Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos korától viheti el az apa láthatásra a babát? fórum

Hány hónapos korától viheti el az apa láthatásra a babát? (tudásbázis kérdés)


13. 31bc25d879 (válaszként erre: 12. - Bc681dac13)
2017. aug. 23. 17:46

Nem tudtam, hogy nem tud, "csak" kérdeztem. Felmerült bennem pár kérdés.


Ha láthatásra akarja vinni, gondolom még nem sűrűn fogta, látta, pelenkázta, etette, altatta, büfiztette, fürdette. Tehát szerintem aki úgy gondolja és felmerül a kérdés, joggal gondol(hat)ja, hogy nem gömbölyű a történet.

12. bc681dac13 (válaszként erre: 10. - 31bc25d879)
2017. aug. 23. 17:38
mar miert ne tudna egy felnott ember ellatni egy csecsemot?
2017. aug. 23. 16:30
Ha annyira szeretne a gyermeket, mellette lenne, ondoskodna rola es az anyjarol.
2017. aug. 23. 15:56

A 4 hónapost én biztos nem adnám.

Egyáltalán eltudná látni?

Megbízol benne?

Gondoskodó?

Odafigyelne a picire?

Hová vinné?

Meddig lenne nála?

Apai nagyszülők?


Egy ilyen pici csecsemőnek az anyja mellett a helye, biztonságban, nyugalomban.


És még csomó kérdés felvetődik bennem.

9. enigma. (válaszként erre: 6. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 23. 14:12

Nem kell házasnak lenni.

Ha apasági elismerő nyilatkozatot tett és a a gyerek a nevén van, ugyanannyi joga van hozzá, mint neked, amíg erről bírósági vagy gyámhivatali határozat másképp nem rendelkezik.

8. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 22. 17:59

Ennek nagyon alaposan nézz utána, mert nem járkálhat csak úgy ki-be az életetekbe!

Tegyél hivatalossá minden láthatást, gyerektartást.

[link]

Gyermekláthatás


A gyermekláthatás szintén olyan lényeges kérdés, amelyben mindenképpen meg kell egyezniük a feleknek. Történhet rendszeresen, vagy időszakonként, s magában foglalja a gyermek látogatását, elvitelét, a vele való kapcsolattartást, részére ajándékok adását, tehát mindazt, ami a normál szülői kapcsolatba egyébként is belefér. Természetesen a nagyszülőknek is joguk van arra, hogy tartsák a kapcsolatot az unokával, és az lenne a normális állapot, ha ezzel mindkét szülő tisztában lenne, és tiszteletben is tartaná ezt.


Alapesetben a felek közös megegyezéssel döntik el, hogy miként történjen a láthatás. Ha ez ellenérdekeik, a közöttük fennálló helyzet kapcsán nem valósulhat meg, akkor bíróság elé vihető az ügy. Erre természetes módon sor is kerül válás kapcsán, ugyanis erről a kérdésről mindenképpen gondoskodni kell.


Előfordulhat, hogy ugyan nem válnak a felek, de nézeteltéréseiknél fogva a gyámhivatal lép közbe, és intézkedik az akár komollyá is váló helyzetben.

7. buci07 (válaszként erre: 6. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 22. 17:20
Hülyeség!!!
2017. aug. 22. 17:17

Voltam és azt mondták,hogy hiába még hàzasok sem vagyunk akkor viheti amikor akarja...

Normálisak ezek???

2017. aug. 22. 16:39

Csak az otthonában láthatja apuka az ilyen pici babát!

De....hogy tiszta legyen érdemes lenne bíróságilag leszabályoztatni a gyerektartással együtt.

Gyámügyes azt fogja tanácsolni mig itélet vagy ideiglenes döntés nincs,addig ne is engedd.

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cc7a88f96d)
2017. aug. 22. 16:37
Isten ments!! Amíg szopik, semmiképp!
2017. aug. 22. 16:35

Ugy tudom, el sem viheti.

Vagy apuka fogja etetni, pelenkazni 3-4 orankent?

2017. aug. 22. 16:14

Hároméves korától! Ha van róla bírósági végzés.


Ha nincs, akkor bármikor.... hiszen addig közös a felügyeleti jog.

2017. aug. 22. 16:00

Valaki tudna segíteni?

4hónapos babáról van szó...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook