Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! fórum

Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. jún. 10. 12:22

Igen ami a kezdéshez kell. Házirendet kaptunk, de abba nincs benne mi kell a gyereknek csak úgy hallomásból tudom, bár kedden szándékszom majd rákérdezni. Meg még amit kérdeznék, ha felvették a fiamat akkor nem kell már semmi papírt aláírni? Mert nekünk csak anno az előjegyzési papírt adták és mást nem. Meg egy szórólapot a bölcsiről. Úgy gondolom csak kellene valami hivatalos irat, hogy odafog járni a fiam.

Köszi a választ előre is.

25. pillango2004 (válaszként erre: 24. - Wallmart)
2012. jún. 10. 06:21
Váltóruhára gondolsz? Vagy tisztasági csomagra?
24. wallmart (válaszként erre: 23. - Pillango2004)
2012. jún. 10. 05:58

Szia!


Tudnál nekem segíteni miket kell majd a bölcsibe vinnem? Egyelőre egy játszóórán sem tudtunk ott lenni, vagy közbejött valami vagy rossz idő volt.

Remélem kedden összejön.

23. pillango2004 (válaszként erre: 22. - Wallmart)
2012. jún. 3. 15:11

Én is erre gondoltam!

Azért karácsonyra is nőnapra is vittünk.

Csak illik ilyenkor is.

Köszi

22. wallmart (válaszként erre: 21. - Pillango2004)
2012. jún. 3. 12:50
Nem tudom most mi a szokás, de ha engem kérdezel biztos jól esne a nevelőknek ha kapnának valami csekélységet /virág, bonbon/, úgy gondolom.
2012. jún. 3. 08:42
Szerintetek pedagógus napra a bölcsibe is illik vinni valamit?
2012. jún. 3. 07:39

Küldtem privibe. :-)

Remélem nekem is ilyen könnyen megy majd a beszoktatás mint nektek.


Válasz erre: 19.pillango2004

19. pillango2004 (válaszként erre: 18. - Wallmart)
2012. máj. 30. 20:19

Mikortól mész vissza dolgozni?

És hol dolgozol?

18. wallmart (válaszként erre: 17. - Pillango2004)
2012. máj. 30. 19:51

Hú az tényleg jó!!! Ha fogok dolgozni akkor én is fogom várni, de egyenlőre most dolgozni vágyom. :-)

Igyekezzük mi is kitölteni az utolsó egész nyarat, mert utána már nem lesz ilyen, max. ha lesz tesó akkor. :-) De az még nem mostanában. :-))

17. pillango2004 (válaszként erre: 16. - Wallmart)
2012. máj. 30. 18:33

Mi csak júni 15-ig megyünk!

Utána nyári szünet, már alig várjuk!

2012. máj. 30. 07:18
Na tegnap hiába mentünk a játszóórákra a vezető közölte csak jó időben van megtartva amikor kint lehetnek a gyerekek. Jó lett volna ha mondta volna hamarabb. Na mindegy. Egyenlőre úgy néz ki, mehet augusztus 21-től a kisfiam bölcsibe, remélem nem változik.
15. pillango2004 (válaszként erre: 14. - Wallmart)
2012. máj. 27. 19:19

A beszoktatás jól, bár 2 héten betegek lettünk és itthon voltunk több mint 1 hetet.

De mai napig szeret járni. Lassan 1 éve járunk és csak pár alkalommal ment be sírva.

Van olyan, hogy már puszit se ad, rohan be a csoportba!

Én ennek örülök, hogy nem kell végig izgulnom a napot!

14. wallmart (válaszként erre: 13. - Pillango2004)
2012. máj. 26. 20:44

a manó csoportba. Nóra lesz a gondozónőnk. Nekünk nagyon ajánlották, azért viszem oda a fiamat.

Kissé félek a beszoktatástól, de remélem zökkenőmentes lesz. Nektek anno hogy ment?

13. pillango2004 (válaszként erre: 12. - Wallmart)
2012. máj. 26. 07:03
Melyik csoportba fogtok járni?
12. wallmart (válaszként erre: 11. - Pillango2004)
2012. máj. 25. 19:48

ja-ja igazad van, tiszta hülye vagyok. :-))

Remélem szeptemberben megismerkedünk.

11. pillango2004 (válaszként erre: 10. - Wallmart)
2012. máj. 24. 19:38
De mi már járunk bölcsibe, akkor hogy mennénk játszóórára?
10. wallmart (válaszként erre: 9. - Pillango2004)
2012. máj. 24. 06:12

Az jó akkor remélem találkozunk.

Mi jövőhét kedden megyünk játszóórára délelőtt 9-től, nincs kedvetek jönni?

9. pillango2004 (válaszként erre: 8. - Wallmart)
2012. máj. 23. 18:58
Még maradunk 1 évet, így csak 3 és fél évesen megyünk oviba!
8. wallmart (válaszként erre: 7. - Pillango2004)
2012. máj. 23. 15:45
Akkor már augusztusban nem lesztek ott? Átmegy oviba a kisfiad?
7. pillango2004 (válaszként erre: 1. - Wallmart)
2012. máj. 17. 14:21

Szia!

Az én kisfiam ebbe a bölcsibe jár 2011 aug 23-tól.

Nagyon jókat tudok mondani a bölcsiről. A gondozónők rendesek, segítőkészek.

A csibe csoportba jár, Éva és Margó a gondozónőnk.

6. wallmart (válaszként erre: 5. - Mézyke)
2012. máj. 17. 11:17
Nagyon szépen köszönöm az infót, nagyon rendes vagy hogy írtál. Szeretnék már túl lenni rajta, mert ahogy írod nekem tuti nehezebb lesz mint neki. De igyekszünk túlélni. :-)
5. Mézyke (válaszként erre: 4. - Wallmart)
2012. máj. 17. 10:13

Nóri nagyon kedves, türelmes.Jól jársz ha bekerül oda.

Szobatisztaság: a gyerekek könnyebben tanulják meg a dolgokat,ha látja hogy a többi gyerek is csinálja.Szobatisztaságra úgy nevelnek hogy ha már érett rá természetesen hogy minden tisztába tevés alkalmával felkínálják neki a bilit ezt többszöri próbálkozás után akár pisilhet is bele ilyenkor dícséret jár:D előbb-utóbb rá fog érezni hogy neki már a bilibe kell, csak idő kérdése.Nyáron a legjobb rászoktatni a bilizésre.Mert ha már ott jár a kicsi hogy keveset pisil napközben a pelusba akkor akár le is lehet róla venni, persze ilyenkor előfordul a bepisilis, bölcsiben is leveszik ha már úgy látják ilyenkor több ruhát kell bevinni, nyáron nem nagy gond ha mondjuk kint az udvaron bepisil.Többször kérdezgetik kell a pisilni.A lényeg hogy minden gyerek saját ütemében lesz szobatiszta, erőltetni nem fogják bölcsiben sem csak segíteni.

Szóval erre a közösség nagyon jó látja a többi kicsit és őt is érdekelni fogja.

Az ételek számukra megfelelő módon készülnek.A konyhán finomakat főznek nekik.Mindíg változatos koruknak megfelelően készítve.Értem itt azt hogy a kicsiknek mást adnak de ez nálatok már nem érdekes hisz nem csecsemő, vagyis kisgyermekeknek való értenden lesz.Van minden nap gyümölcs is nyáron sok friss gyümölcslevet kapnak.A heti étlap mindíg ki lesz téve vagyis láthatod majd miket esznek.De mind egészséges nekik való.

Alvás: rögtön úgy se alszik ott, amikor elkezditek az ott alvást rögtön akkor sem fog ott aludni, csak felkínálják neki az ágyat ha szeretne lefekszik.Eleinte csak pihennek rajta bár a kisebbek el is alszanak ők jobban kifáradnak.De nézve a te anyás kisfiad szerintem ezzel sem lesz gond.Látja a többi gyerkőcöt és előbb utóbb őt is elnyomja az álom.Ritkán keresik anyucit ébredéskor ilyenkor inkább csendben kelnek, de ha anyucit keresné akkor te már úgy is ott leszel mert beszoktatás alatt úgyis kint várakozol majd.Vagyis ha keresne akkor kiviszik neked.Ha meg már beszokott és úgy keresne az ritka de akkor megnyugtatják hogy anya nemsokára jön addig beszélnek hozzá, simogatják vagy ilyesmi.De szerintem ha tényleg szépen beszokott akkor ilyennel sem lesz gond.Megszokja hogy mondod neki majd jössz csak... és akkor minden nap látja hogy tényleg jössz megnyugszik és nem fog már annyira hiányolni, élvezni fogja a bölcsis életet.A sok új játékot, gyereket:D

persze eleinte míg meg nem szokja az ottani bacikat addig bizony lesz beteg de ez csak az eleje.Ezen minden gyermek átesik.onnantól hogy közösségbe jár ezt bizony el kell fogadni.Az én kislányom januárban kezdte az ovit de nekem most lett hosszabban beteg van ez így.

De ez nem azt jelenti hogy mindíg beteg lesz.Majd megszokja az immunrendszere, de mindíg lesznek időszakok amikor a csoportban többen lebetegednek ez sajna kivédhetetlen.Akár bölcsiben akár oviban stb...

Remélem tudtam segíteni, ha lenne még kérdésed nyugodtan kérdezz.

Könnyű beszokást kívánok nektek!

2012. máj. 17. 08:51

A manó csoportba fog járni, és Nóra lesz a gondozónője.

Vagyis remélem, hogy lesz helye, még 2010 decemberében jegyeztettük elő, és múlt héten mondta a vezető, hogy a 40 férőhelyre 70 fő jelentkezett.

Jövőhéten megyek be, mert fognak ilyen játszóórákat tartani heti 2* 2 órában és akkor rákérdezek, hogy akkor benne van-e a fiam a 40-ben.

Például olyan érdekel, hogy hogyan szoktatják a szobatisztaságra, fiam 28 hónapos és érdekelne, hogy ha járna mennyi idő alatt tanulja meg ott közösségben. Mennyire egészséges ételek vannak, hogy oldják meg ha a gyerek a délutáni alvásnál keresi az anyját. Nálunk az a harci helyzet, hogy kisfiam csak velem hajlandó délután aludni, így tuti, hogy ebből gondok lesznek.

Na és persze mindenki ijesztget, hogy mindig beteg lesz majd stb.stb.

Köszi a választ. :-)

3. Mézyke (válaszként erre: 1. - Wallmart)
2012. máj. 17. 08:13

Melyik csoportba fog járni?

Én ott dolgoztam.A vezetőnő rendes, a gondozónők többsége is kedves aranyos, van fiatalabb és idősebb is.A beszoktatás gyorsan megy bár inkább az anyákat viseli meg mint a gyerekeket.persze ez is gyerekfüggő van aki könnyen elválik anyucitól van aki nehezebben.Az udvarok egész jók.A gyerekek szeretnek oda járni és a szülők is kedvelik a bölcsit nemhiába viszik oda a kistesót is:D

Mire vagy kíváncsi?

2012. máj. 17. 07:58
... hehe... van ott valami híres malom? Mert ugye a bábszínház meg Csodamalom Bábszínház. :))
2012. máj. 17. 07:45

Sziasztok!


Azok az anyukák hozzászólásait várom, akiknek gyermekük a miskolci mesemalom bölcsődébe jár.


Minden érdekel - vezető, gondozónők, ellátás, beszoktatás stb.

Kisfiam augusztus 21-től fog odajárni és előtte szeretnék egy kicsit tájékozódni.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook