Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit adjunk a gyereknek ajándékba, ha ő a harmadik és sok mindent megörökölt? fórum

Mit adjunk a gyereknek ajándékba, ha ő a harmadik és sok mindent megörökölt? (beszélgetős fórum)


2021. nov. 18. 08:59
Köszi Elliana, végre egy 3 gyerekes, aki átérzi a problémám. A többieknek is köszi a nem támadó válaszokat!
24. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 16. 14:57

Nekem is 3 lányom van, bár nekem a legidősebb 6,5 éves.

Nála most ami megy: Harry Potter (végre lecsengett a jégvarázs) ő nagyon szereti a kis mütymüttyőket kis babaházzal kiegészítőkkel. Szeret szépítkezni , igazi csajos, így az ilyen kiegészítőket is nagyon szereti.

Idén gondolkodunk valami kreatív szettben, de mivel neki a finommotorikája nem a legjobb így bár érdekelné, nem köti le hosszútávon a sikertelensége miatt. (pedig ugye jó lenne gyakorlásnak) ami viszont most még nagyon megy a rajzoláshoz való cuccok.

Puzzle, társas abszolút kilőve.

2021. nov. 15. 10:35
Azért, mert valaki tanácstalan és feltesz egy kérdést, még nem ok arra, hogy azt feltételezze bárki, hogy nem szereti a gyerekét, nem törődik vele és nem figyel az igényeire.
2021. nov. 15. 10:27
Nálunk fontos, hogy tartalmasan töltsük az időt, ezért kütyün meg gépen játszani nem szoktak a gyerekek.
2021. nov. 15. 10:18
Pont azért tettem fel a kérdést, mert szeretnék örömet okozni neki. Nem mindig használt cuccot kapott, de már sok játékunk van, most nem akarom felsorolni, csak ha igényetek van rá. Feleslegesnek tartom megvenni a huszadik babát, pónit, társasból is sok van. Egy-két ötlete volt már ajándék ügyben azt meg is vettem, egy katica jelmez meg egy kirakó, de még szeretnék mellé valamit. A két nagyobbnak se egyszerű ajándékot venni, de pl. az egyik imád olvasni, úgyhogy könyvből sosem elég, a másik meg szeret festeni, ehhez a hobbihoz is mindig lehet venni valamit.
2021. nov. 14. 14:25
Élményt ajándékozni öröm annak aki adja, és öröm annak aki kapja.
2021. nov. 14. 14:18
Példáult elmentek egy gyerek játszóházba, cukrászdába....
18. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 14:17
A másik két lányodnál nem vagy tanácstalan?
2021. nov. 14. 14:16
Figyelmet! Csak ketten elmentek valahova!
16. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 13:53
Élményeket.
15. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 13:50
Ne haragudj, de azért az roppant elszomorító hogy már 6 éves a lányod és eddig mindig használt cuccot kapott és most sincs lövésed arról hogy mit szeretne, mi lenne a szíve vágya! Nincs nagy becsben tartva szegény azt látom.
2021. nov. 14. 13:31
2021. nov. 14. 13:30
Olyan dolgot szeretnék adni neki, aminek örül, de nem a kötelező ruha, amit amúgy is meg kell venni. Persze megkaphatja ajándékba, mert az is pénzbe kerül, de az nem olyan dolog, amire egy gyerek igazán vágyik. Én is kaptam ruhát ajándékba rokonoktól és meg voltak lepődve, hogy nem repestem az örömtől.
2021. nov. 14. 13:29
Eleve ruhaneműt nem vettem soha nekik ajándékba. Az alap, hogy ruhája legyen a gyereknek. Nekem ami most nagyon bejön, a régészkedős játék. 16 éves lányaim is olyat kértek karácsonyra:)
11. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 12:49
Ezt akár én is írhattam volna 😅😁
10. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 12:10

Szerintem gyermekkorban a ruhanemű nem ajándék, arra szükség van, mint ahogyan az élelemre és bizonyos használati tárgyakra is.

Én kimondottan szomorú voltam gyerekkoromban, amikor ilyesmit kaptam.

Az ajándék az legyen olyan "felesleges" dolog, amire vágyódik, pl. játék, könyv, sporteszköz esetleg valamilyen élmény - mozi, kirándulás.

Olyan dolog, ami csak neki szól, az övé.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 12:05
Bármit. Azért, mert harmadik,nem kell csak megörökölt göncökben járnia.
8. brandy85 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 11:37
Esetleg ha szereti és megtehetitek akkor csajos interaktív állatka.
2021. nov. 14. 11:32
6 éves, most pl. a karácsonyi ajándékra gondoltam. Megkérdeztem mit szeretne, de nincs még ötlete, nem nagyravágyó!
2021. nov. 14. 11:27
Igazából mindegyiknek más az ízlése. Attól is függ hány éves.
2021. nov. 14. 11:25

A meglepetésnek néha van értelme, pl. amikor megkéred a barátnőd kezét.

Máskor pedig értelmesebb amikor megkérdezzük az illetőt, hogy ficskám/lányocskám mit szeretnél arra a bizonyos alkalomra.

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 11:20
Bármit, amire vágyik, én biztos nagyon figyelnék erre, ismerek olyat, aki így nőtt fel, és hiába jók amiket a nagyobbaktól kap, áltaában ez nekik hosszútávon rosszul esett... Biztos vagyok benne, hogy vágyik olyanra, ami nem "szükséges" és szeretne, szerintem beszélgess vele sokat. Persze az is fontos infó lenne, hogy mekkorák ezek a gyerekek...
3. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 11:04

Biztos van olyan mesehős vagy vmi ami érdekli, gondolok itt pl kézműveskedésre amiből mindegy mennyi van otthon sohasem elég🙂

Lehet sok mindent örökölt de amit konkrétan ő kap sztem az nagy boldogság lesz neki! Legyen az bármi korának megfelelően persze!

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 14. 10:33
Milyen alkalomra gondolsz?
2021. nov. 14. 10:31
3 gyerekesek, ti hogy csináljátok? Három lányunk van, a legkisebb sok mindent örökölt a nővéreitől. Nyilván amire szüksége van megkapja. De a kérdés, hogy ezáltal olyan nehéz kitalálni, hogy a harmadik lány mit kaphatna ajándékba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook