Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


24. mikormarta (válaszként erre: 21. - KGyula)
2006. aug. 30. 22:32
Szia Gyula! Aranyos vagy, hogy orvosért kiáltasz.Nekem tetszik! Csak tudod, mi nők szeretnénk házipraktikákkal orvosolni a bajokat. Akkor nem kellene szedni a vagyonokba kerülő gyógyszereket, ami még a gyomrunkat is kikészíti. Hát ezért a sok locsi-fecsi. Nincs egyébként körömgombára valami jó tipped? Az orvoson kívülire gondoltam.
23. KGyula (válaszként erre: 22. - A900f63755)
2006. aug. 30. 13:06
Szerintem, kedves Vandy, a gombás betegségek nem térnek vissza, hanem újból megfertőződik az ember.
2006. aug. 30. 11:49
Lamisil és Canesten krém nagyon jók, főként a kezdeti és megelőzés állapotában.Körömgomba esetén a bőrgyógyász a kezdetben lévő gombásodásra körömlakkot ír fel, már elterjedt köröm gomba esetén pedig gyógyszeres terápiát javasol.Hogy kinek mit ez sokban függ a vérkép eredménytől és a gombásodás jellegétől ( pl. más a száraz gombásodás is ).Nekem Diflucant ( 4 szemes, heti 1x ) írtak fel, de előre elmondta a doki, hogy legalább 6 hónapig biztosan szedni kell, hogy hasson, de valószínűbb a legalább egy év.Az ára az elég borsos, de nem számít csak használjon!Úgy tudom a gombás betegségek nagyon hosszú idő alatt múlnak el, sőt vissza is térhetnek.
21. KGyula
2006. aug. 29. 22:55
Már az elején megmondtam, hogy orvoshoz kell menni: "Bőrgyógyász, gyerekek! Bőrgyógyász. Ha beteg az ember, orvoshoz megy."
20. mikormarta (válaszként erre: 19. - Bebedit)
2006. aug. 29. 21:31
A canesten és a lamisil bőrgombára jó, a körömgomba sokkal makacsabb dolog. Ezek a kenőcsök semmit sem használnak. Ha nagyon csúnya a körmöd, akkor vénynélüli gyógyszert nem kapsz rá.Orvosnak kell megmutatni, majd felír rá valami méregdrága gyógyszert.Enyhe esetben a svájci körömlakk is nagyon jó rá. Azt hiszem azt vény nélkül is lehet venni a patikában.
2006. aug. 12. 19:33

Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni, vény nélkül kapható gyógyszereket keresek körömgomásodás ellen.

18. KGyula (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2006. aug. 10. 21:40

Még jó, hogy nincsenek ilyen gondjaim, kedves pitzburg. Az én májam ugyanis határeset. Egyfolytában arra gyúrok.


De komolyra fordítva a szót. Családunk egyik tagjának a kezén és a lábán is volt gombás köröm. Végigcsinálta ezt a néhány hónapos kúrát a méregdrága gyógyszerrel. Az eredmény: a keze rendbejött, a lába nem.

2006. aug. 3. 11:28

...az is sokat segit, ha,amikor csak tudod papucsban vagy, nincs rajtad zokni, se zárt cipő!

Nekem 1 év volt mire elmúlt, az egész nyarat papucsban töltöttem, és kenegettem ecsetelővel...sajnos nagyon nehezen múlik el:(

Bár én nem voltam vele dokinál, lehet azért tartott ilyen sokáig...

16. schevi (válaszként erre: 10. - Belthazor)
2006. aug. 2. 19:30
Nem hinni kell a teafaolajban, hanem kipróbálni. A bőrgyógyászban viszont hinni kell, ahogy Ő is hisz abban, hogy a tizedszerre javasolt szer majd használni fog......Sajnálom, ez a véleményem.
15. 978c6e4f5a (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2006. aug. 2. 08:52

Tegnap vettem a DM-ben 100 %-os teafaolajat.

Próba szerencse..a szaga nem semmi !!

14. 978c6e4f5a (válaszként erre: 10. - Belthazor)
2006. aug. 1. 11:54

Még csak annyit a témához :

Magyarországon a köröm és lábgomba népbetegségnek számít, nagyon sokan érintettek sajnos, idősek és fiatalok egyaránt.

A hatékony( ? ) orvosi kezelés egy vagyonba kerül, ami vérlázító és felháborító !

Sok embernek esélye sincs a gyógyszeres kezelésre, mert nem tudja megfizetni !

Mi kb. 50 ezer Ft-ot fizettünk ki a gyögyszerre teljesen feleslegesen !

13. 978c6e4f5a (válaszként erre: 10. - Belthazor)
2006. aug. 1. 11:13

Bőrgyógyászhoz fordultunk, mert tutira akartunk menni.

Kész vagyont költöttünk méregdrága gyógyszerre,( 6 hónapos kúra ) továbbá kenőcsökre,ecsetelőkre

Semmi nem használt igazán.

Most az ecetes lemosásnál és a mindennapos lábápolásnál tartunk.

Én fogok venni teafaolajat !Egy próbát megér !

A szemölcsre is a vérehullú fecskefű hozta meg az eredményt !

12. e71af41436 (válaszként erre: 10. - Belthazor)
2006. júl. 31. 21:04
pedig szépen el tud múlni a canesten vagy a mikogal ecsetelő kenőcs stb-vel is. nekem az egyik körmömön volt egy repedés,börgyógyi azt mondta hogy gomba. akarta írni ezt a gyógyszeres izét,de én inkább a hosszadalmas kenegetést választottam. két év alatt rendbe jött,de legalább a májam megúszta :)
11. emagdi
2006. júl. 31. 19:48

www.asoka.hu

(itt sok info van erről)

2006. júl. 31. 16:47

HI!!!


Én bőrgyógyászaton dolgozom, képben vagyok.

Ha megtámadott ásoka, akkor nincs mese bőrgyógyászhoz kell fordulni. Első lépésben gombakaparékot vesznek a körömről ,amit megvizsgálnak. (Nem mindegy ,hogy milyen fajta gombáról van szó.) Miután megállapították a gomba tipusát, célzott terápiát javasolnak, ami általában egy gyógyszeres kezelés. Honapokig kell szedni egyfajta gyógyszert ,amíg a köröm lenő. Közben vérvételre kell járni, hogy kontrollálni tudják a májfunkciót. Amennyiben a májfunkciós értékek kiugranak ,leállítják a terápiát. Összefoglalva: Hosszadalmas és kölcséges kezelés, de szerintem az egyetlen megoldás.

Nem hiszek az előzőekben leírtaknak...kivéve : Cassandra72

2006. júl. 27. 11:53

A teafaolaj nagyon jó.

Ha vmi gondod van keress fel 1 gyógynövényboltot ott mindenre találsz gyógyírt.

2006. júl. 25. 19:45
Évek óta küzdök a bőrgombával. Nagyon sok pénzt otthagytam a bőrgyógyásznál, eredmény nélkül. Neki csak az volt a fontos, hogy minden alkalommal több ezer forintot otthagytam. Minden lehetséges hintőport, kenőcsöt, oldatot kipróbáltatott velem, nem sok eredménnyel. Minden évben nyáron előjön, nagyon kellemetlen, szinte az egész talpamat megfertőzi. Ősszel Canesten krém használatával elmúlik, de csak nyárig. Már egy Orungal gyógyszeres kúrán is túl vagyok. Eredmény 0. Viszont most van remény! Végső elkeseredésemben az interneten kutatva rátaláltam a teafaolajra. Rendeltem egyet, 1 hete használom, és csodákat tett, már nincsenek új hólyagok, nem viszket, és szépen gyógyul a lában. Nem tudom, hogy körömgombára jó lehet e, de érdemes megpróbálni. De csak 100%-os tisztaságú teafaolajat! Sajnos vannak hamisítványok is.
2006. júl. 9. 19:50
Anyukámnak volt körömgombája, és annyira súlyos volt, hogy egyedül nem tudott megbirkózni vele, csakis orrvoshoz kellett mennie. Ott azt ajánlották, hogy leveteteti a körmét, vagy 2-3 hétig mindennap jár kezelésre. Utóbbit választotta, és kenőccsel kenegették szépen, aztán szépen meggyógyult, ahogy nőtt a köröm.Ha egyik ismerősödnek van ilyen, és nagyon fájdalja, szerintem menjen el orvoshoz, ugyanis nem gyerekjáték.
6. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 5. - Schevi)
2006. júl. 4. 15:34
Tapasztalatból tudom, hogy használ a teafaolaj. Csak az a lényeg, hogy a 100%-os illóolajat szabad megvenni!
2006. júl. 4. 11:14
Abszolut egyszerű: külsőleg TEAFAOLAJ. Nagyon sok mindenre jó, általános fertőtlenítő. Egyetlen cseppet egy kis fülpucoló pálcikára és bekenni az egész körmöt, a környékét. A köröm alá is kell cseppenteni. Persze, a körömvágó ollót is fertőtleníteni kell rendszeresen. Egyébként a teafaolaj jó a begyulladt fogra is, öblögetni: egy-két cseppet egy fél deci langyos vízbe cseppentve. Jó az uszodából hazahozott lábgombára is. Stb, stb. Csak természetesen!
2006. júl. 2. 07:15
Bőrgyógyász, gyerekek! Bőrgyógyász. Ha beteg az ember, orvoshoz megy.
2006. jún. 30. 08:44
NEKEM IS VOLT, NAGYON SOK MINDENT KIPRÓBÁLTAM : KENŐCSÖKET, KÖRÖMLAKKOS ECSETELŐT, SEMMI NEM HASZNÁLT. AZTÁN EGY BARÁTNŐM AJÁNLOTTA A MYCOSYST KAPSZULÁT, IGAZ NEM OLCSÓ ÉS CSAK RECEPTRE LEHET KAPNI, DE EZ HASZNÁLT. MÁR KÉT ÉVE, HOGY ELMÚLT ÉS AZÓTA SINCS SEMMI GOND. ÉN TUDOM AJÁNLANI.
2006. jún. 29. 21:41
Hálistenek nekem nincs ilyen problémám.Az egyik ismerősőm miatt kérdem,mert én nem tudom igazán.
2006. jún. 29. 21:39
Szerintetek mit lehet tenni a köröm gomba ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook