Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? A "férjem" ittasan viszi a Lányunkat láthatásra, autóval! fórum

Mit tegyek? A "férjem" ittasan viszi a Lányunkat láthatásra, autóval! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. ápr. 11. 02:08
Szerintem a következö láthatásra rendelj oda egy rendörtm hogy megszondáztassa azt az idiótát! Aztán meg a gyermek veszélyeztetése miatt távoltartási kérelmet is benyújthatsz, addig, amíg bizonyítottan alkoholista! A jogsija tuti ugrik :)) !!
64. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 63. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 12:26

Biztos, hogy szereti! Csak nem annyira mint kellene!

Menni is fogok!

Megírom majd!

Köszönök mindent!

63. 81Krisztina (válaszként erre: 59. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 12:23

Szia!

Biztos hogy szereti a kislányt? ha így lenne annyi időt töltene vele, józanul, amennyit csak tud, kapna minden alkalmon. így ne sajnáld milyen bosszúságot okozol neki. Abban is biztos vagyok hogy a kislány is veszi a jeleket, sokkal több mindent értenek, mint gondolnánk..

Te csak intézkedj, kérj segítséget tanácsot a már említett helyen. Majd írd meg mit sikerült intézned.

62. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 61. - Survivor3)
2010. febr. 26. 12:16

Az, nehéz ügy!

Amíg együtt éltünk mindig azt hallottam, hogy azért nem látogatja az első lányát, mert szemét az előző felesége. Most, hogy velünk is így alakult már látom, hogy nem feltétlenül azért nem látogatta.

Pedig én is és a jelenlegi párom is annak örülnénk, ha normális viszony volna közöttük.

61. survivor3 (válaszként erre: 44. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 12:06

Értelek.

Igen.

Sajnos nagyon ritka az, hogy az 50-50% megvan.

Ezek a megmaradt tüskék mind-mind a gyerekeket szúrják... Nem a gyerek irán éreznek szeretetet, hanem az ex iránt gyűlöletet.

Jajj de nehéz ügy.

2010. febr. 26. 12:04

Rendornek szolhatsz, hogy ittasan vezet, legyenek ott, amikor a gyerekert megy, ellenorizzek.

Szemet huzas, de ahogy latom mar sokat nem ronthat a kapcsolatotokon.

59. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 58. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 11:54

lépni szeretnék! Mihamarabb! Csak okosan is szeretném megtenni azt a lépést!

Mivel eddig sem vitte nagyon el, tegnap meg a válásnál sem - és az elmúlt egy héten folytatott "beszélgetései" során meg sem kérdezte, hogy mi van a kicsivel. Meg már jelezte, hogy nem tud jönni a Zitusért, így van pár napom, hogy a lehetőségeket átgondoljam és a jövő héten elmenjek valahová, panaszt benyújtani.

58. 81Krisztina (válaszként erre: 57. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 11:44

Valamelyik hivatalos szerv segíteni fog.és hidd el, ha pl csak otthon van a lánnyal, becsöngetnek hozzá, aki nem iszik érezni fogja rajta. sőt szerintem még zavarban is lesz, hiszen nem gondolná hogy ellenőrizve van.. és ha ott a gyámügy számára egyértelmű a dolog, a kislányt már viszik is vissza neked, és távolságtartásit indítanak gyorsított eljárásban. amit esetleg kérvényezni tud, hogy felügyelet mellett láthassa a lányát.

mást nem nagyon tudok mondani, sajnos nem vagyok sem jogász, sem gyámügyes... csak az ötleteimet írom le. pedig erőt vehetne magán a kedves apuka, hogy legalább arra az egy napra nem iszik... nem is értem


most mennem kell, de azért még ránézek a fórumra ma.

Kitartást, és lépj mielőbb.

57. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 56. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 11:37

Nagyon nem viszi sehová! Kocsmába vagy a saját házába. A program ennyibe kis is szokott fulladni.


Sajnos tapasztalatból tudom, hogy nem veszik észre. Mivel évekig nem hitt nekem senki!

56. 81Krisztina (válaszként erre: 55. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 11:33

persze, értem gondoltam hogy nem taj részeg, mert akkor nekimenne valaminek mielőtt odaérne hozzátok.. csak gondolja nem veszi észre senki rajta.


A gyámügynél biztos van ilyen lehetőség, de ehhez előre kell tudnod hogy mikor jön a kislányért az apa, mert pl szombat vasárnap hiába telefonálsz be...


Remélem minél hamarabb megoldódik. amint tudsz menj be vagy gyámügyre vagy bíróságra, biztosan segíteni fognak! és hagyd az ügyvédet a fenébe..


szép kis "haver" az ilyen, aztán majd megnézheti ha ő is kap jó kis büntetést! ha éppen ott üt az apán a gyámügy.


Ja és biztos hogy gyámügynél kérdezni fogják, hova szokta vinni apuka a lányt, ezeket a helyeket előre írd össze, csak így tudnak "rajtaütni".

55. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 54. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 11:20

Az ittasságot nem úgy kell elképzelni, hogy dülöngél! Hanem megiszik egy két sört, amit olyan észre sem vesz rajta, aki nem ismeri! :(


Most olyat is hallottam, hogy a gyámügyön teszek bejelentést, és mindig le kell jelentenem, hogy mikor visz el apuka és akkor szúrópróba szerűen kimennek ellenőrizni! Ez volna a legjobb!!


Szerencsésnek mondhatom magam, mert a kicsi lánykám, teljesen kinyílt és pozitív irányba változott! Már beszéltem pszichológussal, akkor amikor elköltöztünk és azóta még párszor!

Tanulok pszichológiát és gyermekrajz elemzést is. Megdöbbentett a pozitív változása és már azt hittem, hogy ez is baj, hogy ennyire nagy a változás. Teljesen szobatiszta is akkor lett, amikor elköltöztünk!


A kocsma tulajdonosa a "haverja". Őt a bevétel érdekli, nem az, hogy kivel megy a kuncsaft! :(

2010. febr. 26. 11:08

ha megoldható nem apuka előtt kell felhívni a rendőrséget. nem tudom hogy szokott zajlani, de előbb te menj ki, és ha látod hogy ivott mondd neki, hogy várjon, mert még öltözik a gyerek, vagy mit tudom én..találj ki valamit, te vissza mész a lakásba és kihívod a rendőrséget.ha meg apuka előtt hívod ki őket, és elmegy onnan, akkor meg utána mennek, hiszen az ittas vezetéssel bárkit veszélyeztethet amíg volánnál ül..


szegény kicsi, pont az egyik legnehezebb korban van, nekik még valóban nehéz az ilyen dolgokat elmagyarázni..

mondjuk azt sem értem, hogy 4 éves gyerekkel miért lehet bemenni kocsmákba... ja, amúgy onnan is elvinnék a rendőrök, hiszen a gyereknek, főleg ilyen kicsinek semmi keresnivalója ott, tehát veszélyezteti a kicsit. én láttam már ilyet, barátnőmék kocsmájában..sima rutin igazoltatás volt, és felszólították az apát hogy menjen haza a gyerekkel, erre az apa közölte hogy azt csinál amit akar, erre a rendőrök feljelentették, kiskorú veszélyeztetéséért. bár nem tudom pontosan manapság van-e ilyen, ez pár éve volt


a lényeg hogy többé ki ne add a kezedből, ha apuka részeg.


visszatérve a bizonyításra, a kislányt mindenképp meg fogja hallgatni gyerek pszichológus!

53. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 51. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 10:55

A jelenlegi párom is mondta, hogy tegyünk valamit! Ezrét hittem azt, hogy mivel az ügyvédem nem mondott értelmes dolgot, itt hátha vannak olyan készséges emberek, akik nem mindjárt ítélkeznek, hanem tudnak is értelmes tanácsot adni!

Lehet, hogy IQ nullák vagyunk, de nem gondoltuk, hogy ilyen esetben kijönne a rendőrség és még apuka meg is várná őket! /Sajnos tapasztaltuk, hogy a családunkban volt olyan erőszakos és még ráadásul ittas apuka, aki késsel dobálta őket és akkor sem mentek ki!Amíg vér nem folyik!/

Például azt sem tudtam, hogy van panasznap a bíróságon - mivel eddig még nem voltam ilyen helyzetben és nem kellett ilyennek utána járnom - , de már tudom köszönöm!


Még csak négy éves, azt is nehezen érti meg, hogy az "apukája" miért nem jön sűrűbben!

2010. febr. 26. 10:48
egyébként a jelenlegi párod nem mondta még hogy talán ilyenkor nem kéne odaadnod a lányodat?
51. 81Krisztina (válaszként erre: 49. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:45

Mennyi idős a gyerkőc??

Szerintem a legegyszerűbb ha bemész a bíróságra panasznapra és ott elmondod mi a helyzet, ez még nem feljelentés, csak bejelentés, van különbség.

Ha közben jön a gyerekért az apuka (már ha annak lehet nevezni azután hogy veszélyezteti a saját gyerekét), nem adod oda, ha érzed hogy ivott, ha erőszakoskodik, akkor rendőrt hívsz. ha szonda is kimutatja, akkor már ott a bizonyíték, hiszen a rendőrök jegyzőkönyvet kell hogy írjanak, és abban benne lesz minden.

Ha elég nagy a kislányod, el lehet neki magyarázni szépen, hogy milyen következményei lehetnek annak, ha az apja ittasan viszi el. és ha apuka, az miatt, hogy te véded a gyerekedet, nem megy többé, hát ez mindent elmond. és inkább legyen így, mintha valami baj történne. és ha egyszer úgy adódik, hogy esetleg iskolában valamelyik tanárnak a fülébe jut,hogy apukájával kocsmázni jár... akkor meg téged fognak elővenni., gondolom ezt nem akarod.

50. etikat (válaszként erre: 49. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:41
Végigolvastam a hozzászólásokat !!! Én csak le vagyok döbbenve a kérdéseden ! Nálam természetes reakció lenne az , amit leírtam, nem észt akartam osztani !!!!!!!!
49. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 48. - Etikat)
2010. febr. 26. 10:36

Már látom, hogy más megoldás nincs csak a feljelentés! Azért szerettem volna ezt elkerülni, mert tudom, hogy akkor többet nem igazán keresné a gyermeket! Ami a kicsinek fájna a legjobban.


Ha visszaolvastad volna a hozzászólásaimat, akkor tudnád, hogy tenni szeretnék valamit! De látom, hogy csak az észt tudod osztani!

48. etikat (válaszként erre: 44. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:25
Ezt nem gondolhatod komolyan!!!!!!!! Tudod hogy iszik a gyereked apja, úgy vezet autót, benne a gyerekeddel !!!!! És Te még azon gondolkodsz hogy nem jelented fel ?????? Azonnal rendőrt hívnék, a gyereket biztosan nem vinné el, az fix !!!!!!!! Ez a lényeg !
47. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 45. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 10:23
Még annyit, hogy miként lehet bizonyítani???
46. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 45. - 81Krisztina)
2010. febr. 26. 10:23

Mostmár, hogy tudom a lehetőségeimet, tudom, hogy merre induljak el!

Mindenkinek köszönöm!

45. 81Krisztina (válaszként erre: 39. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:19
A törvény a gyermeket védi. ha lehet bizonyítani, hogy ittasan viszi el láthatásra, illetve iszik láthatási idő alatt amíg a gyerek nála van, be kell menni a bíróságra (vagy panaszlevelet írni), és más módon megoldani a láthatás. Ha pl. ittasan megy a gyerekért, nem köteles neki odaadni az anya, ha meg magyaráz az apa, rendőrt hívni. azok úgy is megszondáztatják, és már ugrott is a jogsi, ha tényleg ivott. Ideiglenes távol tartásit is lehet kezdeményezni, amíg a bíróság nem dönt hogy a későbbiekben az apa milyen formában láthatja a gyerekét (ez ugye nem rövid procedúra). Ittas embernek semmiféleképpen nem szabad odaadni a gyereket, akár közlekedési baleset, és tragédia is lehet a vége. Normális ügyvéd gyorsított eljárást is tud intézni, és nem annyit mond, hogy meg kell mondani hogy ne igyon az apa... ezt szerintem ő is tudta hogy hülyeség...
44. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 43. - Survivor3)
2010. febr. 26. 10:15

Magyarország!

Kivételek mindig vannak, de az erősíti a szabályt!

Már megkaptam a drága apukától, hogy feljelent, ha a gyerkőc nem akar vele menni! És megtehetné! Nem néznék azt, hogy lassan fél évente jön érte! Amikor meg elviszi, akkor csak szid engem és a páromat. Ezzel a gyerek meg nem tud még mit kezdeni!


Hiába szeretnék normális kapcsolatot tartani a volt férjemmel, ha csak az én 50%-om van ott, akkor az nem elég! kellene az ő 50%-a is.

Hetente megírom neki, hogy mi van a kicsivel, pedig ő nem kérte vagy kéri. De úgy érzem, hogy jár neki ennyi. Mégsem próbál meg elfogadható módon viselkedni!

43. survivor3 (válaszként erre: 39. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:09

Szia!

Melyik országról van szó?

42. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:06
Az ügyvédek is csak lehúzzák az embert,lehet keresned kéne egy másikat!
41. f8db0709b8 (válaszként erre: 40. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 10:03
Én a környezetemben látom mi megy ilyen ügyekben!Ismerősömnek az exe is iszik azóta a családsegitőben láthatja 2 gyermekét felügyelet mellett minden 2.szombaton 2 órára!
40. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 38. - F8db0709b8)
2010. febr. 26. 10:00

Köszi!

Az ügyvédemről annyit, hogy NAGYON rosszat választottam. De mivel nem ebben a szakmában dolgozom, így későn vettem észre, hogy egy nulla.

2010. febr. 26. 09:58
Még annyit, hogy sajnos a törvény az apákat védi!
38. f8db0709b8 (válaszként erre: 37. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 09:57
Gyermek védelmis tud segiteni,de a családsegitőben is elintézhezed hogy felügyelettel láthassa a gyereket és csak is a családsegitő intézetében egy külön szobában!De az ügyvédnek tudnia kéne,hogy hivatalból is kirendelhet egy felügyelőt a láthatás idejére!
37. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2010. febr. 26. 09:54

Azért itt érdeklődöm, mert jártam már ügyvédnél,aki csak annyit javasolt, hogy kérjem meg, hogy ne igyon. Ezt meg is tettem!

Azt éreztem, hogy ettől azért többet szeretnék tenni,mert a szép szó az nem biztos, hogy hatásos! Mivel még nem voltam, ilyen helyzetben így nem tudtam, hogy hová forduljak!

36. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - 0f4d8711e7)
2010. febr. 26. 09:49

Nem mondtam,hogy rossz anya vagy!Csak nem értem miért a portálon kell érdeklődni mit tegyél!Evidens,hogy feljelented!

Mit képzelek magamról?Semmit!Csupán válaszoltam egy feltett kérdésre!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook