Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyek az egerek ellen? fórum

Mit tegyek az egerek ellen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
febr. 11. 13:14
Jelentem már nagyon hosszú ideje csend van, a csapdák üresek, a méreg nem fogy 😊
64. tumbo2
jan. 18. 12:49
méreg.
63. liliom10 (válaszként erre: 62. - Anyagi)
jan. 18. 10:00
Ha beválik, nagyon egyszerű módszer !
62. Anyagi
jan. 18. 09:43

Hátha valakinek kell még ötlet és beválik! :)


[link]

dec. 27. 20:28
Jelentem egérmentes vagyok. Két hata semmi hang, a ragacsok már üresek és a méreg is érintetlen
dec. 7. 13:29
Korán örültem sajnos. A hajnali órákba újra kapart/kapartak
59. papája (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 09:18
Ez jó hír, de ellenőrizd továbbra is a csapdákat. A csalikat, vagy mérget addig kell pótolni, amég fogy. Amikor már érintetlen a csapda és a csali, akkor remélheted, hogy elfogytak a kártevők.
dec. 6. 20:31
Nem akarom elkiabálni, de 24 órája egy hangot nem hallol fentről
dec. 5. 02:31
a diot szeretik az egerek.
dec. 4. 19:45
Felállítottam az új csapdákat. Kíváncsi vagyok lesz e fogás. A kis szaros már kaparászik, kezd nagyon az agyamra menni.
dec. 4. 11:41
Mondjuk lehet épp macskára vadászott vele, nem is egérre.
54. de16c8f9e6 (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
dec. 4. 11:32
Szerintem se hal bele. Annyit nem eszik meg az egér, hogy elpusztuljon bele a macska is. Én utálom az egérfogókat egyebkent. A szomszedunk itt kirakott egy párat de szerintem az nem normalis fogó volt, valami buherált sz*r. Medveölő. Volt egy macskám, gyönyörű volt, vörös, nagy, selymes szőrű, az meg szépen belesétált. Beszakította a koponyáját, bele is döglött másnapra. Némelyik ember olyan hülye, tényleg. Csak rombolni tud.
53. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Katt2)
dec. 4. 11:27
azt nem bírnám.lejött a szőre,szinte sírt,én meg rohantam hazulról.jobb a méreg,még egy macskát sem láttam,aki elpusztult volna a mérgezett egértől.
52. levarosbukta (válaszként erre: 20. - De16c8f9e6)
dec. 4. 11:21
Nekünk volt egy ezervérű kutyusunk, az megfogta a patkányt meg az egeret is. A macskánk tanulhatott volna tőle mert felőle annyi egerünk lett volna mint a nyű.
51. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 4. 10:12

Az, hogy a macska nem éri el a mérget édes kevés. Ha az egész megeszi a mérget és után elkapja a macska, akkor a macskát is megmérgezed! Szóval mérget ne tegyél ki.

Nálunk is gond van idén, nem tudom mi lehet. Simán leszedik a csalit a csapdáról, a szomszéd cicák folyton nálunk vannak egerészni, de így is vannak túlélők.... Lehet hideg tél lesz idén.

dec. 4. 08:57

Ősszel rengeteg az egér, próbálnak a hideg elől melegebb helyre húzódni. Volt egy év, amikor mi is szembesültünk ezzel.

Vettünk a mezőgazdasági boltban élbefogó csapdát. Ez egy félgömb alakú kicsi rácsos fogó. Felül bemászok az egér és nem tud kijönni, mert úgy van kialakítva.

Megfigyeltem, hogy leginkább a csokit szeretik megrágni, így a karácsonyról kimaradt szaloncukrot tettem bele. 4 csapda volt a kamrában, mindegyikben volt egér minden nap, kezdetben kettő is. A szaloncukrot nem győztem pótolni, annyira ízlett nekik. A megfogott egereket csapdával együtt egy vödör vízbe dobtam, gyorsan elpusztultak és a csapda újra használható volt.


Az egér súlyos gazdasági károkat okoz és betegségeket is terjeszt, így ne sajnáljátok őket irtani !

dec. 4. 05:40
Most is a kaparászásra riadtam fel. Egyszerűen elviselhetetlen! Ma veszek fém vödröt meg kipróbálom a cserepes trükköt.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Anyagi)
dec. 4. 05:35
Az egy dolog, de egyáltalán nincs szaglásom!
47. fokhagyma (válaszként erre: 46. - Katt2)
dec. 3. 22:22
Valóban nagyon jó!!!! Van benne némi áthallás, de én se írom le. Aki ismeri Wass Albert életét, életművét, az érti.
46. katt2 (válaszként erre: 45. - Anyagi)
dec. 3. 21:21

Ez hatalmas volt... nagyon tanulságos.

A teljes véleményemet inkább nem írnám le , mert biztosan törölnék.

45. Anyagi (válaszként erre: 43. - Katt2)
dec. 3. 20:46

Hát neked különösen - de mindenkinek ajánlom Vass Albert : Patkányok honfoglalása című novelláját!


A linken meghallgatható!

6 perc 48 másodpercig tart!


[link]

44. timycat (válaszként erre: 36. - Anyagi)
dec. 3. 20:42
Nálunk a műanyag takarmánytárolóban is szoktak "rabul esni". Macskák meg olyankor potyáznak
43. katt2 (válaszként erre: 31. - Anyagi)
dec. 3. 19:28

Az egérragasztó nagyon jó. De mire erre rájöttünk, komoly pusztítást végeztem közöttük. Meg a cicánk is.

Egyszer beköltözött a szuterénbe egy egér. Tudtuk, hogy ott van, de nem bírtuk megfogni. Aztán lett egy párja is és indult az éjszakai randalírozás is. Még a gipszkartonon is csináltak egy "ajtót". Fogtunk belőle néhányat dióval, meg a macska is, de valahogy nem volt hatékony a módszer.

Egyszer lent voltam a szuterénben és szétpakoltam egy kidobásra szán ülőgarnitúrát. Hát, a párna alatt volt vagy 20 ivadék. A nagy részét agyontapostam. Néhány nap múlva hallom, hogy valami zacskóba mocorognak, hát kiráztam őket, aztán agyon tapostam. De még mindig maradt 2...3 darab. Akkor hallottam az egérragasztóról. Nosza. Uborkásüveg tetejébe tettem belőle és kitettem olyan helyre, ahol hallottam, hogy rohangálnak. Másnap reggelre bele is ragadt egy. A macska meg akarta enni, beleharapott de nem tudta kivenni egy mozdulattal az egeret. Rálépett a doboztetőre, persze hozzáragadt a lábához. Megyek oda, a macska mint az őrült elszaladt, lábán a tetővel. Mire utolértem, a tető nem volt a lábán és elégedetten nyalogatta a száját. Megette a ragasztós egeret...

A másik kettőt a ragasztó egyszerre fogta meg, egymás tetején próbáltak szabadulni.

Azóta nincs egerünk, pedig már nincs macskánk és a szomszédban sincs. Szerintem, van olyan, hogy kollektív tudat, az egerek megtanulták, hogy hova nem szabad bemenni.

42. Anyagi
dec. 3. 18:30
Várjuk az új - remélhetőleg győztes híreket!!!!
41. Amaunet (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:26

Akkor a szomszéd cicája tényleg csak cica és nem macska.:)

Az enyémek már pofoztak a lépcső előtt egeret, nem is egyet.

Igaz, nem is benti macskák. Mikor már kinőtték a babakort és meguntam az almot takarítani mentek ki a fészerbe megbarátkozni a kutyával - már összebújva alszanak.

Persze, van szeretés, beszélgetés is kutyával, macskával.

40. Anyagi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:25
Nem úgy hívják a szomszéd macskáját, hogy TOM ?????
39. Anyagi (válaszként erre: 26. - Amaunet)
dec. 3. 18:24

Nálunk is van-volt mindig cica!

De nem mindegyik egerészik ám...

Sőt, általában vagy madarászik vagy egerészik!

38. Anyagi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:21
Mondjuk lehet kialakítani egy bejárót neki a gipszkarton fölé...
37. Anyagi (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 3. 18:19

A rágcsálóirtó megoldás!

De ha a szomszédban folyamatosan szaporodnak????

36. Anyagi (válaszként erre: 14. - Timycat)
dec. 3. 18:16
Talán a fém vödrön nem tud kijönni, de a műanyagon ige, és ha nem, hát kirágja!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook