Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? fórum

Mit tehetek ilyen esetben az óvónőkkel szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. piroska103 (válaszként erre: 53. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 22:55

Úristen, ne csináld már! Én már holnap nem vinném, tudom, hogy ezek a szemetek ezért csinálják, de akkor sem vinném el ilyen undormányok közé. Hogy képzelik?????

Figyelj, én megértelek és tényleg elhiszem neked, hogy az albérlet nem könnyű dolog, de mi lenne ha mégis megpróbálnátok az iwiw-en írni ismerősöknek, hogy tudnának-e segíteni nektek? Nézd, nem tudhatod, lehet, hogy van valaki, aki egy-két hónapig segítene? Ne csináld már, ne adjátok fel olyan könnyen!

56. zsanci79 (válaszként erre: 53. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 22:46

Neharagudj, de ha otthon vagy a kicsivel, akkor miért engeded oviba, hogy verjék, megfélemlítsék? Én ezt már nem bírnám az tuti.

Salgótarjánban biztos nem csak egy ovi van, nem? Keress fel más intézményt sürgősen, ha nem akarod kivenni a kisfiad az oviból.

2010. dec. 7. 22:43
még annyi, hogy holnap nem tudok lenni, de remélem írtok és holnapután jövök vissza.köszi mindenkinek
54. juharszirup55 (válaszként erre: 44. - Genlips)
2010. dec. 7. 22:42
az újabb fejleményeket még nem, de pont ma beszéltünk róla férjemmel, hogy bejelentkezünk ismét és kipakolunk mert ez így nem mehet.
53. juharszirup55 (válaszként erre: 46. - Genlips)
2010. dec. 7. 22:42
mi is gondoltunk már erre, de ha megteszem engem büntetnek meg, mert törvénytelen a tudtuk nélkül felvenni a beszélgetést, pláne ha fel is akarom használni.hidd el már olyan is eszünkbe jutott, hogy valami minipoloskát becsempészni a fiam ruhájában pl, amit nem vesznek észre és meghallgatnánk mi is történik.de használni nem tudom:( egyébként ma is úgy jött haza, hogy mondta az óvónő megpofozta...nem szokott hazudni a fiam, tettem fel neki keresztkérdéseket is stb.ráadásul amit még soha nem csinált, mikor mentem érte nem mert odajönni hozzám csak állt leszegett fejjel a sarokban.esküszöm mint akit megfélemlítettek.egyre rosszabb dolgokat látok a gyereken és nem tudok bizonyítani semmit :( ő, akit le se lehet lőni, állandóan pörög.ilyennek soha, de soha nem láttam.
52. juharszirup55 (válaszként erre: 49. - 91d4989ab9)
2010. dec. 7. 22:38
Nem is mondasz hülyeséget.néha magától is elkezd olyanokat mondani, csinálni mintha oviban lenne, talán így lehetne kamatoztatni :)
51. juharszirup55 (válaszként erre: 47. - Piroska103)
2010. dec. 7. 22:37

Hát nagyon jól hangzik, csak sajnos nekik gondolom most kell ember.mi meg ha most mennénk fel és a párom nem talál azonnal munkát nem tudnánk következő hónapban fizetni.Ezért is vagyok ilyen szomorú, mert kéne 2-3 hónap, hogy félretegyünk annyit, hogy ha nem is jön olyan gyorsan a munka akkor se hozzuk magunkat és másokat rossz helyzetbe.meg ugye az ár is fontos, hogy mennyiért adná ki.én most gyesen vagyok, szóval viszonylag olcsó kellene.nagyon kedves tőled, hogy segíteni szeretnél és ha tehetném elfogadnám és nagyon boldog lennék, de ki az aki kiad vadidegeneknek kaució nélkül viszonylag olcsón lakást és még a beköltözéssel is vár ennyit, ahelyett, hogy kiadná valakinek aki azonnal menne és kauciót is fizetne? sajnos senki:( mindenki pénzből él :S

jelenleg tényleg ez a legnagyobb célom, hogy visszaköltözzünk és nyugodt életünk lehessen megint.csak sajnos a mai világban úgy tűnik ez a kívánság túl sok :(

50. piroska103 (válaszként erre: 49. - 91d4989ab9)
2010. dec. 7. 18:21
Ez nagyon jó módszer, igen. Csak az a baj, hogy itt már rég kiderült, hogy nincs jó helyen a gyerek. De a módszer zseniális, ebben egyetértek. :)
49. 91d4989ab9 (válaszként erre: 43. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 18:16
eszembe jutott valami, játsz otthon a kisfiaddal olyat hogy ovodát csináltok ő az ovobácsi te vagy a kisgyerek meg a plüssállatok, ne te irányitsd a játékot hanem hagyd a kisfiura, figyeld miket mond miket csinál hátha ebből rájössz hogy érzi magát a gyereked igazából az oviban,és ez majd segit dönteni neked hogy elvidd e onnan vagy sem. ha játszotok igy később rosszalkodhatsz is , verekedhetsz a macikkal figyeld a gyereked miket mondd rád hogy utasit rendre stb.
48. piroska103 (válaszként erre: 46. - Genlips)
2010. dec. 7. 18:03
Az a baj, hogy egy hanganyag, amit mi készítünk, nem használható fel semmilyen eljárás során, mert nem hivatalos bizonyíték. Meg sem hallgatják. Max a többi szülőnek lenne jó, hogy tudják, hogy ki az ő gyerekük óvónője. Meg akkor igazolást nyerne, hogy nem a gyerekkel van a baj, hanem az óvónőkkel.
47. piroska103 (válaszként erre: 43. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 18:00
Te figyelj, most jut eszembe, hogy most kérdezte tőlem a szomszédom, hogy nem tudok-e albérlőt. Nagyon rendesek, nekik is van gyerekük, biztos meg lehet beszélni velük, hogy ne kelljen kauciót fizetni. Megkérdezzem? A XVI kerületben van, nagyon-nagyon jó környéken, kertváros részen. Szerintem nagyon szeretnétek itt lakni. :) Mi imádjuk. :) A lakás 50 nm, nem tudom, mennyiért adják ki, ők kint vannak Németországban, nem is jönnek haza egy ideig. Mit gondolsz?
46. genlips (válaszként erre: 35. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 17:59

vedd a fáradtságot mégegyszer!! és beszélj velük, de most vigyél magaddal diktafont is.

ezek alapján a beszélgetések alapján már biztos kimenne egy komolyabb önkörmányzati ellenrőzés!

45. genlips (válaszként erre: 28. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 17:56

jó lenne egy megértő szülőre találni a gyerekek szülei között, aki szólna neked a szülői értekezletekről. de hát ezt csak úgy tudod, ha sok embernek elmondod a búdat, bánatodat és valaki lesz olyan megértő, hogy szól neked.

úgy gondolom, lassan ideje kiborulni nagyobb nyilvánosság előtt, pl. egy ilyen értekezleten, ahol mindenkinek egyszerre el tudod mondani, mi történt, mi bánt és mit találsz igazságtalannak.

44. genlips (válaszként erre: 26. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 17:52
nevelési tanácsadónak elmondtad már ezt a problémát? lehet, hogy nekik kellene elmenni tanácsadóhoz... talán az önkormányzatnál lehetne reklamálni és esetleg valamilyen ellenőrzést kihívni rájuk, hogy rendesen végzik-e tényleg munka közben a dolgukat.
43. juharszirup55 (válaszként erre: 42. - Piroska103)
2010. dec. 7. 16:48

Mindenképp szeretnénk visszaköltözni.ott ugyanis mindig volt munka, lakás, ovi stb.Csak amikor a férjem munkája megszűnt váratlanul nagyobb kiadásunk is lett, így ide kellett költöznünk anyósékhoz ideiglenesen, mert már a tartalékainkat is feléltük és nem tudtuk fizetni a lakást.


Visszaköltözni viszont nehezebb oda.Drágább az albérlet, több kauciót kérnek, ráadásul a költözés is pénz.Viszont ott van lehetőség, itt ha egy munka megszűnik hónapokba telik újat találni, annyi tartalékot pedig nehéz felhalmozni, hogy kihúzzuk, ha újra munkanélkülivé válik a férjem.


Szóval minden szempontból tervezünk visszamenni Pestre.

Egyelőre viszont míg nincs rá keret, hogy kifizessünk egy albit 2 hónap kaucióval és a költözés díjával, már az is jó, ha ideiglenesen itt tudunk kivenni egy albit, akkor is távol lennénk az anyósoméktól.Szóval a fő cél Pest, de az több időbe telik, azt pedig nem akarom itt, velük egy fedél alatt kivárni.

42. piroska103 (válaszként erre: 41. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 12:44
De nem értem, miért nem inkább itt néztetek munkát és albérletet? Itt azért könnyebben találnátok mindkettőt. Ja, és ovit is...
2010. dec. 7. 11:36
Kérdeésedre válaszolva, a fővárosban laktunk, onnan kellett Tarjánba költöznünk anyósékhoz:s úgy volt, hogy csak pár hónap, de itt, nógrádban nehéz munkát találni, így elhúzódott.Mi még úgy voltunk vele, hogy felnőttek vagyunk, csak kibírjuk valahogy ezt a légkört, szépen összespóroljuk amit kell és viszlát.De most már látom, hogy nem csak mi isszuk meg a levét, hanem a kicsik is.Szerintem mire egy ilyen átmeneti családsegítős otthon elrendeződne, addigra már akár sajátba is mehetnénk, mármint albérletbe.Fene enné meg ezt a pénztelenséget, hogy az ember kettőt se tud már lépni a mai világban ha történik váratlanul valami :(
40. juharszirup55 (válaszként erre: 39. - Piroska103)
2010. dec. 7. 11:33
Na köszi, ezt esküszöm kinyomtatom, aláhúzom a megfelelő részeket, mellékelem megfogalmazva ezek közül min buktak meg a nevelés terén, hogyan hárítják a felelősséget a saját alkalmatlanságukról egy 4 éves gyerekre és esküszöm a szülők kezébe fogom nyomni a legközelebbi szülőin.
2010. dec. 7. 11:25

Egyébként itt van az óvodapedagógus szakleírása:

[link]

38. piroska103 (válaszként erre: 36. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 11:00
Szegénykém, nagyon sajnálom, hogy ez van veletek... És hol laktok, legalább a fővárosban? Mert itt vannak olyan családsegítő otthonok, amik ilyen átmeneti otthonok, ott dolgozott ismerősöm, meg tudom kérdezni, hogy hátha tud valami tanácsot adni. Ott se lenne sokkal jobb, mert ott meg sejted, hogy milyen családok vannak... De legalább nincs ott az anyós.
37. piroska103 (válaszként erre: 34. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 10:57
Tudod, mi a trükk az egészben? Ha-ha! Ők ezt megfogalmazták, csak te nem tudod. Ezzel mossák kezeiket. Hogy BETEG A GYEREK. Ugyanis erre valóban nincsenek kiképezve, erre speciális iskolák vannak. Hát ez itt a kanyar. Tudom én, mert én ezt tanultam, felnőttképzés-szervező vagyok, tehát ezt értem én. Ők ezzel mossák kezeiket, mert ők nincsenek módszertanilag erre kiképezve. A BETEG GYEREKRE. Csak te nem érted az ő trükkjüket, mert te nem vagy benne. Hm... Szemét egy banda! Kérj írásos szakvéleményt és adj nekik belőle. Mondd meg, hogy ezek után mondják meg neked, hogy miért beteg a te gyereked. Azonkívül mondd meg, hogy beszélni szeretnél az SZMK-sokkal és szeretnéd tudni a következő szülői időpontját. És ne hagyd magad, ha nem beteg a gyereked, akkor kötelességük ezt a helyzetet kezelni.
2010. dec. 7. 10:55
Még annyi, hogy sajnos nincs hova mennünk még, az én szüleim már nem élnek, egyéb rokon nincs, mint anyósomék :s ők meg.... szóval össze kell magunkat kapni anyagilag, ugye albérlethez kaució, stb, plusz nem árt félretenni sem, hogy ha valamiért megszűnne a férjem munkája legyen tartalék míg nem talál másikat.Sajna biztos munka a mai világban nem nagyon van :( Olyan szépen éltünk 5 évig, ha nem ütött volna be a krach nem lenne most ennyi bajunk egyszerre.Esküszöm néha már megfordul a fejemben a legrosszabb is, annyira kilátástalan és kétségbeejtő minden.Soha nem hittem, hogy ilyen helyzetbe juthatunk.
35. juharszirup55 (válaszként erre: 30. - Piroska103)
2010. dec. 7. 10:50
Ja meg annyi, hogy közölték több gyerek is van, nem foglalkozhatnak folyton az enyémmel...értem én de eddig is több gyerek volt, mint óvónő, miért tudtak figyelni rájuk?Sőt, nem is múltidőben írom mert most is vannak olyanok akik igenis tudnak hatni a kicsikre, hisz ezt tanulták, ezért óvónők és nem világítótoronyőrök....meg azt mondja nekem volt olyan szülő aki ki akarta rángatni a fiamat a csoportból, hogy megtépi és örüljek neki (!!!!), hogy ő volt olyan rendes és ezt nem hagyta....hát köpni-nyelni nem tudtam komolyan.Az év óvónője címre nem pályázik ezért?egyszerűen elegem van belőlük.Bőven elég nekem a kisfiammal a baj, mióta ennyi negatív dolog éri, van elég bajom vele, hiányzik még az, hogy ők is tovább rontsanak a helyzeten, ahelyett, hogy segítenének?
34. juharszirup55 (válaszként erre: 32. - Piroska103)
2010. dec. 7. 10:43

Isten bizony utánajárok mit is tanulnak ezek és a kezükbe nyomok egy könyvet a gyereknevelésről.

Van amikor itthon is hisztis a gyerek, de szerintem ez minden gyerekkel előfordul.Én miért tudom ezt lekezelni???Sehol nem tanultam, az anyává válás előtt nincs iskola, mégis megtanuljuk.Nekik meg ahogy mondod is tanulniuk kellett, különben mire kaptak diplomát???Ilyet mondani, hogy nincsenek ők ilyen gyerekre kiképezve...akkor milyenre vannak?Az olyanra aki betanított kutyaként fogad szót, és ha leültetik ott marad?Arra milyen képesítés kell?Azt bárki megcsinálja.Én felelek a gyermekemért amikor velem van, de nehogymár én feleljek azért is amikor az ő felügyeletükre vannak bízva!!!hozzám küldik a szülőket dühöngeni meg lebetegezik a gyereket, hogy kihúzzák magukat a felelősség alól és velem beszélnek úgy, mint a kutyával, ha szóvá merem tenni.Gyermek esetében nincs olyan szabály, hogy a jó hírnév megsértése???Mert mióta ők állításuk szerint a gyerek érdekében betegezik le a szülők és a csoporttársak előtt a gyerekkel mindenki úgy bánik mint egy leprással meg úgy néznek ránk.Ha olyan szülő lennék aki nem foglalkozik ezzel az is más lenne.De igyekszek mindent megtenni ami tőlem telik.Esküszöm több pszichológiai tanulmányt olvastam el mióta ovis a gyerekem mint ők az egyetem alatt.Magamtól is vittem 3 szakemberhez, a negyedikhez ők küldték.A szakember is az ő munkájukat kérdőjelezi meg.Állítólag 18 év alatt ilyen gyerekkel nem találkoztak....hatalmas tapasztalatuk lehet akkor...bár ezt nem csak az én gyerekemre mondták, úgyhogy ez az állítás is megkérdőjelezhető.

33. piroska103 (válaszként erre: 31. - Margaréta virág)
2010. dec. 7. 10:16
juharszirup55 indította szegénykém a kérdést, neki van a problémája. Remélem, hogy nekünk ilyen nem lesz, mert akkor én a csillagos égig elmegyek. Bár igaz, hogy az égiekkel jó kapcsolatot ápolunk. :)
2010. dec. 7. 10:14
Egyébként ha nincsenek ezek az okos óvónők erre kiképezve, akkor nyomtass ki nekik az óvónő képzőből a három éves képzés tematikáját. Tele van fejlődéslélektannal, személyiség lélektannal, pszichológiával, szociológia és társaival. Hát akkor ez mi a fene, ha nem a gyermekek személyiségével és lélektanával kapcsolatos infó??? Tanulnak gyermekpszichológiát annyit, hogy már a könyökükön is az jön ki. Vagy ezek hiányoztak ezekről az előadásokról? Vagy egy zsák krumpliért kapták az oklevelüket? Vagy már elfelejtették? A gyakorlat más???? Akkor mire vannak a kutatási eredmények, arra, hogy tömjék a fejüket a főiskolán és utána elfelejtsék? Már bocsánat, de amit tanul három vagy négy évig, azt utána át kellene tenni a gyakorlatba, nem? Jaj, megyek tényleg teázni!
31. margaréta virág (válaszként erre: 25. - Piroska103)
2010. dec. 7. 10:10
Ha a vezető nem segít,nem hallgat meg akkor van neki is egy felettese akit a védőnőn keresztül megtalálsz,vagy az illtékes önkormányzatnál az ifjusági felelőst keresd meg és írásos panaszt tegyél.A szó elszál,módosul...stb.Kemény de hatásos.
30. piroska103 (válaszként erre: 27. - Juharszirup55)
2010. dec. 7. 10:08

Te szegénykém, hát ha a tejed is elment, az meg végképp gáz. Figyelj, nem tudnátok valakihez, ismerőshöz költözni egy-két hónapra? Vagy valami megoldást találni?

Másik ovi: kérdezősködj anyukáktól, én azt csináltam, mindenkit, aki él és mozog, megkérdeztem és így megtudtam, hogy hol és melyik csoportban van két nagyon szuper óvónő, így nagyon jó helyre került. Nálunk van egy kisfiú, aki verekedős, a kislányom mondja, hogy verekszik, kérdeztem az óvónénit, hogy mit mondjak neki ilyenkor és ő azt mondta, hogy mondjam meg a gyereknek, hogy szóljon az óvónéniknek. Hát én ezt fogom tenni, mert nekik a dolguk ezt lerendezni. Már ne haragudj, de egy gyerek ha verekedős, hogy néz ki, hogy a szülőnek kell ezzel foglalkozni? Milyen óvónő az, aki nem tudja ezt kezelni? Ott ette meg a penész, ha nem tud konfliktushelyzeteket kezelni. Hát ők csak gyerekek, könyörgöm, nem felnőttek, abszolút irányíthatóak, el lehet terelni a figyelmüket, millió megoldás van erre. Persze, értem én, hogy nehéz sok gyerekkel, de sajnos ez van, sok a gyerek, ha nem tudja megoldani, menjen kapálni. Most már azért álljon meg a menet, nem tudhatom a gyerekemet biztonságban, mert ő pancser???? A fene egye meg, most már tényleg ideges lettem!!!! És az az érdekes, hogy én pont ma beszéltem az óvónénivel emiatt, de ő teljesen korrekt módon mondta, hogy igen, van egy kisfiú, aki elveszi a játékukat, meg kergeti őket, meg ilyenek, de ilyenkor szólni kell neki, ennyi. Hát nem azért van ott??? Na, jó, megyek, iszom egy teát, mert fáradt vagyok és felidegesítem magam, aztán megszülöm idő előtt a testvérkét. :)

29. juharszirup55 (válaszként erre: 21. - Homern)
2010. dec. 7. 08:29
Ez nagyon aranyos és normális hozzáállás volt, amit leírtál.Sajnos ezt tényleg csak a felelősségteljes óvónők alkalmazzák, az ilyenekre egy aranyhalat sem bíznék nyugodt szívvel.Szakmailag előttem (és a nevelési tanácsadó előtt is) megbuktak, de ez még nem segít a gyermekemen.Félek, hogy az önkormányzatnál nem tudom bizonyítani az igazamat (végül is sok mindent simán letagadnak, a többit meg nem veszik komolyan, mert gyerekek mondták vagy csak én látom, akire simán ráhúzzák, hogy elfogult) és ha még mi szívjuk meg mert mindenféle gyámügy, kivizsgálás lesz és a gyereket cipelhetem mindenféle pszichológusig...az csak ránk ró plussz terhet, idegességet.Szóval borzasztóan érzem magam...életemben nem stresszeltem ennyit, már a tejem is teljesen elment :(
28. juharszirup55 (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2010. dec. 7. 08:26
Sámomra ia felháborító, hogy elmondtam pl az óvónőnek, hogy legyen türelmesebb, adtam tippeket mivel lehet a kicsit elbolondítani, időben megállítani a hisztit stb és falra hányt borsó.Az egészből annyit jegyzett meg, hogy több generáció lakik együtt....az, hogy ennyi új dolog még egy felnőttet is megviselne, mint új lakhely, új közösség, új jövevény a családban, ahol már nem csak ő a középpont ezt meg se hallotta.Pedig ezek is fontos tényezők.Ehelyett lebetegezi a gyereket és szerinte így jó mert nekik nem kell tenni semmit, magyarázkodni a szülőknek, mossák kezeiket, az meg, hogy minket is és a gyereket is negatívan diszkriminálnak, hogy "beteg" a gyerek, nem való normális emberek közé....számukra lényegtelen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook