar menni.Oviba nem volt semmi probléma,szívesen járt?
4. Nusika74 (válaszként erre: 3. - Ac808a6b30)
2010. szept. 8. 08:12
Szia ,7 éves és ez volt az egyik dolog amit írtál,hogy nem akart rajzolni az órán.Az iskolaéretségi vizsgálaton,viszont jól megfelelt ,elfogathatóan rajzolt,a feladatokat is jól csinálta és ezért nem maradhatott az óviban.Azt nem tudod hogy a tanárnő,ennyi gyerek mellet tud-e figyelni rá,minden esetre az biztos hogy jelezni kell a tanárnak hogy gondok vannak.Majd hétvégén beszélek a kisfiúval ,hátha nekem elárulja hogy mi a gond ,mert az anyjának csak a vállát rángatja ha kérdezgeti.
3. ac808a6b30 (válaszként erre: 1. - Nusika74)
2010. szept. 8. 06:34

Rendkívüli fogadóórát kérnék a tanárnőtől, vagy ha még nem volt szülői, a szülői elején megkérném, szánjon rám a végén 5 percet.

Ha a helyzet nem változik, a helyi nevelési tanácsadóban próbálkoznék, ott hamar kiderítik, mi lehet a gond, és igyekeznek segíteni, tanácsot adni.

Hány évesen ment suliba? A fiam nagyon okos, minden érdekli, de nem akar nagyon rajzolni, gyurmázni stb, ezért én visszatartottam 1 évet, így ő 3 hónap híján 8 lesz, amikor majd megy, de nem bánom, mert inkább "éretten" menjen suliba, minthogy ne lehessen lekötni a figyelmét, vagy az "ügyetlensége" miatt kellemetlenül érezze magát.

Lehet, hogy magától is megoldódik 1-2 hét alatt a dolog, de azért én kérném a tanárnőt, figyelje őt meg, mi lehet az ok. Csak nem bántják, esetleg csúfolják valamiért? Esetleg egyetlen "beszólás" a tanároktól is okozhat ilyet, viszont az már nem jó, ha tüneteket akar produkálni.

2010. szept. 8. 00:02

Biztos nem volt túl érdekfeszítő a tanárnéni ha nem tudta ébrentartani:)

Nem kell kétségbe esni.A kezdet még a régi iskolásnak is nehéz.Ő most nagyot váltott az ovi után.Én elmagyaráznám neki , h az iskola mennyire fontos, okosodni fog, megtanul majd írni, olvasni és azt is elmondanám, h minden gyereknek kötelező iskolába járni nézze meg a Kis Pistikét stb.

Azt is mondja el,h anyának is apának is meg kell olyan dolgokat csinálni amihez nincs kedve, és itt is példákat.Aztán megbeszélnénk, h ha hazajön majd elmeséli milyen volt és mindezt végig mosolyogva kedvesen mondanám.Reggel pedig szintén igy válnánk el.A tanítónénivel viszont reggel beszélnék,h ez a gond, ők már tudják az ilyen helyzeteket kezelni.Nem lesz semmi gond:)

2010. szept. 7. 23:32
Sziasztok,tanácsot és vélemény szeretnék kérni a következő esetre.A dolog nem az én gyerekeimről szól!A húgom ma tőlem kért tanácsot,de nem igazán tudtam segíteni ezért fordultam hozzátok.A fia most ment első osztályba ,de már ma kijelentette hogy nem akar soha többé,órán nem hajlandó azt csinálni amit mondanak ,és fejfájásra panaszkodik hogy holnap ne vigyék suliba.Ja és elaludt az órán pedig este időben lefeküdt aludni,és reggel is magától ébredt.Mi csináljunk és hogyan ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook