Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


414. lencsi (válaszként erre: 413. - Lencsi)
2007. nov. 13. 20:30

na ezt nagyon értelmesen megfogalmaztam...

szóval, a nagy lábújjamon lévő köröm felső fele sárga foltos, kenegetem teafaolajjal, de egy mm-t sem nő azóta, mikor fog ez lenőni?

413. lencsi (válaszként erre: 410. - 7120b63633)
2007. nov. 13. 19:19

Szia

neharagudj, de próbáltam megfejteni mi az a gyógyszeres víz? és mi az a 10 dk 1000Ft-os szer?

elárulnád?

jó lenne tudni, hogy akinek a köröm fele gombás használ-e ha csak külsőleg kezelik? v. esetleg elengedhetetlen a gyógyszer?

412. 7120b63633 (válaszként erre: 405. - Cleakm)
2007. nov. 13. 14:09
tuti
2007. nov. 12. 20:39

Légyszi olvasd el a -409.delf-ben a hozzászólásomat .

10dkg = 1000ft + post.költ.

2007. nov. 12. 19:55

Én is küszködtem körömgombával. HálIsten már nem!

Heti 3-4X áztattam vagy ecseteltem a lábamat a gyógyszeres vízben , majd a felpuhult körmöt, bőrt ledörzsöltem . Majd tiszta vízzel leöblítettem .

409. fagi58 (válaszként erre: 298. - 887c8bfc84)
2007. nov. 11. 00:02
A elsavasodás ebben az esetben e sejtek kémhatására értendő.A sejteket savtalanítjuk a böjtöléssel vagy más néven salaktalanító kúrával, erre is jó többeközött a szőlő és leve,mivel lugos kémhatású.Az elsavasodott sejtek gyorsan öregednek.Külsőleg kontaktban a sav megöli a gombás sejtet is.A gond abban rejlik,Hogy az elszarusodott körömlemezen nem tud a gombátlanító szer mindenhová eljutni,Így újra fertőzi a gyógyult felületeket,a gombás cipő ezt még fokozza. Erre jó egy csepp terpentin vattára/gyógyszertárban kapható/ a terpentines vattát a cipőbe tenni,müanyag zacskóban lezárva 24 órát hagyni majd két napig szellőztetni/kellemetlen a szaga/.A lábunkra tilos rátenni a terpentint.A körmünket csiszolóval,vagy körömreszelővel annyira lereszelni a felületét ,hogy egészen puha legyen .Hetente egyszer Neomagnolos vízben/2.tabletta egy kislavor melegvizben/ fél órát áztatni körömkefével, körömpucolóval bellüről is kitisztítani,aztán jöhet a csodaszer/ecet vagy fokhagyma, teafa olaj, kinek mi válik be,de jó a Terbisil is mivel széles spektumu a hatóanyaga/ .Ezt hetente megismételni,a ecsetelőket naponta reggel és este lábmosás után használni kell. Remélem ez sokaknak segít, a körömgomba egyik legnehezebben kezelhető betegség, nagy az újrafertőzés veszélye.
2007. nov. 9. 11:37
ok köszi---amugy nem tudom hol vetted annyiért, én 1500ft-ért tudok fél litert, remélem használni fog.
407. bath (válaszként erre: 406. - Megoldástakarok)
2007. nov. 8. 21:58
Igen. (Lásd: korábbi hozzászólásaim)
2007. nov. 8. 21:09

Sziasztok!

Van valaki aki már probálta hosszabb ideje az ezüstkollaidot, és be is vállt neki???

405. cleakm (válaszként erre: 404. - Erus74)
2007. nov. 3. 15:41
Kitenyésztették a gombáimat, találtak nem is egyfajtát. Ebből adódóan nem is egyfajta gyógyszerrel kezeltek nem is egy évig:D Fél év gyógyszer, fél év szünet. Közben májfunkció ellenőrzése. De besokalltam.Folyamatosan a kórházba mászkálni...ráadásul mindhiába. Sok sikert hozzá. Bioboltban kapsz ezüstöt, meg meg is tudod rendelni.
404. Erus74 (válaszként erre: 402. - Cleakm)
2007. nov. 2. 22:11
Köszi, én is igy gondolom, ezért is hagytam abba a gyógyszer szedését! Kétségbe ejtő volt, hogy a gyógyszerszedés ellenére ujra visszaestem, sőt csúnyább lett, mint addig volt... Szóval, Ezüst kolloid után kell néznem!
2007. nov. 2. 13:56
Gombavizsgálatra kell menni, ott kitenyésztik a gombát, megmondják mire érzékeny a gomba és attól függően írnak fel gyógyszert. Sajnos igen költséges... Havi 6-7 ezer ft, és 3 hónapos a kúra.
402. cleakm (válaszként erre: 401. - Erus74)
2007. nov. 1. 21:17
Nekem már egy hét után újra nőtt a körömágybőröm. A sárga részek meg letisztultak. Persze idő kell, míg az egész lenő. Én is csak kb egy hónapja használom.De van fénye a körmömnek!!!És bizakodok. Sok sikert, a gyógyszerekről meg tegyél le nyugodtan. Nem veszítesz semmit, csak egy májat nyersz, meg persze kidobott pénzt spórolsz meg.
401. Erus74
2007. nov. 1. 18:37
Sziasztok! Sajna, nekem is van ilyen problémám, immár évek óta. Szerencsére, csak egy lábujjon, de ez is nagyon zavaró :-( Bőrgyógyász által fölírt tablettákat szedtem majd' 4 hónapon kereszetül...közel 40ezer forintba került és semmi... Már nagyon unom és iszonyú érzés, hogy jelen van és nem mulik... Engem is érdekelne az ezüst kolloid, hol lehet beszerezni és tényleg ennyire hatásos, mint ahogy irjátok?
400. lencsi (válaszként erre: 399. - 74monika)
2007. nov. 1. 10:30
Én flavin terjesztőnél vettem, és elég jó áron, 500 ml 1700Ft. De azért esténként teafaolajjal is ecsetelem. Bizonytalan vagyok, nekem elvált az egyik körmöm és nem tudom, hogy jobb ha azt levágom, vagy várok míg lenő. Az látszik, hogy alatta már majdnem félig új körmöm nőtt és egészségesnek tűnik.
2007. nov. 1. 08:20
És hol tudok ezüstkolloidot venni?Mert drogériákban nincs.
2007. okt. 31. 16:58
én most azt találta ki vettem fecskendőt es ezüst kollaidot ahogy olvastam a leveleitekben és a fecskendővel a körmöm alá be nyomom ezt az anyagot hogy hatásosabb legyen,ecsetelés helyett
397. abigél007 (válaszként erre: 396. - 74monika)
2007. okt. 31. 16:51
ha szeretnéd egészségesen le élni a hátralevőt ne szedd ezt a gyógyszert ...
2007. okt. 31. 08:43
Sziasztok!Most regiztem,és olvasom a leveleiteket,sok jó tanács van benne.Sajna én is ennek a körömgombának vagyok az áldozat,és már sok mindent kipróbáltam de csak ideig óráig volt sikerem.Most megint gyógyszert szedek,de olvastam erről az ezüstkolloidról.Van olyan köztetek aki gyógyszer mellett alklamazta és hatásos volt?
395. cleakm
2007. okt. 30. 07:26
Pár éve, amikor még én is jártam doktorhoz egy magánorvos(nagyon szimpatikus) azt mondta édesanyámnak, hogy hiába is ír fel bármit, nem fog segíteni, mert ebből gyógyszerrel nem szoktak kigyógyulni. Azt mondta hogy legyenminél több öröm az életembe, és az sokkal többet fog segíteni,m int bármifajta gyógyszer. Azóta nem járok orvoshoz. És nagyon hálás vagyok azért, hogy tisztességes, lelkiismeretes, őszinte orvosok is vannka még a Földön.
394. edb6c38cef (válaszként erre: 392. - Abigél007)
2007. okt. 30. 07:20

Sőt, nekem pofátlanul meg is mondta a bőrdoki, (maszek), hogy havonta kell feliratni azt a bizonyos méregerős gyógyszert, mert előre nem írhat fel többet (ami röhögséges, mert tudjuk, hogy szakorvos felírhat kéthavit is).

Sőt, azt is megmondta a doki bácsi, hogy ő el is fogja kérni havonta a gyógyszer feliratásnál a 6.000 Ft-os díját is, merthogy ő ebből él. Tehát hiába csak recept kell, akkor is perkálnom kell. Na, ekkor döntöttem úgy, hogy nem tollas a hátam, ki sem váltottam már az első adagot sem.

393. abigél007 (válaszként erre: 392. - Abigél007)
2007. okt. 29. 20:29
ne vegyetek semmi féle gyogyszert patikából körömgombára szörnyü mellékhatásai vannak ..... keressetek olyan megoldást amivel nem jár mellékhatás hiszen gyógyulni akarunk nem megbetegedni ez az ezüst....valami szinpatikus jó dolgokat irtok rólla én is kipróbálom
2007. okt. 29. 20:24
a lényeg végül az hogy minél kevesebbet éljen a paciens és az összes pénzét amiért dolgozik gyógyszerekre bisztositásra,korházra,sztk ra költse ezek után dobja fel a talpát hogy ne keljen nyugdijjat fizetni ez egy másik üzlet amiről lehetne irni szörnyü nem;,;,?
391. abigél007 (válaszként erre: 361. - Bath)
2007. okt. 29. 20:20
arra jöttem rá hogy mekkora üzletet csinál a gyógyszeripar a körömgombábol nagyon jól tudja hogy sok ember szenved tőlle igy kidobott a piacra egy méreg drága mérget ami ugy müködik hogy legalább fél évig kell szedni amitől ők tudják hogy előbb utóbb kb 20-30 esetleg 40 százaléka a betegeknek szintugy beteg lessz de most nem körömgomba hanem hasnyálmirigy vagy májkárosodás stb....ez még nagyobb üzlet mint az előbbi mivel itt már egész komoly gyogyszerekről van szó folytatás....
390. cleakm (válaszként erre: 389. - Boni75)
2007. okt. 28. 16:03
Bioboltban vettem 2600Ftért...megrendelni is meg lehet, de nekem úgy kevésbé lett volna gazdaságosabb.
389. Boni75 (válaszként erre: 387. - Cleakm)
2007. okt. 28. 11:33
Bárhol megkapom v. csak rendelni lehet.Már a fokhagymás ecetet is kipróbáltam,de a családom nem bírta a szagát.
388. cleakm (válaszként erre: 387. - Cleakm)
2007. okt. 28. 11:10
+O
387. cleakm (válaszként erre: 386. - Boni75)
2007. okt. 28. 11:09
Szerintem se tedd ezt egy létfontosságú szerveddel...EZÜSTKOLLIOD':)
386. Boni75
2007. okt. 28. 09:38

Sziasztok Én most regiztem.

Ugyanaz a problémám ami nektek.Én egy körömlevétel után fertőződtem meg.Kaptam rá lamisilt semmi változás.Most 3 hónapja szedem a Diflucan kapszulát, cirka 4600 Ft./4 db.hetente 1-et kell bevenni+ecet.Látok javulást,de az írásaitok után nem biztos,hogy szedem tovább.Nem akarom hazavágni a májamat.

385. bath (válaszként erre: 384. - EwiiL)
2007. okt. 27. 20:34
Már egy hét után kezdtem látni, hogy ami nő le, az már egészséges. Egyébként fülpiszkálóval reggel-este beecseteltem a teljes körmöt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook