Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a körömgomba ellen? fórum

Mit lehet tenni a körömgomba ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
4314. c8c263a03a (válaszként erre: 4310. - Zeti76)
2015. júl. 7. 14:56

Szia!

Nagyon meglepődtem az írásodon, hiszen én úgy tudtam,hogy ez a szer a náthára jó, a mellkasra kenve.

Utána néztem és ezt találtam:



Ha a lábkörmökön gombát észlelünk, kenjük be. (A Vick fungicid hatóanyagokat is tartalmaz.) A köröm pár napon belül sötét színű lesz, ez jelzi, hogy a kence legyilkolta a gombát. A sötét rész lenövéséig naponta kenjük a lábujjat, de már két hét alatt baktérium és gomba mentes lesz a körömágy.


:)

4313. c8c263a03a (válaszként erre: 4308. - Bututa)
2015. júl. 7. 14:46

Szia!


Én a nem nyilvánvaló kategóriába tartozom.

Amikor felmerült bennem a gyanú,hogy a kislábujjam, valamint a nagylábujj melletti ujj érintett lehet,kihívtam a lakásra egy ismerős gyógypedikűrőst.Véleménye szerint a második lábujjon kezdődő gomba van.A kislábujj nem gombás,csak sérült a körömágy, de azt nézessem meg orvossal is. A kislábujjon a köröm csak vastagodik, hosszában nem nö. A második lábujj körme nem vastag ,nem sárga,de vágásnál mintha törékenyebb lenne a köröm vége.

A gyógypedikűrös gyönyörűen megcsinálta a körmöm,ellátott tanácsokkal, fertőtlenítő eszközök stb.

Két hónap múlva ismét eljött, lekezelt ,és közölte, nincs gomba. Közben a kislábujjam miatt bejelentkeztem az orvoshoz.Szerinte nem gomba,de én kértem tenyésztést, aminek az eredménye negatív lett.

Az eredménnyel visszamentem az orvoshoz, de mivel a második lábujj körme ismét gyanús lett,azt is megmutattam.

Szerinte az sem gomba, de én ragaszkodtam hozzá, hogy adjon valamilyen gyógylakkot, főleg ,mert láttam,hogy kissé bizonytalan. Ráadásul,mert olvastam, hogy a tenyésztést mennyi minden befolyásolja.


Szóval elég nehéz ez még a.szakemberek bevonásával is ,föleg akkor, ha nem nyilvánvaló a gomba.

A cipöfertőtlenítés nagyon fontos, és ma már ez nem olyan macerás.A DM-ben lehet kapni sanytol cipőfertőtlenítő sprayt. Eszközfertőtlenítésre a mikrózidot használom, vettem egy litert, beletöltöttem egy szórófejes flakonba.

Az eszközöket egy tálcára helyezem,és ahogyan a pedikűröstől láttam, lefújom.

Azt nem hiszem,hogy a gomba 60 fokon írtható, ezért a zoknijaimra rányomom a vasalót, és papírtörölközőt használok a lábamra.

Majd meglátom, mi lesz a gyógylakkozás eredménye.

Ma lakkozom harmadszor, így korai bármit is mondani.

4312. bututa (válaszként erre: 4311. - Bututa)
2015. júl. 7. 12:51

Most jutottam el 1-2 hónappal ezelőtti pozitív jelentkezésedhez...

Gratulálok és további jó egészséget! :-)

4311. bututa
2015. júl. 7. 11:35
Manual2! Továbbra is gyógyult vagy?
4310. zeti76
2015. júl. 7. 00:37
Sziasztok! Latom itt kemenyen megy az osztas. Ne bantsatok egymast! Szoval: kerdesem: van valakinek tapasztalata a Wick vaporub kenoccsel kapcsolatban? Gyogyult ezzel mar meg itt valaki?
4309. bututa
2015. júl. 6. 18:30

Bullok: újonnan jöttem, tehát az ellendrukkerek rámugorhatnak, mint olyanra, aki reklámozni jött. Nem. Még nem voltam nála, viszont, úgy ítélem meg az itteni leírások alapján, h kb. azt csinálnák itt sokan maguk is, amit ő. Olyan módon, amit ennyi meddő próbálkozás után érdemes lehet kipróbálni.

Másoldalról viszont egyelőre visszatart egy túlontúl lelkes támogatói kör, akik fanatizmusa egyáltalán nem használ az ügynek.

Azt gondolom, h felesleges ebből hitvitát, drukker/ellendrukker ügyet kreálni belőle. Mindenkinek lehet erről saját véleménye, nem kell újra és újra hangoztatni. Én nem éreztem olyan szintű kommunikációt, amit üldözendő reklámnak látnék.

Na ez meg az én véleményem és többet erről nem kívánok mondani. Nem is fogok.

4308. bututa
2015. júl. 6. 18:22

Sziasztok!

Beszállok én is ebbe a végtelen folyamba, sajnos nem jószántamból. Azért írok, mert hasznosnak találom mások véleményét és ehhez én is hozzá akarok járulni.


Röviden: nekem is van a bal nagylábujjamon, régóta, bár sokáig nem volt nyilvánvaló. Nem olyan csúnya, mint amiket elrenttentésül szoktak mutogatni, de azért nem szívesen veszek fel szandált sem. Aztán amikor nyilvánvaló lett, akkor elmentem annak rendje-módja szerint börgyógyhoz. Kezdtük valami Myco izével, ami nem tett jót, mert amúgy is allergiás vagyok és a végére a bőröm kezdett mindenféle tüneteket produkálni. Utána nem voltam hajlandó folytatni. A doki szerint nem is kellett igazán, de szépen visszatért. Ettől elment a bizalmam, elkezdtem magam keresgélni. CanesPro: kényelmetlen eljárás, buta ráspoly, böröm nehezen viselte a sok dunsztolást. Eredménytelen lett, pedig lelkiismeretes voltam. Nailner: hurrrá,mennyei kényelem, látszólag javulgat, de végül nem bírt vele.


Most itt vagyok a keresésben és elhatároztam, h egy utolsó házi kísérletet teszek. Az eddig olvasottak alapján ecet/időnként fokhagyma, teafa-olaj, lábáztatás/ráspolyozás/tisztítás, esetleg megtámogatva belsőleg grapefruitmag-olaj/csalántea stb-vel. Külön eszközökkel, higiéniás dolgokkal (ezt eddig is így csináltam, kivéve rendszeres cipő fertőtlenítés).


Ezt azért mondom el, h legyen mihez viszonyítani később. Lehet, h egy gyorsítás miatt bullok-ot megkeresem. Erről majd külön posztban.

4307. c8c263a03a (válaszként erre: 4306. - Pista55)
2015. júl. 2. 01:15
Ez igaz! De az orvosok is a mérget vetik be ellene, nem véletlenül nézegetik hogyan bírja a máj a kezelést.
4306. pista55 (válaszként erre: 4304. - Ávetke)
2015. júl. 1. 23:19
A hypó méreg. Én nem ajánlanám senkinek.
4305. c8c263a03a (válaszként erre: 4304. - Ávetke)
2015. júl. 1. 22:39

Szia!


De azért gondolom, hogy megcsináltad mellette a szokásos macerákat is.

Eszközök fertőtlenítése,zokni, cipő,törcsi stb.fertőtlenítése.

Mert nagyon összetett az írtása.:(

4304. Ávetke
2015. júl. 1. 18:22
Hypó! Csak az használ. Töményen is beáztathatod nyugodtan. A klór megöl minden gombát. Én a lábújjaimat áztattam heti 1x kb. 10 percre, amíg nem éreztem, hogy irritálni kezdi a bőröm. Azután bő vizes öblités esetleg hidratáló krém . Teljesen elmulasztotta.
4303. lencsi (válaszként erre: 4302. - Lencsi)
2015. jún. 23. 13:28
akkorA
4302. lencsi
2015. jún. 23. 09:25

Pár éve még értelmesen lehetett itt fórumozni. Akinek nem volt súlyos a tünete, még el is múlhatott a házi praktikáktól, de soha nem elég csak a körömmel foglalkozni. A cipők, a töröközők, a maníkűrös szerszámok fertőtlenítése elengedhetetlen.

Most legyen az új "beteg" , vagy régi, azonnal le lesz söpörve, ha nem engedelmeskedik, akár a politikában. Sokan gondolom csak olvassák, de inkább nem állnak be céltáblának.Van még hová fejlődnünk:-(

Bogyoka elégedett bulokkal, ezt itt elég gyakran el is mondta, hogy ez egyeseknél miért keltett akkor ellenszenvet azt nem értem? emiatt elmenekültek az újabb tapasztalatokat megosztók, és napokig, hetekig csend van.

Én még várom Manuelek és Brigik hasznos tapasztalatait. Engem meggyőztek.

2015. jún. 21. 11:03
Igazad van!
4300. c8c263a03a (válaszként erre: 4298. - Ca6273a8a5)
2015. jún. 20. 22:05

Kedves Bogyoka!

Már megint rosszul olvastál. Manuel nem keres a problémájára megoldást,mert már meggyógyult,éppen azért ugrott be,hogy elmondja nekünk miképpen.

De te elrisztottad, a "Jézus Mária lézerrel ?"felkiáltásoddal.

Mert ugyebár nem tetszett, hogy nem a várázsszót, bulok, mondta ki.


Nem a rossz tapasztalatáról számolt be bulokkal kapcsolatosan, hanem a tapasztalatáról.

Folyton hangoztatod, hogy mindenki írja le nyugodtan a tapasztalatát, de amikor leírja, nemtetszésednek adsz hangot.

Tapasztalata pedig az volt, hogy a gyógypedikűrös nem képes a lágyrészekből, a húsból, ahogy ő fogalmazta, a gombát kiírtani. Nade neked ez nem tetszett!

Egyetlen bántó szót nem használt!

Már nem tudtam beszélgetni vele, mert miattatok elporolt.


Nekem is az volt a véleményem,hogy a gyógypedikűrös tudása véges.Mert csak a felszínről képes eltávolítani.

Nem képes a "csöpizéssel"mélyebbre hatolni.

Amint a gomba eléri a körömágyat, egy rémálom kipusztítani.

Továbbra is tartom a véleményemet,arról, hogy az a gyógyult, akinek semmilyen praktikát nem kell bevetnie a sima lábápoláson kívül. Amit persze bulokkal is el lehet végeztetni.


Te azt mondtad írigy vagyok, én azt feleltem gurulj el!

De látom nálad a kötözködés ott kezdődik, hogy Pistike visszaütött.:)

2015. jún. 20. 15:11

Nem vagyunk egyformák, mindenkinek meg van a saját véleménye, csak ne írjunk ilyeneket, hogy guruljak el, meg taps, hogy végre kiosztottad bogyóka bogyóját, ez csak egy felhasználó név.


Én senkivel sem szeretnék itt vitatkozni, személyeskedni, jó fórumozást tényleg mindenkinek és gyógyulást!!! Üdv. B.

4298. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4297. - C8c263a03a)
2015. jún. 20. 15:04

Brigi kedves, egy szóval nem mondtam, hogy a gyógypedikűr mindenkinek beválik, azt írtam, hogy mindenki a saját - szerinte jó - megoldást keresse. Persze, hogy rosszul esett, hogy Manuel volt nála, és utána rossz tapasztalatokat írt róla, de ez az ő dolga, ő is biztos keres majd a problémájára megoldást. Más a sima pedikűrös és más a gyógypedikűrös.


Én nem kértem, hogy Bulok-topic legyen ebből a fórumból, én csak a saját tapasztalataimat írtam le. Nem értem miért vagyok rossz és miért guruljak el? Gondolom neked sem esne jól egy ilyen megjegyzés.


Minden hónapban járok pedikűröshöz, mert sajnos én nem tudom a körmöm úgy kezelni, levágni, és szakszerűen ellátni, ahogy ő. És nekem a talpammal van problémám. Minden hónapban meggyógyít, igen, mert folyamatosan kezelni kell, + a franciakörmöt 5 hét után cserélni. Más és más esetek vannak, én nem akarok problémát abból, hogy leírtam a tapasztalatimat. Én csak ajánlottam másoknak is Bulokat, de mindenki úgy tesz, és úgy dönt, ahogy akar. Minden jót, !

4297. c8c263a03a (válaszként erre: 4296. - Kori54)
2015. jún. 20. 14:44

Szia Kori!


Gondolom senkit nem az zavar, hogy bulokot dicsérik.Az a zavaró, hogy nem szólhatunk, arról,hogy a gyógypedikűr nem mindenkinek jelent végleges megoldást. Ezt itt elmondani.......


:)

4296. kori54
2015. jún. 20. 13:25

Szerintem nyissatok egy külön topikot csak Bulok dicséretére. Megértettük, hogy sokaknak segit, de hogy ezt heti rendszerességgel olvassuk ugyanattól a pár embertől kicsit kezd unalmassá válni. Más pont ezért nem ir már ide semmi tapaszatalatot, mert biztosan irigy stb

Brigi neked köszönöm, hogy irtál :)

Szép körmöket mindenkinek !

2015. jún. 20. 12:41
-.-
2015. jún. 20. 12:17

Kedves Hozzászólok!


Ez a fórum már 2014 októbere óta bomladozi, Én mostanában léptem be,megprobáltam valakivel értelmes szót váltani , egy másik, egy számára sikert hozó módszerről. Az illető csak megemlítette a gyógypedikűrös nevét,pozítivan nyilatkozva róla, de hozzátette, hogy nem biztos, hogy elegendő az ő hozzáértése egy goromba gombánál. Azonnal le lett cseszve.Leginkább Bogyoka által.

Szóval a gyógypedikűrről űgy tűnik nem írhatunk más véleményt, mint amit megengedtek nekünk.

Én is megpróbáltam leírni a tapasztalatomat a pedikűrről,

mondván, hogy nagyon jó,de nem biztos, hogy végleges.

Nade ilyet itt nem lehet leírni,mert akkor írigyek stb vagyunk.

Nem nagyon toleráljátok mások véleményét, kivéve, ha az bulokot dícséri. Ha azt írjuk,hogy bulok biztos remek szakember,de nem biztos,hogy elég,na ez nektek már nem elég jó. Mivel lennétek elégedettek? Ha hozsannáznánk!


Állítom,hogy csak az gyógyult ki a fertőzésből, akinek a hétköznapi lábápoláson kívül nincs szüksége többre.


Az, hogy valaki jár pedikűrre, nem szükségből, csak az ápolásnak ezt a formáját választotta, az egy dolog.

Hisz sok ,nem gombás ember is jár pedikűrre,kényelmi és egyéb szempontok miatt. Ez teljesen normális!


De ha valakit folyamatosan meg kell menteni a gombától,

bocsánat, ha nem hiszem el, hogy meggyógyult. :)

2015. jún. 20. 10:55
ugyanezt írtam én is amit indah: Az, hogy ki hová megy, mindenki saját döntése. Kinek ez használ, kinek az.. A lényeg, hogy mindenki megtalálja a számára tökéletes megoldást.
4292. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4286. - C8c263a03a)
2015. jún. 20. 10:48
majd "elgurulok", ha úgy látom.
4291. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4289. - *Ametiszt*)
2015. jún. 20. 10:47
igen, így van!
4290. ca6273a8a5 (válaszként erre: 4288. - Indah)
2015. jún. 20. 10:47
teljesen egyetértek veled, én is így látom, és ezek a tapasztalataim!
2015. jún. 20. 07:46

A fórum címe: "Mit lehet tenni a körömgomba ellen?" Nem pedig az, "Hogyan bomlasszunk, hogyan üldözzük el a hozzászólókat?"

Már nagyon kevesen írnak ide, pedig biztos lennének még ötletek, tapasztalatok, de elment a kedve másnak is - velem együtt - a kötekedők miatt.

Nem feltétlenül kell mindenkivel egyetérteni, de meg lehet azt írni normális hangnemben is. Maximum azt mondom, hogy én ebben nem hiszek, nem is fogom kipróbálni, és téma lezárva.

Sajnos minden jól működő fórum sorsa az, hogy megtalálja egy-két összeférhetetlen ember, aki szavakon rugózik, sérteget, gúnyolódik, de ezáltal nem megy semmi előre, hiszen épkézláb ötlet, jó tanács nincs.

Idejön kiélni a nem éppen egészséges hajlamait, de építő jellegű hozzászólása nincs.

A körömgomba gyógyítása nem egyszerű történet, jó lenne normális hangnemben beszélni róla.

Sajnos úgy látom, ebben a fórumban ez már nem fog menni. :(

4288. indah (válaszként erre: 4284. - Ca6273a8a5)
2015. jún. 20. 07:38

Bulok épp ma indul nyaralni, ezért 2 hétig valószinűleg nem fog írni ide. Egyébként reggeltől estig dolgozik (én tegnap voltam Nála, aznap fél 7-től 20-ig melózott, talán így érthető, miért nem ír ide rendszeresen)


Kb. 1 éve találtam itt rá, és azóta rengeteg hoxassal találkoztam már nála, akinek megoldotta a gomba problémáját - köztük nekem is.

Persze nem járunk napi szinten ide, nézegetni ezt a topicot, hiszen ha már nem ez a bajod, akkor minek jönne ide az ember... Gyarlók vagyunk, a rosszat fújjuk ezerrel, mindenhol a neten - de a jót nem terjesztjük, az olyan természetes....


Mielőtt bárki megkérdezné, hogy ha nincs már bajom, akkor mégis minek járok hozzá? Azért, mert sokkal jobban pedikűröz, mint egy sima pedikűrös (alaposabb), és csodás gellakkot készít, amivel 5 hétig semmi dolgom... A lábam így mindig tip-top, és nala összesen kerül annyiba a pedi+gel, mint máshol a pedikűr, vagy a géllakk külön.


Az, hogy ki hová megy, mindenki saját döntése. Kinek ez használ, kinek az.. A lényeg, hogy mindenki megtalálja a számára tökéletes megoldást.

4287. c8c263a03a (válaszként erre: 4284. - Ca6273a8a5)
2015. jún. 19. 22:59

Bogyoka!

Ha meggyógyultál miért ecsetelgeted a körmöd és miért jársz bulokhoz? Csak, mert olyan jó ecsetelgetni?

Vagy ez az, amit nem lehet megunni? :)


Ja! Én nem csak okos, hanem szép is vagyok! :D

4286. c8c263a03a (válaszként erre: 4284. - Ca6273a8a5)
2015. jún. 19. 22:44

Kedves Bogyoka!


Nem figyelsz! Voltam tenyésztésen is,nem állapítottak meg gombát,az orvos is azt mondta,hogy szerinte nem gomba.

Csak én gyanakszom egyenlőre.

Egy éve pontosan leírtad,hogy mely körmeidet támadta meg a gomba,úgyhogy nem vagy irigylésre méltó.:( Mert tudod, én figyelek! Elolvastam az egész fórumot figyelmesen mielőtt regisztráltam.Te pontosan ezt írtad: BULOK a megoldás!

Még annyit sem tettél hozzá, hogy számodra.Később persze már igen.

Néhány napja jelenteted be,hogy ismét meggyógyítottak.

Ezek tények, melyek visszaolvashatóak.

Nézd vissza, hogy miket írkálsz.

És figyelmesebben olvass másokat. :)


Nem írom le mi az az értelmes párbeszéd.


Bogyoka! Ha ezért nem érdemes a fórumra járni (szerintem sem) ,kérlek gurulj el. :)

2015. jún. 19. 21:41
mellesleg érdekes, hogy 19 napja vagy a hoxán, de huha nagyon okos vagy, szerintem direkt ezért regisztráltál, hogy másokat kiosszál-bántsál. de te tudod.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook