Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek az egerek ellen? fórum

Mit tegyek az egerek ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
dec. 3. 18:16
Köszönöm a tippeket! Holnap új nap, új remények, új csata
34. Anyagi (válaszként erre: 13. - Timycat)
dec. 3. 18:15
Az egérpisinek van olyan büdös szaga...
33. Anyagi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:15
Olyan jellegzetes büdös lábszaga van, hogy eltéveszthetetlen!!!
32. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:12
A megmérgezett egér nem pusztul el rögtön, viszont lelassul, így a macska könnyen el tudja fogni! És ha megeszi, ő is megmérgeződik és elpusztul!!!!
31. Anyagi
dec. 3. 18:09

Macskát!!!!


Az egérfogó is működik, a cégnél, mikor volt egér, mindenkinek volt sajátja!

Versenyeztünk, hogy ki hányat fog vele!!!

Nekem a dió jött be legjobban csaliként!


Itthon ultrahangos riasztó van letéve itt-ott, de utánaolvasásom szerint, ami igazán hatásos lehetne, az igen drága szerkezet!


Viszont a cicus látom, hogy időnként előhoz egyet-egyet!

Ilyenkor mindig megdicsérem nagyon!!!


Van még az egérragasztó...

Egy vastagabb, szétbontott, lapos lapra kell felkenni és a feltételezett útvonalra letenni! A közepére meg valami csábító egércsemegét. Ha belelép az egér a ragasztóba, már nem tud lejönni róla.

30. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 17:57

Nekünk sok mindent alakítottak ki padlás felől. Pl. elektromos vezetékek jönnek le az órához, stb.


Minden egyes ilyen lyukat kitöltöttek csemperagasztóval, szilikonnal, stb., hogy ne tudjon semmi lejönni.


Ha bent volt 1 egér, akkor jön a többi is, ezért érdemes mindent végig nézni!

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Channa*)
dec. 3. 17:35
De ez csak a padlás felől jöhetett. bent nincs szerencsére, legalábbis nem találtam nyomokat. Pont ma takarítottam a spejzot (remélem jól írtam), jól átnéztem mindent, hátha találok nyomot (kakit, rágást), de szerencsére nincs. Fentről átnéztem mindent, szerintem betömtem a lyukakat, de megyek majd még egy kört
dec. 3. 17:24

Minden lukat be kell tömni.

Hogy jutott egyáltalán be a födém és a gipszkarton közé?

Fentről nézzétek át a padlást és lyukakat be kell valamivel tömködni. Pl. csemperagasztó.


Tavaly télen nagy rumli volt a padlásunkon. Felhívtam a mestert, hogy megkérdezzem, bejuthatnak e az egerek a tégla és a gipszkarton közé. Azt mondta, hogy nem, mert minden rést betömött.


Tettünk a padlásra mérget, elhullott állatot nem találtunk fent, de a zajongás megszűnt, így arra gondoltunk, hogy vagy a macskák vagy egy menyét randalírozott a padláson.


Kb. 1 hónappal ezelőtt viszont, mondta a menyem, hogy valami rág a falba. Másnap, meg is jelent egy egér a nappalijukban, de az üldözés hatására eltűnt.


Megnéztük, hogy merre futott és arra felé, ahol a rágást hallották, így kihúztuk a bútorokat és végig néztük a falakat. 1 lyukat találtunk, amit betömködtünk, azóta nem hallunk rágást sem és egeret sem láttunk.

Remélem így marad;)


Még a régi lakásunkban, ami társasház volt is volt 3 egerünk. Ott is az oldotta meg a problémánkat, hogy megtaláltuk a lyukat, ahol be tudtak jönni a lakásba. A szomszédunk mondta, hogy azt nézzük végig, hogy nincs e valami rés a falon, amin bejuthat, mert ő is ezt tette.


Szerintem a megoldás az, hogy húzd el a bútorokat és nézd végig a falat a padló találkozásánál és ha kicsi is a rés, akkor is valamit kenjetek bele és tömködjétek be. Nálunk a lakásban és itt a házban is a szegély lécek csücskében rágta át magát. A szomszédunknál minden sarokban megtette.


Annak nem találom értelmét, hogy élve elfogjuk, mert ettől még együtt élünk velük, inkább a lakásba való bejutásukat kell megakadályozni.


Ja, mi Pesten élünk egy családiházban és nem tudok arról, hogy lenne bárhol a környékünkön állattartó, max. kutya és macska van. Tél van, az egerek is keresik a melegebb helyeket és ha kaja is van, akkor az szuper nekik.

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Amaunet)
dec. 3. 17:14
Kutya van az udvarban, a szomszéd cicája meg rendszeresen itt van és ott sétálnak el előtte a kis rohadékok
26. Amaunet (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 17:11

Macska kell oda. Nem szobacica, hanem olyan, aki elmegy csavarogni, vadászni.

Az enyémek fél évesek és nem találkoztam még egérrel az ősszel. Pedig tartok takarmányt a tyúkoknak.

Szoktass a házhoz egy cicát és tedd fel a padlásra vagy hagyj neki oda bejárást.

A nagyobb rágcsálók ellen pedig egy kis kotorék eb is hatékony riasztó.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Timycat)
dec. 3. 17:03
Vidéken élek, a kert végén lovak legelnek nyáron. A siklók nem zavarnának, csak fognák meg ezeket a mocskokat, mert nagyon bosszantó. Tehetetlenségemben már sírok. A görényt azért se merném, mert mindenhova tömködtem mérget. félek, h megenné :/
24. timycat (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 16:35

A görény simán bemegy oda is. Most hogy egér invázió van nálunk a tanyán megjelentek a nyestek is. Húgom házában halljuk ahogy játszanak, dübörögnek a "full zárt" tetőtérben, az üveggyapott sem zavarja őket a hancúrban 😕

Gondolom ti azért városias környezetben éltek, szóval kutya/macska a hosszútávú megoldás. A rágcsáló ha választhat nem költözik macskaszagú házba.


A tanyán nálunk a természet kidolgozza ezeket a "kiugrásokat". Ha sok az egér, béka akkor megjelennek a nyestek, majd a nyestet elviszi a róka/vadmacska (vagy elvadult macska), azokra meg rájön a sakál... 😕 4-5 éves körforgásban ez a forgatókönyv nálunk. Sőt egyik évben sikló is volt szép számmal, remélem ők nem jönnek vissza az egerek/békák miatt.

dec. 3. 16:31

A görény bemászik a járatba. ;)

Azt másképp kiírtani nem lehet, csak ha szétbontod a falat. Benn tanyáznak valahol. Ha tényleg kaja van a közelben, akkor el se megy onnan.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - De16c8f9e6)
dec. 3. 16:24
de a fafödém és a gipszkarton között tanyázik
21. timycat (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 16:24
Nekünk lovas tanyánk van, mindig van takarmány, de nem mindig vannak rágcsálók, vagyis nem mindig szembetűnő a jelenlétük, az idei évben viszont hemzsegnek. 3 cicát tartunk a tanyán, ők elég hatékonyak egerek, sőt patkányok ellen is, de idén tényleg sokkal több van, nem győzik a macskák őket.
dec. 3. 16:23
Vadászgörény mindent megfog. De egy jó tacskó kutya is. ;)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Sirga)
dec. 3. 16:22
Az élvefogó nem működött nálam.
dec. 3. 16:21
Nagyon kétségbe vagyok esve. Azóta vannak, amióta a szomszéd elkezdett állatokat tenyészteni (csirke, kecske, disznó). Persze a szomszédok elköltöztek, de a gazdasági épületek maradtak, gondolom lehet ott takarmány, ami miatt nem nagyon akarnak tágítani innen. Végső esetben rágcsálóirtót keresek, de úgy hallottam az sem 100% és méregdrága mulattság
17. Sirga (válaszként erre: 4. - Boldogzokni)
dec. 3. 16:20

Nálunk az élvefogó csapda a nyerő. A hagyományosból sokszor kilopják a kaját - az élvefogóból soha. Ráadásul a macskának a döglött egér/cickány nem érdekli. ;)

Csalinak a dió vált be legjobban, mindkét rágcsálóra.

dec. 3. 16:14
Csapdába azok se mentek bele, de a kaját azt rendszeresen kiették belőle.
dec. 3. 16:12
Nem akarlak megijeszteni de patkány is lehet. A patkány nagyon intelligens állat, azt megfogni se egyszerű. Egy igazi túlélő típus. Benne élnek a falban. Anyam egyszer törött üveget rakott bele ahol kirágták, nagyapámtól látta, de így se tudtuk kiírtani őket. Nalunk tanyán volt rengeteg, a galambokat szerette csócsálni nagyon. De a kajájukat is megette. Nem válogatott.
14. timycat (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 16:09
Igen, az a vödrös verzió tuti működik, bemegy (ugrik?), de kijönni a magas perem miatt már nem tud.
13. timycat (válaszként erre: 10. - Globus)
dec. 3. 16:07

Szaga sem volt, ők nem rágcsálók. Van valami szag amit kibocsátanak, amivel távoltartják a ragadozókat, de mi nem éreztük.

Nem is rágott meg semmit, ürüléket sem hagyott maga után úgy mint az egerek, fura hangok voltak csak ami arra utalt hogy valami bevette magát a házba.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Globus)
dec. 3. 16:04
Sajnos a covid egyik mellékhatása, hogy két éve semmilyen szagot nem érzek, így nem tudom beazonosítani :(
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Timycat)
dec. 3. 16:03
Egér volt. Már kárt is csinált, egy lyukat rágott a gipszkartonba és ott integetett rajta keresztül a kis praclijával. Egyelőre egyet hallok kaparászni. Kipróbálom a cserepes megoldást, meg olvastam egy olyat, hogy egy vödörbe takarmányt kell szórni és biztosítani kell a bejáratot, de ki már nem tud jönni.
10. globus (válaszként erre: 8. - Timycat)
dec. 3. 16:02
Az is büdös? Az egérpisi jellegzetes.
9. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 16:01
Mindenképpen deszka legyen alatta, különben nem tudod felvenni. Az a klasszikus, nehéz agyagcserép kell.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 16:00

Biztos hogy egér?


Anyumnál egy db cickány csinált patáliát, zajos, szorgalmas jószág volt, mi is először azt hittük egér, de az egér méreg nem hatott rá, macskákat sem izgatta a jelenléte. A ragacs oldotta meg a dolgot, így tudtuk meg utólag, hogy a fura hang nem egértől hanem cickánytól származott.

De szerencsére csak 1 db jutott be a házba, és szerencsére az az egy sem egy vemhes nőstény volt.

dec. 3. 15:59
És ha beszórod a járatok őrölt borssal, csípős paprikával? Ők is vesznek levegőt. :))
dec. 3. 15:59
Olyan gyorsan szaporodnak hogy mire kiírtod, jön a következő bagázs. El kell költözni, nincs mese. Vagy szétverni a házat, mint a nem is tudom melyik filmben volt. ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook