Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4494. 80Éves (válaszként erre: 4484. - Egyvalaki777)
2017. jún. 18. 09:28
Nekem egy bőrgyógyász orvos mondta, hogy a körömgomba ellen a lézer sem használ.
4493. 80Éves (válaszként erre: 4467. - Pancsa1981)
2017. jún. 18. 08:16
Hol található a Bullok? Nekem nem sikerült megtalálni.
4492. kori54 (válaszként erre: 4491. - Fiore)
2017. jún. 17. 16:41
Én is jártam így, de most megint reménykedős fázisban vagyok :)
4491. fiore (válaszként erre: 4482. - Kori54)
2017. jún. 17. 15:49
Pontosan...,ideiglenesen jól nézett ki,reménykedtem,aztán jött,jött és bizony megint győzött.
4490. kori54
2017. jún. 16. 11:44
Köszi Mamoca, hogy megosztottad a képeidet és a tapasztalatokat ! Te vagy itt az első ami a képeket illeti :)Remélem a kitartásod és a szigorúan követett napi rutin meghozza az eredményt, sok sikert kívánok hozzá!
4489. Mamoca256 (válaszként erre: 4488. - Egyvalaki777)
2017. jún. 16. 11:27
A simát. Sajnos ahogy írtam, amig áprilisban otthon nem ragasztottam, addig átterjedt a középső körmömre is. A feltöltött fotón még semmi sem látszik, de a rákövetkező hétre az egész középső körmöm olyan lett. Az is szépen gyógyul, de azóta nincs kecmec, ragasztom mindkettőt non-stop.
4488. egyvalaki777 (válaszként erre: 4487. - Mamoca256)
2017. jún. 6. 23:55
Na végre egy értelmes írás, képekkel! Köszi! Nagy gondot fordítasz a visszafertőződés megelőzésére látom. Melyik Canestent használod? A simát vagy a Plus bifonazolt? Idejében elkaptad, hogy nem ment le a tövéig a körömnek.
4487. Mamoca256 (válaszként erre: 4486. - Mamoca256)
2017. jún. 6. 13:43
Feltöltöttem a képeket az adatlapomra és a napi rutinomat is lefotóztam - hogy hogy is néz ki az egész, nem feltűnő dolog, még emberek közé is lehet menni vele :). Remélem, legalább egy embernek segítettem a történetem dokumentálásával :) Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek a gyógyuláshoz!
4486. Mamoca256
2017. jún. 6. 13:17

Hello, 2016 decemberben vettem észre, hogy valami nem stimmel a körmömmel. Anyukám azt mondta, hogy ez gomba lehet. Utánaolvastam és láttam, hogy milyen sokáig tart és macerás megszabadulni tőle, úgyhogy elmentem orvoshoz, hogy gyógyszert irassak fel rá.


A doktornőm elmondta, hogy a körömgomba az ilyen, neki egy nyaralás során alakult ki attól, hogy belerúgott a zuhanykabin oldalába és a sérült körme begombásodott, majd 2évig nem tudott tőle megszabadulni. Azt is mondta, hogy ő nem szeretne felírni nekem tablettát, mert az nagyon agresszív és tönkreteszi a májamat (remélem jól emlékszem és a májat mondta). Azt mondta, hogy mindenképp vágjam ki a körmöt, mert az a rész elhalt és alatta jó tenyészkörnyezet van a gombának. Aztán azt is mondta, hogy a gombának nem kedvez a környezet változás, úgy gyógyítsam, hogy kenjem be ecettel, majd azonnal utána tegyek rá szódabikarbónás vízbe áztatott vattapamacsot.


Hazamentem, kivágtam a körmöt ahogy a doki mondta (először pedikűrösnek telefonáltam, de ő nem talált közeli időpontot, pedig mondta hogy szokott ilyet csinálni) és szódabikarbónával és ecettel kezeltem 1 hónapig, de nem láttam változást. Visszamentem az orvoshoz, hogy mégiscsak írjon fel gyógyszert. A doki nyaralt, csak a nővérkével beszéltem. Mondta, hogy neki is volt körömgombája és ő is ecet-szódabikarbóna váltogatással gyógyította (Azt is mondta, hogy őt nagyon jól szórakoztatta, ahogy a szódabikarbóna pezsek az eceten :) ) és hogy ő sem ajánlja a tablettát. Megbeszéltük, hogy két hét múlva, ha a doki hazajön nyaralásból, visszajövök.


Addigis elmentem a gyógyszertárba és bevásároltam: vettem 3 guriga textiles ragasztót, 2 Canesten krémet, 1 Loceryl ecsetelőt. Aztán a DM-ben vettem saját márkás fertőtlenítő sprayt, Sanytol mosószerhez adagolós fertőtlenítőt, az Ikeában meg hét mini törölközőt (épp nem volt itthon olyan mini törölköző, ami jó lett volna a célra - nagy törölközőt nem akartam használni, mert abból nem lehet egyszerre hetet betenni a mosógépbe ráadásul az a heti zoknikkal együtt és nem szerettem volna heti 1-nél többet mosni pluszban). Aztán hogy rend legyen, elkülönítettem egy kis neszeszert a mindennapi körömápolásra - benne Canesten, 1guriga ragtapasz, 1 olló és fertőtlenítő spray, ezt mindig vittem magammal, ha utaztunk is.


A következő rutinom lett decembertől:

- Minden reggel és este lábmosás, külön törölközővel törlés, minden törölközőt 1 napig használás, köröm krémezés, leragasztás, olló fertőtlenítés, papucs fertőtlenítő spray-jel befújás.

- Minden vasárnap reszelés és Loceryllel lakkozás, + összes cipő fertőtlenítővel befújása.

- Zoknikat és lábtörlő törölközőket külön mosom (ezt is vasárnap), először órákra beleáztatom a fertőtlenítős vízbe és a mosógépbe is öblítő helyett fertőtlenítőt töltök (a használati utasítás szerint).


Dokumentáltam, minden hónapból van 1-2 fotóm, majd feltöltöm őket.


Sajnos áprilisban volt egy időszak, amikor teszteltem, hogy milyen lesz ha nem ragasztom le és hagyom levegőzni a körmöt. Azt gondoltam, hogy jót tesz neki, ha itthon nem ragasztom. Ekkor megfertőződött egy másik körmöm is.Azóta egy csomó ismerősömről kiderült hogy volt már lábgombája és nagyon sokuknál előfordult, hogy átment a fertőzés egy másik körmükre vagy körmeikre . Azóta mindig leragasztom és nem fertőzött el új körmöm.


Az orvos azt mondta hogy nagyon szépen gyógyul és hogy a kezelést a teljes lenövés után még legalább 2 hónapig folytassam, hogy nehogy visszafertőződjön. Tehát szerintem szeptember-októberre teljesen lenő és decemberig fogom kezelni.

4485. life14
2017. jún. 6. 11:08

Edesapamnak az etrendje megvaltoztatasatol mult el, es lebojt kurakat is csinalt.


Kulsoleg a teafa olaj, szodabikarbona, parajdi so is jo lehet.

2017. jún. 6. 01:27

Én nyár végén fogok képet kirakni a naplómba, hogy mire jutottam a lézerrel, ott pedig lehet látni, hogy mekkora volt a baj, honnét indultam és mennyit szenvedtem már vele a h*lye kencékkel és éveket pazaroltam el itt a h*lye hypos meg a többi tanácsokkal, miközben több még ép körmöm is ráment erre. Ott majd lehet látni a konkrét változást. Mástól még nem igen láttam, hogy bármit amit itt mond azt alá támassza képekkel.

Most először vagyok bizakodó igazán ezzel a kezeléssel, ha pedig sikerül végül, akkor szívesen adok bárkinek valós és hasznos tanácsokat.

4483. egyvalaki777 (válaszként erre: 4478. - 2104cc91e8)
2017. jún. 6. 01:18

Azért, mert tudok gondolkodni. Egy kifejlett körömgomba nem fog eltűnni egy kis reszelgetéstől és akár szentelt vizet is csöpögtethet rá, akkor sem. Ha pedig a repedezett körmödet reszelgette és a kikeményedett sarkadat hozta rendbe, akkor az nem körömgomba gyógyítás.

Nem tudom te ki vagy meg a többi se akit meggyógyított állítólag, mert ide mindenki tud regisztrálni annyi felhasználót amennyit akar és azt ír vele amit akar. Kép nélkül csak üres duma. Ennyire erővel én is regisztrálok ide 5x és beírom mindegyikkel hogy a holdfény gyógyította meg, teliholdkor kidugtam a lábam a paplan alól...


Na de ha mégis, akkor kijárom neki az Orvostudományi Nóbel-díjat :D

4482. kori54 (válaszként erre: 4481. - 2104cc91e8)
2017. jún. 4. 22:15
Jó lenne, mert komolyan mondom én még nem találkoztam senkivel akinek kifejlett körömgombája volt és végleg elmúlt volna bármitől is. Az, hogy esetleg ideiglenesen jobban néz ki még nem jelent gyógyulást.
4481. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4479. - Kori54)
2017. jún. 4. 14:47

Sajnos az előtte fotóról már lekéstem (annyira utáltam, hogy eszembe nem jutott volna képet készíteni, de ha érdekel az "utána" fotó, írj

és majd ősszel, amikor már nem fogom lakkozni a lábkörmömet, szívesen lefotózom! :)

4480. kori54 (válaszként erre: 4477. - Nagykatica)
2017. jún. 4. 12:11
Teljes hülyeség! Hol lábgombáról ír, hol körömgombáról. A kettő nagyon nem ugyanaz, nyilván a kezelése sem lehet egyforma. Csak pénzszerzésre utaznak ezért nem olyan drága -hogy sokan bedőljenek neki :(
4479. kori54 (válaszként erre: 4478. - 2104cc91e8)
2017. jún. 4. 11:51
Jó lenne látni ezekről a gyógyulásokról előtte-utána fotókat, mondjuk a naplókban :)
4478. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4476. - Egyvalaki777)
2017. jún. 3. 18:27

Igaz, hogy nem nekem címezted, de érdekelne, hogy miért ez a pejoratív megjegyzés:

"Vagy Bulok reklám vagy hasonló hülyeségek mennek itt hosszú évek során" ??


Netán voltál már Bulok-nál??

Talán nem segített??


Még egyetlen negatív visszajelzést nem hallottam róla senkitől!


Engem is Ő gyógyított meg!

(és, ha visszaolvasnál, másokat is, nemcsak engem!)

2017. jún. 3. 09:59

Sziasztok.

Most olvastam egy szerről, valaki használta esetleg?

Mindjárt írom a nevét, bár nem tudom, szabad-e.

Én régóta nyűglődök, bőrgyógyásznál voltam már, nagyon a belsőleges gyógyszert javasolta, ami min. félév, és a májra káros (vagy vesére, nem tudom már).

Azt nem vállaltam be.

Most ezt olvastam a neten: Fresh fingers, ez a szer neve.

Persze ott az oldalán mindeni jót ír róla, de tudjuk, hogyan működik az a dolog.

Nem tudom, megrendeljem-e, 11 ezer körül van, szóval megfizethető, de ha úgy vesszük, a gyógyszertárban kaphatóak sem segítettek nekem.

Ha valaki esetleg használta ezt, írja meg légyszi.

4476. egyvalaki777 (válaszként erre: 4474. - Ryama)
2017. máj. 16. 01:32

Értem és akkor elmondod, hogy a körömlemez alá hogyan jutnak be ezek a csodaszerek? Az, hogy a nagymama belocsolja a zuhanytálcába az ecetet és ott megszünteti a penészt az azért van, mert közvetlenül érintkezik vele.

Ki kéne szakadni ennek a nagyanyáink házi praktikáinak a romantikájából, mert ezért nem halad ez a fórum se, ahogy nézem évek óta szinte ugyanazok írnak és nem nagyon látok gyógyulásról szóló írásokat, kivétel a Bulok reklámok.


Azt sem értem naponta mit reszelsz a körmön és egész nap mégis hogyan lenne valakin ecetes borogatás...


Vagy Bulok reklám vagy hasonló hülyeségek mennek itt hosszú évek során.


Hagyjuk már....

4475. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4474. - Ryama)
2017. máj. 13. 14:31

Neked volt már körömgombád?


Mitől múlt el?

4474. Ryama
2017. máj. 13. 14:26

I Már nagyanyáink is jól ismerték az ecet, valamint a só, és szódabikarbóna gyógyító erejét. Akkoriban nem voltak még mindenféle csoda kenőcsök, ecsetelők gyógyító lakkok, gyógyszerek, ezért a háztartásban fellelhető fertőtlenítő és gombaölő szereket alkalmazták. Az egyik legjobb az ecet.


Körömgomba esetén az egyik leghatásosabb módszer az ecetes sós, ecetes szódabikarbónás ecsetelés, borogatás, lábáztatás. Akinek már sikerült megszabadulni a gombától azok azt állítják, naponta többször is ecsetelik a körmüket, vagy egész napra ecetes borogatást helyeznek rá. Igyekeznek minél többet mezítláb közlekedni, hiszen így szellőznek a legjobban a lábujjak. Sajnos a zokniban, harisnyában és a lábbelikben sokszor befülled a láb, s ebben a közegben tud a legkönnyebben megtelepedni a gomba.


Fontos még továbbá, hogy az ecsetelés után naponta reszeljük le a beteg körmöt. Persze a reszelőt minden alkalommal kötelező fertőtleníteni, nehogy aztán a ráspoly fertőzzön tovább.

4473. egyvalaki777 (válaszként erre: 4470. - Kitudjaki)
2017. máj. 10. 17:23

Nos, én voltam a Német körömlézeren. Most megyek pár hét múlva vissza ellenőrzésre és egy újabb kezelésre.

Amit tudni kell, hogy közel 10 éves fertőzést próbálunk kiírtani az összes lábujjon.

Az itteni fórumos tanácsok ló***zt sem érnek, egy komolyabb gombásodás ellen, de még Bulok mágikus ráolvasása sem.

Amit próbáltam és teljesen hatástalan volt:

-Canespro (ezzel vezettem egy naplót is képekkel, de végül nem jártam sikerrel, sőt...)

-Áztatás szinte mindenben

-Kenegetés szinte mindennel

-Kenőcsök

-Különböző hülyeséget amit ide évek alatt összehord mindenki

-Alfamed lézer (itt nem fektettek kellő hangsúlyt a visszafertőződés kivédésére, még tanácsokkal sem igazán)


A Német körömlézer, mindenféle reklámozás nélkül:

Orvosi vizsgálat, fotó dokumentáció, csiszolás és beteg rész eltávolítása amennyire lehet, végül egy erős lézerrel minden egyes körmön háromszor végigmennek. Onnan tudom, hogy erős, mert az Alfamed nem égetett ennyire. Néha össze kellett szorítani a fogaim... Fontos tanácsokat is adtak otthonra.

Most közel 3 hónap után javulást veszek észre. A rohamosan romló állapotú körmök először stagnáltak, majd lassú javulásnak indultak. Mivel nem egy körömszéli sárgulásról volt szó, hanem a doktor szerint egy közepesen erős fertőzésről, kell még kezelés, 1-2 szerintem mindenképpen, de én utána is veszek még, hogy biztosra menjek.

A sárgaság eltűnt, az újonnan növő köröm nem deformált és a színe kezd hasonlítani a normális körömhöz.

Ami nélkül ez nem sikerülne:

-Sok pénz

-Sok idő

-Türelem

-Kitartás


A kezelés után ott helyben megvettem az UVC ózonos cipőfertőtlenítőt. Tanakodtam először, hogy megvegyem e, de utólag rájöttem, hogy nélkülözhetetlen. Minden cipőmet és zoknimat fertőtlenítek vele, feltéptem a ragasztott cipő betéteket és azokat is külön és a cipőt is. Egymás utáni nap nem hordom ugyanazt a cipőt, hagyom kiszáradni. A talpbetétet a zoknikkal együtt mosógépben mosom. Egyetlen alkalommal sem vettem fel fertőtlenítés nélküli cipőt vagy zoknit.

Nem lépek sem mezítláb sem zokniban olyan helyre, amit nem fertőtlenítettem előtte Domestossal. Minden fürdés előtt a zuhanytálca fertőtlenítve van. Műanyag/gumi nyitott papucsot vettem, textil rész nélkülit. Ez is fertőtlenítve van a lámpával és domestossal is rendszeresen. Fürdésenként egy körömkefével és bő tusfürdővel pucolom alaposan a körmöket.

Minden hazaérkezésnél megmosom a lábam és nem veszem vissza ugyanazt a cipőt egy napon belül kétszer. Minden cipő levétel után új zoknit veszek fel. Egy nap van, hogy elmegy 3 pár zokni is.

Minden este kenem a körmöket és az egész lábfejem Batrafen krémmel. Minden reggel és minden lábmosás után napközben is Exoderil folyadékkal itatom át a körmöket és a környékét. Igen, sok fogy ezekből és nem olcsó, de ez van. Fürdés után egy gyakran váltogatott kis törölközővel törlöm a lában. A lábujjak közt és a körmöket papír törlőkendővel törlöm szárazra, ahhoz nem ér hozzá a törölköző sem. Ebből is sok fogy. Sűrűn cserélek ágyneműt is. Amikor lehet mezítláb vagyok.

A beteg lenőtt körömrészt fertőtlenített pedikűr eszközökkel vágom.

A visszafertőződés elleni küzdelem nagyon nagy hangsúlyt kell, hogy kapjon.

El kell dönteni mit akarunk, olcsón gyorsan könnyen vagy kóklerek segítségével nem megy ez.

üdv

4472. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4471. - Karika50)
2017. ápr. 23. 13:12
Örülök, hogy neked is segített Alexa :)
4471. karika50
2017. ápr. 22. 21:26
Sziasztok! Hosszabb ideig távol voltam, így csak most tudok megosztani újabb tapasztalatot! Először is az eddigi kezelések amit kaptam, nem voltak igazán eredményesek! (gyógyszer, természetes szerek, Lézer stb...)Több mint egy év során... Nagyon jó, hogy ide tévedtem a Fórumra, mert itt találtam meg azt a mások által már kipróbált szakembert Csepelen a Topánka uton, akit Alexának hívnak! Hála a Teremtőnek!!! Most először látom, hogy egy hozzáértő jó gyógypedikűrös többet segített rajtam, mint eddig az összes kezelés... Bátran, szakszerűen és nagyon alaposan letisztította minden körmömet az elhalt részektől. (nem volt egy kis történet...) és már az első alkalom után látszott a javulás! A második kezelés után elmentem a kínai akupunktúrás orvosomhoz aki megjegyezte, hogy ilyen szép és alapos munkát kellene végezni minden gyógypedikűrösnek! mert ez a kulcsa a teljes gyógyulásnak!!! Szóval úgy érzem jó úton vagyok, több mint egy év szenvedés után!
4470. kitudjaki
2017. márc. 7. 22:28
Sziasztok! Pár hete voltam a Német körömlézeren. Olvastam most, hogy itt is van olyan aki volt. Mik a tapasztalatok nálatok? Üdv Zsófia
4469. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4466. - Jojócska)
2017. márc. 5. 18:12
Figyelek,hátha egyszer valaki a gyógyultak közül megszán minket..(és kikotyogja a nagy titkot)
4468. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4467. - Pancsa1981)
2017. márc. 4. 12:45

Szia Pancsa!


A legjobb amit tehettél :)


Én is végigjártam mindent:orvostól vegyszerekig,

de végül mégis Ő gyógyította meg a körmöm, amiért

mindig hálás leszek neki!!

2017. márc. 4. 11:30
Sziasztok , eddig csak olvasgattam de most már szeretném leírni a tapasztalataimat hátha segít vkinek . Nem kezdem az elejéről régóta szenvedek én is a két nagy lábujjamon levő körömmel . Mivel most babával vagyok itthon , gondoltam decemberben h elmegyek megint bőrgyógyászhoz ( akit egy ismerősöm ajánlott ) h ha minden kötél szakad vegyük le a körmöm vagy mit tudom én de jó volna papucsos időszakra kinézni vhogy . Na a szokásos minta vétel lezerezes. Mondta a dr nő h próbáljam minél jobban lereszelni és alulról a sárgás cuccot kikaparni h az exoderil tudjon hatni . Mondom jó . Nem voltam feldobva de csináltam . Itthon lejjebb reszeltem stb . Amúgy eléggé meg volt vastagodva. Megjött a lelet nem gombás de kezeljük annak .... nézegettem gyogypedikurost elmentem oda is , épp h a tetejét megrezselte , kaptam egy fénymásolt papírt h miket tartsak be és 8000 Ft fizettem. Ekkor jöttem fel ide a fórumra . Olvasgattam , elég sokat . Néztem ezt a nemet lézer fele dolgot is . Olvastam Bullokrol . Aztán magamban abba maradtam h mivel pesti vagyok és nem macera elmegyek Bullokhoz és ha nem tetszik a dolog akkor meg mindig mehetek lézerre . Nah hat eddig nagyon örülök h elmentem . Egy jó aztatas utan kiderült h a megvastagodott köröm alatt ott volt az egészséges , úgyhogy sokkal jobb a helyzet mint gondoltam . Ő simán le merte szedni a megvastagodott részt és kiszedte oldalról is azt ami már a körömágyat nyomta fel . Úgyhogy nagyon örülök h elmentem . Azt mondta kb húsvét környékén már látható eredmény lesz tehát h fogom látni h szépen nő a köröm stb . Én úgy döntöttem megyek még , mert előtte több orvosnál voltam az évek alatt mindenhol elmondtam h sztem mintha egy másik köröm nyomná fel a felsőt de mindig azt mondtak az a gombás köröm morzsalek ehhez képest mégsem . Bullok nagyon kedves és aranyos , így ennyi hely után ahol voltam azt kell mondjam érti is a szakmát . Aki kétkedik csinálja azt mint én , menjen el , egy kezelés pár ezer forint és egy órát vesz el az ember életéből . Ha nem győzött meg ( amit kétlek ) utána meg mindig el lehet menni lézerezni . Én azért szívből ajánlom . Később ha már elkezd nőni teszek fel fotókat :) mindenkinek kitartást !
4466. jojócska
2017. márc. 3. 14:54
Szia! A Gehwol termékek közül melyiket alkalmazza a pedikűrösöd? Mi az, amitől javulást látsz?
4465. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4464. - Monna)
2017. márc. 3. 12:32
Végül sikerült elmenned Bulok- hoz??
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook