Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
4404. Ávetke (válaszként erre: 4403. - Öcsibá)
2016. jan. 10. 21:16
Én miután először megcsináltam, azután 2-3 hetente ismételtem, biztos ami biztos. Főleg mert semmi bajom nem lett a hypótól. Ezt kb. 3-4 hónapig csináltam. Azután már csak fél évente egyszer. Én nem kenegettem. Beáztattam egy lavórba csak a lábújjaimat. Akinek bőrgombája is van az az egész lábfejét áztathatja. A cikkben le van írva a higítás. Én töményen csináltam, ami elég drasztikus, elég higítva is.
4403. öcsibá (válaszként erre: 4402. - Ávetke)
2016. jan. 8. 15:14
Csak egyszer és eltünik a gomba? Nem kell kenegetni vele?
4402. Ávetke (válaszként erre: 4401. - Öcsibá)
2016. jan. 5. 23:03

Kedves öcsibá!


Én ennek az írásnak az alapján kezdtem el. Azőta már csak negyedévente csinálom megelőzés képpen. A gombával, amivel 20 évig kínlódtam, nyoma sincs.


"Kedves lábgombások! Mint minden fertőzött (területet, -helyet így a lábat is, ha gombával fertózött !!) “fertőtleníteni” szükséges… A legegyszerűbb, és leghatásosabb fertőtlenítő szert pedig mindeggyikőtök ismeri, csak senki nem gondol rá, (mert olyanok vagyunk, hogy nem használjuk az “eszünket”). A lagolcsóbb, és a leghatásosabb fertőtlenítőszer, (amit elég egyetlen egyszer elvégezned) és nem kel 10 hónapon keresztűl, napi 20 percet lábad áztatásával eltöltened -évi 120 órát- csak havonta max. egyszer.. ha HYPÓS VÍZBEN áztatod lábad!!! Mert ugyanis, a Hypót, a Klór meszet, (és dédapátok a sima, mezitlábas oltott meszet használták feloldva, amivel a falat meszelték) fertőtlenítő szernek….. Tehát: végy egy lavórba ennyi melegvizet, amennyi ellepi a lábfejedet. Öntsél bele (a közértben, háztartási boltban vehető) közönséges hypóbol kb.2 decit, vagy hármat, és áztasd a lábad benne, miután a körömházad a lábújjaidon kitakarítottad, hogy a gombaspórákhoz akadálytalanul eljusson a hypósvíz… Aki “ágálna” a hypó ellen, csak tudja: hypós vizet iszik, mert azzal fertőtlenítik a z ivóvizet is.. De persze tömény hypót inni tilos, és ne próbálja senki… Akkor ismételj lábáztatást hypós vízben, ha a lábszagod visszjön… Ez után, a talpad, meg az ujjaid közt, bekenheted stiftel, vagy izzadásgátló deóval.. (hogy a hypó illata elmenjen)… de deóval a talpad izzadása is megszűnik.. De ha az egész tested le akarod fertőtleníteni, (vagy a bőröd “kifeszíteni” magadon, akkor pedig fürödj meg hypós vízben a kádadban… (én évente 3x 4x megfűrdök…) Vigyázz! A boltokban 2, 3 fajta hypót árulnak..Ezek közzűl egy, a legrégebbi fajta a jó, a többi nagyon szagos, aminek az “illatát” nem lehet elnyomni.. De áztathatod a lábad felhígitot oltott mészben is… vagy klórmeszes vízben. Ezek kimondottan fertőtlenítő szerek… Az ecet az gyenge sav… nem fertótlanítőszer, A fokhagyma sem fertőtlenítőszer, (hanem vérnyomás szabályzó, ha eszed..) De úgy csinálja mindenki, ahogy akarja..Sok sikert mindenkinek!!!!!!!!""

Hubicsák Zoltán András

4401. öcsibá (válaszként erre: 4400. - Ávetke)
2016. jan. 5. 09:00
Szia. Hogyan használtad?
4400. Ávetke (válaszként erre: 4305. - C8c263a03a)
2016. jan. 1. 09:28
Semmilyen macerát nem használtam mellette. Nem fertőtlenítettem zoknit, cipőt stb. Most olyanok a körmeim mint gyermek koromban. Aki fél a töménytől higíthatja is. Esetleg ecsettel kenheti fel csak a problémás részre. A hypo nem más mint tömény klór, amivel az ivóvizünket és az uszodák vízét is fertőtlenítik. Az egyetlen eredményes szer gomba ellen. Nekem a teafa és társai sajnos nem váltak be. Ennyi.
4399. M-agika
2015. nov. 3. 00:02

Hali!

Ti tapasztaltatok olyat, hogy ugyanolyan kezelés mellett egyik köröm szépen el kezd lenőni, míg a másik nem? :o

4398. M-agika (válaszként erre: 4397. - C8c263a03a)
2015. okt. 8. 22:44

Oké, köszi szépen!

Akkor most a szódabikarbónát hanyagolom egy darabig.

2015. okt. 8. 01:25

Azért érzed puhának, mert az elvékonyított körömre nappalra, hosszú időre felraktad a szódabikarbónát.

Az nagyon puhít!

Ráadásul az ecet is marhatta.

Sőrélesztő, illt.az élesztő nem tesz jót a gombának.Bizonyos fajok igen kedvelik.

4396. c8c263a03a (válaszként erre: 4394. - M-agika)
2015. okt. 8. 01:06

Ha nyugtalanít menj el szakemberhez. Egy gyógypedikűrös gyorsabban elérhető, mint az orvos.

Szódabikarbónát ne tegyél rá és ne is áztasd benne, mert az még jobban felpuhítja és most ez nem jó.

Úgy tűnik most nem nagyon védi köröm sem,vigyázz, nehogy megnyomja a cipő.

2015. okt. 7. 23:37
Gyógypedikűr kezeltetni és utána canestennel kezelni. Első körben.
4394. M-agika (válaszként erre: 4393. - C8c263a03a)
2015. okt. 7. 23:32

Igen jól értetted a kérdést :) és szerintem is így van.

Most már nem reszelem, csak kenem és várok. Egy gond van, ott ahol nagyon lereszeltem, most nagyon fura puha réteg alakult ki. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy csak kezd erősödni szegényke, vagy pont hogy kikezdte a sok ecet. Járt már így valaki? Pár napot még várok persze, de nem vagyok valami nyugodt.

4393. c8c263a03a (válaszként erre: 4390. - M-agika)
2015. okt. 7. 12:27

Ha jól értem a kérdésed: a megfertőzőtt rész nem lesz egészséges.Viszont, ahogy nő a körmöd azt folyamatosan levágod.Azért kell kenni,hogy az új köröm ne fertőződjön meg.Hosszú folyamat.

Most, hogy fáj a reszlés,inkább csak vágd a körmöd.

Egyébként ha megmozdult a körmöd, akkor szerintem azt nem igazán lehet reszelni.

4392. M-agika (válaszként erre: 4391. - Lencsi)
2015. okt. 7. 10:51
Már óvatosabb vagyok... csak a felső réteg mintha le akart volna már válni és azt reszeltem le teljesen, pedig jobb lett volna megvárni, míg leesik magától (ha egyáltalán lett volna ilyen) :/
4391. lencsi (válaszként erre: 4390. - M-agika)
2015. okt. 7. 07:45
Valószínű, hogy csak nem fertőződik tovább. Amíg le nem nő teljesen, addig kell kezelni a bevált szerrel. Ha ilyen vehemensen reszelsz, inkább ne...:-)
4390. M-agika
2015. okt. 7. 02:34

Köszi!

Valószínűleg belereszeltem a nem beteg részbe is :/ Mert emlékszem anno tényleg nem fájt, amikor a gombás részt levágtam.. most meg még a reszelés is.

Ha elkezd újra vastagodni, akkor azt hagyjam, és ne is reszeljek már? És szerintetek az normális, hogy ami megerősödik, az ugyanúgy fertőzött marad? Tehát lényegében ami már meg lett fertőződve, az a kezelés hatására sem múlik el, csak nem terjed tovább? erre utal igazából a kérdésem.

4389. c8c263a03a (válaszként erre: 4385. - M-agika)
2015. okt. 6. 21:28

Lehet, hogy annyira levékonyítottad, hogy túlmentél a körömlemezen.

Fertőtlenítsd le betadine oldattal, a gyulladásra jó a körömvirág. De ha súlyos,menj dokihoz.

4388. lencsi
2015. okt. 6. 16:16

Azért óvatosan. Én úgy tudom, hogy az elhalt köröm nem fáj , mit reszeltél annyira mélyen? ezzel lehet többet ártasz. Biztos, hogy gomba?

A tv-ben megy egy reklám, olyan gombaölő köröm lakkot hirdet, aminél nem kell reszelni, lehet pont erre találták ki. Kitonil? valami ilyen neve van.

4387. M-agika (válaszként erre: 4386. - M-agika)
2015. okt. 6. 02:13

Na, első lépésként abba is hagyom a sörélesztő tablettát... elkezdtem szedni a hajamra, gondoltam pont jó lesz, a körmöm is majd gyorsabban nő tőle... aha :) sok eszem van nekem is :)


Szóval visszatérve, ha valakinek van ötlete az elvékonyodott fájó körömre, az ne habozzon megosztani velem :) Köszike előre is!

4386. M-agika (válaszként erre: 4385. - M-agika)
2015. okt. 6. 01:26

Most amúgy az a plusz praktikám a napi 3-4 alkalmas ecetezés mellett, hogy nappalra szódabikarbónát teszek rá és leragasztom. De sírni tudnék, ha ránézek.. hogy a fenébe tud pár nap alatt így elterjedni ez a kis rohadék? :(

Most meg vagyok ijedve, mert nagyobb felület, mint régen.

4385. M-agika
2015. okt. 6. 01:21

Sziasztok! Van itt valaki? :)

Nekem anno volt körömgombám, és ecettel pikkpakk elmúlt.. lereszeltem amennyire csak tudtam a beteg részt, és naponta 3-4 alkalommal bekentem sima ecettel, amiben kis fokhagymadarabokat áztattam...

Ez eddig szerencsés, de sajna most nyaralásból visszatérve észrevettem, hogy megint elkaptam :( a kis mocsok ott virít a lábkörmömön :( Igen ám, csak sajnos most nem a végétől indult el, hanem az elejétől, szóval ott sokkal kevésbé lehet lereszelni vékonyra, meg levágni, ami felválik.

Persze nekem még így is sikerült annyira elvékonyítani, hogy üvölteni tudnék a fájdalomtól... pedig kezdett felválni, és mégis. :( Fájdalmat eddig sosem éreztem, Nektek van valami praktika, amitől elmúlik? Most nem ecetezem pár napig, mert attól szerintem megőrülnék :/

4384. kori54 (válaszként erre: 4383. - C8c263a03a)
2015. szept. 19. 19:35
Köszönöm a tanácsot :) A teafa viszont nekem lehúzta a körömágy gyulladást. Előtte próbálgattam betadinnal és aloe levéllel, de végül a teafa nyert :)
4383. c8c263a03a (válaszként erre: 4382. - Kori54)
2015. szept. 19. 15:37

Az nem jó erre a célra.

Jojoba, ávokádó, sárgabarackmag olaj, tökmagolaj, mandula.......

Amikor beszívta a körömágy az olajat, a felesleget letörlöd és mehet rá a gombaölő.

Ezt a célt szolgálja a gehwol olaj is.

4382. kori54 (válaszként erre: 4380. - C8c263a03a)
2015. szept. 19. 14:49
Teafaolajam van, az nem jó erre?
4381. c8c263a03a (válaszként erre: 4379. - Kori54)
2015. szept. 19. 12:45
A lakkot már három hónapja megvettem,azóta használom.
4380. c8c263a03a (válaszként erre: 4379. - Kori54)
2015. szept. 19. 12:27

Nem tudom,mert nem merem elhagyni a reszelést, nehogy visszajöjjön.Gyakran reszelem, ezért vágni nem kell. De így persze nem látok semmit. Az a tervem, hogy egy ideig bombázom ezzel a gombaölővel, ha van ott valami, ha nincs.Később felhagyok a reszeléssel és meglátom mi nő ki.


Írtad, hogy nagyon lassan nő a körmöd.

Esetleg próbáld meg bekenni valamilyen olajjal. Az olajos magvakban sok körömnővekedést segítő vitaminok vannak.

Az egyik legegyszerűbb az olivaolaj pár csepp citromlével.

Hátha segít!!

4379. kori54 (válaszként erre: 4378. - C8c263a03a)
2015. szept. 19. 09:27
Én a lakkra gondoltam,hogy annak van e valami eredménye ?
4378. c8c263a03a (válaszként erre: 4377. - Kori54)
2015. szept. 18. 22:53

A betadinra gondolsz?

Még nem vettem meg, mert az besárgítja a körmöt. Megvárom vele a zárt cipős időszakot.

Addig még a lakkot használom.

De ha elkezdem használni megírom a tapasztalatom. Jó lenne ha.......

4377. kori54 (válaszként erre: 4376. - C8c263a03a)
2015. szept. 18. 17:27
Te megvetted amit írtál, használod már?
2015. szept. 18. 14:28

Szia!


Ezzel nehebb bánni. Gondolom ez a belső,függőleges csík leér a körömágyig.

Na ezt nem lehet csak úgy levágni.

Ezt még reszelni sem egyszerű. :(

4375. kori54 (válaszként erre: 4374. - C8c263a03a)
2015. szept. 18. 13:15

Szia Brigi!


A nagy lábujjköröm belső szélénél van egy csíkban, még várom a lenövését. Elég nehéz hozzáférni a domborulat miatt, de reszelgetemszorgalmasan. Sajnos még nem látni teljesen bizonyosan a tövét, hogy ott már normális nől e. De szinte mintha megállt volna a növésben:(

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook