Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? fórum

Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
27. juharszirup55 (válaszként erre: 25. - Piroska103)
2010. dec. 7. 08:22

Hát már csak a fenntartó maradt.Az óvodaigazgató összes válasza kimerül abban, hogy csóválja a fejét és azt ismételgeti: "erre most nem tudok mit mondani.beszélek az óvónőkkel de én ezt nem feltételezem róluk és különben is mi nem adunk a gyerekek szavára, mindent kitalálnak, szeretnek nagyot mondani"

A költözés és másik ovi biztos segít, igaz nekünk is hatalmas feladat lesz visszazökkenteni a kicsit a helyes irányba, de megéri, hisz azért vagyunk a szülei, hogy a tőlünk telhető legjobbat biztosítsuk neki.

Csak nem tudom még pontosan mikor tudunk költözni (remélem év elején sikerül), de addig is van 2-3 hónap, ami nagyon sok ebben az állapotban és egyre kezelhetetlenebbnek tűnik:(

26. juharszirup55 (válaszként erre: 24. - 91d4989ab9)
2010. dec. 7. 08:19

Maximálisan igazad van.A kicsinek valószínűleg könnyebb lett volna feldolgozni a költözést, az ovi és a kistesó születését is, ha nyugodtan élnénk és nem zavarna be a dolgokba anyósék hozzáállása.

Viszont tényleg mindent próbáltam már, hogy hassak rájuk.Szép szóval, csúnyával, mindennel és semmi hatás.

Nekem sem hiányzik egy gyámügyes macera, kinek kell az? :S Főleg, hogy ezt nem apósék szívnák meg, hanem mi, akik azon vagyunk, hogy a gyerek boldog legyen.Eddig sikerült is, míg külön éltünk, így már jóval nehezebb és egyre tehetetlenebbnek érzem magam.

Viszont borzasztóan aggaszt, hogy simán kivegyem és új ovi, hisz lehet még nagyobb teher lenne a kicsire, az itthoni gondok pedig attól még nem szűnnének meg, tehát ott arra lenne szükség, hogy olyan óvónőket találjak, akik tényleg foglalkoznak is a gyerekkel, nem úgy, mint itt, hogy pl mikor az udvaron vannak is, 5 óvónő csoportosan cigizik "A" helyen, "B" helyen pedig vagy 50 gyerek játszik és ha olyan akkor épp agyonverik egymást...Szakemberi véleményekben nem szerepel az itthoni gond, azt csak szóban mondták.

Annyi szerepel leírva, hogy a kicsi mozgékonyabb, aktívabb a többinél és jóval több figyelem, türelem és foglalkozás kell neki az óvónők részéről is.

2010. dec. 7. 01:50
Hát tényleg el kellene menni az óvodavezetőhöz és ha nem érsz célt, akkor a fenntartóhoz. De ennek ellenére én átkérném valamilyen másik oviba. Az tuti, hogy ez nem lesz könnyű játék. Másik ovi nem jöhet szóba? Elköltöztök, az is kizökkenti a gyereket, a másik ovi is, talán így megoldjátok. Mit gondolsz? De a panaszt mindenképpen tedd meg. Nem értesítenek a szülőiről? Hát ez kész! Ott tudnál valamit tenni az ügy érdekében...
24. 91d4989ab9 (válaszként erre: 23. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 22:40

te sem tudod kezelni a felnőtt anyósodat aposodat, gondolom a férjed tudna talán rájuk hatni , hisz a szakemberek azt is mondták ez a gyerek gondjainak fő oka. ezt kéne előbb megoldani mert ha otthon van a probléma gyökere és erről szakértői vélemény is szól akkor a végén az önkormányzat rátokküldi hivatalból a csalássegitőt meg a gyámügyet és akkor cseszheted.


szerintem csak simán vidd át másik oviba a gyereket, közben rendezd az otthoni gondokat. ovit ugy válassz hogy nézd meg hol ki lenne az ovonénije dadusa a gyerekednek.

2010. dec. 6. 22:07
sziasztok.holnap válaszolok bővebben, most csak felnézem elolvasni írtatok-e valamit.köszi mindenkinek aki vette a fáradtságot és végigolvasta.jó éjt addig is.
22. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Homern)
2010. dec. 6. 17:23

Teljesen egyetértek! Lehet ezt a pár sort meg kéne mutatni nekik:)

Azért kérdeztem, hogy mit csinál ez a "szerencsétlen" gyerek, hogy ezt kell érdemlniük, mert számomra érthetetlen. Tényleg, mintha szegénykém leprás lenne.:(( Lehet nincs is másik ovi ott. Akkor patthelyzet

21. homern (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2010. dec. 6. 16:59

Ez akkor sem lenne normális viselkedés az óvónők részéről,ha tényleg agész nap verekedne a gyerek.

Találkoztam már olyannal,hogy tényleg megállás nélkül verekedett a kisfiú...nem tudott úgy elmenni egy ovistársa mellett,hogy ne vágjon teljes erőből a hátára,a lányokat tépte,harapta,nekiment a nagyoknak is.

AZ óvónő beszélt külön a gyerekekkel,és elmagyarázta nekik(elkezdték ugye kirekeszteni)hogy a kisfiú amikor bánt valakit,akkor azt akarja mondani,hogy gyere,játsz velem,csak nem tudja még hogy kell szépen mondani.Ha játszanak vele és nagyon szeretik,akkor majd a kisfiú is aranyos lesz velük.(plusz még 1000ilyen apró kis trükk)Néhány hónap alatt rendeződött a dolog annyira,hogy jó ha 1 hónapban egyszer volt egy hajhúzás.Eszembe nem jutott senkinek kitenni a csoportból,vagy szakemberhez küldeni.

Egy igazi óvónőnek(aki imádja a gyerekeket és nem azért ment erre a pályára,mert csak ide jutott be) ez nem kellene,hogy túl nagy kihívás legyen.

Én nem engedném egy perccel sem tovább,hogy a fiam közelébe menjenek :((


Zsanci,ez persze nem mind neked szólt,csak arról jutott eszembe amit írtál :))

20. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 16:45

Először is, az ahogy itt leírtad a történetet, szerintem igen jó. Mármint, hogy abszolút nem elfogult szerintem, teljesen objektívan látod a dolgokat, nem csupán abból áll az egész, hogy támadod az óvónőket, és te mosod kezeid (ez inkább róluk mondható el). Szóval ha írásban kell panaszt tenni, gondolom igen, akkor én ezt a megfogalmazást kicsit hivatalossá tenném és ezt adnám be.

A másik ami még eszembe jutott, hogy azt írod, nem alhat ott a gyermek, mert azt gondolják az óvónők, hogy zavarni fogja a többieket, ha nem fog aludni. Nos, ezt ők gondolják, és még meg sem próbálták az ott alvást??? Gondolom alapján ítélkeznek. Szép.

Először is, az én tudomásom szerint nincs olyan törvény ami azt mondaná ki, hogy ha egy gyermek nem alszik csendes pihenőben, akkor az nem maradhat ott ebéd után. Miért is nem maradhatna? Vagy elkérném a házirendet, hogy abban ez le van e írva? ha nincs, akkor mi alapján teszik ezt. Ja, mert ők úgy gondolják. Egy óvónőnek az is dolga, ha nem alszik a kicsi akkor megértesse vele, hogy csendben kell feküdnie neki is, de ezt ti is gyakorolhatjátok otthon esetleg, hogy menjen. Mondjuk ez már régen el van ba...va szerintem. Bocs.

Ez az ott alvás is egy kardinális probléma, hisz pont ez miatt nem tudsz munkát vállalni. Én ezt is megkérdezném.

De szerintem tényleg, ha jutsz is valamire az önkormányzatnál, pozitív kicsengése lesz(majd valamikor...ugye), akkor is ebben a helyzetben az már nem fog segíteni rajtatok, ebben biztos vagyok, csak egy másik ovi. Tényleg van másik ovi egyáltalán? De legalább annyit elérsz, hogy másokkal ez tán nem esik meg mégegyszer, és igen is kiálltál a gyermekedért!

Na meg ez a szülői...ezt is szóvá tenném. Szerintem Ti olyan szinten diszkriminálva vagytok, hogy az már nonszensz. Nem is tudom elképzelni hogy mit tesz a fiad, hogy ezt érdemlitek. Most komolyan, egész napos verekedésről, üvöltésről, vagy miről van szó???

19. Tandi25 (válaszként erre: 18. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 16:04
Jól teszed, hidd el!!! Ha veled megteszik, akkor mással is, ahogy a másik szülőtől is hallod. Remélem az önk.-nál jól helyreteszik őket. Ettől függetlenül, ha tudod, vidd másik oviba a gyerkőcöt szerintem.
2010. dec. 6. 15:57

annyian mondtátok az önkormányzatot, hogy rávettetek.Csak nem tudom hogy is foglaljam össze a problémát és azt, hogy mit várok :(

De ez így nagyon nem jó.

2010. dec. 6. 15:50

Szerintem váltsatok ovit!

Se neked, se a gyereknek nem jó így!

de az biztos hogy én is az önkormányzathoz fordulnék a problémáddal, főként mivel volt bölcsis és ott semmi gond nem volt!

16. juharszirup55 (válaszként erre: 15. - Zsanci79)
2010. dec. 6. 15:31
Na erről annyit, hogy minket még arról sem értesítettek, amikor a szülői értekezlet volt...nincs kiírva, szólnak a szülőknek, nem tették.Ma tudtam meg egy anyukától, hogy szeptember óta 3 szülői volt.Ami a legrosszabb, hogy tényleg se időm se energiám már minden nekemeső szülőnek elmagyarázni a dolgokat.Ők meg csak hárítanak (mármint az óvónők) és kihúzzák magukat azzal, hogy beteg a gyerek.Állítólag azért, hogy a szülők ne bántsák a fiamat.Nem igaz nem veszik észre, hogy már a szülők is, gyerekek is negatívan különböztetik meg a kicsit.Eddig csak egy verekedős gyerek volt a sokból, most már idegbeteg...simán megérzi a kicsi, látom is rajta egy ideje, hogy nagyon bújós itthon, szorong.
2010. dec. 6. 15:15

Ja, és még az jutott eszembe, hogy van ugye ez a szülői munkaközösség, vagy mi. Még nem vagyok benne a témában:)

Ott pl. elmondhatnád a szülőknek, hogy mi is a probléma, ne csak egy szemszögből lássák a dolgokat. Lehet ez is segítene, mert aki nincs benne, az nem is tudja hogy mi is folyik igazán a háttérben.

14. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 15:12

De hát pont erre tudod bizonyítani, hogy a szakvélemény szerint nem "beteg" a gyermeked, ezért nem hivatkozhatnak arra hogy nincs képesítésük, ilyen gyerek nevelésére. Lépj csak tovább!

Na és hogy másokkal is ezt csinálják, ááhhh

2010. dec. 6. 15:10

Szia! Csak ámulok-és bámulok....én majd most viszem bölcsibe a fiam, én is nagyon félek, mert az enyém meg rettentően anyás. Erre anyám mindíg azt mondja, hogy nem lesz semmi bej, hisz azok a gondozók ezt tanulták, tudják hogy mit kell tenni a gyerekkel, ne aggódjak. Hát ilyenek olvasása után vagyok kissé negatív (meg azért nekünk is mondott szépeket a vezetőnő a bölcsibe, hajjaj!)

És sajnos egyre több ilyen esetet hallok. A mi ovinkban is vegyes csoportok vannak, ezt nem is értem, hogy miért jó, hisz 9 csoport van. És ebből adódólag sokszor bántják a nagyok a kicsiket. Nos itt is azt mondják erre azóvónők, hogy hát üsse vissza, adja vissza a nagynak, mert amúgy nem tanulja meg megvédeni magát. Én ezeket nem értem.... komolyan ezt tanítják mostanában az óvónőknek, ez az új nevelési módszer, vagy mi?

Bocsánat, kérem akinek nem inge természetesen ne vegye magára, nem általánosítok, csak leírtam a tapasztalatom.

És ingen, én is a fenntartóhoz, az önkormányzathoz fordulnék panasszal. Hisz ott a szakvélemény, és a szülők is azt mondják, hogy az óvónők azt mondják, hogy beteg a kicsi. Felhíborító.

Természetesen a legjobb megoldás az új ovi lenne, és a családi élet rendeződése. De könnyű ezt mondani....

12. juharszirup55 (válaszként erre: 11. - Tandi25)
2010. dec. 6. 15:07
Ma már említettük nekik, hogy "feljebb" megyünk, ha nem változik valami.Erre megkérdezték, hogy mégis mit várunk tőlük mit tegyenek????Meg nagy flegmán, vállvonogatósan közölték, hogy hát ez van, ők nem verték meg a gyereket, de nem tudnak vele mit kezdeni, félnek az ottaltatástól stb, ilen gyerekekre nincsenek kiképezve és ilyen gyerekkel 18 év alatt nem találkoztak.Holott ma beszéltünk egy másik anyukával akinek a kislányával hasonló a helyzet, úgy viselkedik mint a fiunk és vele is így bánnak.Akkor miért mondják, h ő az egyetlen ilyen gyerek???Meg mi az, hogy megbélyegzik, h beteg, meg nem tudok elhelyezkedni mert nem teljesidős ovis a gyerek?semmi papírjuk nincs róla h ne alhatna ott a kicsi csak ők így döntöttek.és már úgy néznek ránk a szülők mint a leprásokra.
11. Tandi25 (válaszként erre: 10. - Marta1981)
2010. dec. 6. 15:02
Tökéletesen egyetértek Veled! Juharszirup, menj az önk-hoz vagy csak fenyegesd ezzel az igazgatónőt. Mellesleg, ha a gyerekeden kívül 4 másik is ezt mondja, nem hinném, h ő találja ki... V fenyegesd meg őket a rendőrséggel. :)
2010. dec. 6. 14:59
Ha az igazgatónő sem tesz semmit esetleg még az Ő feletteséhez az önkormányzathoz is fordulhatsz (azt hiszem Ők a fent tartók).Nekik joguk van kivizsgálni a dolgot és Ő neki meg vannak az eszközeik, hogy az óvónőket jobb belátásra bírják.Akár el is tanácsolhatják Őket.Vesd fel az igazgatónak, hogy ha nem történik változás az óvoda fenntartójához fordulsz.
9. juharszirup55 (válaszként erre: 7. - Tandi25)
2010. dec. 6. 14:50

igen még náluk lakunk :(

most tudott a férjem elhelyezkedni és remélem már az év elején sikerül külön mennünk.mert lassan már én is pszichológusra szorulok.sok ez nekem is majd' 30 évesként nem még egy 4 évesnek :(

8. juharszirup55 (válaszként erre: 7. - Tandi25)
2010. dec. 6. 14:49

beszéltem vele.többször is.ma is először vele beszéltünk, ő hívta be az óvónőket is a beszélgetésre.és ő is csak azt hajtogatja, hogy "nem tudok erre mit mondani".


és simán letagadták a verést :S

7. Tandi25 (válaszként erre: 5. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 14:46

Szia! Én nem nagyon értek a gyerekneveléshez, de az én véleményem (is) az, h beszélj az ovi igazgatónőjével. Ha ő is ilyen, mint az óvónők, akkor menjetek másik oviba. Felháborító, h mennyire lesz@rják a gyerekedet, semmi baja, csak foglalkozniuk kéne kicsit vele...

A költözés része nem világos (de lehe, h már csak gyorsan olvasam, bocsi :)), végül is akkor még a nagyszülőknél laktok? Az biztos segítene, ha el tudnátok költözni, bár ezt nyilván magadtól is tudod, én meg azt, h ez nem egyszerű dolog. Szerintem akkor fog a kicsid rendbe jönni, ha újra a megszokott családi környezetben lesz (vagyis nagyszülők nélkül) és egy másik oviba be tudod íratni, ahol törődnek is vele. Remélem sikerül, kitarást kívánok!

6. homern (válaszként erre: 5. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 14:43

Tanácsot adni sajnos nem tudok,de az biztos,hogy ebből a csoportból ki kellene venni a kicsit.Az "óvónők" hozzáállásáról inkább nem írnék semmit,csak reménykedem,hogy minket nem hoz össze a sors ilyenekkel :((

Az nagy vaj szerintem,hogy már a gyerekek sem kezelik egyenlő félként a fiadat,és sajnos ez attól sem fog változni,hogy papírod van arról,hogy semmi baj a gyerekeddel.Ha egyszer ezt betanították nekik,nem könnyen felejtik el.

Egy olyan hely kellene,ahol tiszta lappal indulhat.Még elég kicsi ahhoz,hogy ne sérüljön nagyon a mostani helyzettől,3 év egy jó csoportban remélhetőleg felülírja ezeket a rossz élményeket.

2010. dec. 6. 14:27
bocsi mindenkitől, hogy ilyen hosszú, de kérlek olvassátok végig és adjatok tanácsot :(
2010. dec. 6. 14:25
hat nem is tudom:)
2010. dec. 6. 14:25

Kicsit hosszú lesz, de leírom itt is a problémámat.Vagyis bemásolom az eddigi hsz-ekkel együtt.Kérlek találjunk megoldást!


Sziasztok.

Próbálom minél egyszerűbben leírni a gondomat, de lehet így is hosszú lesz.

Sokat hallani panaszkodó szülőket, hogy van az oviban/iskolában agresszív, verekedő gyerek akivel nem tudnak mit kezdeni.

Most én a másik oldalon állok.

Kisfiam 4 éves, szeptember végén kezdte az óvodát.Másfél éves korában járt bölcsibe is fél évet, de akkor másik városban laktunk.A bölcsiben soha nem volt gond vele, nagyon dícsérték.

Sajnos úgy adódott, hogy férjemnek megszűnt a munkahelye, így az albérletből ideiglenesen anyósomékhoz költöztünk (az én szüleim már nem élnek).

Nos, ők a két véglet, anyósom mindent megenged a gyereknek és ha m, a szülei rá merünk szólni a gyerek előtt kioktat minket, h hagyjuk, amit egy kisgyerek ki is használ.Apósom pedig nagyon agresszív, szinte azt várja a gyerektől, hogy felnőtt módon gondolkodjon, viselkedjen, állandóan üvölt vele.

Mi vagyunk a szülei de nem hagynak beleszólást a saját gyerekünk nevelésébe.

Anyósommal sem lehet értelmesen beszélni, megsértődik és elvonul várva a bocsánatkérésünket, apósom pedig soha senkivel nem ért egyet és ha beszélnénk vele erről akkor üvölt mint a sakál a gyerekek előtt.

A kicsi teljesen összezavarodott, eddig normális légkörben neveltük, voltak határok, rendszer, minden az életében, most káosz van.Apósomtól megtanult káromkodni, csapkodni, kiabálni és elég gyakran verekszik is az oviban ha nem rá figyelnek, vagy nem az ő akarata érvényesül.

Senki nem mondhatja sem azt, hogy mi elkényeztetjük, sem azt, hogy nem foglalkozunk vele, mert magunktól vittük pszichológushoz, pszichiáterhez, az oviból pedig mst elküldték 5 nap beszoktatás alatt a nevelési tanácsadóba, mondván nem bírnak vele, csapkod, hisztizik, verekszik, nem fogadja el a szabályokat, nem vesz részt a közös programokban stb.Már 2 hónapja ovis, de meg se próbálják bent altatni.Közölték velünk, hogy ők nem fegyelmezhetik sehogy mert a gyereknek jogai vannak, annyit mondhatnak neki, h gondolkozzon el.nos, egy 4 éves gyerek...ráadásul koraszülött volt, ami annyiban mutatkozik meg, h picit később érik a kortársainál, ha elmagyarázom neki, h miért ne verekedjen nem érti, neki ez játék, nem érzékeli ha nagyobbat üt pl.

Itthon nem csinál ilyeneket, ha vele vagyo (játszótér, stb) akkor tudok rá hatni, nem engedem, hogy elfajuljanak a dolgok.

Minden szakember azt mondta, hogy semmi baja a kicsinek, csak sok neki most egyszerre minden: nemrég költöztünk anyósomékhoz, apósék hozzáállása meg beleszólása a nevelésbe, a nemrég született kisöccse és az ovi amit szintén nerég kezdett.Igy jön ki rajta az egész.

Az óvónők közölték (bár addig még nem volt meg a nevelési tanácsadó szakvéleménye), hogy ők nincsenek kiképezve ilyen gyerekekre mint a fiam és nem tudnak vele mit kezdeni.

Miután a nevelési tanácsadó megírta nekik, hogy semmi olyan baja nincs a gyereknek, ami miatt nem járhatna közösségbe, egyszerűen sok stressz érte mostanában és több türelmet, figyelmet és szeretet igényel felőlük is.

Nekünk sem könnyű de nem is hunyunk szemet fölötte, viszont kétségbeejtő, hogy az óvónők ennyire nem foglalkoznak vele, mert állítólag ők sehogy sem fegyelmezhetik a kicsiket.

Már ott tartunk, hogy a szülőket uszítják ránk, ha megyek a kicsiért nekemesnek, hogy a fiam fellökte a gyerekét stb, neveljem meg stb.

Én egyszerűen nem értem, hogy ok, a gyerekeknek jogaik vannak, az óvónők már nem alkalmazhatnak olyan büntetési módszereket mint régebben, de mi az, hogy egy (több különböző szakember szerint is normális) gyerekhez nincsenek kiképezve, hogy az ő szavaikkal éljek???Egy szófogadó, rendes gyerekhez nem kell képesítés, arra bárki tud vigyázni.Nekik, mint pedagógusoknak tanulniuk kellett, hogyan kezelhetők a problémásabb kicsik is.

Na meg azt sem tehetik meg, hogy a verekedő gyerekeket szétszedjék????Ennyi erővel ha a kicsik még nem tudják a súlyát a verekedésnek, nem érzékelik a határokat, agyon is verhetik egymást, mert ők nem lépnek közbe???

Megértem a szülőket, akiknek a gyerekeit megveri egy másik gyerek, hogy kiakadnak ezen, de könyörgöm, ha a gyermekem oviban van ott nem lehetek vele, és minden szülő abban a tudatban adja be oda a gyerekét, hogy biztonságban van és az óvónők figyelnek rájuk.

Én meg tudom fékezni, ha máshol csinálna ilyeneket, de nem nagyon van rá szükség.

Én felelek akkor is, ha ők nem foglalkoznak a verekedő gyerekekkel???Nem lehetek ott mellette könyörgöm.Sok mindent megteszek ami tőlem telik, de én nem borulhatok ki azon, hogy ők képtelenek hatni egy gyerekre?Nem tudják alkalmazni a tanultakat, felkelteni a figyelmét, lekötni, elbolondítani, ha hisztizne, lefogni, beszélni vele, szétszedni őket ha verekednek?Most ott tartunk, hogy naponta gyomorideggel megyek érte melyik szülő esik nekem.Nem én nevelem erre, nekem sem jó így, de egyelőre még időbe telik, hogy el tudjunk költözni és a kicsi is visszazökkenjen a normális kerékvágásba.Ő is szenved ettől.

Szóval félreértés ne essék, nem az a bajom, h a szülők kiakadnak ha pl a fiam bántja a gyereküket, hanem az óvónők hozzáállása és az, hogy fogalmam sincs mit tudnék mondani a nekemeső szülőknek és a gyerekeiknek.Mondjam, h üssön vissza?Azzal csak növelném a bajt.Álljak ki harciasan a fiam melett, mikor tudom, h igazuk van és fordított helyzetben én sem örülnék neki ha az én gyerekem bántanák?Mit tehetnék?A szakemberek szerint nincs szükség kezelésre, csak arra, hogy anyósoméktól megszabaduljunk és újra következetes nevelésben lehessen része meg nyugalomban éljen mint eddig míg nem költöztünk ide.Ez viszont sajnos nem csak rajtunk múlik, időbe kerül és én lennék a legboldogabb ha végre elköltözhetnénk tőlük és újra nyugodt, kiegyensúlyozott életünk lenne.Segítsetek, mit tehetek?


Nagyon sajnállak. Az lenne a legjobb, ha otthon tudnád tartani amíg nem költöztök el, de az sem megoldás az anyósod és az apósod viselkedése miatt. Szerintem próbáljatok minél előbb valami megoldást keresni, hogy mielőbb el tudjatok költözni. Hátha van valami olcsó albélet a környéketeken. Mi mindig a másik oldalon álltunk, mindig az én fiaimat bántják. A nagyot az iskolában, a középsőt meg most az óvodában. Soha nem szóltam a szülőknek, mert nem tudhatom, miért olyan a gyerek. Inkább az óvónőt kértem, hogy figyeljen egy kicsit jobban. Soha nem volt ezzel gond. Pedig itt igen sok hátrtányos helyzetű cigány gyerek van. Szinte egyik sem való kzösségbe, mégis az óvónők 2-3 hét alatt megváltoztatják ezeket a gyerekeket a jó irányba. És itt 10-15 ilyen gyerek van, nem egy. Szerintem egyszerűen rossz óvónőket fogtatok ki.



A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves választ.Inkább támadásokat szoktam kapni :(

Tényleg érdekesek az óvónők itt, emlékszem anno a bölcsiben ha hisztizett reggel egy gyerek annyit mondtak, h csak a küszöbön tegye be a szülő a kicsit, onnantól az ő gondjuk és megnyugtatják.Így is volt.most meg ha látják, h reggel küzdök a fáradt, nyűgös síró kisfiammal a fejüket is elfordítják.Közösségbe pedig járnia kell, szokni is kell neki, ráadásul elég mozgékony, itthon az energiáit nem egyszerű lekötni.De már csak annyit tesznek,mivel a nevelési tanácsadó elküldte őket a fenébe, h a szülőket uszítják ránk, a gyerekkel meg meg sem próbálnak foglalkozni.Persze, h annál jobban csinálja, főleg, h a figyelemfelkeltés meg s szeretet igénye a célja ott is.minél inkább elzárkóznak tőle annál rosszabb.Ma is összetört valami játékot erre közli vele az óvónő, h most már vigye haza játszon vele ő.Könyörgöm, mégis mit szűr le ebből egy 4 éves? Kb annyit, h "aha, ha kell egy játék, kicsit megtöröm és vihetem haza".Félelmetes, h ennyi eszük nincs:(



Van az óvodának felügyeleti szerve? Esetleg ott lehetne panaszt tenni.



Sziasztok!

Érdekes ez az egész! Az biztos, hogy én az asztalra csapnák anyósodnál és apósodnál! Mert ez főleg az ő (inkább apósod) agresszív viselkedése miatt van így. Elmondanám nekik, ha kell egy nap 100szor, hogy mennyit ártanak a gyereknek. A TE! gyereked, ők a nagyszülők! Nekik annyi joguk van, hogy kényeztetik, és maximum ha nagyon rosszat csinál, rászólnak! Nem ráüvöltenek!


Az a baj, hogy ez nagyon hamar el fog jutni a családvédelemhez, és tőlük nem lehet megszabadulni! Mert apósod tulajdonképpen bántalmazza a kicsit. (a lelki bántalmazás is bántalmazás) Ezáltal a gyerek láthatóan sérül, és fog is!


Kérd meg a párodat, hogy 4esben , gyerekek nélkül üljetek le megbeszélni ezt! Hiszen az ő szülei, neki tudnia kell hatni rájuk!


Hidd el, kommunikációval, észérvekkel, vádaskodások nélkül sok mindent el fogtok tudni érni!

Nagyon sok sikert és kitartást kívánok Nektek!


Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-24 11:10

Privát e-mail a válasz írójának

Szia! Első vagyok. Igaza van annka, aki azt mondta, hogy ha a gyermekvédelemhez kerül a dolog, nem szabadulsz tőlük egyszerűen.

Nem tudnátok óvodát váltani? Hátha az óvónők ott másképp állnak a kisfiadhoz!

Nagyon-nagyon sajnállak benneteket! De főleg a kisfiadat, aki szerintem semmit sem ért az egészből.



Vidd el nevelési tanácsadóba.



A kérdező kommentje:

utolsónak: nem tudom mit olvastál el, de ez elkerülhette a figyelmedet (sok más mellett is, ha ilyet írtál): "Miután a nevelési tanácsadó megírta nekik, hogy semmi olyan baja nincs a gyereknek, ami miatt nem járhatna közösségbe, egyszerűen sok stressz érte mostanában és több türelmet, figyelmet és szeretet igényel felőlük is. "



A kérdező kommentje:

Még valami.Ma volt egy 6 éves gyereknek egy érdekes elszólása.Azt mondta a férjemnek, hogy az óvónéni közölte velük, ne foglalkozzanak a fiammal, mert beteg.

Nos ez érdekes, mivel mi is és 4 különböző szakember is közölte velük, hogy a kicsinek semmi baja, csak sok rajta a tehet egyszerre és nehezen kezelné ezt egy felnőtt is.

Ráadásul kicsit később érik mivel koraszülött volt, de annyit kell tenni vele, hogy több törődést, odafigyelést igényel.Nem ártanak sokkal többet ha gyogyósként kezelik és kezeltetik a gyerekekkel?????Meg ezzel mosakodnak ki a szülők előtt, hogy ők nem tudnak mit tenni????Ők a pedagógusok, könyörgöm.Nekem itthon normálisan viselkedik, ha mégis el akarna vele szállni a ló, simán megelőzöm, kedvességgel,szeretettel, elbolondítom, elterelem a figyelmét stb.Pedig nekem erről nincs képesítésem, nem tanultam sehol és első gyerek, tehát nekem is tanulnom kellett, hogy kezeljem a hisztiket.Mégsem fajulnak el a dolgok.Sem itthon sem a játszótéren.Nem tudom mit tehetnék.Ha kiveszem az oviból mikor már kezdi megszokni félek megint összezavarom a kicsit.Ha bent hagyom és így állnak hozzá valszeg többet ártanak neki, amit nem akarok.Mióta oviba jár újra bepisil éjszaka, minden éjjel mellénk bújik, beszél álmában és egyre védtelenebbnek látom.Itthon igyekszünk eleget foglalkozni vele, hogy ne érezze magát kevesebbnek, mint a most született öccse.Imádja a tesóját is.Nagyon tanácstalan vagyok mit tegyek.



Írták egy páran h mit tegyél! Le kellene ülni az ovónőkkel is és a nagyszülőkkel is! És ész érvekre hatni! Elmondani az oviban az egész helyzeted, és h nem kéred hogy tolerálják a fiad viselkedését...hanem kezeljék, mint ahogy írtad vonják el a figyelmét válasszák szét, egy kis időt szánjanak a fiadra és segítsenek neki beilleszkedni! A nagyszülőknek úgy szintén elmondani miket élsz át az oviban és miket a gyerek, hogy szinte "leprásként" bánnak vele, és elkülönítik, hogy nézzék valamibe legalább az unokát és segítsenek h helyre tegyétek a gyerek viselkedési zavarait! Tálalj ki nekik mint kétségbeesett anyuka aki már az oviba sem mer a gyerekért menni.



Mégvalami utsó vok, van még egy pici belőle is ilyet akarsz???

Én tuti elmentem volna már rég egy olcsóbb albérletbe! Így nem lehet élni, nem mellesleg a kicsihez is egyre kevésbé lesz idegzeted!



A kérdező kommentje:

Nem, nem, dehogy.A baj az, hogy a férjem nem talált munkát egy ideje és így hova-mire mentünk volna el?Szerencsére azóta ez megoldódott, az újévet már új lakásban kezdjük, mert ez idegileg felőröl mindannyiunkat.

Utolsó előrri: hidd el nem egyszer elmagyaráztuk anyóséknak és mintha a falnak beszélnék.Rámondja, hogy jó, érti, vagy rosszabb esetben szerinte nem így kéne hanem így meg így és utána el is felejti.Az óvónőkkel is normálisan beszéltünk többször is.Adtunk tippeket mindent, meghallgattak...és nem történt semmi.Remélem a költözés segít visszakerülni a normális kerékvágásba, de félek egy ideig megint össze lesz zavarodva a fiam, hogy mire megszokja, hogy ennyien vagyunk és ugye ott a mami aki mindent ráhagy stb (milyen buli az egy 4 évesnek) hirtelen ismét szabályok vannak, nincs mami...áh remélem jól kezelem majd.De az ovi akkor is nagyon bosszant, hogy ahelyett, hogy segítenék így állnak hozzá felnőtt emberek, akik ráadásul tanultak is ilyet.Akkor mit várunk egy kisgyerektől hogy fog hozzá állni?



én ezt tenném: beszélnék az oviban az igazgatónővel. persze így részletesen mondj el neki mindent, ahogy nekünk is. hha látod rajta, h olyan mint az óvónénik, akkor vidd másik oviba, mert amiket leírtál, az kritikán aluli színvonalra utal...

a másik az anyósék: mondd el nekik, h miattuk a fiadat tényleg leprásként kezelik... mi az, h ne foglalkozzanak vele, mert beteg? miért beteg? nehezebben alkalmazkodik a sok dolog miatt, ami történt. de! erről az anyósodék igenis tehetnek. 1 picinek kellenek a szabályok, muszáj szocializálódnia és a társadalmi normákat lassan elsajátítani. ezt anyósodnak kellene megértenie.

apósodnak meg azt, h az ordítás nem gyereknevelés. ő gyerek, nem kis felnőtt. mondd meg neki, h semmilyen formában nem közelíthet a fiadhoz, mert nem engeded... nem szólhat rá, nem kiabálhat vele. majd te rászólsz, hha rosszat csinál...

persze a legjobb, hha elköztök, csak tudom, h ez ma sajnos kicsit sem könnyű...



bocs, nem olvastam végig minden kommentet, ezért ha valaki írta, elnézést. :)

Szerintem még valami van, amit megtehetsz: nagyon szépen leírtad a problémád, nem bántó, de érthető, ezt az írást vagy egy átfogalmazott, szülőkhöz szóló verziót kellene elküldened, vagy odaadnod azoknak a szülőknek, akik téged támadnak. Mert mikor mész a picúrért, nincs idő és idegzete se az embernek magyarázkodni. De talán van benne annyi emberség a másik anyukában, hogy elolvassa. Egész biztos, hogy megérti, máshogy fog hozzáállni. Én álltam mindkét oldalon olyan értelemben, hogy a fiamat bántották a bölcsiben, és az anyuka odajött hozzám megmagyarázni, hogy én nevelem rosszul a gyerekem, mert hagyja magát, milyen nyámnyila már, így ne engedjem közösségbe, vagy ne csodálkozzak akkor. Mindezt úgy, hogy én azt se tudtam, mi történt, mert még nem mentem be a csoportszobába, nem beszéltem a gondozónőkkel. Köpni nyelni nem tudtam, de nem hordtam le utólag se az anyukát. A fiam pedig azzal húzta ki a gyufát, hogy nem volt hajlandó elaludni délben, üvöltött, a többieket se hagyta. Nem magyarázkodtam, aki szeretett volna valamit ezzel kapcsolatban kérdezni vagy kérni, meghallgattam, de nem vettem ki őt vagy vittem haza hamarabb emiatt.



A kérdező kommentje:

Na most megint felhúztam magam.

Most voltam a kicsiért az oviban és 4 gyerek mondta (egymástól függetlenül, nem csoportosan voltak együtt), hogy a fiamat ma megverte az óvónő egy bottal.Amikor a fiam kérdeztem ő is mondta, hogy a fejét ütötte.De nem ő mondta először.Az óvónőket számonkérve közölték, hogy szeretnek a gyerekek kitalálni ezt-azt....

A másik, hogy ugye több helyre vittük a kicsit, mindenhol megállapították, hogy semmi baja, sőt volt olyan nevelési tanácsadó aki az óvónők hozzáértését és hozzáállását kérdőjelezte meg és az óvónők azt terjesztik a szülők és gyerekek körében, hogy betag, gyogyós a gyerek.Kérdésünkre azt mondták, h ők ezzel csak védeni akarták a gyereket a szülők előtt...

És ma több szülő is megkérdőjelezte mit keres a fiam normális oviban mikor a pedagógusok szerint beteg, vigyem speciálisba....a gyerekek is csúfolják és úgy néznek rá, mint egy leprásra.Ez véletlenül nem sért valamilyen jogokat egy gyermek esetében?

Ráadásul közölték, hogy nem hajlandók bent altatni, aminek oka annyi, h félnek nem hagyná aludni a többieket.Bőven oviérett a kicsi, a kisebbikre mindig lenne felügyeletem, ezáltal tudnék állást is vállalni, ha bent lehetne "rendesen".

Nagyon kellene a pénz mert a férjem most helyezkedett el, sokat nem keres és a szakemberek szerint is el kellene költöznünk a nagyszülőktől, hogy a gyereknek is normalizálódjon az élete.Ilyenkor fordulhatok valakihez?Mit tennétek???Amikor leülünk beszélni az óvónőkkel úgy beszélnek velünk mint a kutyával, holott mi is a gyerek érdekét nézzük ...

2. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - Juharszirup55)
2010. dec. 6. 14:22
mi történt,,,?
2010. dec. 6. 14:20
Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook