Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? fórum

Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
87. juharszirup55 (válaszként erre: 86. - Piroska103)
2011. febr. 17. 13:01

Na igen, a különbség látványos:)

Imádja az óvónéniket, a gyerekeket és ők is szeretik.Már nem zavarja, hogy más a jele, büszkén mondja a lombos fát:)))

Itthon is nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak látom, csupa vigyor:)

Nekünk is sokkal jobb, imádjuk a környéket, lakást, minden szuper.Nagyon kellett már ez.

a munkahellyel is ok minden.

Adok neked egy másik mail címet, majd küldöm privibe, hátha az jobb lesz.

Ha te nem vagy és nem beszélsz rá, szerintem még mindig nem mertünk volna belevágni:)))

Na és neked hogy telnek a napjaid a kicsikkel?Tudsz azért valamennyit pihenni?Van képed a picurodról?Én tettem fel róluk ide párat, ha gondolod lesd meg őket:)

86. piroska103 (válaszként erre: 85. - Juharszirup55)
2011. febr. 17. 05:25
Istenem, micsoda különbség! Ilyen az, amikor valaki hivatásból dolgozik a szakmájában. Látod, mondtam én, hogy sima ügy lesz egy másik ovi. :) Hála Istennek, annyira örülök, hogy így sikerült!!!! És a férjeddel mi van, jó a munkahelye? A lakás milyen? Jó ott lakni? Nem tudok írni neked, nézd meg a leveleződet, mert szerintem lehet, hogy törölnöd kellene leveleket, csak az a gond.
85. juharszirup55 (válaszként erre: 84. - Piroska103)
2011. febr. 16. 18:27

Ma volt a 3. nap:)

Kicsi fiam már költött reggel, hogy ő oviba megy, igyekezzek:D

Minden gond nélkül jött, maradt, mentem érte, legnagyobb baja az volt, h máris hazajövünk?meg az h várjak ő puszit akar adni óvónéninek:):)az óvó néni szerint nagyon édes, SZÓFOGADÓ gyerkőc... :)

holnap lesz nekik torna, már egész nap azt hallgattam, hogy "anya, menjünk gyorsan alvás után oviba, tornázunk majd"

84. piroska103 (válaszként erre: 81. - Juharszirup55)
2011. febr. 15. 16:15
Jaaaaj, Istenem, annyira örülök! :) Szurkolok!
83. Bun Csilla (válaszként erre: 81. - Juharszirup55)
2011. febr. 15. 14:30
Örülök hogy ilyen könnyen ment a beszokatás!
82. juharszirup55 (válaszként erre: 79. - 91d4989ab9)
2011. febr. 15. 11:55
Köszönöm:) Majd beszámolok hogyan alakulnak a dolgok:)
81. juharszirup55 (válaszként erre: 80. - Piroska103)
2011. febr. 15. 11:54

De jó téged is "látni" :)))

Ma már akkora örömmel indult oviba, hogy csak lestem:) Ma volt a második nap.Rögtön beszaladt és rám se hederített onnantól:)

óvó néni dícsérte, mondta, hogy úgy látja nem lesz itt baj a beszokással se:)Imádni való óvónénik vannak :))

Annyira jó, hogy el tudtunk költözni, hogy hihetetlen.


Átérzem a helyzeted, nekem sem volt egyszerű a pici születése, de szerencsére viszonylag hamar kialakult a napirendünk, nagyon jó baba.

Jövő hónaptól én s beíratom Bazsót valami sportra, jót fog neki tenni.

Jó babázást neked:)

80. piroska103 (válaszként erre: 78. - Juharszirup55)
2011. febr. 15. 00:57

Szia!


Írtam neked mail-t, de visszadobta a rendszer, írok ide. :) Szóval nálunk már kezd kialakulni a helyzet, nem könnyű, mert a pici fiam egész nap cicin lógna, a kislányom meg szegényke így keveset kap belőlem. Bár igyekszem vele foglalkozni, én viszem tornára, holnap megy oviba farsangolni. Na, felébredt, majd írok.

Szurkolok az ovihoz! :)

79. 91d4989ab9 (válaszként erre: 78. - Juharszirup55)
2011. febr. 14. 18:23
szoritok hogy jo legyen minden:D aranyosak ezek a picik
78. juharszirup55 (válaszként erre: 71. - 91d4989ab9)
2011. febr. 14. 16:34

Szia:)

Jelentem, megvolt az első napunk az oviban:)))

Ma még bent voltam én is vele, kicsit nyűgös volt az elején, vagyis félt bemenni, gondolom idegen volt neki minden, azért.Az óvónők viszont megleptek.Annyira nagy szeretettel és megértéssel fogadták, amit az előző oviban el sem tudtam képzelni.Nem erőltették, hagyták, hogy feloldódjon, stb.A nap végén még egy cuppanós puszit is kapott óvónéni a fiamtól, pedig azt nagyon ritkán osztogatja:))) Alig várja már, hogy holnap is mehessen, bízok benne, hogy tényleg jól választottunk és ő is hamarosan jól érzi magát az új oviban is.

77. juharszirup55 (válaszként erre: 76. - Martin3)
2011. febr. 13. 10:14

Szia!Olvasd el kérlek az utolsó pár hsz-emet is:) Már elköltöztünk 2 hete, holnap kezdi az új ovit.Igazad van és én is leírtam, hogy valszeg apósék hozzáállása stresszelte a legjobban, ezt én is tudom, de bármit próbáltam falra hányt borsónak bizonyult.Én maximálisan megértem a fiamat, ezért is költöztünk el, amint tudtunk.

Viszont ők sokkal többet ártanak neki bent, ha lebetegezik, kirekesztik, hagyják, hogy csúfolják.

Ennyi erővel ha egy pici gyereknek bármilyen problémája van ne is járjon közösségbe?Odabent én nem tudok ott lenni, ott rájuk van bízva.Tudom, hogy valóban úgy viselkedett, ahogy mondták, ezt a gyerek is elmondta, de nem egy oviról hallottam ahol igyekeznek normálisan hozzáállni a gyerekekhez.Más is keveset keres mégse vágja hozzám a közértes néni a kenyeret... stb.A munkát akkor is a lehető legjobban kell végezni, főleg ha emberek lelkéről van szó, pláne kisgyereknél és nem többet ártani mint használni.Remélem most már helyreáll a kicsim lelke és megnyugszik.

76. martin3 (válaszként erre: 75. - Juharszirup55)
2011. febr. 12. 23:16

szia! az első írásodat olvastam el+ pár hozzászólást.

Simán elképzelhető, hogy a gyereked viselkedik úgy, ahogy az óvónők leírják, vagyis, hogy nem bírnak vele. Mindezt azért csinálja, hogy felhívja magára a figyelmet, ugyanis, már bocs, de nálatok odahaza nagy gáz van...és ez a gyerekben így csapódik le. HA egy gyerek rossz az oviban és otthon jó, akkor az baj, az az egészséges lelkületű gyerek, aki az oviban, iskolában viszonylag jól viselkedik, betartja a szabályokat(vagy legalábbis próbálja), és otthon engedi el magát. Mivel a család az a hely, ahol elengedhetjük, kitombolhatjuk magunkat, mi felnőttek is, ahol nem kell viselkedni, ahol elmondhatjuk egymásnak a bajainkat, ahol nem kell viselkedni.

vagyis azt próbáljátok mindenképp megoldani, hogy elköltözetek anyósodéktól, mert amit leírtál róla és apósódról az látszik a gyereken. Anyósod meg egy unintelligens valaki(már bocs hogy ezt írom, tényleg nem bántani akarlak), de a legalapvetőbb szabály, hogy a nevelési módszereket nem a gyerek előtt kell "lejátszani", hanem ha nézeteltérés adódik, akkor megbeszélitek, de nem a gyerek előtt. Eleve összezavarja, sőt kijátszhatja a dolgot, illetve após agressziója meg teljesen kijön rajta! ő éppen ezt az agresszót adja át másoknak az oviban, frusztrált attól, amit otthon kap és így vezeti le a többi gyereken, rajtuk ő akar uralkodni. Amiket leírtál rólatok, agyerek teljesen tükörképe annak az oviban!!!

úgy gondolom minél előbb el kellene költöznötök, ez sehogy sem megoldható? albérlet vagy önkormányzati lakás? tudom pénz nélkül nehéz a kérdést megoldani, de muszáj lesz.

Más óvóda nincs a környéken? (amúgy a pedagógusnak sajnos nem tanítják az egyetemen hogyan kell bánni a gyerekekkel...ez nem tananyag...csak azt tanulják, hogy hogyan és mit kell tanítani...majd a nagybetűs életben megtanulja a saját bőrén és vagy tud mit kezdeni a helyzettel vagy nem, vagy elég erős és van benne annyi kreativítás hogy "legyőzi" az ilyen kis rosszaságokat, vagy beáll ataposómalomba és "szarik" az egészbe, kevés a fizetése, minek stpaálja magát...pedig sokszor egy kis odafigyelés, szeretet csodákra képes az ilyen gyerekeknél, mert ők pont erre vágynak, ugyanis otthon nem kapják meg, vagy keveslik az otthoni szeretetet, az oviban/suliban a rosszasággal akarja felhívni magára a figyelmet, csak ez éppen olaj a tűzre, és még jobban kikap ott is, ez pedig beindít egy mókuskereket, amiből nehéz kiszállni...óvónőnek is könnyebb azt mondani, hogy problémás a gyerek, nem tud mit kezdeni vele, minthogy lehajoljon hozzá és átérezze mi is bánthatja...erre azt tudom mondani nem jól jött össze nektek: rossz a családi körülmény+ kifogtatok egy nem túl lelkiismeretes óvónőt...megoldás: életmódváltás és ovi váltás, mielőbb...

2011. febr. 12. 18:29
Na, tettem fel pár fotót erről a rosszcsontról :))) Annyit beszéltünk már róla és amikor a képeket nézem olyan kis ártatlan angyali arcocskája van, hogy hihetetlen :))))
74. juharszirup55 (válaszként erre: 71. - 91d4989ab9)
2011. febr. 12. 17:39
Az lesz:))) Már minden mesekönyvben ha meglátok egy lombos fát lerajzolva megmutatom neki, mesélek róla stb:)Kezdi megszokni, bár még az ovit csak holnapután kezdi.Remélem hamar megszokja:) Drukkoljatok!:)
73. juharszirup55 (válaszként erre: 72. - Bun Csilla)
2011. febr. 12. 17:38
Köszönöm:) Hát még én mennyire örülök.Életem legpocsékabb éve volt, amit ott töltöttünk.Ez a nyugalom megfizethetetlen:)))
2011. febr. 11. 08:25
Örülök neki hogy elköltöztetek! Sok sikert az ovihoz!
2011. febr. 11. 06:10
hát meg kell valahogy szerettetni vele a lombos fát, hogy itt a tavasz, meg abban még mókusok is laknak, menjetek mókust lesni:)
70. juharszirup55 (válaszként erre: 69. - 91d4989ab9)
2011. febr. 10. 18:54
igazából kicsit még fura neki minden.állandóan mondogatja, hogy tetszik neki a lakás, a szobája, a játszóterek az ovi (még csak az udvarát látta) de mikor olyanja van semmi nem tetszik neki.na meg gyakran ragaszkodik a szeretett dolgaihoz.megszokta a pöttyös labdát, szerette is, most meg lombos fa lett.
69. 91d4989ab9 (válaszként erre: 68. - Juharszirup55)
2011. febr. 10. 18:27

az zavarja hogy nem ugyan az a jele? fura:D


mi volt a jele és mi a mostani?

68. juharszirup55 (válaszként erre: 67. - 91d4989ab9)
2011. febr. 9. 10:16

Szia!

Sajnos nem volt időm mostanában sokat netezni.Elköltöztünk vissza Pestre a fiam hétfőn kezdi az ovit.Szóltam előre, h nem tudom hogy fog beszokni, ha gond lenne vele le tudják-e kezelni.Az óvónő szerint simán megszelídítik, bár az ő csoportja elég nyugodt.Remélem itt már foglalkoznak vele.De amiért annyira féltem, az h megint egy költözés, ismeretlen neki még minden, bár tetszik neki.Tegnap viszont kiverte a hisztit, h nem akar új ovit, meg miért nem ugyanaz a jele mint eddig.Eddig nem volt jó, ez tény, de ettől féltem nem ártok-e neki megint egy változással (bár tény, h mióta elköltöztünk anyóséktól nyugalom van, több türelmünk is van hozzá stb)De ha itt is belefutok egy olyan óvónénibe aki megszokta a nyugis csoportot és nem akarja, h ez felboruljon...nem cipelhetem oviról ovira.Főleg, hogy a szakemberek szerint sincs baj vele csak kicsit több időt igényel a beszokás neki és több figyelem kell az óvónőktől is.Nagyon félek a hétfőtől de bízok benne, hogy jó döntés volt.

67. 91d4989ab9 (válaszként erre: 64. - Juharszirup55)
2010. dec. 12. 18:14

itt miért olyan értetlen mindenki? vidd át másik oviba ha nem vagy megelégedve ennyi mi olyan durvanehéz ezen ???????? vidd át jan egytől és kész mit izélsz rajta filozol a semmin....



nézd a tényeket szar igy a gyereknek

neked is az

akkor mit problémázol? a gyereked érdekét nézd

2010. dec. 12. 17:03

mennyi idős a kicsi? miért nem veszed ki az oviból a nagyot, ha ennyire idióták az ovónők???????? és ha nincs ott másik ovi? csak a nagycsoport kötelező...hátha a következő évados garnitúra ovónéni jobb. őket ismered?

én biztos nem vinném ezekhez.-.-..-

65. piroska103 (válaszként erre: 64. - Juharszirup55)
2010. dec. 12. 15:16
De miért állnának a másik oviban is így hozzá???
64. juharszirup55 (válaszként erre: 60. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 15:13

Igen, a rosszalkodást, hisztit tudom kezelni, de valóban nehéz lekötni, annyit mozog.Pl rajzolni leülni vele majdnem lehetetlen.állandóan mozgásban van.nem mondom, hogy könnyű lehet az óvónőknek, de ha több szakvélemény szerint sem beteg és nem igényel speciális kezelést, ovit stb akkor igenis foglalkozniuk kell vele, hisz ezt tanulták.vagy legalább meg kéne próbálni, nem lebetegezni, ezáltal azt sugallni a szülőknek, hogy ők ilyen gyerekre nincsenek kiképezve, ne reklamáljanak, ha verekszik és nem tudnak rá hatni.


a másik.igazad van, abban, hogy nem ide kellene beilleszkedni, rosszul fogalmaztam-vagy csak összevissza járnak a fejemben a gondolatok.úgy értem akad már itt pár barátja stb és félek nem okoz-e ismét törést neki egy újabb változás.bár ha valóban így állnak hozzá, akkor lehet tényleg jobb lenne ha normális óvodát és pedagógusokat találnék.persze itt ismét ellentmondok magamnak mert bennem van, mi van ha azok is így állnak majd hozzá és akkor semmit nem érek el csak fölöslegesen bolygattam meg megint a gyereket új közösséggel...nem tudom, valóban nehéz ez nagyon:(

2010. dec. 12. 15:07
sziasztok.bocsi mindenkitől, elromlott a gépünk, ezért írok csak most.visszaolvasom mit írtatok és válaszolok.
62. piroska103 (válaszként erre: 58. - Juharszirup55)
2010. dec. 12. 01:54

Szia!

Mi a helyzet veletek, hogy áll a dolog? Mentek oviba?

61. zsanci79 (válaszként erre: 58. - Juharszirup55)
2010. dec. 8. 16:26

"De meg nem álmodtam volna, hogy ilyet fogok ki és mire kezdi megszokni addigra kezdhetjük elölről :S"


Én ezt úgy értelmezem, hogy azon vagy, hogy szokja meg ezt az ovit. Akkor milyen segítséget vársz? Hisz leírtad már hogy miket tesznek vele, hajthatatlanok, milyen szakvéleményed van stb.

Szokja meg a kiközösítést, a lenézést, a verést???

Ha kezdhetitek előről, az nem azt jelenti, hogy ugyanilyen rossz lenne, sőt....itt lenne a tiszta lap, mint amit már valaki írt Neked.

Nem értelek.....de Te tudod hogy mi jó a kisfiadnak

60. zsanci79 (válaszként erre: 58. - Juharszirup55)
2010. dec. 8. 16:20

De kérlek, ne ilyen közösséget és beilleszkedést szokjon már meg.

Pedig eddig azt mondtad, hogy Te tudod kezelni, le tudod állítani. Mostmár nemértem.

Továbbra is azt mondom, hogy Salgótarjánban biztosan nem csak egy ovi van, nem is kettő szerintem....ezt meg arra mondom, hogy a közösség kell neki. Akkor jobb közösséget kell keresni, pláne ha van választási lehetőség is.

59. 91d4989ab9 (válaszként erre: 58. - Juharszirup55)
2010. dec. 8. 07:25

képtelenség lekötni otthon? akkor az ovonéniknek se mehet könnyen:D


vidd másik oviba azonnal ne filozz ennyit ezen, én 3 oviba jártam mindet imádtam semmiféle törést nem okozott az életembe hogy nem egy oviban voltam 3 évig. mondjuk én nem rosszalkodtam soha :D

58. juharszirup55 (válaszként erre: 56. - Zsanci79)
2010. dec. 7. 23:51
Azért mert már 4 éves és annyira örökmozgó, hogy képtelenség lekötni itthon és igényli nagyon a gyerektársaságot.Na meg szeretném ha szokná a közösséget, beilleszkedést, stb. De meg nem álmodtam volna, hogy ilyet fogok ki és mire kezdi megszokni addigra kezdhetjük elölről :S
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook