Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
4464. Monna (válaszként erre: 4463. - IndraD)
2017. márc. 3. 12:23
A hypótól olyannyira nem lett bajom, hogy még a gombának sem. :) Pedig töményen használtam. Őszintén szólva eddig semmi nem segített, volt 2 évem végigpróbálni a szájon át szedhető gyógyszereken kívül mindent (olvass vissza, ha érdekel), ellenben egy jó gyógypedikűrös és a Gehwol termékek együtt csodákra képesek. Már látszik a javulás, és ha minden jól megy, nyárra szépek lesznek a körmeim. (Nem akarom elkiabálni, de ez az első alkalom, hogy úgy érzem, jó kezekben van a problémám, és látom is, hogy gyógyulok. Így kellett volna kezdeni, de elvesztem a lehetőségek tárházában, és először azt hittem, csak kitartás kérdése, és otthon ki tudom kezelni, aztán meg azt, hogy a lézer csodákra képes. Hát nálam nem vált be egyik megoldás sem, de legalább jó sok pénzbe kerültek. :) )
4463. IndraD
2017. febr. 25. 15:44

Sziasztok!


Almaecettel ha be keneda körmöd az segít vagy ha tömény teafaolajat fel higitod 60%-os alkoholal és azt kened rá.Fertötleniteni kell a cipöt,zoknit,ollot...stb,hogy ne fertözd vissza magad.A hipo nagyon durva.Nem lett bajotok töle?

4462. Dagimanó
2017. febr. 5. 21:57
Sziasztok! Elég sokat vissza olvastam és meglepődve olvastam a hypóról. Valóban hatásos és nem marja ki a bőröm? 6 éve gombás a nagy lábujjamon a köröm. Nem vastag "csak" barna, viszont már majdnem az egész felületen. Próbáltam reszelős kenegetős szereket de semmi hatás. Most a hypós áztatáson gondolkodom.
4461. onebőr
2017. febr. 1. 14:47

Anno ez az alábbi krém is megvolt a sok hatástalan szer között. Sajnos mint gombának a csók....

Azért örülök, ha valakinek beválik!

2017. jan. 29. 23:23
4459. onebőr
2017. jan. 29. 20:01

Kedves Karika50!

Durva amit írsz!

Mit mond az orvos? Mi ez? Gomba?

Az jutott eszembe, hogy gyerekkoromban a húgomnak volt úgynevezett húszkörmű gyermekbetegsége. Minden körme ilyen csúnya volt. Kiderült, hogy gennyes mandulagyulladás okozta.

Ha gomba, te is próbálkozz a szürkeflakonos Hypoval! Csak az a jó. Anyukám az én jó eredményeik láttán, már gumikesztyű nélkül fehérit. A huvelykújja sarkában kezdődő kis gombásodás, 2-3 hónap alatt teljesen lenőtt!

4458. onebőr
2017. jan. 29. 19:54

Kedves Monna!

Igen, szerintem mindenképp próbáld újra, de semmiképp ne naponta! Az irritálni fogja a bőrödet előbb utóbb! Bőven elég heti max. 2x! Ne reszelgess! Mindig csak vágd le a körmöd, ahogyan nő. (Esetleg előtte kicsit lábáztathatsz, hogy felpuhuljon a köröm.) Én egy csak erre a célra használt kisebb lavórt használtam. Egy rossz törölközőre raktam a lavórt. Megbíllentettem, bele raktam mind a két lábam, de a billentés következtében csak a két lábújjsort érte a Hypo. Most tél van, így egy pici forró vizet önthetsz hozzá, hogy ne legyen nagyon hideg. Kb. szürke flakon negyede ment bele ilyenkor. 10-15 perc múlva, mikor már éreztem, hogy picit bizseregnek tőle az újjaim, abbahagytam és öblítettem.(egy másik rossz töribe töröltem a lábam, és úgy mentem el a zuhanyig.)

Néhány hét után már kell hogy látszon, hogy nem terjed tovább a gomba! Ez biztos! Kitartás!

4457. Monna (válaszként erre: 4453. - Onebőr)
2017. jan. 23. 18:40
Annyira aranyosak vagytok, hogy próbáltok segíteni! A Hypót én próbáltam 1 hónapig, naponta 3-5 x kentem töményen, plusz áztattam, reszeltem. Tovább kellett volna?! Nem láttam semmi javulást, még csak meg sem állt a terjedés. :( Annyira bíztam benne, hiszen elég brutális megoldásnak tűnik, pont nekem való! Ha másképp nem megy, teszek még egy próbát!
4456. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4455. - Karika50)
2017. jan. 23. 17:31
írok privit
4455. karika50 (válaszként erre: 4446. - 2104cc91e8)
2017. jan. 23. 15:02

Szia fiti48

Hasonló problémám van mint Monna- nál azzal a cifrasággal, hogy mind!!! A húsz körmöm érintett! Tavaly márciusban egy gél lakkozás után pánikszerűen jelent meg minden körmömön. Azóta mindent elkövettem, természetes szerekkel, brutál erős három hónapos gyógyszer kúrával, végűl, a német bőrgyógyászati intézetben Budapesten, négy alkalommal kezelték minden körmömet lézerrel. Az eredmény most az, hogy deformált és sárgásan elszineződött minden körmöm! (Igaz, mostmár nincs megvastagodva csak bordázott!) és a hüvelyk és a nagylábújj csak félig nőtt vissza, hónapok óta nem nő egyáltalán...! De nem adom fel! Kell, hogy megtaláljuk a megoldást! Azért nagyon jó ez a fórum! Engem is nagyon érdekelne a gyógypedikűrös elérhetősége és minden segítő tanács. Ujra megpróbálom a hypó-t is (mert legutóbb, csak 1-2 hétig csináltam, ami lehet hogy kevés volt!)

4454. lavanda (válaszként erre: 4453. - Onebőr)
2017. jan. 23. 11:31
Egyetértek, tapasztaltam, nekem is bevált!
4453. onebőr (válaszként erre: 4445. - Monna)
2017. jan. 23. 08:28

Kedves Mona!

Nincs értelme méregdrága lézeres kezelésekre, gyógypedikűröshöz stb. járnod!

A tömény, szürke flakonos Hyponak hatnia kell!

Még nem találkoztam olyan emberrel akinek nem segített volna!

Viszont több hét mire látszani kezd, hogy már nő az új, nem fertőződött körömrész!

Adj időt neki! Biztosan használni fog!

És ne a Cloroxot meg a többi lightos fertőtlenítőt használd!

Csak a 100 Ft.-os, szürke dobozos, háztartási Hypo a jó!

Heti kétszer áztasd be, csak a lábújjaidat 10 percre!

Azután öblítsd le, és ha szükségét érzed hidratáld krémmel!

Én most már csak havonta egyszer, ecsettel átkenem a körmeimet, biztos ami biztos. A Hypo gyönyörűen rendberakta őket és a hosszú betegségből adódó egyenetlenségeket is simává varázsolta!

(Bármennyire is gyanús, nem vagyok Hypo ügynök ;-) csak segíteni szeretnék a szintén évekig kínlódó sorstársaimon, akik egy komlett wellness hétvége árát dobják ki különböző kezelésekre az évek alatt.

Drukkolok!

Kitartás!

4452. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4451. - Monna)
2017. jan. 19. 19:54
Mi sajnos nem tudunk felmenni Pestre, feljárni meg főleg nem, úgyhogy marad a jó gyógypedikűrös helyett a helyi sarlatán.
4451. Monna (válaszként erre: 4450. - 0e40d7eb14)
2017. jan. 19. 09:44
Húúú... Akkor lehet, hogy az enyém is ettől lett opálos színű? Egyébként az enyém növekszik, de nem tűnik egészségesnek. Nagyon sajnálom! Pedig annyira meggyőző ez a lézeres kezelés, nekem meg eleve bőrgyógyász csinálta, nagyon bíztam a sikerben. Most egyeztettem a gyógypedikűrössel, nagyon aranyosnak tűnik! Ő az utolsó esélyem...
4450. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 4445. - Monna)
2017. jan. 19. 08:29
A páromnak is kezelték lézerrel a körmét, azóta meg sem mozdul.A színe matt lett, és immár másfél éve nem nő, nem változik.Úgyhogy tönkre vágták a körömágyat rendesen.
4449. Monna (válaszként erre: 4446. - 2104cc91e8)
2017. jan. 19. 07:42
Szia! Köszönöm az ötletet! Meg tudnád mondani legalább azt, hogy melyik kerületben van a gyógypedikűrös, és milyen sűrűn kell járni? Messze lakom Budapesttől, és ha reménytelen a feljutás, akkor nem zavarnám feleslegesen a kérdéseimmel. Itt a környéken nincs gyógypedikűrös, ráadásul nem is hiszem, hogy mindegyik ilyen profi... Köszönöm előre is a segítséget!
4448. Monna (válaszként erre: 4447. - Csipkerózsika)
2017. jan. 19. 07:37
Minimum 5 g/nap C-vitamint szedek. :( Plusz mindenféle körömerősítő vitamint + profi multivitamint. Nem eszek cukrosat, fehérliszteset,és úgy általában 50 g/nap alatt van a szénhidrátbevitelem. Most tesztelem a Fitotree-t, hátha alkalmas a gombák kinyírására belsőleg. :( Egyszerűen már nincs több ötletem. A gyógypedikűröst ki kellene próbálnom, de nem tudom, hogy járjak fel vidékről, egyrészt anyagilag, másrészt időbeosztás szempontjából, 2 munkahelyem van + egyedül nevelem a kislányomat. :(
4447. Csipkerózsika (válaszként erre: 4445. - Monna)
2017. jan. 18. 22:25

Külsőleg valóban megtettél mindent. Ez tök jó.

Én is elég gyógyszerellenes vagyok, szóval megértem, hogy azt nem próbáltad ki.

Viszont én azt olvastam valahol, hogy minden gomba kialakulásának és fennmaradásának nagyon kedvez a C-vitamin hiánya. Szóval érdemes lenne (lett volna) megpróbálni, hogy a külső kezelés mellett mondjuk nagy dózisban C-vitamint szedni.

4446. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4445. - Monna)
2017. jan. 18. 17:54

Én még szájon át is szedtem gyógyszert

(Terfin) az sem segített :(


Aztán itt olvastam valakitől, hogy rendbe

hozták a körmeit!

Én is elmentem ehhez a gyógypedikűröshöz aki

kb. 8-9 hónap alatt teljesen helyrehozta az én

2 beteg körmöm is :)


Sok szerencsét a gyógyuláshoz!

4445. Monna
2017. jan. 18. 10:11

Sziasztok! Teljesen el vagyok keseredve. :( Lassan 2 éve van körömgombám a lábamon, és most már minden körmöm érintett a dologban. Úgy kezdődött, hogy körömlakk alatt lett barna színű a körmöm, 1 nap alatt. MINDEN kereskedelmi forgalomban kapható körömgomba ellenes szert kipróbáltam és végigcsináltam a kúrákat becsülettel, kezdve a gyógyszertári kencéktől, a Canespro-s körömeltávolításig (ez kb. mindent szétmart, és 2x is végig csináltam), aztán a teafaolajat, ecetes/fokhagymás/szódabikarbónás/sós napi 2-3x-os lábáztatást, körömreszelgetést, a Hypót is, töményen is, Cloroxot is, Unguirt is, meg valami Sunrideres gombaölőt is, Manuka sprayt is, Betadine-t is, és még egy csomó dolog eszembe sem jut… Vettem kórházi eszközfertőtlenítőt, UV-s meg ózonos cipőferőtlenítőt, mindent folyamatosan sterilizálok, a zokniktól kezdve a kádkilépőig, ágyneműig. A kádat, követ is minden nap fertőtlenítem azóta is. Semmi sem segített, egyedül a 100%-os teafaolajas ecsetelés tüntette el a sötét színű gombát, de lett helyette fehér. Végső elkeseredésemben lézeres körömgomba kezelésre mentem 100.000.- Ft-ért, bár az eddigi kiadások jócskán többe kerültek. Itt a körömágyat is kezelték, és minden lábkörmömet egyszerre, plusz azt mondta a bőrgyógyász, hogy este Batrafen kenőccsel kenjem, reggel Exoderillel ecseteljem, folyamatosan sterilizáljak mindent, és rendben lesz. Nem lett rendben. Most, fél évvel a kezelés után opálos színűek a körmeim, és bár nincsenek megvastagodva, de a színükön látszik, hogy nem oké. 2 éve az egész életem e körül forog, minden nap kezelem, és nem tudok rájönni, hol követem el a hibát.

Egyetlen dolgot nem próbáltam: a szájon át szedhető, ultra erős gyógyszereket, de nem is merem, annyi rosszat hallottam a mellékhatásokról, és ráadásul sokszor ki is újult a gomba a kezelést követően, a májat meg hazavághatja. Körömeltávolításnál szintén kiújul, ráadásul 10 körmöt nem lehet eltávolítani! Mit tehetek még? Ötlet? Lehet, hogy a gomba belül lakik a szervezetemben, én meg csak a tüneteket kezelem? Járt már így valaki?

4444. pista55 (válaszként erre: 4443. - Zsuzsu02)
2017. jan. 17. 22:14

Adjál valakinek egy nyaklevest és elmúlik!:))


Jó, csak vicceltem. Hámlik is vagy nem látszik rajta semmi?

4443. Zsuzsu02
2017. jan. 17. 21:53
Pár éve tenyér viszketésben szenvedek,igazán nem tudták megmondani mitő van,sok mosogatás,mosás,vegyszerezés a válasz,tud valaki segíteni?
4442. Amaki1 (válaszként erre: 4437. - Onebőr)
2017. jan. 14. 19:14
Jól értettem, hogy havi egy hypós kezelés után múlt el? Mennyi idő alatt?
4441. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4440. - Biborka50)
2016. nov. 17. 20:16
Igazán nincs mit, remélem te is meg leszel elégedve és gyorsan rendbe jön a körmöd!
4440. Biborka50 (válaszként erre: 4439. - 2104cc91e8)
2016. nov. 17. 16:53

Szia.

Megtaláltam,és rövid időn belül megyek hozzá!


Köszönöm!

4439. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4438. - Biborka50)
2016. nov. 14. 16:08

Jól teszed!

(bárcsak én is nála kezdtem volna, de szerencsére

ráleltem!)


Itt, ezen az oldalon is megtalálod őt, ha nem sikerül írj ide és segítek!

4438. Biborka50
2016. nov. 14. 07:42
Üdvözlet.Új vagyok az oldalon.Kezdődő körömgombám van a lábujjon.Egy hete kezdtem ecetes vizben való áztatást,utána kenem teafaolajjal.Eléggé megvan vastagodva a körmöm,gondolom emiatt,igy nehezen vágható.Olvastam Bulok77-ről,és szeretnék elmenni hozzá,ő gyógypedikürös.Elvagyok keseredve...még sose volt ilyenem..remélem,végleg megszabadulok majd tőle.
4437. onebőr (válaszként erre: 4435. - Mydgard)
2016. okt. 21. 10:51

Szovjet, nem Szovjet, de nagyon hatásos.

(Az ősrégi ronda flakonosra gondolok :-)

A legjobb és legolcsóbb megoldás.

Kockázata pedig a tévhiedelmek ellenére nincs.

4436. zsanci79
2016. okt. 21. 09:53

Van egy termék, a neve Fitotree.

Mindenre nagyon jó, gombára és szemölcsre is.

Azért ajánlom bátran, mert a kisfiamnak a kb nagyobb gombostűfejnyi talpi szemölcséből, lett egy majdnem 5 Ft-os nagyságú, és több kicsi a fagyasztásoktól. Már olyan volt ott a talpa, mintha rohadna, már bocs, de tényleg.

Olyan szinten elkeseredtem, hogy nem tudok szegénykémnek segíteni, mert számos gyógyszertári kencét, ecsetelőt használtunk, plusz a fagyasztás, és csak ultra gázabb lett az egész. Már lézersebészetre akartam vinni, ekkor találtam a fitotree-t. A pici szemölcsöket 2 hét alatt, az óriásit2 hónap alatt eltüntette, volt-nincs.

Gombára is használtam már, 2 nap alatt eltűnt.

Körömgombára még nem, de most lemostam a körömlakkot a lábujjaimról, és látom, hogy sárga egy kicsit a köröm. Most elkezdem azt kezelni.

Szerintem ez egy szuper cucc, én sem hittem volna, mert ismerem az összetevőit.

Próbáljátok ki.

4435. Mydgard
2016. okt. 21. 09:29
Most olvastam vissza a topikot, eloszor elnevettem magamat, de ez a HYPO igen komoly, szovjet tipusu megoldasnak tunik, nagy esellyel ki fogom probalni. Hatalmas. :D
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook