Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! fórum

Miskolci Mesemalom Bölcsődébe járó gyermekek anyukái - IDE! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
86. pillango2004 (válaszként erre: 84. - Wallmart)
2012. aug. 29. 15:25

Látod, megy ez idővel!

Kitartás! Bár tuti lesznek még nyűgös napok, főleg télen de még az messze van!

2012. aug. 29. 14:08
Holnap reggeli előtt kell, hogy menjünk, oda kell érni háromnegyed nyolcra. Így most gyorsan megyek megfőzök, mert holnap ha netalántán mégis elalszik ott, akkor viszek én is valami harapnivalót.
2012. aug. 29. 14:07

Mai bölcsis nap nagyon jól alakult, ahogy bevittem fél 9-re, nemsokra rá még 9 óra előtt elkellett jönnöm, úgy hogy nem lát. Aztán csak szintén ebéd után mentem érte. Csak egy nagyon pici sírás volt, vittem a cumisüvegét meg miki egeret és minden rendben volt utána már egyszer sem sírt. És még ő kereste a gondozónéni társaságát. Szóval már haladunk. Az ebédet is majdnem mind megette. Kérdeztem tőle, hogy akar-e holnap a bölcsiben aludni és mondta, hogy igen.

Hát majd holnap kiderül. Holnap is jövök és beszámolok. Egy kicsit jobb a kedvem is.:-))) Most ugyan nem aludt délután de majd alszik este hamarabb. :-)

83. pillango2004 (válaszként erre: 82. - Wallmart)
2012. aug. 29. 12:31

Tudom mit érzel!

A lányomnál 6 évvel ezelőtt én is ezt éreztem!

És sokkal rosszabb volt mint most!

Most tudjuk, hogy reggel mindenki megy a dolgára! Tesó suliba, mi dolgozni, a kicsike pedig bölcsibe!

Ezért könnyebb kicsit nekünk! :(

Nyugi pár nap és könnyebb lesz, csak ne érezze, hogy neked is rossz! :(

2012. aug. 29. 06:52

[link]


Már voltunk Pénteken. Talán az utolsó 5 másodpercben leszünk benne. Ádámkának nem tetszett a kamerás bácsi és odabújt hozzám. Csíkos pólóban van.


Éjszaka sokat felsírt, biztos visszaálmodta azt hogy nem vagyok ott.

Nagyon nehéz. ;-(

81. pillango2004 (válaszként erre: 80. - Wallmart)
2012. aug. 28. 14:08

És mikor lesztek a Tv-be?

Sajnálom, hogy ilyen nehéz az elválás, majd ha jobban beszokik könnyebb lesz!

2012. aug. 28. 13:28

Na itt vagyok, bekerültünk a tv-be de azért senki megsem kérdezett minket, hogy felvehetnek-e vagy sem. Na de már mindegy.

Tegnap és ma aránylag jól telt, ma több sírás volt az mondták, de így hogy nem hallom nem fáj annyira mintha látnám. Az ebédet tegnap is meg ma is megette bár nem az egészet de a felét. Ma már 9-kor kellett kimenni, ez a borzasztó hogy olyan érzésem van, hogy átverem, de hazafelé mondom neki, hogy néha anyának el kell menni de majd visszajön érted, szegénykémet annyira sajnálom, de hát előbb-utóbb eljön ez is. Már ebédre sem mehettem be se tegnap se ma. :-( Csütörtökön próba ott alvás lesz, nem tudom elalszik-e ott mert akkor sem lehetek vele. De mondta a gondozónénije majd odafekszik mellé, viszi a miki egerét, meg a sárga itatócsőrös cumisüvegét, és hátha sikerül. Nagyon nehéz az elválás.

79. wallmart (válaszként erre: 78. - Pillango2004)
2012. aug. 25. 14:16
Ja a tévések minket is felvettek, épp ebédeltetés közben. Nagyon örültem neki, de hogy mikor lesz a tv-ben, gondolom majd jövőhéten.
78. pillango2004 (válaszként erre: 77. - Wallmart)
2012. aug. 25. 13:53

Igen, lehet ez is baj, hogy melege van azért nem tud aludni!

Mi ma találkoztunk a gondozónőnkkel a boltba, azt mondja semmi hír a felújításról!

De már a tv volt kint, hogy felvegyék a nagy semmit!

A vezetőnő is ledöbbent kicsit!

2012. aug. 25. 09:41

Tegnapi napunk jól telt, másfél órát ültem kint az átadóban, volt egy kicsi sírás de aztán a gondozónő elterelte Ádám figyelmét és nem volt gond. Néha halottam, hogy keres nagyon rossz volt otthagyni, de hát muszáj. Hétvégén majd többet játszunk.Na és az ebédet majdnem mind megette.

Szóval egyelőre jól haladunk, bár tegnap sem aludt, mert a kocsiban elaludt hazafelé, aludt 10 percet és mivel oltári meleg volt a kocsiban így felébredt és már hiába próbáltam a hűvös szobában lefektetni nem aludt már vissza. Este fél 9-kor aludt el. Most gyors takarítás, főzés aztán egész délután játszani fogunk. :-)

76. wallmart (válaszként erre: 75. - Pillango2004)
2012. aug. 24. 06:55

Hát valahogy nekünk is így lesz, ha fogok járni dolgozni októbertől mert én is fél nyolcra járok. Egyelőre még jövőhéten marad a 9 óra, aztán 8-ig be kell érni.


Nálunk idáig az alvás úgy volt, hogy nagyon sokáig vagy 2 évig nagyon korán kelt, fél 6-6 körül aztán még nevettem is rajta, hogy egyre tovább aludt mikor már lassan kezdődik a bölcsi. Mostanában 7-fél nyolc felé kel fel, persze majd utána költeni kell.

A délután alvással sem volt probléma, az utolsó egy hónapban már ez a hatodik alkalom, hogy nem alszik délután, ilyenkor korán letudom tenni legkésőbb nyolckor már alszik. Viszont ha délután alszik az kb. fél-1-től fél 3-3-ig, olyankor bizony van fél 10 is mire ágyba dugom. Próbáltam azt is, hogy fél 9-kor lefekszünk, sötétítek, megissza a kakaóját de aztán beszél, magyaráz akkor is van 9-negyed tíz mire elalszik. Szóval sokszor tanácstalan vagyok hogyan is kellene csinálni. De lehet csak az marad, hogy fogom reggel költeni, és ha nem akar délután aludni, akkor majd este alszik időben.

Aztán majd meglátjuk.

Ma alvásidőben írok, ha fog aludni. :-))

75. pillango2004 (válaszként erre: 74. - Wallmart)
2012. aug. 24. 06:45

Nekem pont ellenkező tapasztalatom volt!

Napokig nem ebédelt a bölcsibe, mert annyira elfáradt az udvaron, hogy mikor bementek az asztalhoz is alig ült oda már feküdt is le és alvás.

Ez most is így van, 11 körül feljövünk gyors fürdés és alszik is. A kaja az csak másodlagos.

Bár az én fiam 30 hónapos de még mindig van hogy 2x alszik egy nap, és este max 20:30- 21 óra között alszik, ja és reggel 6-kor kel. Ez csak azért jó mert mi már 6:45-re bölcsibe érünk, én 7:30-ra járok dolgozni.

Szerintem is csak az esti lefekvésen változtass és tuti elfáradt majd a bölcsibe.

2012. aug. 23. 20:38
Mai nap: egyszer kimentem a szobából, és volt sírás bár nem sokáig, aztán elmentem úgy egy kicsit hogy nem látta és kibírta kb. 5 percig és utána is sírt, úgy jött a gondozónő utánam. Holnap már ott is ebédel. Ma sem aludt az én drága fiam, kicsit felbosszantottam magam rajta, de megfogadtam többé nem idegeskedek rajta, ha nem alszik biztos nem álmos. így ma már háromnegyed nyolckor aludt. végül is jó nekem így is, csak akkor igyekezni kell este, hogy hét után már csak a gyereket tudjam rendezni, nem lehet játszóterezni sokáig meg ilyesmi. Egyenlőre hogy két napja már nem alszik délután nem volt nyűgös. Lehet elfog maradni a délutáni alvás? Remélem nem, mert nem örülnének neki a bölcsiben ha nem aludna. Volt már valamelyikőtök ilyen helyzetben.
73. mimóza83 (válaszként erre: 70. - Pillango2004)
2012. aug. 23. 17:24
Én is örülök, hogy ide találtam :) Mi januárban leszünk 2 évesek.
72. mimóza83 (válaszként erre: 68. - Wallmart)
2012. aug. 23. 17:23
Rendben! megpróbálok sokat jönni, és írni nektek :)
71. wallmart (válaszként erre: 69. - Pillango2004)
2012. aug. 23. 06:28

Köszönöm a biztatást, biztos sikerülni fog csak érzem és ismerem magam, hogy elfogok gyengülni de mindent megteszek majd.

Jó neked már túl vagy rajta. :-))

70. pillango2004 (válaszként erre: 67. - Mimóza83)
2012. aug. 23. 06:21

Örülök, hogy bővül a csapat! Legalább több tapasztalatot tudunk majd cserélni!

Ti mikor lesztek 2 évesek?

69. pillango2004 (válaszként erre: 66. - Wallmart)
2012. aug. 23. 06:20

Akkor csak bele esünk a felújításba, tavaly mikor a másik oldalt újították 2 hónapig voltunk össze vonva és nem volt túl szerencsés, rengeteget voltunk betegek, azért sok volt egy szobába 25-30 gyerek, főleg télen mikor szellőztetni sem egyszerű!

Tartsd magad legalább a gyerek előtt, mert ha látja, hogy sírsz vagy ideges vagy megérzi. Szorítok!

68. wallmart (válaszként erre: 67. - Mimóza83)
2012. aug. 23. 06:02
Szia, de jó ide találtál, én fogok írni a beszoktatásainkról és minden másról, remélem neked sem lesz nagyon nehéz az elválás. Nem akarok belegondolni mi lesz, ha jövőhét végére már ott kell aludjon. Biztos jó lesz tudom, de csak nem leszek ott! Ha van időd gyere, olvass és írj. :-)
2012. aug. 22. 21:32

Sziasztok! Mi is id efogunk járni. Ma voltunk szülői értekezleten mi is, a napsugár csoportba fog Csabika járni. Szeptember 17.-én kezdjük a beszoktatást. Én is nagyon izgulok, hogy hogy fog menni, és milyen lesz... Nem volt időm sem felkészülni, mert igazából azt is csak ma tudtam meg, hogy mehet szeptembertől. Előjegyezték, de nem volt biztos hogy mehet, mert nincs még 2 éves, mondta a vezető nő, hogy augusztusban telefonáljak még vissza, ma telefonáltam, és úgy tudtam meg, hogy végül is sikerült bekerülni. Szóval most nagy az izgalom :) Remélem simán fog menni minden, 3/4 részben szobatiszta is már, ezért remélem nem fog visszaszokni bent a pelusra.

Majd még megpróbálok máskor is jönni, úgy látom hasznos tanácsokkal tudunk segíteni egymásnak.

Jó éjt!

2012. aug. 22. 19:58

Nem tudtam jönni alvásidőben, mert Ádámka nem volt hajlandó ma délután aludni. Ma volt az első szülői értekezlet, és ott elhangzott hogy még az idén lesz felújítás csak nem tudják mikor. Az önkormányzat állítólag saját költségvetésből gazdálkodik, és valószínű-e miatt csúszik a felújítás, legalább is ezt mondták.

Pénteken már a kisfiamnak ott kell ebédelnie, és akkor kifognak küldeni egy kis időre. Félek bőgni fogok én is. Ő bent én meg kint. Remélem azért erős leszek.

Pénteken írok.

65. pillango2004 (válaszként erre: 64. - Wallmart)
2012. aug. 22. 07:28

Ez furcsa mert utoljára mikor beszéltem a gondozónővel azt mondta nem kevés pénzt kap az önkormányzat, hogy felújítsa a bölcsiket!

Lehet mégsem erre költik?

64. wallmart (válaszként erre: 63. - Pillango2004)
2012. aug. 22. 06:11

Nem újítottak semmit se, pedig ráférne legalább a fürdőrészleg és az udvart csinálták volna meg, de semmi. A vezető nem nyilatkozott.

Ádámka tegnap mondta Nóra néninek, hogy holnap is jön. Persze úgy, hogy megkérdezte tőle. :-) Majd alvásidőben jövök.

63. pillango2004 (válaszként erre: 62. - Wallmart)
2012. aug. 21. 13:13

Ennek örülök, remélem a többi napotok is így telik majd.

Lett felújítás nem tudod?

62. wallmart (válaszként erre: 59. - Pillango2004)
2012. aug. 21. 11:41

Szia, na letudtuk az első napot. Elmondhatom igazán jól ment, vagy kétszer keresett Ádám ment játszani a játékokkal, homokozott, motorozott. Figyelte a gyerekeket. Jövőhét végére már ott kell, hogy aludjon. A héten még 1-1,5 órákat kell lenni, így majd jövőhét lesz a húzósabb. Most rajtunk kívül egy kislányt szoktatnak, ők múlt hétfőn kezdtek, ma már nem volt anyukája megy érte ebéd előtt, nem sírt. Remélem Ádám is könnyen veszi az akadályokat majd.

Írok holnap is.

61. pillango2004 (válaszként erre: 60. - Wallmart)
2012. aug. 21. 06:44
Kell üzenőfüzet!
2012. aug. 20. 16:57

Holnap kezdünk!!!


Még azt akartam kérdezni, hogy üzenőfüzetet kell vinnem és kell írnom jellemzést a gyerekről, vagy az csak oviba kell. Köszi a választ előre is.

59. pillango2004 (válaszként erre: 58. - Wallmart)
2012. aug. 15. 06:41
Írj majd jövőhéten!
2012. aug. 14. 20:48
Megvolt ma az ismerkedés a bölcsiben, Ádámka nagyon jól érezte magát.Leült és játszott az autókkal. Minden infót megkaptunk, kiválasztottuk a jelet és jövőhét kedden kezdünk. 9 órára kell mennünk, egyelőre csak egy órát kell maradni első nap, aztán majd fokozatosan. Azért a babszem bennem van, mert most minden eddigi menetrend felborul. De hát előbb-utóbb el kell kezdeni.Nehéz lesz de majd csak megbirkózunk vele.
57. pillango2004 (válaszként erre: 56. - Wallmart)
2012. aug. 8. 14:22
Igen szoba tiszta, bár balaestek vannak!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook